סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

פרשה 565 - שוחררו שלושה נאשמים בהתפרצות למשרד של הקבלן תשובה

חדשות פלילים

karka lemehira

תיק הסוכן הסמוי מנתניה: השופט שחרר שלושה הנאשמים כי גנבו יחד עם הסוכן 600 אלף שקל מהכספת במשרדו של הקבלן * הפרקליטות: רק אנחנו נחליט אם לכבד את ההסכם עם הסוכן לנוכח העבירות שביצע במהלך הפעלתו שקלים.

שחרורים ראשונים בתיק הסוכן הסמוי של יאחב"ל במסגרת פרשה 565: שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אייל כהן, הורה (5.1.17) לשחרר ממעצרם את סבי מישייב (31), יגאל (חן) חסן (41) ויוסף מחפודה (28). מישייב, ויגאל חסן נאשמים יחד עם יוסף (חן) חסן (39) בהתפרצות למשרדו של הקבלן יצחק תשובה (אחיינו של הטייקון). נטען כי השלושה גנבו במהלך ההתפרצות למעלה מ-600 אלף שקל. השלושה נאשמים בין היתר בקשירת קשר לפשע, בעוד שמחפודה נאשם בסיוע לגניבה, ובאישום נפרד גם בסחיטה באיומים..

בכתב אישום קודם שהוגש בגין ההתפרצות, הואשם לא אחר מאשר הסוכן הסמוי, שהודה כי לקח חלק פעיל מאוד בהתפרצות ובגניבת הכסף. הרקע להתפרצות, לפי כתב האישום, הוא זה: בשנת 2010 רכש מישייב דירה בפרויקט "עיר ימים" אותו בנתה החברה של תשובה, ואת הדירה רשם על שם הוריו. במועדים שונים ועד ליוני 2015, כך נטען, הוא הגיע למשרדו של תשובה והתלונן על איחור במסירת הדירה. נטען, כי לאחר מכן קשר יחד עם יגאל ויוסף חסן לפרוץ למשרד, לגנוב את הכסף מהכספת ולחלק את השלל עם מחפודה – תוכנית שלפי כתב האישום נגד הנאשמים, יצאה לבסוף אל הפועל.

לגבי הסוכן נטען כי הוא היה זה שפרץ למשרדו של תשובה, בעוד שיגאל חסן אבטח אותו מבחוץ ואילו יוסף חסן נותר ברכב במטרה לשמש כנהג מילוט. בזמנו, למרות כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, הפרקליטות לא ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים, והוא שוחרר. בניגוד להתנהלותה לאחר כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, במסגרת פרשה 565 ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. על רקע זה, בדיונים בבקשת הפרקליטות טענו הסנגורים לאכיפה בררנית מצד הפרקליטות - גם ובעיקר בשל העבירות שהסוכן ביצע לכאורה במהלך הפעלתו. בנוסף דרשו הסנגורים לבטל את ההסכם איתו - דרישה שכבר הושמעה מעט לאחר התפוצצות הפרשה, כפי שפורסם ב"פוסטה".

נציגת התביעה, עו"ד אירית חכמון, השיבה על כך: "לעניין הפרת ההסכם, מדובר בהסכם שעשתה המדינה מול הסוכן ורק היא יכולה להחליט אם מכבדת אותו ואם לאו... המדינה תשקול את צעדיה ואת כיבוד ההסכם עם הסוכן, בסוף ההליכים. זה שלב מאוד מוקדם. לעניין העמדתו לדין בעבירות שביצע לאחר ההפעלה - טרם ניתנה החלטה". בכל הנוגע למעורבות הסוכן בהתפרצות למשרדו של תשובה, במהלך הדיונים הודו נציגי הפרקליטות כי שחרורו אז של הסוכן בזמנו, ואי הגשת בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים - היתה טעות.

השופט כהן קבע בהחלטתו כי קיימות ראיות לכאורה לחובת הנאשמים, אולם הוסיף לגבי מחפודה כי קיימת חולשה ראייתית בכל הקשור להאשמתו בסיוע לגניבה. עוד ציין השופט, כי הסוכן שימש כשותף ומבצע עיקרי באישום המתייחס לפריצה למשרדו של תשובה, הדגיש כי מדובר בעבירה מחודש ספטמבר 2015, והוסיף כי מאז לא נפתחו נגד חסן ומישייב תיקים נוספים.

מישייב מוכר היטב למשטרה, בין היתר כחברו הטוב של שי שירזי המנוח. השופט הגדיר את מישייב – המיוצג על ידי עורך דין פלילי ג'קי סגרון - כ"מחולל העבירה", וציין כי הוא קיבל לכאורה מחצית מסכום הכסף שנגנב. בנוסף צוינה בהחלטתו טענת התביעה, לפיה מישייב המפעיל קו הלוואות מעורב הרבה יותר בפלילים מכפי שמתואר בכתב האישום. עם זאת החליט השופט כי בשל חלוף הזמן מאז הפריצה והגניבה, ומאחר שמאז לא נפתחו לחובתו של מישייב תיקים נוספים, ניתן לשחרר אותו למעצר בית באיזוק אלקטרוני, בפיקוח צמוד ובערבויות כספיות.".

 

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה מקורית לחץ כאן.

זקוק לפרטים נוספים  ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה לעו"ד פלילי מצור קשר כאן 

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !