סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

עם כל הכבוד לשרות המבחן, בית משפט הוא הבוס

zamir sarit

ביקורת יוצאת דופן של בית משפט מחוזי בתל אביב על התביעה המשטרתית, שהתעקשה להגיש על ערר נגד שחרור נאשם בסחר בסמים, למרות שבית המשפט קבע שהמפקחים ראויים ובחן אותם בעצמו.

תחילתו של העניין בדיון בבית משפט שלום בתל אביב יפו בו הורה בית המשפט (כב' השופט רועי פרי) על שחרורו ממעצר של נאשם שנעצר והואשם בעבירות רבות של סחר בסמים באמצעות תוכנת הטלגראס ואשר ברכבו נתפס סכום כסף מזומן בסך של אלפי שקלים. במסגרת דיון המעצר שהתקיים בבית משפט השלום בתל אביב טען בא כוחו של הנאשם, עורך דין פלילי סגרון ג'קי כי בית המשפט יכול להורות על שחרור של הנאשם ממעצר ללא צורך בשליחתו של הנאשם לקבלת תסקיר שירות המבחן.

בסיומו של הדיון ולאחר שבית משפט השלום בתל אביב סיים להקריא את החלטת השחרור הודיעה בא כוח התביעה, עורכת הדין מיכל פלח כי הנה מבקשת עיכוב ביצוע לצורך הגשת ערר לבית משפט המחוזי תל אביב.

למחרת, במסגרת הדיון בבית המשפט המחוזי טענה בא כוח התביעה (עורכת הדין סיגל אלפר) כי לכל הפחות בית המשפט חייב לשלוח את הנאשם לקבלת תסקיר שירות המבחן לפני שישקול את שחרורו של הנאשם ממעצר אם בכלל. 

בנוסף, עו"ד אלפר ניסתה לערער על טיב המפקחים ואיכותם, אולם עו"ד פלילי סגרון הזכיר כי היא אינה יכולה לעשות זאת, מאחר ובבית משפט השלום ויתרה התביעה על חקירת המפקחים. זאת ועוד, עו"ד פלילי סגרון ג'קי ציין בבית המשפט המחוזי, כי לבית המשפט הסמכות הבלעדית להחליט על חלופת מעצר, ואילו שירות המבחן הוא רק כלי עזר. עו"ד סגרון הזכיר כי יש מצבים בהם עצורים משתחררים ממעצר למרות תסקיר שלילי ולעיתים נאשמים נעצרים למרות תסקיר חיובי.

השופטת שרית זמיר קיבלה את כל טיעוניו של עורך דין פלילי סגרון והחליטה כאמור לדחות את הערר שהגישה התביעה. היא ציינה בין היתר, כי התעקשות התביעה על תסקיר מבחן לפני קבלת חלופת מעצר היא זלזול בסמכות בית המשפט: "למרבה הצער, משמעות הערר שהוגש היא כי העוררת סבורה ששיקול דעתו של שירות המבחן טוב משיקול דעתו של בית המשפט ואין לי אלא להצר על כך".

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !