סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

חיסול עד המדינה באשקלון - מכה קשה למשטרת ישראל

מאת עורך דין פלילי ג'קי סגרון בלוג משפט פלילי

ed medinaaaaaaa

עד המדינה שחוסל היום 27.06.17 שימש יעד מודיעיני מרכזי של המשטרה והיה במשך שנים על הכוונת של גורמים שונים בעולם התחתון באיזור הדרום. הוא קיבל איומים ישירים על חייו ובני משפחתו עורבו בעל כורחם במלחמות הפשע בהן היה מעורב. הוטל צו איסור פרסום על הפרשה.

לפי המקורות, עד המדינה שחוסל באשקלון הסתכסך עם ארגון פשיעה דרומי ובשל כך ביקש להעביר את הדיון בעניינו לאיזור המרכז בטענה של "סיכון גבוה למפגש עם גורמים שנגדם העיד בעבר". בית המשפט העליון דחה את בקשתו וקיבל דווקא את עמדת המשטרה, שטענה כי דווקא באיזור הדרום היא תוכל לערוב לביטחונו טוב יותר. כידוע, העד נרצח ושילם בחייו.   

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

פרשת רפסודה - תפיסת ענק בבטן אוניית משא

sigaryot

 

חדשות פלילים - חקירת 'פרשת הרפסודה' הובילה לתפיסת ענק נוספת של 450,000 חפיסות סיגריות בשווי 12 מיליון ₪ שהוסתרו בבטן אוניית המשא. התפתחות משמעותית בפרשת הברחת ענק של סיגריות באמצעות רפסודה. שלושה ימים לאחר שרפסודה ועליה 150,000 חפיסות סיגריות תוצרת חוץ בשווי של למעלה מ- 4,000,000 ₪ נתפסה בפעילות מבצעית משותפת של חוקרי יס"מ (סמים ומכס) אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל נחשף על ידי מכס אשדוד בעקבות חקירת איש צוות האונייה, "סליק" בבטן אוניית המשא ובו כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪. על פי החשד, הסיגריות הוטענו על אוניית המשא במכולה ולאחר שסיים הצוות להסליק אותן באונייה, הושלכה המכולה לים באמצעות המנוף שעל האונייה.

כזכור, לפני שלושה ימים (08.05.17) התקיימה פעילות מבצעית, בהתבסס על מידע מודיעני שהתקבל במכס אשדוד, לפיו יש חשד שסיגריות ומוצרים אחרים חייבים מס מוברחים בהיקפים עצומים ארצה דרך הים. בפעילות המשותפת למכס ולמשטרה זוהתה, כאמור, חבירה של סירת דייגים לאוניית משא זרה אשר עגנה 7 ק"מ מהחוף בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל. בעזרת האמצעים המיוחדים שהופעלו זוהתה הורדה למים של רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטר מאוניית המשא. סירת הדייג, ובה שני חשודים חברה לרפסודה באמצעות כבל פלדה, שניתק לאחר מספר דקות וככה נשארה הרפסודה לצוף ליד אוניית המשא. אוניית השיטור הימי גררה אל החוף את הרפסודה ואת חפיסות הסיגריות.

בפרשה נעצרו שני ישראלים ושני אנשי צוות מאוניית המשא. מחקירתו של אחד מאנשי הצוות התברר כי בבטן האונייה קיים "סליק" ובו עדיין מצוי מאגר ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות בשווי של מיליוני ₪. לפיכך, צוותי חקירה נשלחו אל האונייה וחשפו את מאגר הסיגריות ובו כאמור כ- כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪. עו"ד סגרון ג'קי-הנרי - מומחה במשפט פלילי.

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

חדשות פלילים ראש עיריית נתניה מרים פיירברג פרשיה 252

fireberg12

חדשות פלילים (אח"מ): סיום חקירה וגיבוש תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, על ידי ראש עיריית נתניה מרים פיירברג, עבירות ניסיון קבלת שוחד על ידי בעלה לשעבר מר אליהו פיירברג, ועבירות שוחד על ידי בנה, צפריר פיירברג.

בנוסף, התגבשה תשתית ראייתית לעבירות שוחד על ידי עו״ד אברהם גוגיג, קבלנים ועסקני נדל״ן נוספים וכן הפרת אמונים על ידי פול ויטל מהנדס העיר נתניה לשעבר. יחידת להב 433 של משטרת ישראל סיימה חקירה וגיבשה תשתית ראייתית לפיה ראש העיר פיירברג ובני משפחתה חברו באמצעות עו״ד אברהם גוגיג, אל יזמים שונים בעלי אינטרסים בעיר נתניה, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין ועל ידי דרך של נאמנות לשם הסתרת זהותם, וקיבלו מהקבלנים והיזמים, בין היתר, את הזכות לרכוש חלק בפרויקטים שונים בשותפות, בעלויות פחותות משמעותית, עלויות אשר לימים מניבות לר׳ העיר זכות לדירה במחיר מופחת, כאשר הדבר משקף, במקרים מסוימים, הטבה של מאות אלפי שקלים .

משמעות אפשרות רכישת הזכויות בשלב היזמי, בטרם שינתה הקרקע את ייעודה למגורים, ואשר לא היתה פתוחה בפני הציבור הרחב, אלא ניתנה לר׳ העיר בכובעה כראש העיר, טמנה בחובה השבחת הנכס וערכו הכלכלי בעתיד, מה שמעיד על הטבה בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

שינוי הייעוד בקרקעות המדוברות, ע״י הגופים עירוניים האמונים על כך, הכפופים וסרים למרותה של ראש העיר, מעידים על תשתית לפעילות מבוססת שוחד, באופן שבו בתמורה להעמדת הזכות לרכישת חלק בקרקע/ דירה לראש העיר ושאר החשודים, פעלה ראש העיר לקידום הליכי התכנון והבנייה של הפרויקטים השונים בעירית נתניה ובחברה לפיתוח ותשתיות (חל״ת), עליה היא אמונה במסגרת תפקידה.

במהלך החקירה נתגבשה תמונה של מארג פעילות פלילית נרחבת של ראש העיר ומי מבני ביתה, במספר אירועים, ביחס למספר פרויקטים ובאופן שיטתי ומובנה המציג מערכות יחסים שוחדיות בינם לבין גורמים שונים. שיטה זו כללה רכישה של חלק במגרש בשותפות עם היזמים, הסתתרות מאחורי ״נאמנות״ באופן שזהותה/ם מוסתרת מעיני הציבור ושמה/שמם אינו מופיע במרשמים הפתוחים לעיון הציבור. כל אלה תוך הימנעות מכוונת מדיווח רשמי לבעלי האינטרסים במגרשי הנדל״ן השונים בעיר, בה בעת שראש העיר המשיכה לדון בוועדות התכנון העוסקות, בין היתר, בסוגיות הנוגעות לעתידן של הקרקעות בהן מצויים נכסיה. (צילום: קול השרון) - עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי - מומחה בתחום המשפט הפלילי.

 לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות עורך דין פלילי

 

חדשות פלילים ייבא 2.5 קילו חשיש מצרפת ושוחרר

0df0ed56 c41c 4a4f 800d 43f4f265cb0b

חדשות פלילים - בית המשפט השלום בראשון לציון (השופט אייל כהן) דחה היום (08.03.17) את בקשת המשטרה לעצור עד תום ההליכים את ד.ס. לקוח של המשרד שהואשם בייבוא סמים מסוג חשיש במשקל שתיים וחצי קילו. הסניגור עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי טען בבית המשפט כי אין עבירה, חמורה ככל שתהיה, שלא ניתן לשחרר לחלופת מעצר. השופט קיבל את בקשתו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי והורה על שחרורו של הנאשם בתנאים מגבילים.

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

נעצר חשוד בדקירת גבר המוכר למשטרה בנתניה

sakin dkira

חדשות פלילים

בית משפט השלום בפתח תקווה הורה הבוקר (13.1.17), בניגוד לעמדת המשטרה, לשחרר צעיר, בן 21, מנתניה שנעצר בחשד למעורבות בדקירת גבר, המוכר למשטרה, ביום רביעי השבוע ופציעתו באורח בינוני. 

כזכור, ביום רביעי, סמוך לשעה 20:30 נמסר למד"א מרחב שרון על פצוע ברחוב יהודה הנשיא בנתניה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ופינו לבית חולים לניאדו גבר, כבן 30,  במצב בינוני כשהוא דקור בגפיים.  הנדקר מוכר הן למשטרת נתניה והן לחוקרי היאחב"ל לאחר שלפני מספר שנים הואשם והורשע, יחד עם צעיר אחר שנחשב אז כאיש כספים ויד ימינו של צ'רלי אבוטבול, בתיק סחיטה אלימה של מהמר במועדון הימורים בנתניה על רקע חוב כספי. 

שוטרי תחנת נתניה שהוזעקו למקום פתחו בחקירה תוך איסוף צילומי מצלמות אבטחה וגביית עדויות. מפרטי המקרה עלה כי רוכב אופנוע רעול פנים התקרב לקורבן, דקר אותו מספר פעמים ונמלט. אתמול לפנות ערב נעצר חשוד במעשה בין היתר בהתבסס על צילומי מצלמות אבטחה שככל הנראה תיעדו את האירוע. החוקרים הגיעו אל החשוד לאחר שהאופנוע שנראה בצילומים שייך לו. אולם, לדבריו, לפני ימים אחדים הוא הגיש תלונה במשטרה על פריצה שאירעה אל בית הוריו ונגנבו מספר דברים, ובין היתר האופנוע שלו. כך שהוא הכחיש כל קשר למעורבות בדקירה.

הבוקר התייצבה המשטרה בבית המשפט וביקשה להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים כשהיא מייחסת לו עבירות של פציעה כשהעבריין מזויין ותקיפה הגורמת לחבלה של ממש. אולם, חרף בקשת היחידה החוקרת להאריך את מעצרו של החשוד, אשר ללא עבר פלילי, השופטת מרב בן ארי קבעה כי אין חשד סביר, וגם אם קיים כזה הוא גבולי. לאור קביעה זו, החליטה השופטת על שחרורו של החשוד למעצר בית עד 18 בינואר ובתנאים מגבילים נוספים. 

עו"ד פלילי ג'קי סגרון, המייצג את החשוד שנעצר, מסר: "מלכתחילה אמרנו שהעובדה שמדובר בהארכת מעצר ראשונה לא מחייבת מעצר אוטומטי. מרשי חף מכל פשע ולכן אין כלום כי לא היה כלום".

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה מיכאל פרוסמושקין ביום 13.01.17.

פרשה 565 - שוחררו שלושה נאשמים בהתפרצות למשרד של הקבלן תשובה

חדשות פלילים

karka lemehira

תיק הסוכן הסמוי מנתניה: השופט שחרר שלושה הנאשמים כי גנבו יחד עם הסוכן 600 אלף שקל מהכספת במשרדו של הקבלן * הפרקליטות: רק אנחנו נחליט אם לכבד את ההסכם עם הסוכן לנוכח העבירות שביצע במהלך הפעלתו שקלים.

שחרורים ראשונים בתיק הסוכן הסמוי של יאחב"ל במסגרת פרשה 565: שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אייל כהן, הורה (5.1.17) לשחרר ממעצרם את סבי מישייב (31), יגאל (חן) חסן (41) ויוסף מחפודה (28). מישייב, ויגאל חסן נאשמים יחד עם יוסף (חן) חסן (39) בהתפרצות למשרדו של הקבלן יצחק תשובה (אחיינו של הטייקון). נטען כי השלושה גנבו במהלך ההתפרצות למעלה מ-600 אלף שקל. השלושה נאשמים בין היתר בקשירת קשר לפשע, בעוד שמחפודה נאשם בסיוע לגניבה, ובאישום נפרד גם בסחיטה באיומים..

בכתב אישום קודם שהוגש בגין ההתפרצות, הואשם לא אחר מאשר הסוכן הסמוי, שהודה כי לקח חלק פעיל מאוד בהתפרצות ובגניבת הכסף. הרקע להתפרצות, לפי כתב האישום, הוא זה: בשנת 2010 רכש מישייב דירה בפרויקט "עיר ימים" אותו בנתה החברה של תשובה, ואת הדירה רשם על שם הוריו. במועדים שונים ועד ליוני 2015, כך נטען, הוא הגיע למשרדו של תשובה והתלונן על איחור במסירת הדירה. נטען, כי לאחר מכן קשר יחד עם יגאל ויוסף חסן לפרוץ למשרד, לגנוב את הכסף מהכספת ולחלק את השלל עם מחפודה – תוכנית שלפי כתב האישום נגד הנאשמים, יצאה לבסוף אל הפועל.

לגבי הסוכן נטען כי הוא היה זה שפרץ למשרדו של תשובה, בעוד שיגאל חסן אבטח אותו מבחוץ ואילו יוסף חסן נותר ברכב במטרה לשמש כנהג מילוט. בזמנו, למרות כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, הפרקליטות לא ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים, והוא שוחרר. בניגוד להתנהלותה לאחר כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, במסגרת פרשה 565 ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. על רקע זה, בדיונים בבקשת הפרקליטות טענו הסנגורים לאכיפה בררנית מצד הפרקליטות - גם ובעיקר בשל העבירות שהסוכן ביצע לכאורה במהלך הפעלתו. בנוסף דרשו הסנגורים לבטל את ההסכם איתו - דרישה שכבר הושמעה מעט לאחר התפוצצות הפרשה, כפי שפורסם ב"פוסטה".

נציגת התביעה, עו"ד אירית חכמון, השיבה על כך: "לעניין הפרת ההסכם, מדובר בהסכם שעשתה המדינה מול הסוכן ורק היא יכולה להחליט אם מכבדת אותו ואם לאו... המדינה תשקול את צעדיה ואת כיבוד ההסכם עם הסוכן, בסוף ההליכים. זה שלב מאוד מוקדם. לעניין העמדתו לדין בעבירות שביצע לאחר ההפעלה - טרם ניתנה החלטה". בכל הנוגע למעורבות הסוכן בהתפרצות למשרדו של תשובה, במהלך הדיונים הודו נציגי הפרקליטות כי שחרורו אז של הסוכן בזמנו, ואי הגשת בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים - היתה טעות.

השופט כהן קבע בהחלטתו כי קיימות ראיות לכאורה לחובת הנאשמים, אולם הוסיף לגבי מחפודה כי קיימת חולשה ראייתית בכל הקשור להאשמתו בסיוע לגניבה. עוד ציין השופט, כי הסוכן שימש כשותף ומבצע עיקרי באישום המתייחס לפריצה למשרדו של תשובה, הדגיש כי מדובר בעבירה מחודש ספטמבר 2015, והוסיף כי מאז לא נפתחו נגד חסן ומישייב תיקים נוספים.

מישייב מוכר היטב למשטרה, בין היתר כחברו הטוב של שי שירזי המנוח. השופט הגדיר את מישייב – המיוצג על ידי עורך דין פלילי ג'קי סגרון - כ"מחולל העבירה", וציין כי הוא קיבל לכאורה מחצית מסכום הכסף שנגנב. בנוסף צוינה בהחלטתו טענת התביעה, לפיה מישייב המפעיל קו הלוואות מעורב הרבה יותר בפלילים מכפי שמתואר בכתב האישום. עם זאת החליט השופט כי בשל חלוף הזמן מאז הפריצה והגניבה, ומאחר שמאז לא נפתחו לחובתו של מישייב תיקים נוספים, ניתן לשחרר אותו למעצר בית באיזוק אלקטרוני, בפיקוח צמוד ובערבויות כספיות.".

 

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה מקורית לחץ כאן.

זקוק לפרטים נוספים  ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה לעו"ד פלילי מצור קשר כאן 

הסדר טיעון מקל במיוחד לעבריינים שהחזיקו מטעני חבלה

חדשות פלילים

mitaan

הסדר טיעון הושג בתיק של החזקת ונשיאת מטען החבלה של שתי קבוצות של עבריינים מהדרום ומהשרון כחלק מתכנון לפגוע בעבריין יריב. במסגרת ההסדר הורשעו הנאשמים בכתב אישום מתוקן ומרוכך.

הנאשמים שהורשעו בפרשה משתייכים לשתי קבוצות עבריינים. אחת מהדרום, שהבולט בה הוא איתמר רוש מאשקלון. הבולט בקבוצה השנייה, מהשרון, הוא עומרי זוארץ מנתניה. יתר הנאשמים הם אליאב קסנטיני (בנו של מומי קסנטיני, מאנשי דומרני) וסלומון אליאס מאשקלון, יניב הדי מנתניה, אלון סלומון מחדרה, יהודה אלחנטי ממושב שושנת העמקים ודוד ציון מקדימה.

על פי כתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, רוש, קסנטיני ואליאס, מקבוצת הדרום, היו אמורים להעביר מטען חבלה לנאשמים האחרים מאזור השרון. עם מעצרם של הנאשמים העריכו במשטרה כי הם משתייכים לשני ארגוני פשע - של שלום דומרני ושל ריקו שירזי - שחברו יחד לחיסול של יעד משותף מוכר מאזור המרכז. ההערכות הללו לא נכללו לבסוף בכתב האישום המקורי, וכמובן שגם לא בזה המתוקן והמרוכך יותר.

השופטת דינה כהן אישרה את הסדר הטיעון בין הצדדים ונתנה לו תוקף משפטי. רוש, הורשע בעבירה של עסקה אחרת בנשק. הוא ירצה ארבע שנות מאסר, המגלמות בתוכן גם הפעלת מאסרים מותנים. זוארץ, הורשע בהחזקת נשק וירצה 16 חודשי מאסר בפועל.

בכתב האישום המקורי בו נטען, כי ב-1 באפריל נסעו רוש וקסנטיני יחד עם אליאס לבית הוריו של זוארץ בנתניה, שם קיימו מפגש עם זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון, שם הארבעה הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קסנטיני ואליאס המתינו בכניסה לחניון.

מעקבים שביצעו בלשי הימ"ר העלו, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט רחוק ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי המטען.

רוש, כך נטען באישום המקורי, הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.

הפרקליטות טענה כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען עוד, כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בביתו עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו שבשושנת העמקים, שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.

הפרקליטות ייחסה לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקסנטיני יוחסה עבירה של "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי יוחסה עבירה של נשיאה והובלת כלי נשק.

כתב האישום התבסס על מעקבים ותצפיות של הבלשים, צילומי אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, והקלטת נפח (אודיו) שתיעדה את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען, בנוכחותם של אלחנטי, הדי ואחרים.

לאחר משא ומתן בין צוות ההגנה לבין הפרקליטות, במהלכו הציגו הסנגורים קשיים ראייתיים ונסיבות אישיות של מי מהנאשמים, הסכימה הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון מקל, ובמסגרתו להגיש כתב אישום מרוכך. שיקול נוסף שככל הנראה עמד לנגד עינה של הפרקליטות בעת ההחלטה להגיע להסדר, היה למנוע את חשיפת האופן והמיקום המדויק של מתקן האזנת הסתר בו השתמשו הבלשים בעת המעקבים.

"הגענו להסדר טיעון לאור קושי ראייתי", אמר עו"ד דרור שטורק מהפרקליטות עם הצגת ההסדר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. "קשיים ממשיים הם אלו שהובילו לתיקון משמעותי בכתב האישום וכן לענישה נמוכה בתיק זה, שאם לא כן - היינו עותרים לעונש גבוה הרבה יותר. בסופו של דבר מדובר בנאשמים שהודו בכתב האישום המתוקן, לקחו אחריות, חסכו מזמנו היקר של בית המשפט". עוד ציין נציג הפרקליטות, כי הצדדים יעתרו להשית על כל אחד מהנאשמים קנס בסך 6,000 שקל, כמו גם מאסרים על תנאי.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ע"י מיכאל פרוסמושקין ביום 03.01.17 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

חשד: אסיר משוחרר בן 78 התחזה לבעל קרקע וניסה למכור אותה

karka lemehira

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של א.ר. מיהוד החשוד כי התחזה לבעל קרקע בחולון וניסה למכור אותה במיליוני שקלים.

לפני ימים ספורים התקבלה במשטרה תלונה מקונה אשר ביקש לרכוש קרקע במתחם היוקרתי ח-300 בחולון. הקונה שכר את שירותיו של עו"ד ובאמצעותו ניהל מו"מ לרכישת קרקע במתחם. החשוד, כפי שעולה לכאורה מהחקירה, התחזה לאחד מבעלי הקרקע, הציג בפני הקונה ועורך דינו מסמכים בשמם ובחתימתם של בעלי הקרקע, תושבי ארה"ב וקנדה וטען כי הקרקע שייכת לו ולבני משפחתו.

מסמכים אלו עוררו את חשדם של עוה"ד ולקוחו והם פנו למשטרה והגישו תלונה ביחידת הונאה של מחוז תל אביב בחשד להתחזות לאחר ומרמה בעסקת מכר דירה. עם מעצרו נתפס ברשותו של רימון תעודת זהות נוספת מזויפת על שם אדם אחר.

ביום חמישי הובא רימון לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בתשעה ימים כשהיא מייחסת לו עבירות של קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות כאדם אחר במטרה להונות.

א.ר. מוכר היטב למשטרה ובאמתחתו מספר הרשעות בין היתר בעבירות מרמה. בין היתר בשנת 2005 הוא נעצר בחשד כי מכר לקבלן קרקע בת 40 דונם ברעננה, מבלי שהייתה שייכת לו, בכ – 12 מיליון דולר. ערנותה של רשמת המקרקעין חשפה את התרמית.

א.ר., איש נדל"ן בעברו שהחברה שלו קרסה והוא נשאר עם חובות כבדים, נשפט לשש שנות מאסר ושוחרר בשליש לאחר שריצה כחמש שנים. במהלך השליש, לא התייצב לביקורות של שב"ס ועל פי החשד ביצע את העבירה הנוכחית שבגינה נעצר.

בגזר הדין נגדו נכתב אז: "מדובר בנאשם שיכולתו להונות אחרים הגיעה לדרגה של כמעט אומנות, כאשר הוא מצליח להונות ולהוליך שולל גופים ורשויות שאמורות לעמוד על המשמר, להונות בנקים למשכנתאות, להונות את לשכת רישום מקרקעין, להונות עורכי דין שעוסקים בתחום זה, כך שאין מדובר באדם מן הישוב שהסתבך באופן חריג וחד פעמי בפרשת מרמה והונאה אלא הדעת נותנת שמדובר במי שמעורבותו בתחום זה הינה כה עמוקה, יסודית ומתוחכמת עד אשר רכש הוא יכולות להונות גם גורמים מקצועיים שאמורים היו לחשוף מעשים כמו מעשי הנאשם. אך הדבר לא נעשה משום התחכום הרב שבמעשיו", כתב השופט כבוב חאלד. השופט הוסיף עוד: "הנאשם אדם מתוחכם, בעל כושר הבעה רהוט, בעל יכולות אישיות גבוהות וביהמ"ש אף התרשם מרמת האינטלגנציה והבעה גבוהים מהממוצע. כל זאת בשים לב לתחכום הרב שנלווה למעשיו של הנאשם, תחכום שעמד בבסיס אמונתם של רבים אחרים בכשירות מעשיו של הנאשם, כאשר זה הצליח להוליכם שולל".

ובחזרה להסתבכות הנוכחית שלו. סנגורו, עורך דין פלילי ג'קי סגרון, מסר כי ל"מרשו יש הרבה מה לומר, אבל הוא החליט שאת גרסתו ימסור לבית המשפט ולא כעת". הסנגור ביקש לקצר את ימי המעצר, והשופטת איטה נחמן נענתה חלקית לבקשת המשטרה כשהחליטה להאריך את מעצרו של א.ר. עד 4 בינואר.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) -

לכתבה מקורית לחץ כאן.

פרשה 565 – שוחררו שני האחים מנתניה, אייל ודוד בוקל

0df0ed56 c41c 4a4f 800d 43f4f265cb0b

חדשות פלילים שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עודד מורנו, נענה לבקשת עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ושחרר את אייל ודוד בוקל, אשר נעצרו בחשד למעורבות בעבירות סחר בסמים. השופט מורנו קיבל את עמדתו של עו"ד סגרון וקבע, כי עוצמת החשד נמוכה ביותר.

החשודים נעצרו בשבוע שעבר במסגרת פרשה 565, במסגרתה נעצרו למעלה מ-30 חשודים, חלקם הגדול מנתניה, בחשד למעורבות בעבירות סחר בסמים ובאמצעי אמל"ח. לחשודים מנתניה ייחסו במשטרה עבירות של סחר בסמים.

מהמשטרה נמסר, כי מעצרם התאפשר בעקבות החדרה סוכנים סמויים לתעשיית הסחר בסמים ובאמצעי לחימה. במשך מספר חודשים פעלו סוכנים סמויים בשטח, גם באזור נתניה. במהלך פעילותם ביצעו עסקאות רבות של קניית אמצעי לחימה וסמים.

אייל ודוד בוקל נעצרו אף הם, לאחר שנחשדו במעורבות בביצוע עבירות סמים. פרקליטם של החשודים, עורך דין פלילי ג'קי סגרון, טען מלכתחילה, כי אין ראיות נגד החשודים. בדיון בבית המשפט טען, כי הסוכן הסמוי לא ידע לומר אם דוד בוקל נתן לו סמים. עוד טען: "הנוכחות במקום לא מוכחשת, כולם גרים שם, זה מתחם, אנחנו פה בדיני נפשות. אני כרגע מצטרף לדברי הסוכן. הסוכן אומר שאין מודעות. נאמר שהאיש הזה או הזה קיבלו כסף. איפה יש בהקלטות בקשות. מתגוררים שם המון אנשים, איפה יש ידיעה? צריך להראות ידיעה".

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עודד מורנו, קיבל את בקשתו של עורך דין פלילי סגרון ושחרר את החשודים למעצר בית עד לתאריך ה-30.11.16. בהחלטתו קבע, כי "עיקרה של החלטה זו נעוץ בחשד הסביר אשר הוצג בעוצמה נמוכה לצורך הארכת מעצר נוספת".

הכתבה המקורית פורסמה ביום 28.11.16 באתר קול השרון (אופירה חסיד) - לכתבה המקורית לחץ כאן.

לילה לבן בנתניה ופצוע ירי ממשפחת חרירי

19b6fc98 d62e 47af bb83 804296ad4209

חדשות פלילים שוטרי תחנת נתניה עצרו בלילה שבין שלישי לרביעי (16 נובמבר) 11 צעירים שהיו מעורבים על פי החשד בשני אירועים פליליים בעיר, שנבדק האם יש קשר ביניהם. במקרה אחד נפגע רכב מירי ונפצע אדם אחד קל, ובמקרה השני נתפסו שני כלי נשק, מחסנית ושכפ"ץ במהלך נסיון של המשטרה לעכב בדוקאים.

תחילתו של האירוע בכך שסמוך לחצות הבחינו שוטרים בקבוצת אנשים בשכונת אגמים בעיר אשר עוררו את חשדם. כאשר בם התבקשו על ידי השוטרים להזדהות, אחד מהם נראה נמלט מהרכב כשהוא משליך שקית, בה נתפסו מאוחר יותר שני אקדחים.

יושבי הרכב - אלון תמם (27) אור עקיבא, יקיר סגל (24) מחדרה, אהרון דוידוב (28) מחדרה ואנאר מוחטרוב (25) מחדרה נעצרו, ובחיפוש ברכב נמצאה מחסנית ושכפ"ץ. במקביל כאמור, אחד השוטרים דיווח שהבחין בגבר שברח מהרכב ועל פי מבנה גופו דומה לברוך זוארץ (34) מנתניה. באותה השעה ממש, שוטרים אחרים פגשו בזוארץ סמוך לביתו וניהלו איתו שיחה, בין היתר על הנוכחות העירנית של המשטרה באותו ערב, שיחה בה נאמר לו כי נתפס נשק לא הרחק מהמקום. זוארץ עלה לביתו אולם בחלוף מספר שעות הגיעו שוטרים אל ביתו ועצרו אותו בהתבסס על עדות אותו שוטר מהשטח אשר טען כי זיהה גבר הדומה לו. עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי המייצג את דוידוף טען כי מרשו חף מפשע וכי אין ראייה הקושרת את דוידוף לנשקים שנמצאו. בית המשפט קיבל את עמדת עורך דין סגרון והורה כי המעצר יוארך עד ליום שני וכי במידה ולא תהא התפתחות דרמתית ישוחרר החשוד ממעצרו.

מתחקור נסיבות האירוע עולה כי הרכב הפרטי נפגע מירי, חצה צומת באור אדום ופגע במונית. נפתחו סריקות שבמהלכן נעצרו שישה חשודים בשנות ה – 20 לחייהם. בין העצורים ואסים אגבאריה - חרירי (28) מאום אל – פחם (אחיו של יוסף גבאריה), אשר נפצע קל מאוד בפניו כתוצאה מהירי. יחד עימו נעצרו עוד חמישה אשר הגיעו לבקר אותו בבית חולים בחשד שהיו נוכחים בזירת האירוע. החמישה הם: שאדי אבו נאר (24) מג'לג'וליה, נאדי פיראס (32) מרמלה, עבד אל כרים עראר(28), מוחמד בללו (24) מג'לג'וליה ומוחמד טאהא. ברכב בו נסע ואסים אגבאריה – חרירי הפצוע, יתכן עם אדם נוסף, אותרו פגיעות ירי.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה - לכתבה המקורית לחץ כאן.

כתבה נוספת בעניין שפורסמה באתר פלאשנט - לכתבה המלאה לחץ כאן.

אישום: תושב חדרה גידל קנאביס וניהל מעבדת סמים מסוג הידרו בביתו

b8f2f945 38c4 45b7 8843 e00a267d4c17

חדשות פלילים - תושב חדרה בן 54 בעל עבר פלילי בתחום הסמים הואשם השבוע בגידול מעבדת סמים מסוג הידרו במשקל קילוגרמים בדירה שכורה בגבעת אולגה. בנוסף הוא מואשם כי לאחר שהוא שעצר וכיבה את הרכב לבקשת השוטר הוא התניע אותו שוב בעת שהשוטר ניסה לפתוח את דלת המכונית והחל להימלט תוך שהוא גורר את השוטר כשהוא אוחז בחלקו הימני של הרכב. כתוצאה מכך, נזרק השוטר הצידה ובכך נטען בכתב האישום סיכן הנאשם את השוטר.

כעבור מספר ימים נעצר הנאשם ובמהלך חקירתו הוא הודה בגידול הסמים וטען שגידל אותם לצורך שימוש עצמי. התביעה המשטרתית ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים אולם שופט בית המשפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, קיבל את טענות הסנגורים והורה לשחררו למעצר בית אצל קרובי משפחתו. עורך דינו סגרון ג'קי - הנרי בירך על החלטת בית המשפט להורות על השחרור, זאת חרף התנגדות נחרצת מצד המשטרה ורשויות התביעה.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פלאשנט מאת שלומי גבאי מיום 2.10.16 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

 

פרשה 512 - תיק הרצח הסתיים בשלוש וחצי שנות מאסר בלבד

kfirhanuna2222

חדשות פלילים שריפה במטה הארצי כילתה את הראיות מתיק החקירה המקורי, כך שאפילו עד המדינה "הנתנייתי" והודאה חלקית בפני מדובב לא הספיקו להרשעה ברצח התוצאה: חמש שנים בלבד לכפיר כהן כששנה וחצי מהן בחופף לתיק אחר, בזמן שברטו חג'ג' כבר שוחרר.

 - יותר מ-12 שנים לאחר שדורון סרוסי נרצח בנתניה, שני תושבי העיר שהואשמו ברצח – כתב האישום נגד הנאשמים ברצח תוקן, הם הורשעו בעבירות מופחתות, ונידונו לעונשי מאסר קלים באופן יחסיעל אחד הנאשמים, נגזר עונש של חמש שנות מאסר. שנה וחצי מתוכם הוא ירצה בחופף למאסר בתיק אחר. הנאשם השני, נידון לארבעה חודשי מאסר בלבד, שאותם כבר סיים למעשה לרצות.

סרוסי נרצח בשנת 2004, לאחר שהשתחרר מהכלא ודרש לקבל את חלקו בניהול פיצוצייה בתחנת דלק בדרום העיר נתניה. על רקע מאבק השליטה הזה, ב-18 אפריל באותה שנה נערכה פגישה בין סרוסי, מימון ואחרים בבית קפה בנתניה. סרוסי סירב להצעה שהועלתה בפגישה, ועזב אותה נסער וכועס. לאחר מכן סיפר לאביו על כישלון הפגישה ואף אמר לו: "היום הוא יום מותי".

באותו ערב הגיע סרוסי לדירה של אברהם (בבר) איבגי בשכונת דורה, ששימשה אז כמקום מפגש ו"דירת עישונים" של עבריינים מקומיים. סרוסי הסתגר באחד החדרים, והורה לאיבגי לא לפתוח את הדלת לאיש. בדירה שהו אז מספר אנשים, שחלקם הוזכרו בכתב האישום: שלומי דקל, בצלאל (בנצי) אקוע ובני ראובן, שהגיעו כדי "לעשן". בשלב מסוים הגיעו אל המקום חג'אג' וכהן; בכתב האישום נטען כי כאשר דקל פתח חלקית את הדלת, הם הדפו אותו פנימה ונכנסו לחדר בו שהה סרוסי, שבינתיים נרדם.

לפי כתב האישום המקורי, בעת שהיו בחדר תקפו השניים את סרוסי, דקרו אותו בחזה, שיספו את גרונו, הותירו אותו בחדר מתבוסס בדמו ועזבו את הדירה. בשארית כוחותיו ובסיועו של איבגי, סרוסי ירד לפתח הבניין. אל המקום הוזעק אמבולנס שפינה אותו לבית החולים, אבל מהר מאוד הוא איבד את הכרתו, אשר לא שבה אליו. בחלוף חמישה חודשים הוא נפטר בבית החולים.

תחנת משטרת נתניה סגרה את תיק החקירה, למרות שכהן הודה בזמנו ברצח בפני מדובב. הסיבה: לא רק הוא הודה, היו חשודים אחרים שסיפרו כי הם רצחו את סרוסי. במשך שנים נותר התיק "סגור", עד שבמסגרת פרשה 512 נרשמה פריצת דרך בחקירה; בעקבות אמירות מסוימות של עד המדינה "הנתנייתי", ועדות מחזקת נוספת של חברו הטוב, חודשה החקירה ולבסוף הוגש כתב האישום נגד כהן וחג'אג'.

אלא שעו"ד פלילי סגרון ג'קי - הנרי הצביע בפני הפרקליטות על שורה ארוכה של קשיים ראייתיים. בין היתר, חוות דעת פתולוגית קבעה כי לא ניתן  למצוא קשר סיבתי בין מותו של סרוסי לבין אירוע הדקירה. גם קלטת שמע משנת 2004, ובה הווידוי של כהן לגבי הרצח בפני מדובב, לא חיזקה את התיק. לכל אלה יש להוסיף, כי שריפה שפרצה בשנת 2006 במטה הארצי של המשטרה, כילתה דגימות טביעות אצבע שהיו בתיק, כמו גם דגימות די-אן-איי ותמונות ממסדרי זיהוי.

בעקבות הקשיים הללו נאלצה הפרקליטות להסכים להסדר טיעון מקל מאוד, במסגרתו הוגש כתב האישום המתוקן. בהתאם להסדר, מכתב האישום החדש נמחקה עבירת הרצח, ובמקומה יוחסה לכהן עבירת "חבלה בכוונה מחמירה". לחג'ג' יוחסה עבירת שיבוש מהלכי משפט. בין הצדדים סוכם כי מעונשי המאסר שייגזרו על שני הנאשמים תנוכה התקופה בה ישבו במעצר.

בנוסף הוסכם כי כהן ישלם למשפחתו של סרוסי פיצוי של 10,000 שקל, וגזר דינו יינתן חצי שנה לאחר ההרשעה, משיקולים הנוגעים לשילובו בשיקום ולתשלום הפיצויים. לגבי חג'אג' הוסכם, כי הצדדים יעתרו במשותף לעונש של ארבעה חודשי מאסר, בין היתר על רקע הידרדרות במצבו הרפואי שחלה מאז הוגש כתב האישום נגדו. המשמעות: הוא ריצה את עונשו במלואו, ושוחרר כבר אתמול מהאיזוק האלקטרוני שהיה צמוד אליו במשך תקופה ארוכה.

הברירה הטבעית של עמאר דבח - אסיר השחית פניו של אסיר אחר

  tkifa dabah

חדשות פלילים 11 חודשי מאסר נגזרו על דבאח, אסיר בכלא רימונים שתקף וחתך את אסיר העולם מאיר צדוק בעזרת מכסה של קופסת שימורים. סנגורו: "יש מצבים בהם לכלוא ניצבות שתי אפשרויות: להיות טורף או נטרף". עאמר דבאח (34), אסיר מכלא הדרים, ירצה 11 חודשי מאסר נוספים בעקבות תקרית בכלא, במהלכה תקף וחתך את אסיר העולם מאיר צדוק.

חדשות בפלילים - דבאח, במקור תושב דייר אל-אסד, מזוהה עם ארגון הפשע אבו לטיף. הוא מרצה 6.5 שנות מאסר, בין היתר בגין עבירות אלימות, גרימת נזק לרכוש ונשק, לאחר שבעבר ריצה מאסר בגין עבירות סחיטה בכוח ובאיומים, ותקיפה. מנגד, צדוק מרצה מאסר עולם, לאחר שב-4 באפריל 2004, רגע לפני פסח, הוא רצח ביריות את יוסף בוקריץ ז"ל, לעיני ילדיו בחצר ביתו בראשון לציון.

בצהרי ה-23 ביוני אשתקד, בחצר הכלא של אגף 10 בכלא הדרים, בזמן שצדוק שהה בחצר, דבאח תקף אותו במכות אגרוף, הפיל אותו על הרצפה ופצע אותו באמצעות מכסה של קופסת שימורים, בפניו, בצווארו וביד ימינו. כתוצאה מהפציעה, לצדוק נגרם חתך באורך 10 ס"מ בלחי - פציעה שבעקבותיה הוא אושפז למשך יומיים והמקום בו נחתך נתפר.

דבאח הואשם בפציעה בנסיבות מחמירות. לאחר דין ודברים בין סנגורו, עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי, לבין התביעה, הגיעו הצדדים להסדר טיעון לפיו הוא יודה, יורשע והצדדים יעתרו במשותף ל-18 חודשי מאסר – כאשר 11 חודשים ירוצו במצטבר למאסר אותו הוא מרצה כיום.

הכתבה המקורית פורסמה באתר 'פוסטה'  על ידי מיכאל פרוסמושקין ב . - לכתבה המלאה לחץ כאן

סוכן סמוי הפליל 30 חשודים בפרשית ייבוא קוקאין מקולומביה

 

חדשות פלילים

חדשות פלילים - סוכן סמוי, אסיר לשעבר, הפליל למעלה מ – 30 חשודים בעבירות סמים, ביניהם גם ישראלי מנתניה המרצה שם עונש קל 12 שנות  מאסר. בין העצורים גם עורך דין מוכר.

המשטרה טוענת כי פיצחה רשת של יבואני סמים מקולומביה שייבאה קוקאין איכותי לאירופה ולישראל . המשטרה טוענת כי החשיפה רחבת ההיקף היא פרי הפעלתו של סוכן חשאי, במשך למעלה משנה. הסוכן, הינו עבריין מאוד מוכר בבראנז'ה של האסירים ובעיקר נחשב לבר סמכא בעולם יבוא הסמים. המשטרה טוענת כי, בין השאר, המבצע סיכל ייבוא של 60 ק"ג קוקאין לישראל שהיו אמורים להיות מוסלקים בתוך שקי צבע.

אחת העצורות בתיק שוחררה על-ידי עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי, לאחר שלושה ימים ששהתה במעצר. נכון לרגעים אלה

(22.09.16) שאר החשודים בפרשייה עדיין מצויים במעצר 

 לפרטים נוספים וייעוץ ללא התחייבות מעו"ד פלילי סגרון ג'קי לחץ כאן

הקואליציה הסודית - מטען חבלה בתוך דלי.

mitaan habala netanya

חדשות פליליםפרשת הנשק "אשקלון-נתניה": הפרקליטות הגישה (17.4) כתב אישום נגד החבורה שנעצרה לפני מספר שבועות. כתב האישום והבקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים שהוגשו נגד שבעת הנאשמים חושפים, כי היחידה המרכזית של מרחב לכיש הצליחה לגבש תשתית ראייתית נגדם באמצעות מעקבים, תצפיות, מצלמות אבטחה והאזנת סתר שהושתלה בדרך כלשהי בביתו של אחד הנאשמים - עומרי זוארץ. לפי גורמים במשטרה ובפרקליטות, החבורה הנתנייתית-אשקלונית מזוהה עם גורמי פשיעה. הנאשמים הם איתמר רוש (22) ואליאב קצנטיני (19) מאשקלון, זוארץ (25) ויניב הדי (40) מנתניה, אלון סלומון (28) מחדרה, יהודה אלחנטי (65) ממושב שושנת העמקים ודוד ציון (39) מקדימה. כמו כן, ס"א, עבריין שהינו חשוד נוסף בפרשה, נמצא לפי כתב האישום בבריחה. רוש, יש לציין, הוא יעד של ימ"ר לכיש; על פי הדיווחים בפרשה זו, הוא נעצר בביתו של שלום דומרני. זוארץ, המסוכסך עם האחים בוקל מנתניה, הוא יעד מרכזי של חוקרי היאחב"ל.

הפרקליטות מייחסת לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקצנטיני מיוחסת עבירת "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי מיוחסת עבירת נשיאת והובלת נשק. על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הנאשמים קשרו קשר יחד עם ס"א. במסגרת הקשר, כך נטען, רוש, קצנטיני וס"א אמורים היו להעביר מטען חבלה לשאר הנאשמים. מאז מעצרם של המעורבים בפרשה, במשטרה העריכו כי הנאשמים משתי החבורות משתייכים לארגון פשיעה מהדרום ולארגון פשיעה מהשרון, שחברו יחד על מנת לחסל יעד משותף מוכר באזור השרון. ואולם, בכתב האישום אין זכר להערכות הללו - לא לשיוך הארגוני של הנאשמים ולא לתוכנית החיסול של עבריין יריב.

נטען בכתב האישום, כי במסגרת התוכנית, ב-1 באפריל נסעו רוש וקצנטיני יחד עם ס"א לבית הוריו של זוארץ בנתניה, וכי מחוץ לבית התקיים מפגש בין השלושה לבין זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון. הארבעה, כך נטען, הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5 בראשון לציון. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קצנטיני וס"א המתינו בכניסה לחניון. מהמעקבים שביצעו בלשי הימ"ר עולה, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה, כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי  המטען. במשטרה, אגב, מספרים כי המטען לא היה תקין להפעלה – עובדה שלפי הפרקליטות לא היתה ידועה לנאשמים.

עוד לפי כתב האישום: רוש הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.הפרקליטות טוענת, כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בבית יחד עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו בשושנת העמקים. שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.   

מהראיות בתיק עולה עוד, כי בעת שאלחנטי התעסק עם המטען, הבחין בכך בלש שביצע תצפית על הבית. הבלש טיפס מעל שער הכניסה וקרא לעברו אלחנטי: "יהודה אתה עצור". אלחנטי, בתגובה, השיב: "אז מה אם אתה שוטר?", התקרב לעברו ודחף אותו אל מחוץ לחצר הבית. נטען כי במהלך המאבק שהתפתח בין השניים, צעק אלחנטי לאשתו: "הגז, הגז". לפי כתב האישום, האישה ניגשה אל המסתור, לקחה את הדלי עם המטען והחביאה אותו בתוך פח אשפה בחצר בית השכנים. במקביל, בלשי ימ"ר לכיש נכנסו אל חצר ביתו של זוארץ, ועצרו במקום אותו ואת ציון והדי. בחיפוש שנערך בבית אותרו יתר חלקי המטען שפורק.

 כתב האישום מתבסס כאמור על מעקבים ותצפיות של בלשי הימ"ר אחר המעורבים, צילומי מצלמות אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, הקלטת אודיו המתעדת את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען - כשבמקום נמצאים גם הנאשמים אלחנטי והידי – ועוד.

הנאשמים רוש, קצנטיני, זוארץ וסלומון שמרו על זכות השתיקה לכל אורך חקירותיהם. שלושת הנאשמים האחרים הכחישו את המיוחס להם: בתחילת חקירותיהם מסרו גרסאות שונות לגבי  הסיבות להימצאותם בביתו של זוארץ.  

מהבקשה שהגישה הפרקליטות להאריך את מעצרם של המעורבים עד תום ההליכים עולה, כי לפחות לחמישה מהם יש עבר פלילי. כך למשל, לרוש עבר בעבירות סחיטה, רכוש, סמים ואלימות; בדצמבר האחרון הוא הורשע  בעבירה של החזקת  אמל"ח. כמו כן, באמתחתו של זוארץ עבירות סמים, רכוש ואלימות, ואילו אלחנטי הסתבך בעברו בעבירות אלימות, סמים ונשק. ציון הוא בעל עבר בעבירות רכוש, אלימות וסמים, בעוד שבאמתחתו של הדי עבירות סמים, רכוש ואיומים.

הכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה ביום 17.04.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה המקורית לחץ כאן.

מהנדס בניין מחדרה נעצר בחשד לסחר באמל"ח

mehandes binyan2

חדשות פליליםפרשיה חמורה שנחשפה בדרום הובילה למעצרם של 6 חשודים ובהם מהנדס בניין מחדרה, עבריינים בכירים מנתניה, אשקלון וראשון לציון. היום הוארך בשנית מעצרו של תושב חדרה מהנדס בניין החשוד בהובלת מטען חבלה, סחר באמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע. מעצרם של כל החשודים בפרשה הוארך ב-8 ימים

בית משפט השלום באשקלון, כב' השופטת ענת חולתא, האריך בשנית ב-8 ימים לבקשת חוקרי ימ"ר לכיש את מעצרו של אלון סלומון בן 28 מחדרה שנעצר בשבוע שעבר יחד עם 6 חשודים נוספים לאחר שבלשי הימ"ר שעקבו אחריהם הצליחו לתעד אותם מובילים מטען חבלה שעל פי המודיעין המשטרתי נועד לפגוע בעבריין בכיר מהשרון במסגרת סכסוך בין חבורות פשע . 


מן החקירה עולה כי עבריינים בכירים מדרום הארץ סחרו באמל"ח ובמטען חבלה אותו הובילו לחניון בראשון לציון משם בחלוף יומיים על פי טענות המשטרה הוביל סלומון את המטען לדירה בנתניה ולאחר מכן שונע המטען למקום נוסף בנתניה כשהיעד שלו הסופי הוא לידיו של עבריין נתנייתי בכיר מאוד , כאשר הועבר המטען לקרבת בית הוריו של אותו עבריין ביצעו הבלשים את מעצר החשודים שטענו כי השוטרים נהגו כלפיהם באלימות קשה, בעת המעצר תפסו הבלשים מטען חבלה ורכיבים נוספים הקשורים אליו.

בדיון שנערך היום באולם השופטת ענת חולתא טען נציג הימ"ר רס"ב אשר חסון כי חלקו של סלומון בהעברת המטען הוא משמעותי והגדיר אותו "כוכב עולה" ביחס לחלקו בפרשה, חסון ביקש מבית המשפט להאריך את מעצרו של סלומון ב-10 ימים במהלכם תבצע המשטרה פעולות חקירה רבות. עוד נטען כי סלומון מסוכן לציבור ועלול לשבש החקירה.

כל 6 החשודים ובכללם סלומון שומרים בהקפדה על זכות השתיקה בחקירה ואינם משתפים כלל פעולה עם החוקרים. סלומון אינו מוכר למשטרה ועברו נקי מרישומים פליליים אולם במשטרה סבורים כי הוא קשור לעבריינים בכירים מאיזור חדרה שחלקם אף נוכחו בדיון בבית המשפט היום, לפי המודיעין המשטרתי סלומון הוא איש סודו ויד ימינו של של עבריין מוביל בחדרה ששמו נקשר במספר פרשיות חמורות שארעו לאחרונה בחדרה והסביבה.

מדובר בחקירה מורכבת שנוהלה בתחילה באופן סמוי אנשי הימ"ר ביצעו מעקבים והאזנות באחת השיחות נשמע העבריין הבכיר שואל חשוד אחר "זה שווה 15 אלף?" כשהכונה למטען החבלה. שניים מהחשודים שנעצרו בקרבם בית העבריין טענו שאחד מהם עסק בגזימת עצים במקום ואילו השני טען שהוא בסך הכל עובר אורח שחלף במקום. 

הכתבה המלאה פורסמה באתר פלאשנט ביום 10.04.16 שלומי גבאי - לכתבה המקורית לחץ כאן.

פאנל מומחים - אוניברסיטת תל אביב - לגליזציה או הפללה?

universita tel aviv

חדשות פליליםביום 31.03.16 הוזמן עורך דין סגרון ג'קי-הנרי לפאנל מומחים באוניברסיטת תל אביב על-מנת להרצות ולהציג את עמדתו המשפטית בפני סטודנטים לתואר שני בעניין לגליזציה של הזנות בישראל ובעניין הצעת חוק שהוגשה לאחרונה בעניין הפללת צרכני הזנות בישראל. בפאנל השתתפו חברות הכנסת שרן השכל (ליכוד) ומיכל רוזין (מרצ). 

חשד: המשטרה סבורה כי סוכל חיסול באזור נתניה


mitaanשבעה עצורים בהם שלושה תושבי נתניה נעצרו בחשד להחזקת אמצעי לחימה; מהמשטרה נמסר, כי סוכל פיגוע פלילי רגע לפני חיסול.

חדשות פלילים - בעקבות מידע מודיעיני, שהגיע אל ימ"ר מרחב לכיש במחוז הדרומי של המשטרה, אודות כוונה לבצע חיסול, ככל הנראה, על רקע השתלטות על פעילות עבריינית, נפתחה חקירה סמויה. במהלך החקירה הסמויה עלה חשד, כי יש כוונה לחסל איש עסקים מנתניה.

בתום החקירה הסמויה, ביום ראשון השבוע, פשטו בלשי היחידה המרכזית לכיש על דירה באזור נתניה, בה שהו מספר חשודים. מהמשטרה נודע, כי ברשות החשודים נתפס מטען חבלה, שנועד לפגוע בדמות מוכרת למשטרה. במהלך המעצר תקף, על פי החשד, אחד החשודים את הבלשים ופצע קצין משטרה באורח קל. עוד נודע מהמשטרה, כי בתפיסת החשודים סוכל פיגוע פלילי, רגע לפני חיסול.

במהלך הפשיטה נעצרו שבעה חשודים, שלושה תושבי נתניה – יהודה אלחנט (64), עומרי זוארץ (25) יניב הדי (40) ודוד ציון (38) תושב הוד השרון ושלושה חשודים נוספים מאזור הדרום. החשודים הובאו ביום שני להארכת מעצרם בחשד לביצוע עבירות נשק.

נציג המשטרה טען בדיון על הארכת מעצרם של החשודים תושבי נתניה והוד השרון, כי מטען חבלה נתפס מחוץ לביתו של אלחנט בנתניה. המשטרה אף מייחסת לאלחנט וזוארץ עבירה בגין קשירת קשר לפשע, בנוסף להחזקת אמצעי לחימה. לשני החשודים האחרים מייחסת המשטרה עבירות של החזקת נשק. בנוסף חשוד אלחנט בתקיפת שוטר.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים ב-11 ימים. שופטת בית משפט השלום באשקלון, ענת חולתא, נענתה חלקית לבקשה והאריכה את מעצרם של החשודים בשישה ימים.

השופטת קבעה, כי לאחר עיון בתיק החקירה קיים חשד סביר הקושר את החשודים למיוחס להם: "מסמכים אלה מבססים את ביצוע העבירות ביחס לארבעת המשיבים". שלושה מבין שבעת העצורים מיוצגים על-ידי עורך דין סגרון ג'ק-הנרי.

הכתבה המלאה פורסמה באתר KSN.CO.IL ביום 4.4.16 אופירה חסיד - לקריאת הכתבה המלאה לחץ כאן.

גידל מעבדת סמים - כ - 17 קילו - שחרור ממעצר

maabadat_hydro

חדשות פלילים - למעלה מ-16 ק"ג סמים נתפסו בביתו של תושב נתניה, שגידל סמים במעבדה ; פרקליטו עורך הדין ג'קי סגרון הצליח לשחררו למעצר בית. כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו נגד תושב נתניה (35) בגין גידול, יצור והכנת סמים מסוכנים, שימוש והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית וכן החזקת כלים להכנת סם שלא לצריכה עצמית.

מכתב האישום עולה, כי במהלך שלושת החודשים האחרונים גידל הנאשם בבית 12 שתילים קנבוס במשקל של כ-16 ק"ג. במעבדת הסמים נתפסו 5 גופי תאורה, 3 נורות פלורסנט, שעוני עצר לחשמל, כבלים שונים, מדי טמפרטורה, מאוורר, מיכלים, בקבוקים ואריזות של חומרי דישון שונים וכן חומר מבודד. בנוסף נמצא בארון הבגדים שלו סם מסוג קנבוס במשקל של למעלה מ-22 גרם. (צילום: אתר משטרת ישראל)

הכתבה המקורית פורסמה ביום 27.04.15 (אופירה חסיד) באתר KSN - לכתבה המקורית לחץ כאן.

נעצרו שני חשודים בהפעלת מעבדת הידרו - 232 קילו היידרו

pdf button
חדשות פלילים - בעל חנות לחיות מחמד באזור התעשייה בנתניה ועובד שלו, נעצרו בחשד להפעלת מעבדת סמים גדולה בה נתפסו כ-700 שתילי סם במשקל של 232 ק"ג. על פי החשד, השניים הפעילו את המעבדה במבנה ברחוב האורג 20, כשבקומה התחתונה ממוקמת חנות לחיות מחמד ובקומה השנייה מעבדת הידרו גדולה שמאובזרת בכל הציוד הנדרש לגידול מריחואנה בשיטת הידרו. בחיפוש שביצעו במקום שוטרי תחנת נתניה, ככל הנראה בעקבות מידע מודיעיני, נתפסו השתילים לצד ציוד רב לגידול שתילי הסם, חומרים כימיים במיכלים ועוד.

במהלך חקירתם שמרו השניים על זכות השתיקה. בדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בתשעה ימים. הסנגורית של בקשט, המוכר למשטרה, טענה במהלך הדיון כי לדברי מרשה כל מעורבותו מסתכמת בכך שהוא עובד במקום. עוה"ד של אחד מהשניים, עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי, טען כי מרשו חף מכל פשע. הכתבה פורסמה באתר פוסטה ביום 23.02.16 על-ידי מיכאל פרוסמושקין - לכתבה המלאה לחץ כאן. 

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !