סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

פרשה 512 - תיק הרצח הסתיים בשלוש וחצי שנות מאסר בלבד

kfirhanuna2222

חדשות פלילים שריפה במטה הארצי כילתה את הראיות מתיק החקירה המקורי, כך שאפילו עד המדינה "הנתנייתי" והודאה חלקית בפני מדובב לא הספיקו להרשעה ברצח התוצאה: חמש שנים בלבד לכפיר כהן כששנה וחצי מהן בחופף לתיק אחר, בזמן שברטו חג'ג' כבר שוחרר.

 - יותר מ-12 שנים לאחר שדורון סרוסי נרצח בנתניה, שני תושבי העיר שהואשמו ברצח – כתב האישום נגד הנאשמים ברצח תוקן, הם הורשעו בעבירות מופחתות, ונידונו לעונשי מאסר קלים באופן יחסיעל אחד הנאשמים, נגזר עונש של חמש שנות מאסר. שנה וחצי מתוכם הוא ירצה בחופף למאסר בתיק אחר. הנאשם השני, נידון לארבעה חודשי מאסר בלבד, שאותם כבר סיים למעשה לרצות.

סרוסי נרצח בשנת 2004, לאחר שהשתחרר מהכלא ודרש לקבל את חלקו בניהול פיצוצייה בתחנת דלק בדרום העיר נתניה. על רקע מאבק השליטה הזה, ב-18 אפריל באותה שנה נערכה פגישה בין סרוסי, מימון ואחרים בבית קפה בנתניה. סרוסי סירב להצעה שהועלתה בפגישה, ועזב אותה נסער וכועס. לאחר מכן סיפר לאביו על כישלון הפגישה ואף אמר לו: "היום הוא יום מותי".

באותו ערב הגיע סרוסי לדירה של אברהם (בבר) איבגי בשכונת דורה, ששימשה אז כמקום מפגש ו"דירת עישונים" של עבריינים מקומיים. סרוסי הסתגר באחד החדרים, והורה לאיבגי לא לפתוח את הדלת לאיש. בדירה שהו אז מספר אנשים, שחלקם הוזכרו בכתב האישום: שלומי דקל, בצלאל (בנצי) אקוע ובני ראובן, שהגיעו כדי "לעשן". בשלב מסוים הגיעו אל המקום חג'אג' וכהן; בכתב האישום נטען כי כאשר דקל פתח חלקית את הדלת, הם הדפו אותו פנימה ונכנסו לחדר בו שהה סרוסי, שבינתיים נרדם.

לפי כתב האישום המקורי, בעת שהיו בחדר תקפו השניים את סרוסי, דקרו אותו בחזה, שיספו את גרונו, הותירו אותו בחדר מתבוסס בדמו ועזבו את הדירה. בשארית כוחותיו ובסיועו של איבגי, סרוסי ירד לפתח הבניין. אל המקום הוזעק אמבולנס שפינה אותו לבית החולים, אבל מהר מאוד הוא איבד את הכרתו, אשר לא שבה אליו. בחלוף חמישה חודשים הוא נפטר בבית החולים.

תחנת משטרת נתניה סגרה את תיק החקירה, למרות שכהן הודה בזמנו ברצח בפני מדובב. הסיבה: לא רק הוא הודה, היו חשודים אחרים שסיפרו כי הם רצחו את סרוסי. במשך שנים נותר התיק "סגור", עד שבמסגרת פרשה 512 נרשמה פריצת דרך בחקירה; בעקבות אמירות מסוימות של עד המדינה "הנתנייתי", ועדות מחזקת נוספת של חברו הטוב, חודשה החקירה ולבסוף הוגש כתב האישום נגד כהן וחג'אג'.

אלא שעו"ד פלילי סגרון ג'קי - הנרי הצביע בפני הפרקליטות על שורה ארוכה של קשיים ראייתיים. בין היתר, חוות דעת פתולוגית קבעה כי לא ניתן  למצוא קשר סיבתי בין מותו של סרוסי לבין אירוע הדקירה. גם קלטת שמע משנת 2004, ובה הווידוי של כהן לגבי הרצח בפני מדובב, לא חיזקה את התיק. לכל אלה יש להוסיף, כי שריפה שפרצה בשנת 2006 במטה הארצי של המשטרה, כילתה דגימות טביעות אצבע שהיו בתיק, כמו גם דגימות די-אן-איי ותמונות ממסדרי זיהוי.

בעקבות הקשיים הללו נאלצה הפרקליטות להסכים להסדר טיעון מקל מאוד, במסגרתו הוגש כתב האישום המתוקן. בהתאם להסדר, מכתב האישום החדש נמחקה עבירת הרצח, ובמקומה יוחסה לכהן עבירת "חבלה בכוונה מחמירה". לחג'ג' יוחסה עבירת שיבוש מהלכי משפט. בין הצדדים סוכם כי מעונשי המאסר שייגזרו על שני הנאשמים תנוכה התקופה בה ישבו במעצר.

בנוסף הוסכם כי כהן ישלם למשפחתו של סרוסי פיצוי של 10,000 שקל, וגזר דינו יינתן חצי שנה לאחר ההרשעה, משיקולים הנוגעים לשילובו בשיקום ולתשלום הפיצויים. לגבי חג'אג' הוסכם, כי הצדדים יעתרו במשותף לעונש של ארבעה חודשי מאסר, בין היתר על רקע הידרדרות במצבו הרפואי שחלה מאז הוגש כתב האישום נגדו. המשמעות: הוא ריצה את עונשו במלואו, ושוחרר כבר אתמול מהאיזוק האלקטרוני שהיה צמוד אליו במשך תקופה ארוכה.

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !