סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

עורך דין פלילי מומחה לעבירות סמים

אם עוכבתם או נעצרתם בחשד לביצוע עבירות סמים או שאתם צריכים ייעוץ וייצוג של עורך דין פלילי מנוסה מול המשטרה ומול בית המשפט כשמדובר בעבירות סמים, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

מסתבר שקיימת בציבור הקלת ראש לעבירות סמים, ככל הנראה בשל נפיצות הסמים והיקף עבירות הסמים בישראל. אמנם בשנים האחרונות ישנם רבים המדברים על עידן חדש של לגליזציה לסמים 'קלים' אולם מסתבר גם שהמציאות המשפטית שונה מאוד.

יש לדעת, כי לעיתים תיקי סמים עשויים להסתיים בהרשעה פלילית, קנס ואף לעיתים במאסר ממשי מאחורי סורג ובריח.
מנגד, התנהלות נכונה, מדוייקת ומושכלת של החשוד, ייעוץ משפטי מקצועי וליווי צמוד של עורך דין פלילי, אל מול החוקר והמשטרה יכולה לעיתים קרובות למזער את הנזק הקיים ואף להוביל לעיתים לסגירת התיק הפלילי ו/או להביא לזיכוי בדין.

אמנם רבים בציבור נוטים לערוך הבחנה בין סוגי סמים כאשר חלקם מכונים סמים 'קלים' ואחרים מכונים סמים 'קשים'. בעניין זה חשוב לציין כי המחוקק עצמו אימו עורך הבחנה בין סמים קלים לקדים ומכנה את כולם בהגדרה של סמים מסוכנים.

גם אם נתפסתם מחזיקים מספר קטן של גרמים של סמים מסוג קנביס או חשיש, לעיתים תנסה המשטרה להפעיל לחץ כדי לנסות ולזהות את החיבור של החשוד הנחקר לעולם הסמים ובשל כך תתעקש על מעצרו של הנחקר, לעיתים רק מתוך מטרה שהחשוד יוביל אותם לסוחרי סמים שסיפקו לו את הסם.

בדרך כלל, חקירת משטרה בתיקי סמים כוללת תפיסת הטלפון הנייד של החשוד, פריצה אליו והעתקת רשימת שיחות נכנסות ויוצאות, פלט הודעות וואטס-אפ וכן הודעות אס.אם.אס. הכל כאשר המטרה היא לנסות לדלות אינפורמציה שקושרת את החשוד או אחרים לעבירות סמים.

עבירות סמים והעונש שבצידן מוסדרים בפקודת הסמים משנת 1973. פקודת הסמים מגדירה את רשימת הסמים המסוכנים, רשימה המתעדכנת מעת לעת, כאשר עבירה על פקודת הסמים היא עבירה הנוגעת ל"סם מסוכן" המצוין בפקודה. משמע, חומר שאינו מצוין בפקודה עצמה אינו "סם מסוכן", במקרה כזה אין כל עבירה פלילית.

פקודת הסמים מגדירה לגבי כל אחד מסוגי הסמים מהי הכמות לצריכה עצמית. מי שנתפס אצלו כמות גדולה יותר מהכמות המוגדרת בפקודה נחשב כמי שהחזיק את הסם שלא לצריכה עצמית, דבר אשר יש בו כדי להשפיע על העונש שבית משפט ישית על הנאשם בהחזקת הסמים.

עבירות סמים הנן עבירות שדורשות התנהלות 'מיוחדת' מצד הנחקר וליווי מקצועי של עורך דין פלילי מיומן. ניסונו של עורך הדין הפלילי בייצוג בעבירות סמים יש בו כדי להפוך תיק 'מסוכן' שיכול לשלוח את הנאשם לשנות מאסר רבות לתיק קל שלעיתים נגמר בלא כלום. 

בהתאם לפקודת הסמים, העונש המירבי על עבירת החזקה של סם לשימוש עצמי הוא עד שלוש שנות מאסר, ואילו כאשר מדובר על עבירה של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית העונש הקבוע בפקודה הוא עד עשרים שנות מאסר.

עורך דין סגרון ג'קי-הנרי הינו עורך דין פלילי המתמחה בעבירות סמים ובייצוג של נחקרים וייעוץ משפטי לחשודים בעבירות סמים. עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי התמודד פעמים רבות עם תיקי 'מעבדות' בהם דובר על גידול סמים מסוג קנביס בכמויות ענק. תיק סחר בסמים מסוג קוקאין והרואין וכן ניסיון עשיר בתיקי טלגראס וייבוא סמים מחו"ל.

אם ברצונך לזכות בטוב ביותר והחירות שלך חשובה צור קשר עוד היום עם עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קילטלפון נייד 24/7: 052-2892777

 

חקירה במשטרה? לפני הכל, ייעוץ משפטי

זומנתם לחקירה במשטרה? גם אם אין לכם מה להסתיר, חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני החקירה, כדי שלא "ייפול עליכם תיק" בעקבות תחבולות חקירה משטרתיות
מאת: עורך דין פלילי ג׳קי הנרי סגרון

רבים מהאנשים המוזמנים לחקירה במשטרה (בדרך כלל אזרחים שומרי חוק, שאינם עבריינים) בטוחים כי הם יכולים להתמודד עם החקירה במשטרה גם ללא הכוונת עו"ד. זוהי הנחה מוטעית מאוד, המביאה במקרים רבים לכך שאותם נחקרים מוצאים את עצמם מנהלים הליכים משפטיים ארוכים, מקריבים את חירותם, כספם ושמם הטוב על לא עוול בכפם. לעיתים הם אף מורשעים בגין עבירה שלא ביצעו. במאמר זה נעסוק בייעוץ טרום חקירתי ובחשיבותו.

ייעוץ טרום חקירתי: הכרת התחבולות המשטרתיות
יש חשיבות רבה לייעוץ טרום חקירתי, מאחר שעצם העובדה שאדם חף מפשע אינה פותרת בהכרח את הבעיה בפניה הוא ניצב באופן מיידי ואינה מסיימת את החקירה.
לחוקר המשטרתי יש מטרה אחת: הגעה לחקר האמת. אבל... האמת של החוקר (או מה שהחוקר חושב שהיא האמת) אינה בהכרח זהה לאמת של הנחקר. להבדיל מעבריין "מנוסה", הנחקר הממוצע אינו מכיר את דרכי המשטרה ואת התורה השלמה של דרך ההתנהגות הנכונה, לפני חקירה ובמהלכה. כך, הוא עלול לסבך את עצמו לשווא.
לרשות חוקרי המשטרה עומדים כלי חקירה שונים, שמטרתם לסייע להם בהגעה לחקר האמת. לכן, מי שמוזמן לחקירה צריך לקחת בחשבון את התחבולות שבהן עשוי להשתמש חוקר המשטרה, את דרכי הפעולה של המשטרה, ולא פחות חשוב מכך - את זכויותיו. כך, למשל: זכות הנחקר לשמור על שתיקה, לא להפליל את עצמו, לא להשיב על שאלות מסוימות, למסור טענת אליבי ועוד.
חשוב לזכור כי הזכות להיוועץ עם עו"ד לפני חקירה משטרתית היא "מתנה" שהמחוקק העניק לאזרח. לכן, יהיה זה מהלך נבון, מצד אדם שמוזמן לחקירה, להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתחום הפלילי, מכיר את דרך עבודת המשטרה ויכול לשמש כמורה נבוכים למי שנקרא לחקירה במשטרה.
עורך הדין יוכל לבדוק מה סטטוס הזימון (האם אותו אדם זומן כעד או כחשוד תחת אזהרה), ולברר במה דברים אמורים ועד כמה חמורה הבעיה בפניה ניצב הנחקר. מעבר לכך: הניסיון מלמד כי במקרים שבהם המשטרה יודעת שיש עו"ד פלילי בתמונה, החקירה מתנהלת בצורה הוגנת יותר.

"מוקשי חקירה" נפוצים
כאמור, לרשות חוקרי המשטרה עומדים כלי תחבולה חוקיים רבים. חשוב להכיר את כלי החקירה השונים ולהיזהר מהם.

שיחת חולין לפני חקירה
פתיחת החקירה בשיחת חולין, עוד לפני שמתנהלת חקירה פורמלית, היא אחד מתרגילי החקירה המוכרים. הנחקר אמנם תופס את השיחה כשיחת חולין, אך אותה שיחה על פי רוב כבר מתועדת בהקלטה (או שהשוטר מעלה את הדברים על הכתב). הנחקר עלול למצוא את עצמו מתמודד עם דברים שאמר בשיחת החולין, בלי שניצל את זכויותיו. לכן, חשוב מאוד לא להיכנס לשיחה עם שוטר לפני תחילת החקירה הפורמלית.

שיחות "מחוץ לפרוטוקול"
חשודים רבים מספור מצאו את עצמם במאסר בגלל שיחות שניהלו עם החוקרים "שלא לפרוטוקול". כך, למשל, במהלך הפסקת סיגריה או קפה.

"השוטר הטוב"
לא פעם, החקירה נעצרת בשלב מסוים. החוקרים מפנים את הנחקר לשוחח עם קצין המודיעין, המשמש
"השוטר הטוב": מתעניין בשלומו של הנחקר ומבטיח לו שהוא ינסה (כביכול) לסייע לו, למזער את הנזקים או אפילו לשחרר אותו. כל זאת, בתמורה לכך שהנחקר "יעזור לו".
חשודים רבים טוענים בפני בית המשפט כי הובטחו להם כל מיני דברים, אך המשטרה מכחישה וטוענת שאלה היו דיבורים בלבד ולא הבטחות קונקרטיות.
חשוב לזכור שאין מתנות חינם וכי כל ההבטחות של קצין המודיעין על כך שלא יוגש כתב אישום, לא יתנהלו הליכים משפטיים ו/או הארכות מעצר, הן הבטחות שווא, שאינן עומדות במבחן המציאות.

הטחת ראיות
מומלץ מאוד שהנחקר יבקש מהחוקר להטיח בו את הראיות והחשדות נגדו. חשוב להקפיד על כך שהדברים יאמרו במפורש ע"י החוקר ויתועדו בכתובים.

פרוטוקול החקירה
חשוב לשים לב לדברים שנאמרים במהלך החקירה ולהקפיד על כך שהדברים יירשמו במלואם בפרוטוקול החקירה. בתום החקירה, הנחקר צריך לחתום על הפרוטוקול. שימו לב: אין לחתום - לפני שקוראים היטב את הכתוב ומוודאים שהדברים אכן משתקפים לאשורם בפרוטוקול החקירה.
יש לזכור כי בסופו של דבר, ההליך המשפטי אינו מתנהל סימולטנית. הדברים שלא נכתבו בפרוטוקול אינם מקבלים משקל. המשטרה יכולה לטעון שהדברים לא נאמרו.

הזכות להיוועץ עם עו"ד
פעמים רבות, חוקרי המשטרה מנסים לסכל את פגישת הייעוץ עם עו"ד בטענות שונות. כך, למשל: "זה סיפור קטן, תן חקירה קצרה ולך הביתה"; "עורך הדין לא זמין"; "אם אתה חף מפשע, למה אתה צריך עורך דין?"; "עורך הדין עסוק וסתם תישאר עצור כל הלילה" וכו'.
מדובר בעצת אחיתופל, שנועדו לסייע למשטרה לסיים את החקירה במהירות. דווקא התעקשות של הנחקר על היוועצות עם עורך דין, תגרום לכך שהמשטרה תפעיל יותר לחץ להשיג את עורך הדין, בין אם הנחקר חף מפשע ובין אם לאו.

מצג שווא
במקרים שבהם יש מספר מעורבים, נוטים החוקרים ליצור מצגי שווא כלפיי הנחקר, כגון: יש לחוקרים עד; או אחד השותפים סיפר להם דברים מפלילים נגד הנחקר. חשוב לדעת שמדובר בפעולת חקירה לגיטימית מצד המשטרה! עם זאת, יש אמת אחת, כך שאין זה משנה מה אומרים החוקרים, אלא מה האמת שהנחקר יודע.

עימות או פוליגרף
בכל שלב, יכול הנחקר לדרוש כי יבצעו לו בדיקת פוליגרף ו/או יעמתו אותו עם מי שכביכול העיד נגדו.
החוקרים אינם חייבים להיענות לבקשה, אך הבקשה כשלעצמה יכולה להעניק לנחקר אינדיקציה באשר לאמיתות הדברים שנאמרים ע"י החוקרים. בסופו של דבר, החוקרים יצטרכו להסביר מדוע סירבו לבקשה.

התנהגות נאותה
במהלך החקירה, חשוב מאוד להתנהג בצורה ראויה. בשום מצב אין להתחצף, לקלל ו/או לתקוף את החוקר.
פעמים רבות, ההתנהגות המיליטנטית מצד הנחקר משיגה בדיוק את ההפך. נחקרים שלא עברו את העבירה המיוחסת להם, יוצאים מהחקירה עם תיק בגין העלבת שוטר או תקיפה.
חשוב לזכור שרוב החקירות מתועדות במערכת ממוחשבת. במקרים רבים, החקירה מוצגת לשופט, שמעניק חשיבות גם להתנהגות ולשפת הגוף של הנחקר.

הזכות לחקירה הוגנת
לחוקרים אסור להכות את הנחקר, לקלל אותו, לאיים עליו או על בני משפחתו. החוקרים מחויבים לאפשר לנחקר שעות שינה, אוכל, שתיה ותרופות שהוא נוטל באופן קבוע. אם החוקר עובר על אחד מהכללים האלה, הנחקר צריך להפסיק מיד לשתף פעולה, לדרוש שיקראו לקצין ממונה, לדרוש לפגוש מיידית את עורך הדין שלו ולבקש מהחוקר לתעד את התנהלות החקירה. התנהלות בלתי ראויה של החוקר עשויה להביא לשינוי משמעותי בהליך המשפטי ואף לפסול את החקירה כולו.

"מפגש פרטי"
פעמים רבות, החוקרים מבצעים "עימות פרטי", שבמהלכו הם מזמנים שני חשודים. החוקר "יוצא לרגע" ומשאיר את החשודים יחד. חשוב לזכור כי השיחה מוקלטת וכי כל מילה שתיאמר יכולה לשמש כנגד הצדדים ואף להוביל לפתיחת תיק חדש בגין שיבוש הליכי חקירה או הטרדת עד. המפגש עשוי להיות גם במהלך הנסיעה ברכב התובלה המשטרתי, או בכל מקום אחר.
באופן דומה, לעיתים החוקרים משאירים "בלי כוונה" טלפון או מסמכים ליד הנחקר ויוצאים מחדר החקירות. גם כאן, חשוב לזכור כי הכל מתועד וכי כל פעולה עלולה לסבך את העניינים.

מדובבים
תא המעצר מלא גם הוא בהפתעות. חשוב להבין שאין עצורים "סתם". רשויות הכליאה יודעות בדיוק את מי לשים עם מי. השיבוץ בתא המעצר מתבצע בקפדנות. לא פעם, מכניסים החוקרים את החשוד לתא מעצר שבו "במקרה" נמצא גם מישהו שנראה כמו עבריין גדול, שיציע לעצור החדש להתוודות. לרוב, מדובר במדובב שתפקידו "לדוג" מהנחקר הודאה או פרטים בתיק שיסייעו להפללתו.

לסיכום: לחקירה משטרתית עלולות להיות משמעויות הרות גורל. קשה הרבה יותר לתקן נזקים שכבר נעשו, מאשר להתנהל בצורה נכונה כבר משלב ראשון. לכן, חשוב מאוד לא לוותר על הזכות להיוועץ בעורך דין עוד לפני החקירה ולהקפיד לבחור בעורך דין שמתמחה בתחום הפלילי וזהו עיקר עיסוקו, אם לא עיסוקו הבלעדי. כל בחירה אחרת היא בגדר הימור על החירות ועל שמו הטוב של הנחקר.

אם ברצונך לזכות בטוב ביותר והחירות שלך חשובה צור קשר עוד היום עם עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרילטלפון נייד 24/7: 052-2892777

ההתנהלות נכונה בחקירה משטרתית – המדריך השלם ומורה נבוכים

באילו תחבולות משתמשים החוקרים ומה אסור לנחקר לעשות, לא משנה מה - הדברים שכל אחד צריך לדעת על התנהלות נכונה בחקירה משטרתית, לכל צרה שלא תבוא.

האזרח מן השורה בישראל מניח כי כל עוד לא ביצע עבירה, הסיכוי שימצא את עצמו בחדר החקירות שואף לאפס. למרבה הצער, אין זה נכון. האמת היא, שכל אזרח עלול למצוא את עצמו ביום מן הימים יושב מבוהל בחדר החקירות. במאמר שלפניכם תמצאו את כל מה שעליכם לדעת בנוגע להתנהלות נכונה בזמן חקירה משטרתית.
אדוני החוקר, האם אני חשוד?


לבירור הסטטוס שלכם בחקירה ישנה חשיבות עליונה. בררו בשלב מוקדם ככל האפשר האם אתם חשודים בעבירה, או שמא אתם עדים בלבד. אם אתם חשודים - יש לכם זכות להיוועץ עם עורך דין לפני תחילת החקירה. במקרה כזה, נסו לדלות את מירב הפרטים: אם מדובר בפריצה למשל, בררו היכן, מתי ובאילו נסיבות היא אירעה. כל מידע שתצליחו לדלות, יוכל לשמש אתכם בשלב מאוחר יותר.
לא מדברים לפני שמתייעצים


המחוקק העניק לכל נחקר מתנה: זכות ההיוועצות. המשמעות: מותר לכם לא לומר מילה עד להגעתו של עורך הדין שלכם. זכות זו מומלץ מאוד לנצל, גם כאשר ברור לכם שאתם חפים מפשע. זכרו שהתנהלות שגויה במהלך החקירה עשויה להיות לנחקר לרועץ. כל שיש לומר לחוקרים: "אני שומר על זכות השתיקה נכון לרגע זה, ומעוניין להיוועץ עם עורך דין לפני שאמסור את הגרסה שלי לחשדות".
השתמשו בזכות בחכמה


החלטתם להיוועץ בעורך דין? נהדר! אבל אנא, אל תתקשרו לחבר שלכם, עורך הדין לענייני חוזים. הוא לא באמת יוכל לעזור כאן. מאותה סיבה, הימנעו מבקשת עזרה מקרוב משפחה שזה עתה סיים את לימודי המשפטים. האדם היחיד שיוכל לעזור לכם כרגע הוא עורך דין פלילי בעל ותק וניסיון בתחום.


נוצר פיו שומר נפשו
עד להגעתו של עורך הדין, שמרו על שתיקה והיו מודעים לניסיונות לדלות מכם פרטים הנוגעים לחשדות. להלן דוגמאות להמחשה:
• לעתים נוהגים השוטרים לקחת את הנחקר בניידת משטרתית. במהלך הנסיעה הם אוספים אדם נוסף, כביכול שותף לעבירות. בשלב מסוים, השוטרים עוזבים את הניידת למספר דקות ומאפשרים ל-'שותפים' לדבר, לכאורה בחופשיות. למעשה, מכשירי הקלטה בניידת מתעדים כל מילה שנאמרת.

• בחדר החקירות, החוקרים עשויים לצאת לזמן קצר ולהשאיר אתכם עם מי שלכאורה הגיש נגדכם את התלונה. כמובן שגם ברגעים אלה כל מילה שלכם מצולמת ומתועדת. איימתם או הרמתם קול על האדם שמולכם? מצבכם יורע גם אם לא ביצעתם כל עבירה.

• החוקרים אוהבים לשלוח אל החשודים מדובבים שיתחבבו על הנחקרים ויגרמו להם לשפוך את ליבם. גם במקרים אלה, השיחה מוקלטת ומתועדת.

• מישהו הציע לכם להשתמש בטלפון שלו ואתם עטים על ההזדמנות לערוך שיחה זריזה? ותרו עליה! זהו עוד ניסיון לגרום לכם לדבר. היו סמוכים ובטוחים שהטלפון שהוגש לכם יתעד כל מילה שתיאמר במהלך השיחה.


• ובקצרה - מהרגע בו נעצרתם, כל אדם שתיפגשו הוא סייען פוטנציאלי של המשטרה.

התנהגו בצורה נאותה
חלק ניכר מהחקירות מונצחות בסרטונים שנשלחים לפרקליט שיחליט האם להגיש כתב אישום, ומשם עשויות להגיע לשופט שיחרוץ את גורלכם. לכן, עשו כל שביכולתכם שלא לפגוע באמינות שלכם: שמרו על קור רוח, אל תאפשרו לחוקרים להוציא אתכם משיווי משקל והימנעו מהרמת הקול, שימוש בשפה לא נקייה ומהתפרצויות זעם. התייחסו לחוקרים בכבוד, דברו באופן ברור ואל תשכחו – אתם מצולמים כל הזמן.
אילו פעולות אסור לחוקר לעשות?
לחוקרים אסור לקלל ולאיים. כמו כן, אסור למנוע שינה, שתייה ומזון או גישה לתרופות להן הנחקר זקוק. בכל מקרה של פגיעה בזכויות הנחקר במהלך החקירה, בקשו להיוועץ עם עורך דין. כאשר החוקרים לא מאפשרים זאת, ניתן לבקש שהקצין האחראי יגיע לחדר החקירות להמשך תיעוד החקירה.
לא חותמים על עדות שגויה/לא מלאה
במהלך החקירה, יתעדו החוקרים בכתב את דברי הנחקר. בסיומה, מתבקש הנחקר לחתום על הפרוטוקול. הבעיה היא, שלא תמיד מה שנכתב נאמן למה שנאמר במציאות. לפיכך, לפני שתחתמו, קראו בעיון את המסמך. גיליתם חוסר התאמה? בקשו מהחוקרים לתקן. אם נתקלתם בסירוב, הימנעו מלחתום על הטופס וציינו במקום השמור לחתימה, כי בניגוד לבקשתכם, החוקר סירב לתקן את תוכן המסמך.

אם ברצונך לזכות בטוב ביותר והחירות שלך חשובה צור קשר עוד היום עם עו"ד פלילי סגרון ג'קי הנרי.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרילטלפון נייד 24/7: 052-2892777חנינה ומחיקת רישום פלילי

הוגשה כנגדך תלונה במשטרה? בין אם הסיבה לתלונה מוצדקת ובין אם לאו -  יש לך רישום במסוף המשטרתי שיש לו השפעה רבה על חייך המקצועיים . הניסיון מוכיח כי אזרחים רבים משוכנעים להאמין שעברם נקי ללא רבב, לעומתם, המסוף המשטרתי "סבור" אחרת ולמעשה מתעד דברים שונים .

כידוע, ישנם מעסיקים רבים הדורשים כתנאי סף לקבלה לעבודה "תעודת יושר" כשהכוונה היא לתדפיס הנקרא "רישום פלילי".  חרף העובדה כי החוק מתיר עיון במרשם הפלילי לגורמים מסוימים בלבד, מוצאים עצמם המועמדים לתפקיד הנחשק מתבקשים ע"י המעסיק הפוטנציאלי להמציא גיליון רישומם הפלילי, ומכיוון שהתפקיד כה נחשק על ידם, בלית ברירה, ימציאו לידיו את המסמך הנ"ל .

המרשם המידע הפלילי, כולל בתוכו רישום כרונולוגי של התיקים הפליליים שטיפולם הסתיים, והם הסתיימו בהרשעה או בעונש ללא הרשעה או בהפסקת דיון בשל אי כשירות משפטית.  כבר כאן יאמר כי כל אדם או מעסיק המעוניינים במידע על פי חוק המרשם הפלילי, ללא שהם מורשים לכך, עוברים עבירה פלילית חמורה שהעונש המקסימאלי עליה הוא שנת מאסר! חרף זאת, הלכה למעשה, חוסר רצונו של אדם להתעמת עם מעסיק אופציונאלי ברור, שכן אחרת סיכוייו להתקבל למקום העבודה יקטנו מאוד...

יודגש, כי בתקופת התיישנות ההרשעה הפלילית, קיימים גופים רבים, על פי חוק, הזכאים לקבלת מידע מהמרשם הפלילי. תקופות ההתיישנות שונות מעבירה לעבירה, והן תוצר של חומרת העבירה, גילו של הנאשם כיום ובעת ביצוע העבירה ונתונים נוספים. לרוב העבירות, קיימת תקופת התיישנות. עם תום תקופה זו, מתחילה תקופה של מחיקה. לרוב, תקופת המחיקה בת עשר שנים מתום תקופת ההתיישנות.

להבדיל מתקופת ההתיישנות, במהלך תקופת המחיקה ישנם מספר גופים הזכאים לעיין במרשם הפלילי. (בין הגורמים שיהיו זכאים לעיין במידע זה על אף מחיקתו נמנים: השב"כ, הוועדה למינוי שופטים, צה"ל, משטרת ישראל, היועץ המשפטי לממשלה).

כהמחשה, די בכך, שנפתח נגד אדם תיק פלילי, והוחלט לסגור את התיק מ"חוסר ראיות" או מ"היעדר עניין לציבור", בכדי שגיליון הרישום פלילי יכלול נתון זה. ראוי להתייחס במלוא הרצינות לתדפיס הנקרא "רישום פלילי", ולא להמתין לדרישת מעסיק להצגתו, אלא לפעול מבעוד מועד למחיקת הרישום פלילי שעשוי לפגוע בכם.

למעשה, ניתן לפנות לנשיא המדינה אשר שוקל שיקולים שונים משיקוליו של בית המשפט, לשכתו של נשיא  המדינה רואה לנגד עיניה נושאים רבים אחרים כחשובים מאוד ומעמידים זאת בסדר העדיפויות. החנינה מנקה את רישומו הפלילי של אדם וראוי לעשות זאת בצורה ראויה  וטובה. אל לכם לטעות, לא כל מגיש חנינה גם זוכה לקבלה, יחד עם זאת, לא מעט מקבלים וכדאי לנסות זאת. כדאי להיכנס למישור זה ולהגדיל את הסיכויים לעניין זה. הגשת חנינה לנשיא המדינה, מן הראוי שתיעשה על-ידי עורך דין פלילי אשר מנמק, מסביר, מפרט את הנסיבות, מבהיר את השיקולים שרלוונטיים לשיקוליו של נשיא המדינה ואף תומך זאת בפסיקה ובחקיקה מתאימה. פנייה ראויה/מקצועית מגבירה הסיכויים שהחנינה תתקבל. מנגד, בקשה שלא תוגש כראוי, סיכוייה להתקבל לאחר מכן – קטנים.

הגשת חנינה לנשיא המדינה יכולה לשנות את הענישה באופן של קציבת העונש במאסרי עולם), הפחתה של העונש), שינויו ואפילו מחיקה מלאה או סיווג העונש מחדש והוצאה מלאה של העונש/הרשעה מהמרשם הפלילי - באופן שיהיה ברור שמעולם לא התרחש ולו דבר. בקשת החנינה, לא פעם, מוגשת לא על העונש עצמו, אלא, על השלכותיו של העונש כמו על מחיקת הרישום הפלילי ו/או קיצור תקופת ההתיישנות של העבירה כמו גם על קנסות וכמובן על עונשי מאסר. לשכת הנשיא יכולה להיות "יצירתית" הרבה יותר מאשר השופט ובמסגרת ההחלטה על החנינה יכול נשיא המדינה לשנות/לבטל/להמיר את העונש ולהתאימו למציאות שנחשפת בבקשה. שיקול של חלוף הזמן הוא שיקול מרכזי שקיים בהחלטות על חנינה -  שיקולי הזמן ושיקולים שנוצרו במהלכו הם שיקולים מהותיים ביותר בבקשות מסוג זה. לשכת נשיא המדינה שוקלת שיקולים רחבים ביותר, בהחלטה על חנינה, שהם במהותם שונים מהשיקולים במסגרת התיק הפלילי, שיקולים נרחבים הרבה יותר היוצאים אל המציאות הכללית ולא רק המצב המשפטי - שיקול מהותי הוא אירוע שלא היה ידוע בזמן אמת לשופטים בתיק הפלילי ובכוחו להשפיע על ראיית התמונה. משרדנו מגיש בקשות לחנינה כמו גם בקשות לשינוי עילות סגירה של תיקים פליליים שנסגרו בעילה שהיא לא "חוסר אשמה"  ובקשות למחיקת רישומים פליליים. עו"ד סגרון ג'קי-הנרי מתמחה במחיקת רישום פלילי וצבר 'רקורד' מרשים בתחום זה. 

מעצר ימים – מהו?

לאחר שאדם נעצר למשך 24 שעות על-ידי המשטרה מובא הנ"ל למחרת בפני בית המשפט, השלב בו מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של אותו אדם נקרא מעצר ימים.

על פי חוק סדר הדין הפלילי ההחלטה לעצור אדם בטרם הגשת כתב אישום תעשה לאחר שבית המשפט החליט כי קיים חשד סביר שנעברה עבירה וכי ישנו חשש לשיבוש הליכי חקירה או כאשר בית המשפט שוכנע כי ישנן פעולות חקירה אשר מחייבות את הותרתו של החשוד במעצר או כאשר ישנו חשש לסיכון בטחון הציבור או מסוכנות לאדם מסוים (כמו למתלוננת בעבירות אלימות במשפחה).

יש לדעת כי בעיקרון אין להחזיק אדם במעצר במשך תקופה מצטברת של למעלה מ - 30 יום ברציפות כאשר הכוונה היא למעצר בקשר עם אותו אירוע. לצורך הגשת בקשה לתקופה שמעבר לאותם 30 יום תזדקק המשטרה לאישורו של היועץ המשפטי לממשלה.  

שלב מעצר הימים הינו שלב ראשוני וקריטי במהלך ניהולו של התיק הפלילי ולאופן ניהולו של שלב זה יכול שתהיה השלכה מהותית על המשך ניהול ההליכים הפליליים, הרבה פעמים מששוחרר אדם במהלך מעצר הימים ניהול התיק יתנהל כאשר האדם חופשי ללא מגבלות.

בשלב זה, וכאשר מדובר בחשדות בלבד כנגד החשוד אין החשוד או הסנגור מטעמו נחשפים לחומר החקירה המצוי בידי המשטרה. (על פי החוק זכאי אדם לעיין בחומר הראיות אשר נאסף כנגדו אך ורק לאחר הגשת כתב אישום) לפיכך, מתנהלים ההליכים הפליליים בשלב מעצר הימים כאשר בפני הסנגור לא מונח כלל חומר הראיות.

עבודת הסנגור בשלב מעצר הימים אינה פשוטה כלל ועיקר. על הסנגור לחקור את הטוען המשטרתי בבית המשפט במסגרת הבקשה להארכת מעצר ולנסות ולדלות פרטים רבים ככל שניתן על מנת לשכנע את בית המשפט בטענותיו וזאת, כאמור, מבלי שמונח לפניו חומר ראיות, למעט חשדות כלליים כנגד החשוד. (לעיתים, משיב הטוען המשטרתי לחלק מהשאלות שנשאל ולעיתים מצווה לעשות כן על-ידי בית המשפט).

בשלב זה , מאפשר החוק לטוען המשטרתי המופיע בבית המשפט שלא לענות על שאלות במידה והוא סבור כי תשובתו עלולה לשבש את המשך החקירה הפלילית. במצב דברים זה ימסור הטוען המשטרתי את תשובתו לשאלות אלה לידי השופט בלבד בטענה שמדובר במידע חסוי. החשוד וסנגורו רשאים לבקש מבית המשפט להורות לטוען המשטרתי להשיב לשאלות ששואל הסנגור.

מכל האמור עולה כי ההתנהלות בשלב משמעותי זה הינה קשה מבחינות רבות, הן בשל מצבו הנפשי והרגשי של העצור בשלב ראשוני זה והן בשל העובדה כי הסנגור אמור לגבש דרכי פעולה ולנסות לשכנע את בית המשפט לשחרר את העצור או לחילופין לצמצם ככל שניתן את מספר ימי  המעצר שביקשה המשטרה, זאת כאשר אין בידי הסנגור חומר הראיות ולעיתים אין משיבים לשאלותיו בטענה שמדובר במידע חסוי כמתואר לעיל.

יחד עם זאת ברור כי גם בשלב זה יש לעשות את כל שניתן על מנת שחירותו של החשוד תיפגע במינימום האפשרי. לעו"ד סגרון ג'קי-הנרי ניסיון עשיר ומוכח בייצוג חשודים עצורי 'ימים' והינו נחשב לאחד מעורכי הדין המבוקשים בארץ לייצוג במסגרת הליכי המעצר הראשוני. 

לשאלות ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות עו"ד פלילי

 

אי הרשעה-מהי?

ככלל הרשעה היא צורת הקביעה על אשמה פלילית בבית המשפט – הכלל המנחה הינו כי כל מי שמבצע עבירה פלילית ונוכחת אשמתו יש להרשיעו בדין.

יחד עם זאת, קיימים מקרים רבים בהם תהה הסתפקות בקביעת אשמה "ללא הרשעה" בדין היינו ללא אות הקלון" - גם בעבירות פליליות חמורות יחסית - וזאת לאור הנאשם ה"מיוחד" שנימצא אל מול מערכת החרטה שהוא חש, הפנמת האשמה מצידו והשלכות האירועים על כל חיו ועתידו בחיים - הכול אל מול המציאות של חייו.

במצב דברים זה ה"עונש" בפועל יהיה, בדרך כלל, שעות  של"צ (שעות שירות לטובת הציבור)),או לעיתים אפילו ללא של"צ. פעמים אחרות תהה אפילו הסתפקות בהליך טיפולי של "מבחן" (פגישות עם קצין המבחן או מסירת מידע טיפולי).

חלק נכבד בשיקולי בית המשפט באם לאפשר לנאשם לסיים הליך ללא הרשעה יהא המלצת קצין מבחן כפי שהדבר מתבטא בתסקיר שירות המבחן שמוגש לבית משפט בעניינו של הנאשם.

עסקאות טיעון בישראל

למעלה מ -  90% מהתיקים הפליליים המתנהלים בבית המשפט בישראל  מסתיימים, בסופו של דבר, בהסדר טיעון כזה או אחר.עסקת טיעון מביאה, למעשה, לסיומו של ההליך הפלילי. עסקת הטיעון, או בשמה הנפוץ יותר - "הסדר טיעון", הינה תוצר של משא ומתן המתנהל ביןבשמה הנפוץ יותר - "הסדר טיעון", הינה תוצר של משא ומתן המתנהל בין נאשם ו/או סניגורו לבין תובע מטעם המדינה, במטרה להגיע להסכם שיהיה בו כדי להקל עם הנאשם. לאחר עריכתו, מציגים הצדדים בפני בית המשפט את הסדר הטיעון, לפיו יודה הנאשם במעשים המיוחסים לו בכתב האישום, המקורי או המתוקן, תמורת הבטחה מצד התובע לעניין גובה העונש שתבקש התביעה להשית על  הנאשם, כך שיהיה נוח יותר לנאשם.

 
הודאת הנאשם גוררת אחריה את הרשעתו באישומים בהם הודה ואת גזירת דינו. קיימות מספר אפשרויות להקל עם הנאשם במסגרת הסדר טיעון. דרך אחת הינה שינוי עובדות כתב האישום ו/או  סעיפי העבירה, באופן שחומרת המעשים המיוחסים לנאשם, כפי שמוצג לבית המשפט, תופחת והנאשם יודה בכתב  האישום המתוקן. השניה, הודיה בכתב האישום המקורי, ללא תיקונים, לצד הסדר לעניין העונש בלבד, באופן  שכבר בטיעוניה לעונש תעתור התביעה לעונש קל יותר מאשר הייתה טוענת לולא ההסדר.

כיום, אחוז גבוה מהתיקים הפליליים מסתיימים בהסדרי טיעון, רובם נעשים בעל פה ורק מיעוטם בכתב.  להסדר  הטיעון מספר יתרונות משמעותיים לנאשם. ראשית, נמנעת ממנו החובה להופיע לדיונים רבים בבית המשפט ואי  הנעימות בישיבתו על דוכן הנאשמים. שנית, נחסך מהנאשם עינוי הדין הכרוך בהתמשכות ההליכים הפליליים  ובעצם ההליך העומד ותלוי מעל ראשו.  שלישית, עוד טרם שלב גזירת הדין יודע הנאשם מהו העונש לו עותרת  התביעה לבית המשפט להשית עליו, ואף אם אין מדובר בעונש מוסכם מראש, הרי שלרוב, הודייתו והסדר הטיעון בעקבותיה, מביאים לעונש מופחת מזה שהיה נגזר עליו לולא הסדר הטיעון. 

ואולם, בעריכת הסדר טיעון עם רשויות התביעה אין לנאשם ודאות מוחלטת זאת מאחר ובית המשפט, המרשיע  וגוזר את עונשו של נאשם, אינו חייב לכבד הסדר טיעון, ולמעשה, אינו צד לו. לכן, טרם הרשעת הנאשם בדין על פי הודאתו, חובה על בית המשפט להסביר לנאשם, כי אין הוא כבול להסדר  הטיעון ואין הוא חייב לכבדו כלשונו, ורק לאחר שוידא כי הנאשם הבין זאת, ירשיע את הנאשם. המטרה בכך  הינה, שבית המשפט יתרשם שהנאשם העומד בפניו הבין את האישומים המיוחסים לו, וחשוב יותר, הבין את  משמעות הודאתו באישומים אלו ואת תוצאת הרשעתו. שכן, אם יחליט בית המשפט שלא לאמץ את הסדר הטיעון, הרי שהנאשם כבר הודה בכתב האישום, ורק בנסיבות מיוחדות יתיר בית המשפט לנאשם לחזור בו מהודאתו. יחד עם זאת, בית המשפט העליון קבע הלכה, לפיה, על דרך הכלל, על בית המשפט לכבד הסדרי טיעון מהטעם  שהתביעה, טרם הסכמתה לעריכת הסדר טיעון, בוחנת נאמנה את שיקוליה ואת האינטרס הציבורי-חברתי, ואילו לנאשם, מאידך, קיימת ציפייה לגיטימית שההסדר יכובד. בשוקלו האם לכבד את הסדר הטיעון, בוחן בית המשפט האם קיים איזון ראוי בין העונש המוסכם על הצדדים, והאם זהו העונש הראוי בעבירות מן הסוג שהנאשם הורשע בהן על פי הודייתו. כך גם בוחן בית המשפט האם שיקולי התביעה בעריכת הסדר הטיעון היו ראויים ומשרתים את אינטרס הציבור בכלל ואת מערכת המשפט בפרט.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

 

זכות השתיקה

שלב החקירה במשטרה של חשוד בפלילים הינו שלב קריטי, אשר לאחריו בד"כ, יתקבלו החלטות גורליות על המשך חקירה וכיוונה, סגירת התיק או העברתו לרשות התובעת עם המלצה להגיש כתב אישום, וכיו"ב. 

החקירה הפלילית נערכת ברוב המקרים במשרדי המשטרה -  דבר שכשלעצמו מעצים את החשש והבלבול שחש הנחקר ואשר יכול להוביל למשל, למסירת הודאת שווא או למסירת גרסה מסבכת ומפלילה על רקע דברים אלה, ישנה חשיבות עצומה להיוועצות עם עורך דין המתמחה בפלילים טרם החקירה  אדם שנעצר רשאי לבקש להיוועץ עם עורך דין לפני כל דבר, וזכותו שיודיעו לבן משפחה או חברו הקרוב אודות מעצרו – אז רצוי לבקש שעורך דין יגיע לתחנת המשטרה הרלבנטית. בד"כ רצוי שלא להגיע לחקירה טרם היוועצות עם עורך דין על-ידי הודעה למחלקת החקירות על העיכוב אשר לזכות השתיקה והחיסיון מפני הפללה עצמית חשוב להבחין בין נחקר שהוא עד, לבין נחקר שהוא חשוד.
כאשר מדובר בנחקר שהוא עד, יש חובה להשיב על כל שאלה למעט שאלות שהתשובה עליהן עלולה להפלילו. עד המשיב לשאלה חייב להשיב תשובות אמת ואין הוא יכול לשקר בטענה שתשובת אמת עלולה להפליל אותו. במילים אחרות – אין לעד זכות שתיקה

לזכות השתיקה ומימושה על-ידי הנחקר יש יתרונות וכמובן גם חסרונות. חשוב שמי שהחליט לממש את זכות השתיקה יקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין המתמחה בתחום המשפט הפלילי וכך תהא התנהלותו בחקירה נכונה יותר משפטית.

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניסיון מוכח ועשיר בייצוג חשודים שנחקרים במשטרה ומתן ייעוץ טרום חקירה.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

עצות שימושיות

עצות שימושיות עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי

באפשרותך לבקש מהשופט שיינתן תסקיר שירות המבחן לאחר שניתנה הכרעת הדין במשפט ובטרם ייגזר דינך. שירות המבחן הינו גורם מקצועי ששוקל בעיקר שיקולי שיקום ויכול להמליץ לביהמ"ש להקל בעונשך. לשירות המבחן יש משקל ממשי בשיקולי ביהמ"ש בשלב הענישה, אם כי ביהמ"ש לא מחויב לקבל את המלצת שירות המבחן. במידה והינך חסר עבר פלילי קודם, שירות המבחן יכול להמליץ לביהמ"ש להימנע מהרשעתך בדין, ובמידה וביהמ"ש הרשיע אותך בשלב הכרעת הדין, רשאי ביהמ"ש לקבל את המלצת שירות המבחן ולבטל את הרשעתך.

זכותך לצלם את חומר החקירה בתיק. במידה כתב האישום הוגש ע"י מדור התביעות, צלם את חומר הראיות במדור התביעות, במידה וכתב האישום הוגש ע"י הפרקליטות, צלם את חומר הראיות בפרקליטות המחוז אשר הגישה את כתב האישום אם הדיון בעניינך מתקיים ביום בו נמסר לך כתב האישום,

זכותך לדחות את הדיון ב- 48 שעות לפחות במידה וכתב האישום הוגש ע"י מדור תביעות, וב- 7 ימים לפחות במידה וכתב האישום הוגש ע"י הפרקליטות. אם רצונך בכך, בקש זאת מהשופט במידה והינך מחוסר אמצעים כלכליים או שהוגש נגדך כתב אישום בביהמ"ש המחוזי בעבירה שדינה מאסר עשר שנים או יותר, הינך זכאי למינוי סניגור ציבורי. בכל מקרה הינך רשאי לבקש מהשופט שימנה לך סניגור ציבורי, אף אם לא נתקיימו התנאים בחוק למינוי סניגור ציבורי, וביהמ"ש רשאי בשיקול דעת להורות על מינוי סניגור ציבורי. זכור: תמיד עדיף להישפט כאשר הינך מיוצג על ידי סניגור !.

עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי לא מייצג נאשמים דרך הסנגוריה הציבורית). באפשרותך לפנות ללשכת היועץ המשפטי לממשלה בבקשה בכתב לעיכוב הליכים שמשמעותה הלכה למעשה "סגירת התיק". נצל אפשרות זאת במקרים המתאימים, ובקש מביהמ"ש לדחות את הדיון עד למתן תשובה לבקשתך. ביהמ"ש לא מחויב לדחות את הדיון, אך במקרים רבים יענה ביהמ"ש לבקשתך. שיקולים שעשויים להגדיל את סיכוייך שבקשתך תתקבל: העדר עבר פלילי והעדר תיקים פתוחים אחרים, בעייתיות בחומר הראיות, הרשעתך עלולה לגרום לך נזק בלתי פרופורציונלי לעומת חומרת העבירה (פיטורין מהעבודה וכדומה), נסיבות אישיות חיוביות.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

כיצד לבחור עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי מומלץ - מומלץ לבחור עורך דין המתמחה בתחום הפלילי. תחום המשפט מורכב מענפים שונים המצריכים התמקצעות בכל אחד מהם. עורך דין אשר אינו בקי ברזי המשפט הפלילי, לא יוכל להעניק לך שירות מקצועי וייתכן ששכרך ייצא בהפסדך. 


לפיכך, בטרם שוכרים שירותיו של עורך דין פלילי יש לברר מהם תחומי ההתמחות שלו. דע כי בדרך כלל עורכי דין המתמחים בתחום הפלילי רובם ככולם עוסקים בתחום באופן בלעדי, משום שאין קשר מקצועי בין התחום הפלילי לתחומי משפט אחרים. עליך לזכור כי הצד שכנגד, עורכי דין מהתביעות או עורכי דין מהפרקליטות, עוסקים אך ורק בתחום המשפט הפלילי ולכן מומלץ שמי שמייצג את האינטרסים שלך יהא גם הוא ממוקד בתחום זה.

כאשר אתה שוכר את שירותיו של עורך דין פלילי, חשוב מאוד לברר מראש, מי בסופו של דבר יופיע בבית המשפט, מי יסקור וינתח את התיק שלך, ולמעשה מי יבצע את הפעולות החשובות בטיפול בתיק שלך. רצוי לבדוק שאם כבר שכרת את שירותיו של עורך הדין הפלילי הטוב ביותר בישראל אזי הוא זה אשר יעבוד על התיק שלך ולא מתמחה ו/או עורך דין בתחילת דרכו המקצועית.

מומלץ, לקרוא חוות דעת, לשמוע ביקורות, להתעניין מי לקוחותיו של עורך הדין הפלילי ובאיזה תיקים פליליים כבר טיפל. ישנם עורכי דין שאמנם הינם עורכי דין פליליים מצויינים אולם המה התמקצעו בעבירות מסויימות בלבד כדוגמת עבירות מין, עבירות תעבורה, משפט צבאי וכו'.
יש להיזהר מהבטחות, לצערנו, קיימים בשוק עורכי דין רבים בתחום הפלילי. ומוכרים מקרים רבים בישראל בהם טוענים לקוחות שעורכי הדין הבטיחו תוצאות 'לא ריאליות' רק על מנת "לזכות" בלקוח ולדאוג שהכסף ייכנס לקופת המשרד. יש להיזהר מהבטחות לתוצאות לא הגיוניות מאחר והתחום הפלילי מתרחש, רובו ככולו, בבית משפט וההחלטות מתקבלות, בסופו של דבר, על-ידי השופט ולא על-ידי עורך הדין ששכרתם. 
כמו כן, יש להיזהר מעורכי דין הטוענים שיש ביכולתם להשיג תוצאות מכוח קשרים אישיים. עורכי דין פליליים רבים צמחו משורות המשטרה, פרקליטות, תביעות ועוד' – אך נכון לומר הוא, כי התוצאות מושגות על בסיס מקצועי בלבד. היו בטוחים שמקום בו ישנן ראיות חזקות ביותר, לא יבוטל כתב האישום. על כן היזהרו מאזכור קשרים אישיים. לבסוף נאמר, כי ישנם עורכי דין רבים ההולכים מראש אל כיוון הסדר טיעון או עסקת טיעון כאשר הם בורחים ממלחמה, הבאה בצורת הבאת עדים והצגת ראיות. שימו לב, שאם באה המלצה לעסקת טיעון – היא באה מנימוקים עניינים, ולא מהעדפה להימנע מניהול הוכחות.
עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הוא בעל מוניטין רב שנים ומתמחה בייצוג, ייעוץ וניהול תיקים מכל גווני הקשת הפלילית ובעיקר: עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות אלימות, עבירות של אלימות במשפחה, עבירות מרמה, עבירות הונאה, עבירות של הלבנת הון, עבירות גניבה, עבירות רצח והריגה ועבירות של קטינים.
בין לקוחותיו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניתן למצוא מגוון רחב של לקוחות החל באנשים נורמטיביים ללא הסתבכויות קודמות ובעלי רישום פלילי נקי, לרבות רופאים, עורכי דין, אנשי הייטק ואנשים שזו להם הסתבכות ראשונה עם החוק וכן ארגוני פשיעה וראשיהם הנחשדים ונאשמים בפשיעה כלכלית ופשיעה חמורה.


לעו"ד סגרון ג'קי הנרי ניסיון מוכח בניהול תיקים פליליים והינו מקוטלג על-ידי בכירי המשפטנים בארץ כחוד החנית של עורכי הדין הפליליים המובילים בישראל. 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !