סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

חצי קילו חומר חשוד כסם מסוג קוקאין - שחרור למעצר בית

ארבעה תושבי נתניה, לוד ורמלה נעצרו השבוע (06.09.18) בחשד להחזקת כמות גדולה של סמים קשים מסוג קוקאין (קריסטל)- אולם אך בית המשפט הורה על שחרורם.
הארבעה, נעצרו ביום שלישי (4.9) בשעת ערב מאוחרת, לאחר שעוררו את חשדם של השוטרים בעת שעמדו ברחוב ויצמן בנתניה. בבדיקה ברכב של אחד מהם אותרו גרמים בודדים של קנאביס, שקיות עם חומר לבן חשוד כסם מסוג קוקאין, מספר טלפונים סלולריים ומפתח לרכב נוסף השייך לשני הנתנייתים. ברכב הזה אותרה אבקה לבנה במשקל של כמה מאות גרמים, שלגביה חשדה המשטרה כי מדובר בקוקאין.


ביום רביעי הובאו החשודים לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בשבעה ימים נוספים. עורך דינם של שניים מהעצורים הכחיש כי האבקה שנתפסה הינה סם וטען כי לדברי מרשיו המדובר בחומר מסוג קראטין, תוסף מזון, שניתן לקנות בנקל בכל בית מרקחת. "זה חומר מותר", טען עורך דין פלילי ג'קי סגרון המייצג את שני הנתנייתים ועתר לשחררם בתנאים מגבילים עד שיתקבלו תוצאות בדיקת המעבדה. הסנגור אף התחייב כי במידה ויתברר שמדובר בסם, החשודים יסכימו למעצרם המחודש ללא כל תנאי, לרבות מעצר עד שיוגש כתב אישום.


קוקאין קריסטל

שני הישראלים שעצורים בתאילנד נשפטו ל 25 שנות מאסר

eyal bokel dolev zuarets

בית המשפט באי קוסמוי שבתאילנד גזר היום (20.08.18) 25 שנות מאסר על שני ישראלים, אייל בוקל ודולב זוארץ בגין רצח מאור מלול ז"ל באי קוסמוי שבמדינה לפני כשבעה חודשים. בית המשפט בתאילנד גזר על השניים עונש מופחת לאור קו ההגנה שהצביע על ניסיונות חיסול הדדיים ולנוכח ההודאה המשותפת של השניים. עו"ד פלילי ג'קי סגרון, ייעץ משפטית לבוקל וזוארץ, ושהה זמן רב באי קוסמוי. שלטונות תאילנד טרם הודיעו אם יערערו על העונש לאור עמדתם להשית עונש מוות על השניים. התקשורת בתאילנד רועשת על העונש המופחת לו זכו השניים לאור העובדה כי המדובר בתיק חמור ומתוקשר. 

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניסיון עשיר והצלחות מוכחות בייצוג נאשמים ועצורים בחול, בהליכי הסגרה בין מדינות ובפעילות משפטית למתן חנינה והקלות בעונשי מאסר. מפאת צנעת הפרט לא ניתן לפרט שמות של לקוחות ומקרים אשר עורך דין פלילי סגרון ג'קי טיפל בהם אולם המדובר במקרים רבים שבהם ישראלים שההסתבכו בשלל עבירות במדינות רחוקות זכו לייצוג "ישראלי" הולם ולחיבור בין עורכי דין מקומיים לבין עורכי דין ישראלים. במקרים דחופים ניתן לפנות לעורך דין פלילי ג'קי הנרי סגרון בטלפון: 052-2892777.

 

 

 

חשד: שוטר נתן חסות לעבריינים מגדלי סמים

שוטר תמונה להמחשה

שמונה חשודים, בהם שוטר משמר הגבול, נעצרו בחשד לגידול וסחר בסמים, בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים. חלק מהחשודים מוכרים למשטרה מעבירות סמים. הם חשודים כי בחודשים האחרונים גידלו מריחואנה במעבדת 'הידרו' במושב בארותיים שבשרון, בהרצליה ובטייבה. הם חשודים בנוסף כי החזיקו סמים שלא לצריכה עצמית. חלקם אף חשודים בזיוף אשרות שהייה לפלסטינים תושבי שטחים. במסגרת החקירה, המעצרים והחיפושים, נתפסו מאות שתילי מריחואנה ועשרות טבליות החשודות כאקסטזי. 

לדברי המשטרה והמחלקה לחקירות שוטרים נטען כי השוטר, שבעברו היה קצין מודיעין וכיום משרת בתפקיד מנהלתי, חשוד בלקיחת שוחד. לפי החשד הוא נתן לחשודים חסות והגן עליהם מפני המשטרה. לפי המח"ש, מאחר שקיבל טובות הנאה מהחשודים האחרים, הוא היה חלק ממארג פשיעה ובכך הפך למעשה לשותף לביצוע העבירות. את השוטר מייצג עו"ד פלילי סגרון ג'קי הנרי.

שוחררו החשודים שנעצרו בגין סחיטה באיומים של חייב שלא החזיר הלוואה


IMG 20180220 WA0005

לפי החשד, בימים האחרונים, נעצרו שלושה חשודים על ידי ימ"ר מרכז בחשד לסחיטה באיומים של תושב ירושלים. מהחקירה עולה, שהקורבן היה חייב לאחר כ - 400 אלף ש"ח  אך לא עמד בתשלום החוב.

לפי החשד, לאחר דין ודברים שלא קידמו את החזרת החוב, האחר פנה לאחד החשודים לצורך גביית החוב. מהחקירה עולה כי בחודש דצמבר 2017 הגיעו שלושת החשודים לביתו של החייב בפסגת זאב ובאותה פגישה איימו עליו וסחטו אותו תוך שימוש בתנועות גוף מאיימות, על מנת לאלץ אותו לשלם את מלוא החוב הכספי.

בשל מיהותם של החשודים והיותם יעדים של משטרת ישראל התיק הועבר לחקירת הימ"ר אשר מיהר לעצור את שלושת החשודים. בתחילה האריך בית המשפט השלום בראשון לציון (השופט אייל כהן) את מעצרם של השלושה במספר ימים אולם בדיון השני התקבלה בקשתו של עורך דין פלילי ג'קי סגרון והשלושה שוחררו ממעצר.

ג'רושי נגד ג'רושי - שוחררו חשודים בירי

deaa1b9e bf9f 4181 9193 8f77671222b8

שניים מבני משפחת הפשע המוכרת חשודים בירי על בן משפחתם, זייד ג'רושי, על רקע סכסוך פנימי. בית המשפט הביע ביקורת קשה על המשטרה שעצרה את החשודים על רקע מידע מודיעיני אבל לא גבתה עדות מהקורבן.

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, השופט אלדד נבו, נזף במשטרה והורה על שחרורם של שלושה מבני משפחת ג'רושי ששניים מהם היו דרושים לחקירה בשל עבירות נשק וירי לעבר בן דודם. יחד עימם שוחרר גם חשוד נוסף, שהיה נהג הרכב אשר נמלט מהשוטרים והשליך מהרכב הנוסע סכין.

בית המשפט בהחלטתו לשחרר את החשודים קיבל את טיעוניו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי והורה על שחרורם של השלושה בתנאים מינימליים ואף ללא מעצר בית. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניסיון רב בשחרור ממעצר בעבירות של נשק, מטעני חבלה ותחמושת (עבירות אמל"ח)

טלגראס מחוז חוף - למעלה מארבעים עצורים

טלגראס פלילי

משטרת ישראל ממשיכה להפליל מידי שבוע מאות אנשים בעבירות פליליות על רקע שימוש בקנאביס.

מבצע הטלגראס האחרון של מחוז חוף במשטרה הוא מבצע אחד מבין שורה של מבצעי טלגרס בהם נעצרים המוני צעירים ומוכתמים לעולם ברישום פלילי של סחר בסמים. למעלה מארבעים עצורים שנעצרו השבוע (22.03.18) הובאו בזה אחר זה לבית המשפט השלום בחיפה כאשר המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם.

לאחר דיונים מייגעים שנמשכו אל תוך הלילה שוחררו חלק מהחשודים והשאר הוארך מעצרם במספר ימים.

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי שייצג את אחד העצורים בפרשייה, ע.ב. ביקש מבית המשפפט להורות על שחרורו המיידי של מרשו אשר נחשד בביצוע שלוש עבירות של סחר בסמים באמצעות תוכנת הטלגרס.

בית המשפט השלום בחיפה, השופטת מריה פיקוס בוגדנוב, קיבלה את עתירתו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי והורתה על שחרורו של ע.ב. למעצר בית. ללא צורך בהתקנת אזיק אלקטרוני וללא צורך בקבלת תסקיר שירות המבחן.

 למעלה מן הנדרש יש לציין כי בשל השכיחות של המעצרים בתיקי טלגראס וכמויות התיקים הרבות בהם ייצג עורך דין פלילי סגרון ג'קי יש בידי עורך דין סגרון כיום תקדימים רבים והחלטות שחרור חשובות של חשודים ונאשמים בעבירות עם תוכנת הטלגראס.

מעל חמישים עסקאות סחר בסמים - שחרור ללא תסקיר

15843973 10154869324378879 4963735272835216639 o

ק.מ. מנתניה שהוגדר על ידי המשטרה כ"מנהל עבודה" של סוחרי סמים בשיטת הטלגראס, לו מיוחסים 50 אישומים של סחר בקנאביס, שוחרר בתנאים מגבילים בשתי ערכאות שיפוטיות. בית משפט שלום בפתח תקווה ובית משפט מחוזי מרכז.

הנאשם, ק.מ., הוא אחד משישה נאשמים בפרשיית סחר במריחואנה באמצעות תוכנת הטלגראס. כתב האישום החמור נגד השישה כולל 66 אישומים, 50 מהם מתייחסים גם לק.מ.

מכתב האישום עולה, כי ק.מ. היה זה שתפעל את יתר הנאשמים. התביעה טוענת כי הוא היה זה ששלח את ספקי המריחואנה לספק את הסמים ללקוחות, במקומות שונים. באמצעות תוכנת הטלגראס בכל פעם נמכרו בין גרם אחד ל-10 גרם.

מלבד כתב האישום, התביעה הגישה לבית משפט השלום בפתח תקווה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. בבקשה מצוינות בין היתר הראיות נגד הנאשמים, ובכלל זה העובדה שהאזנות סתר מפלילות את המעורבים במיוחס להם.

בדיון שהתקייםביום 18.03.18 בפני כב' השופט עודד מורנו הזכיר הסנגור של קמ, עו"ד פלילי ג'קי סגרון, כי חג הפסח מתקרב, וביקש לשחרר את מרשו עוד לפני שישלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר. עו"ד סגרון הדגיש כי לק.מ. אמנם עבר פלילי, אך ישן מאוד ואינו מכביד. לבסוף ביקש עו"ד סגרון לשחרר את מרשו למעצר בית מחוץ לנתניה, בערבויות כספיות ובפיקוחם של אחרים.

מנגד, התביעה ביקשה לדחות את בקשתו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי והתעקשה על הארכת מעצרו של ק.מ. עד תום ההליכים המשפטיים המתץנהלים כנגדו, בטענה שלא מדובר בתיק סמים רגיל, אלא בפרשייה של ממש. נציגת התביעה, ציינה כי במסגרת תפקידו ב"עסק", לק.מ. היה "טלפון מבצעי" שבאמצעותו הפעיל את ספקי הסמים ודיבר בכל יום עם עשרות קליינטים. באת כוח התביעה הוסיפה כי את רוב העבירות ביצע ק.מ. באמצעות הטלפון, כך שאם ישוחרר למעצר בית, ולא משנה איפה, כל שיצטרך כדי לחזור על העבירות הוא טלפון סלולארי.

השופט עודד מורנו קבע לבסוף כאמור, כי ק.מ. ישוחרר למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים, מאחר ש"מצוות המחוקק בחוק המעצרים היא לתור אחר חלופת מעצר". לבקשת התביעה, השופט עיכב את החלטתו ב-48 שעות, כדי לאפשר לתביעה לערער על החלטתו.

התביעה לא אמרה נואש והערר אכן הוגש. בדיון שהתקיים ביום 20.03.18 בפני השופט עמי קובו מבית המשפט המחוזי  מרכז חזר עו"ד פלילי סגרון ג'קי על טיעוניו והוסיף כי למרשו הרשעה אחת בתחום הסמים, "על ג'וינט", משנת 2008. הוא הוסיף והדגיש כי השופט מורנו אשר שחרר את מרשו בתנאים מגבילים מכיר את התיק היטב, מאחר שהיה גם זה שדן בפרשה בשלב המעצרים עוד מאז שהייתה החקירה 'סמויה'.

לבסוף, שני הצדדים הסכימו להמלצת השופט קובו, לשחרר את הנאשם בתנאים מגבילים שעיקרם מעצר בית באיזוק אלקטרוני, בפיקוחם של אותם ערבים אשר אושרו על ידי בית משפט השלום, ובכפוף לאותם תנאים כספיים.

הסדר טיעון מקל ביותר - העונש על הרצח 11 שנות מאסר

 יחיאל פרץי.פ. שדקר למוות לפני כשנה את איראל ווסה מפתח תקווה במהלך מסיבת שחרור הורשע בהריגה במסגרת הסדר טיעון וירצה 11 שנות מאסר בלבד, זאת עקב קשיים ראייתיים חמורים שנתגלו בתיק. בית המשפט המחוזי מרכז (לוד) אישר היום את הסדר הטיעון המקל. כתב האישום המתוקן בו הורשע הנאשם מפרט כי במהלך מסיבת שחרור בבית פרטי בו נכח המנוח וחבריו וכן הנאשם וחבריו.  התפתח ויכוח בין שניים מהמבלים. הם יצאו מחוץ לבית שבו התקיימה המסיבה ואחריהם יצא גם הנאשם ומבלים נוספים. בעודם עומדים ברחוב החלו שני המבלים לדחוף זה את זה. המנוח והנאשם התקרבו למקום כדי לסייע לחבריהם. בין השניים התגלע ויכוח, המנוח גידף את הנאשם ואף הניף באוויר לבנה, וחבריו לקחו אותה מידיו. הנאשם, כך נטען השתחרר מאחיזת חבר שניסה להרגיעו, שלף סכין ודקר את המנוח בעוצמה רבה. המנוח מת מפצעיו כעבור זמן קצר.

הסדר הטיעון אליו הגיע עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי והפרקליטות הפלילית כלל תיקון כתב האישום והשתת עונש של 11 שנות מאסר לריצוי בפועל בניכוי ימי מעצרו.  (צילום: שאול גולן)

רצח הישראלי באי קוסמוי שבתיאלנד - שני עצורים.

הכלא בקוסמוי

החיסול באי קוסמוי שבתיאלנד: שני ישראלים, אייל בוקל ודולב זוארץ, חשודים ברצח מאור מלול ז"ל. לפי הפרסומים בתקשורת השניים צפויים להשפט ולרצות עונשם בכלא בקוסמוי. כמו כן, לפי פרסומי התקשורת בתיאלנד ולפי מצלמות האבטחה שהוצבו בזירה באי קוסמוי נראה רכב ג'יפ נוסע לאחור ופוגע במי שהתברר מאוחר יותר כמאור מלול ז"ל. לאחר מכן נראה אחד מיושבי הרכב יוצא מהרכב ודוקר את המנוח. משרד החוץ הישראלי עדכן מוקדם יותר כי "רכב נוסע פגע מאחור באופנוע עליו רכבו שני ישראלים בני 33 בקוסמוי. בהמשך, יצא אחד מנוסעי הרכב ודקר את המנוח. כתוצאה מכך הישראלי נפטר ובת הזוג נפצעה. הקונסולית בבנגקוק, אתי מזרחי, והמחלקה לישראלים בחו"ל מטפלים במקרה ומסייעים ולמשפחות".  עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי התבקש להגיע לתיאלנד ולספק חוות דעת משפטית לחשודים לגבי המצב החוקי והאפשרויות המשפטיות העומדות לזכותם של החשודים.

בית המשפט העליון הקל בעונשם של מגדלי 131 ק"ג קנביס

maabada elyon hydro

הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט העליון קיבל את טיעוניו של עו"ד פלילי ג'קי סגרון והפחית בעונשים של מגדלי 131 ק"ג קנביס (הידרו) . שני המערערים שכרו מבנה בעיר נתניה והקימו בו מעבדה משוכללת לגידול סמים בשיטת הידרו. שווי הגידולים מיליוני שקלים. החלטת בית המשפט העליון (השופטים: יצחק עמית, נעם סולברג ומני מזוז) להקל בעונשם של המערערים נומקה בכך שהשניים הודו מייד במיוחס להם. שהו תקופב באיזוק אלקטרוני, לא היה לחובתם עבר פלילי קודם. לדברי השופטים, ההפחתה בעונש נועדה, בין היתר, לעודד את המערערים להמשיך באפיק השיקומי.

בית המשפט מותח ביקורת חריפה על המשטרה

samim

ביום חמישי האחרון נעצר א. מ., אסיר ברישיון, לאחר שבחיפוש ברכבו נמצא חומר החשוד כסם מסוכן בכמות גדולה. בעת מעצרו של החשוד, היחידה החוקרת תפסה את מכשיר הטלפון הנייד שהיה ברשותו, ובאמצעותו איתרה המשטרה, לכאורה, מספר מעורבים נוספים בפרשה, אותם ביקשה המשטרה לחקור.

היום (17.12.17), בעת שהובא החשוד להארכת מעצר, סניגורו, עו"ד ג'קי סגרון, חשף תוך חקירה נגדית מאומצת כי המשטרה טרם חקרה את אותם העדים, ולמעשה לא ביצעה כל התקדמות בחקירה.

בית המשפט קיבל את טענותיו  של עורך דין פלילי ג'קי סגרון, שיחרר את החשוד ממעצר, והעביר ביקורת נוקבת על התנהלות המשטרה, באומרו: "למרות הוראה מפורשת זאת של בית המשפט, עשתה המבקשת דין לעצמה ולא זימנה את העדים למתן עדות במהלך סוף השבוע, ולמעשה כיום אין כל חיזוק של החשד הסביר".

טס על כביש איילון במהירות 207 קמ"ש

 207

נהיגה במהירות גבוהה מהווה סיכון ממשי לנהג ולציבור משתמשי הדרך, יש קשר ישיר בין חומרת הפגיעה לבין המהירות בה נסע הנהג בזמן התרחשות תאונת דרכים חלילה. על כן משטרת ישראל אנו פועלת בנחישות ובשיטות אכיפה מתוחכמות, בכדי לאתר נהגים אלו ולהרחיקם מהכביש במטרה לייצר הרתעה ולהגביר את ביטחונם של ציבור משתמשי הדרך.

הלילה ביצעו שוטרי אגף התנועה פעילות אכיפה כנגד עבירות המהירות תוך שהם ממוקמים בהתאם לאיתור ותפיסת נהגים המבצעים עבירת מהירות חריגה, בסמוך לשעה 01:00 בכביש איילון (כביש 20) באזור מחלף קק"ל לדרום נקלט במכשיר למדידת מהירות נהג הנוסע במהירות של 207 קמ"ש (לפני הפחתה) בכביש בו הנסיעה המותר הינה 90 קמ"ש, השוטרים הנוספים שהיו ממוקמים בהמשך הדרך הצליחו לבלום את הנהג באזור מחלף ההלכה. הנהג בן 30 תושב אזור המרכז טען כי לא נסע במהירות שהוצגה לו 207 קמ"ש והוא מקפיד לנסוע במהירות 100-110 קמ"ש. כאמור רישיונו של הנהג נפסל במקום למשך 30 ימים והוא נלקח לחקירה ביחידת הבוחנים, בסיום החקירה שוחרר בתנאים ובימים הקרובים יוזמן לבימ"ש לדון בעניינו.

חיסול עד המדינה באשקלון - מכה קשה למשטרת ישראל

מאת עורך דין פלילי ג'קי סגרון בלוג משפט פלילי

ed medinaaaaaaa

עד המדינה שחוסל היום 27.06.17 שימש יעד מודיעיני מרכזי של המשטרה והיה במשך שנים על הכוונת של גורמים שונים בעולם התחתון באיזור הדרום. הוא קיבל איומים ישירים על חייו ובני משפחתו עורבו בעל כורחם במלחמות הפשע בהן היה מעורב. הוטל צו איסור פרסום על הפרשה.

לפי המקורות, עד המדינה שחוסל באשקלון הסתכסך עם ארגון פשיעה דרומי ובשל כך ביקש להעביר את הדיון בעניינו לאיזור המרכז בטענה של "סיכון גבוה למפגש עם גורמים שנגדם העיד בעבר". בית המשפט העליון דחה את בקשתו וקיבל דווקא את עמדת המשטרה, שטענה כי דווקא באיזור הדרום היא תוכל לערוב לביטחונו טוב יותר. כידוע, העד נרצח ושילם בחייו.   

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

פרשת רפסודה - תפיסת ענק בבטן אוניית משא

sigaryot

 

חדשות פלילים - חקירת 'פרשת הרפסודה' הובילה לתפיסת ענק נוספת של 450,000 חפיסות סיגריות בשווי 12 מיליון ₪ שהוסתרו בבטן אוניית המשא. התפתחות משמעותית בפרשת הברחת ענק של סיגריות באמצעות רפסודה. שלושה ימים לאחר שרפסודה ועליה 150,000 חפיסות סיגריות תוצרת חוץ בשווי של למעלה מ- 4,000,000 ₪ נתפסה בפעילות מבצעית משותפת של חוקרי יס"מ (סמים ומכס) אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל נחשף על ידי מכס אשדוד בעקבות חקירת איש צוות האונייה, "סליק" בבטן אוניית המשא ובו כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪. על פי החשד, הסיגריות הוטענו על אוניית המשא במכולה ולאחר שסיים הצוות להסליק אותן באונייה, הושלכה המכולה לים באמצעות המנוף שעל האונייה.

כזכור, לפני שלושה ימים (08.05.17) התקיימה פעילות מבצעית, בהתבסס על מידע מודיעני שהתקבל במכס אשדוד, לפיו יש חשד שסיגריות ומוצרים אחרים חייבים מס מוברחים בהיקפים עצומים ארצה דרך הים. בפעילות המשותפת למכס ולמשטרה זוהתה, כאמור, חבירה של סירת דייגים לאוניית משא זרה אשר עגנה 7 ק"מ מהחוף בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל. בעזרת האמצעים המיוחדים שהופעלו זוהתה הורדה למים של רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטר מאוניית המשא. סירת הדייג, ובה שני חשודים חברה לרפסודה באמצעות כבל פלדה, שניתק לאחר מספר דקות וככה נשארה הרפסודה לצוף ליד אוניית המשא. אוניית השיטור הימי גררה אל החוף את הרפסודה ואת חפיסות הסיגריות.

בפרשה נעצרו שני ישראלים ושני אנשי צוות מאוניית המשא. מחקירתו של אחד מאנשי הצוות התברר כי בבטן האונייה קיים "סליק" ובו עדיין מצוי מאגר ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות בשווי של מיליוני ₪. לפיכך, צוותי חקירה נשלחו אל האונייה וחשפו את מאגר הסיגריות ובו כאמור כ- כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪. עו"ד סגרון ג'קי-הנרי - מומחה במשפט פלילי.

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

חדשות פלילים ראש עיריית נתניה מרים פיירברג פרשיה 252

fireberg12

חדשות פלילים (אח"מ): סיום חקירה וגיבוש תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, על ידי ראש עיריית נתניה מרים פיירברג, עבירות ניסיון קבלת שוחד על ידי בעלה לשעבר מר אליהו פיירברג, ועבירות שוחד על ידי בנה, צפריר פיירברג.

בנוסף, התגבשה תשתית ראייתית לעבירות שוחד על ידי עו״ד אברהם גוגיג, קבלנים ועסקני נדל״ן נוספים וכן הפרת אמונים על ידי פול ויטל מהנדס העיר נתניה לשעבר. יחידת להב 433 של משטרת ישראל סיימה חקירה וגיבשה תשתית ראייתית לפיה ראש העיר פיירברג ובני משפחתה חברו באמצעות עו״ד אברהם גוגיג, אל יזמים שונים בעלי אינטרסים בעיר נתניה, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין ועל ידי דרך של נאמנות לשם הסתרת זהותם, וקיבלו מהקבלנים והיזמים, בין היתר, את הזכות לרכוש חלק בפרויקטים שונים בשותפות, בעלויות פחותות משמעותית, עלויות אשר לימים מניבות לר׳ העיר זכות לדירה במחיר מופחת, כאשר הדבר משקף, במקרים מסוימים, הטבה של מאות אלפי שקלים .

משמעות אפשרות רכישת הזכויות בשלב היזמי, בטרם שינתה הקרקע את ייעודה למגורים, ואשר לא היתה פתוחה בפני הציבור הרחב, אלא ניתנה לר׳ העיר בכובעה כראש העיר, טמנה בחובה השבחת הנכס וערכו הכלכלי בעתיד, מה שמעיד על הטבה בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

שינוי הייעוד בקרקעות המדוברות, ע״י הגופים עירוניים האמונים על כך, הכפופים וסרים למרותה של ראש העיר, מעידים על תשתית לפעילות מבוססת שוחד, באופן שבו בתמורה להעמדת הזכות לרכישת חלק בקרקע/ דירה לראש העיר ושאר החשודים, פעלה ראש העיר לקידום הליכי התכנון והבנייה של הפרויקטים השונים בעירית נתניה ובחברה לפיתוח ותשתיות (חל״ת), עליה היא אמונה במסגרת תפקידה.

במהלך החקירה נתגבשה תמונה של מארג פעילות פלילית נרחבת של ראש העיר ומי מבני ביתה, במספר אירועים, ביחס למספר פרויקטים ובאופן שיטתי ומובנה המציג מערכות יחסים שוחדיות בינם לבין גורמים שונים. שיטה זו כללה רכישה של חלק במגרש בשותפות עם היזמים, הסתתרות מאחורי ״נאמנות״ באופן שזהותה/ם מוסתרת מעיני הציבור ושמה/שמם אינו מופיע במרשמים הפתוחים לעיון הציבור. כל אלה תוך הימנעות מכוונת מדיווח רשמי לבעלי האינטרסים במגרשי הנדל״ן השונים בעיר, בה בעת שראש העיר המשיכה לדון בוועדות התכנון העוסקות, בין היתר, בסוגיות הנוגעות לעתידן של הקרקעות בהן מצויים נכסיה. (צילום: קול השרון) - עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי - מומחה בתחום המשפט הפלילי.

 לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות עורך דין פלילי

 

חדשות פלילים ייבא 2.5 קילו חשיש מצרפת ושוחרר

0df0ed56 c41c 4a4f 800d 43f4f265cb0b

חדשות פלילים - בית המשפט השלום בראשון לציון (השופט אייל כהן) דחה היום (08.03.17) את בקשת המשטרה לעצור עד תום ההליכים את ד.ס. לקוח של המשרד שהואשם בייבוא סמים מסוג חשיש במשקל שתיים וחצי קילו. הסניגור עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי טען בבית המשפט כי אין עבירה, חמורה ככל שתהיה, שלא ניתן לשחרר לחלופת מעצר. השופט קיבל את בקשתו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי והורה על שחרורו של הנאשם בתנאים מגבילים.

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

נעצר חשוד בדקירת גבר המוכר למשטרה בנתניה

sakin dkira

חדשות פלילים

בית משפט השלום בפתח תקווה הורה הבוקר (13.1.17), בניגוד לעמדת המשטרה, לשחרר צעיר, בן 21, מנתניה שנעצר בחשד למעורבות בדקירת גבר, המוכר למשטרה, ביום רביעי השבוע ופציעתו באורח בינוני. 

כזכור, ביום רביעי, סמוך לשעה 20:30 נמסר למד"א מרחב שרון על פצוע ברחוב יהודה הנשיא בנתניה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ופינו לבית חולים לניאדו גבר, כבן 30,  במצב בינוני כשהוא דקור בגפיים.  הנדקר מוכר הן למשטרת נתניה והן לחוקרי היאחב"ל לאחר שלפני מספר שנים הואשם והורשע, יחד עם צעיר אחר שנחשב אז כאיש כספים ויד ימינו של צ'רלי אבוטבול, בתיק סחיטה אלימה של מהמר במועדון הימורים בנתניה על רקע חוב כספי. 

שוטרי תחנת נתניה שהוזעקו למקום פתחו בחקירה תוך איסוף צילומי מצלמות אבטחה וגביית עדויות. מפרטי המקרה עלה כי רוכב אופנוע רעול פנים התקרב לקורבן, דקר אותו מספר פעמים ונמלט. אתמול לפנות ערב נעצר חשוד במעשה בין היתר בהתבסס על צילומי מצלמות אבטחה שככל הנראה תיעדו את האירוע. החוקרים הגיעו אל החשוד לאחר שהאופנוע שנראה בצילומים שייך לו. אולם, לדבריו, לפני ימים אחדים הוא הגיש תלונה במשטרה על פריצה שאירעה אל בית הוריו ונגנבו מספר דברים, ובין היתר האופנוע שלו. כך שהוא הכחיש כל קשר למעורבות בדקירה.

הבוקר התייצבה המשטרה בבית המשפט וביקשה להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים כשהיא מייחסת לו עבירות של פציעה כשהעבריין מזויין ותקיפה הגורמת לחבלה של ממש. אולם, חרף בקשת היחידה החוקרת להאריך את מעצרו של החשוד, אשר ללא עבר פלילי, השופטת מרב בן ארי קבעה כי אין חשד סביר, וגם אם קיים כזה הוא גבולי. לאור קביעה זו, החליטה השופטת על שחרורו של החשוד למעצר בית עד 18 בינואר ובתנאים מגבילים נוספים. 

עו"ד פלילי ג'קי סגרון, המייצג את החשוד שנעצר, מסר: "מלכתחילה אמרנו שהעובדה שמדובר בהארכת מעצר ראשונה לא מחייבת מעצר אוטומטי. מרשי חף מכל פשע ולכן אין כלום כי לא היה כלום".

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה מיכאל פרוסמושקין ביום 13.01.17.

פרשה 565 - שוחררו שלושה נאשמים בהתפרצות למשרד של הקבלן תשובה

חדשות פלילים

karka lemehira

תיק הסוכן הסמוי מנתניה: השופט שחרר שלושה הנאשמים כי גנבו יחד עם הסוכן 600 אלף שקל מהכספת במשרדו של הקבלן * הפרקליטות: רק אנחנו נחליט אם לכבד את ההסכם עם הסוכן לנוכח העבירות שביצע במהלך הפעלתו שקלים.

שחרורים ראשונים בתיק הסוכן הסמוי של יאחב"ל במסגרת פרשה 565: שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אייל כהן, הורה (5.1.17) לשחרר ממעצרם את סבי מישייב (31), יגאל (חן) חסן (41) ויוסף מחפודה (28). מישייב, ויגאל חסן נאשמים יחד עם יוסף (חן) חסן (39) בהתפרצות למשרדו של הקבלן יצחק תשובה (אחיינו של הטייקון). נטען כי השלושה גנבו במהלך ההתפרצות למעלה מ-600 אלף שקל. השלושה נאשמים בין היתר בקשירת קשר לפשע, בעוד שמחפודה נאשם בסיוע לגניבה, ובאישום נפרד גם בסחיטה באיומים..

בכתב אישום קודם שהוגש בגין ההתפרצות, הואשם לא אחר מאשר הסוכן הסמוי, שהודה כי לקח חלק פעיל מאוד בהתפרצות ובגניבת הכסף. הרקע להתפרצות, לפי כתב האישום, הוא זה: בשנת 2010 רכש מישייב דירה בפרויקט "עיר ימים" אותו בנתה החברה של תשובה, ואת הדירה רשם על שם הוריו. במועדים שונים ועד ליוני 2015, כך נטען, הוא הגיע למשרדו של תשובה והתלונן על איחור במסירת הדירה. נטען, כי לאחר מכן קשר יחד עם יגאל ויוסף חסן לפרוץ למשרד, לגנוב את הכסף מהכספת ולחלק את השלל עם מחפודה – תוכנית שלפי כתב האישום נגד הנאשמים, יצאה לבסוף אל הפועל.

לגבי הסוכן נטען כי הוא היה זה שפרץ למשרדו של תשובה, בעוד שיגאל חסן אבטח אותו מבחוץ ואילו יוסף חסן נותר ברכב במטרה לשמש כנהג מילוט. בזמנו, למרות כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, הפרקליטות לא ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים, והוא שוחרר. בניגוד להתנהלותה לאחר כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, במסגרת פרשה 565 ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. על רקע זה, בדיונים בבקשת הפרקליטות טענו הסנגורים לאכיפה בררנית מצד הפרקליטות - גם ובעיקר בשל העבירות שהסוכן ביצע לכאורה במהלך הפעלתו. בנוסף דרשו הסנגורים לבטל את ההסכם איתו - דרישה שכבר הושמעה מעט לאחר התפוצצות הפרשה, כפי שפורסם ב"פוסטה".

נציגת התביעה, עו"ד אירית חכמון, השיבה על כך: "לעניין הפרת ההסכם, מדובר בהסכם שעשתה המדינה מול הסוכן ורק היא יכולה להחליט אם מכבדת אותו ואם לאו... המדינה תשקול את צעדיה ואת כיבוד ההסכם עם הסוכן, בסוף ההליכים. זה שלב מאוד מוקדם. לעניין העמדתו לדין בעבירות שביצע לאחר ההפעלה - טרם ניתנה החלטה". בכל הנוגע למעורבות הסוכן בהתפרצות למשרדו של תשובה, במהלך הדיונים הודו נציגי הפרקליטות כי שחרורו אז של הסוכן בזמנו, ואי הגשת בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים - היתה טעות.

השופט כהן קבע בהחלטתו כי קיימות ראיות לכאורה לחובת הנאשמים, אולם הוסיף לגבי מחפודה כי קיימת חולשה ראייתית בכל הקשור להאשמתו בסיוע לגניבה. עוד ציין השופט, כי הסוכן שימש כשותף ומבצע עיקרי באישום המתייחס לפריצה למשרדו של תשובה, הדגיש כי מדובר בעבירה מחודש ספטמבר 2015, והוסיף כי מאז לא נפתחו נגד חסן ומישייב תיקים נוספים.

מישייב מוכר היטב למשטרה, בין היתר כחברו הטוב של שי שירזי המנוח. השופט הגדיר את מישייב – המיוצג על ידי עורך דין פלילי ג'קי סגרון - כ"מחולל העבירה", וציין כי הוא קיבל לכאורה מחצית מסכום הכסף שנגנב. בנוסף צוינה בהחלטתו טענת התביעה, לפיה מישייב המפעיל קו הלוואות מעורב הרבה יותר בפלילים מכפי שמתואר בכתב האישום. עם זאת החליט השופט כי בשל חלוף הזמן מאז הפריצה והגניבה, ומאחר שמאז לא נפתחו לחובתו של מישייב תיקים נוספים, ניתן לשחרר אותו למעצר בית באיזוק אלקטרוני, בפיקוח צמוד ובערבויות כספיות.".

 

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה מקורית לחץ כאן.

זקוק לפרטים נוספים  ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה לעו"ד פלילי מצור קשר כאן 

הסדר טיעון מקל במיוחד לעבריינים שהחזיקו מטעני חבלה

חדשות פלילים

mitaan

הסדר טיעון הושג בתיק של החזקת ונשיאת מטען החבלה של שתי קבוצות של עבריינים מהדרום ומהשרון כחלק מתכנון לפגוע בעבריין יריב. במסגרת ההסדר הורשעו הנאשמים בכתב אישום מתוקן ומרוכך.

הנאשמים שהורשעו בפרשה משתייכים לשתי קבוצות עבריינים. אחת מהדרום, שהבולט בה הוא איתמר רוש מאשקלון. הבולט בקבוצה השנייה, מהשרון, הוא עומרי זוארץ מנתניה. יתר הנאשמים הם אליאב קסנטיני (בנו של מומי קסנטיני, מאנשי דומרני) וסלומון אליאס מאשקלון, יניב הדי מנתניה, אלון סלומון מחדרה, יהודה אלחנטי ממושב שושנת העמקים ודוד ציון מקדימה.

על פי כתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, רוש, קסנטיני ואליאס, מקבוצת הדרום, היו אמורים להעביר מטען חבלה לנאשמים האחרים מאזור השרון. עם מעצרם של הנאשמים העריכו במשטרה כי הם משתייכים לשני ארגוני פשע - של שלום דומרני ושל ריקו שירזי - שחברו יחד לחיסול של יעד משותף מוכר מאזור המרכז. ההערכות הללו לא נכללו לבסוף בכתב האישום המקורי, וכמובן שגם לא בזה המתוקן והמרוכך יותר.

השופטת דינה כהן אישרה את הסדר הטיעון בין הצדדים ונתנה לו תוקף משפטי. רוש, הורשע בעבירה של עסקה אחרת בנשק. הוא ירצה ארבע שנות מאסר, המגלמות בתוכן גם הפעלת מאסרים מותנים. זוארץ, הורשע בהחזקת נשק וירצה 16 חודשי מאסר בפועל.

בכתב האישום המקורי בו נטען, כי ב-1 באפריל נסעו רוש וקסנטיני יחד עם אליאס לבית הוריו של זוארץ בנתניה, שם קיימו מפגש עם זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון, שם הארבעה הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קסנטיני ואליאס המתינו בכניסה לחניון.

מעקבים שביצעו בלשי הימ"ר העלו, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט רחוק ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי המטען.

רוש, כך נטען באישום המקורי, הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.

הפרקליטות טענה כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען עוד, כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בביתו עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו שבשושנת העמקים, שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.

הפרקליטות ייחסה לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקסנטיני יוחסה עבירה של "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי יוחסה עבירה של נשיאה והובלת כלי נשק.

כתב האישום התבסס על מעקבים ותצפיות של הבלשים, צילומי אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, והקלטת נפח (אודיו) שתיעדה את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען, בנוכחותם של אלחנטי, הדי ואחרים.

לאחר משא ומתן בין צוות ההגנה לבין הפרקליטות, במהלכו הציגו הסנגורים קשיים ראייתיים ונסיבות אישיות של מי מהנאשמים, הסכימה הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון מקל, ובמסגרתו להגיש כתב אישום מרוכך. שיקול נוסף שככל הנראה עמד לנגד עינה של הפרקליטות בעת ההחלטה להגיע להסדר, היה למנוע את חשיפת האופן והמיקום המדויק של מתקן האזנת הסתר בו השתמשו הבלשים בעת המעקבים.

"הגענו להסדר טיעון לאור קושי ראייתי", אמר עו"ד דרור שטורק מהפרקליטות עם הצגת ההסדר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. "קשיים ממשיים הם אלו שהובילו לתיקון משמעותי בכתב האישום וכן לענישה נמוכה בתיק זה, שאם לא כן - היינו עותרים לעונש גבוה הרבה יותר. בסופו של דבר מדובר בנאשמים שהודו בכתב האישום המתוקן, לקחו אחריות, חסכו מזמנו היקר של בית המשפט". עוד ציין נציג הפרקליטות, כי הצדדים יעתרו להשית על כל אחד מהנאשמים קנס בסך 6,000 שקל, כמו גם מאסרים על תנאי.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ע"י מיכאל פרוסמושקין ביום 03.01.17 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

חשד: אסיר משוחרר בן 78 התחזה לבעל קרקע וניסה למכור אותה

karka lemehira

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של א.ר. מיהוד החשוד כי התחזה לבעל קרקע בחולון וניסה למכור אותה במיליוני שקלים.

לפני ימים ספורים התקבלה במשטרה תלונה מקונה אשר ביקש לרכוש קרקע במתחם היוקרתי ח-300 בחולון. הקונה שכר את שירותיו של עו"ד ובאמצעותו ניהל מו"מ לרכישת קרקע במתחם. החשוד, כפי שעולה לכאורה מהחקירה, התחזה לאחד מבעלי הקרקע, הציג בפני הקונה ועורך דינו מסמכים בשמם ובחתימתם של בעלי הקרקע, תושבי ארה"ב וקנדה וטען כי הקרקע שייכת לו ולבני משפחתו.

מסמכים אלו עוררו את חשדם של עוה"ד ולקוחו והם פנו למשטרה והגישו תלונה ביחידת הונאה של מחוז תל אביב בחשד להתחזות לאחר ומרמה בעסקת מכר דירה. עם מעצרו נתפס ברשותו של רימון תעודת זהות נוספת מזויפת על שם אדם אחר.

ביום חמישי הובא רימון לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בתשעה ימים כשהיא מייחסת לו עבירות של קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות כאדם אחר במטרה להונות.

א.ר. מוכר היטב למשטרה ובאמתחתו מספר הרשעות בין היתר בעבירות מרמה. בין היתר בשנת 2005 הוא נעצר בחשד כי מכר לקבלן קרקע בת 40 דונם ברעננה, מבלי שהייתה שייכת לו, בכ – 12 מיליון דולר. ערנותה של רשמת המקרקעין חשפה את התרמית.

א.ר., איש נדל"ן בעברו שהחברה שלו קרסה והוא נשאר עם חובות כבדים, נשפט לשש שנות מאסר ושוחרר בשליש לאחר שריצה כחמש שנים. במהלך השליש, לא התייצב לביקורות של שב"ס ועל פי החשד ביצע את העבירה הנוכחית שבגינה נעצר.

בגזר הדין נגדו נכתב אז: "מדובר בנאשם שיכולתו להונות אחרים הגיעה לדרגה של כמעט אומנות, כאשר הוא מצליח להונות ולהוליך שולל גופים ורשויות שאמורות לעמוד על המשמר, להונות בנקים למשכנתאות, להונות את לשכת רישום מקרקעין, להונות עורכי דין שעוסקים בתחום זה, כך שאין מדובר באדם מן הישוב שהסתבך באופן חריג וחד פעמי בפרשת מרמה והונאה אלא הדעת נותנת שמדובר במי שמעורבותו בתחום זה הינה כה עמוקה, יסודית ומתוחכמת עד אשר רכש הוא יכולות להונות גם גורמים מקצועיים שאמורים היו לחשוף מעשים כמו מעשי הנאשם. אך הדבר לא נעשה משום התחכום הרב שבמעשיו", כתב השופט כבוב חאלד. השופט הוסיף עוד: "הנאשם אדם מתוחכם, בעל כושר הבעה רהוט, בעל יכולות אישיות גבוהות וביהמ"ש אף התרשם מרמת האינטלגנציה והבעה גבוהים מהממוצע. כל זאת בשים לב לתחכום הרב שנלווה למעשיו של הנאשם, תחכום שעמד בבסיס אמונתם של רבים אחרים בכשירות מעשיו של הנאשם, כאשר זה הצליח להוליכם שולל".

ובחזרה להסתבכות הנוכחית שלו. סנגורו, עורך דין פלילי ג'קי סגרון, מסר כי ל"מרשו יש הרבה מה לומר, אבל הוא החליט שאת גרסתו ימסור לבית המשפט ולא כעת". הסנגור ביקש לקצר את ימי המעצר, והשופטת איטה נחמן נענתה חלקית לבקשת המשטרה כשהחליטה להאריך את מעצרו של א.ר. עד 4 בינואר.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) -

לכתבה מקורית לחץ כאן.

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !