סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

אי הרשעה-מהי?

ככלל הרשעה היא צורת הקביעה על אשמה פלילית בבית המשפט – הכלל המנחה הינו כי כל מי שמבצע עבירה פלילית ונוכחת אשמתו יש להרשיעו בדין.

יחד עם זאת, קיימים מקרים רבים בהם תהה הסתפקות בקביעת אשמה "ללא הרשעה" בדין היינו ללא אות הקלון" - גם בעבירות פליליות חמורות יחסית - וזאת לאור הנאשם ה"מיוחד" שנימצא אל מול מערכת החרטה שהוא חש, הפנמת האשמה מצידו והשלכות האירועים על כל חיו ועתידו בחיים - הכול אל מול המציאות של חייו.

במצב דברים זה ה"עונש" בפועל יהיה, בדרך כלל, שעות  של"צ (שעות שירות לטובת הציבור)),או לעיתים אפילו ללא של"צ. פעמים אחרות תהה אפילו הסתפקות בהליך טיפולי של "מבחן" (פגישות עם קצין המבחן או מסירת מידע טיפולי).

חלק נכבד בשיקולי בית המשפט באם לאפשר לנאשם לסיים הליך ללא הרשעה יהא המלצת קצין מבחן כפי שהדבר מתבטא בתסקיר שירות המבחן שמוגש לבית משפט בעניינו של הנאשם.

על המועמד לאבחון בשירות המבחן להביא עימו מסמכים המעידים על היותו נורמטיבי, מסמכים סוקרים את חייו, כמו גם התייחסות לעבירה הספציפית בה הוא מואשם, וכיום ישנה דרישה גוברת לכך שהנאשם ימציא לבית משפט 'ראיה' שתלמד כי הרשעה בפלילים תגרום לנאשם לנזק (לא די באפשרות ספקולטיבית).

כמו כן, הפנמה של האירוע ולקיחת אחריות היא התחלת הבדיקה והאבחון של האירועים - ללא הפנמה ולקיחת אחריות קשה ביותר להגיע לתוצאות חיוביות שימליצו על הימנעות מהרשעה.

תסקיר שירות המבחן הוא הבסיס שרק בהתקיים המלצה בו אפשר לבקש סיום תיק תוך הימנעות מהרשעה פלילית  (למעט מיקרים חריגים) – מלבד התסקיר והמלצתו קיימים הטיעון, העדים והצגת מלוא המציאות שבשלה ראוי להימנע מהרשעה. הטיעון המשפטי חייב להיות מוצג היטב תוך פריסת כל נסיבות המקרה, נסיבות הנאשם והפנייה לתקדימים דומים ורלוונטים.

אופציית ה – 'אי הרשעה' מתאימה במיוחד למי ש"מעד" באירוע פלילי חד פעמי וחושש לעתידו בחברה, עתיד שהרשעה פלילית יכולה לקטוע.

האפשרות המוצגת כאן יכולה לשרת את אותו אדם, בניהול התיק הפלילי, על מנת שהעונש לא יהיה בעל פוטנציאל הרסני כולל לחייו בלי כל קשר לעבירה ולמהלך חייו עד לאותו הרגע.

חשוב לציין שזהו אינו הפתרון בכל תיק פלילי - ההרשעה, ככלל, היא הנורמה של מי שנימצא אשם במשפט פלילי, מה שמוצג כאן היא אפשרות נוספת לענישה, ענישה ללא אות הקלון הפלילי.

מכל מקום אופציית האי הרשעה מתאימה אך ורק למי שהפשע אינו עיסוקו היומיומי והדבר מתאים במיוחד למי שמעד לראשונה בחייו.
 
לעו"ד ג'קי-הנרי סגרון ניסיון רב ומוכח בניהול תיקים מסוג 'צווארון לבן' וקידום התיק הפלילי לקראת אי הרשעה בדין. במשרדנו הננו 'מחזיקים' מלאי עצום של תקדימים בהם במקרים חמורים ביותר 'זכו' נאשמים לסיים ההליכים המשפטיים ללא הרשעה.  
 

לשאלות ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

יעוץ וייצוג מקצועי
Rated:5 Star Scale / 5 based on 88 customer reviews

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !