סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

חשד: אסיר משוחרר בן 78 התחזה לבעל קרקע וניסה למכור אותה

karka lemehira

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של א.ר. מיהוד החשוד כי התחזה לבעל קרקע בחולון וניסה למכור אותה במיליוני שקלים.

לפני ימים ספורים התקבלה במשטרה תלונה מקונה אשר ביקש לרכוש קרקע במתחם היוקרתי ח-300 בחולון. הקונה שכר את שירותיו של עו"ד ובאמצעותו ניהל מו"מ לרכישת קרקע במתחם. החשוד, כפי שעולה לכאורה מהחקירה, התחזה לאחד מבעלי הקרקע, הציג בפני הקונה ועורך דינו מסמכים בשמם ובחתימתם של בעלי הקרקע, תושבי ארה"ב וקנדה וטען כי הקרקע שייכת לו ולבני משפחתו.

מסמכים אלו עוררו את חשדם של עוה"ד ולקוחו והם פנו למשטרה והגישו תלונה ביחידת הונאה של מחוז תל אביב בחשד להתחזות לאחר ומרמה בעסקת מכר דירה. עם מעצרו נתפס ברשותו של רימון תעודת זהות נוספת מזויפת על שם אדם אחר.

ביום חמישי הובא רימון לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בתשעה ימים כשהיא מייחסת לו עבירות של קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות כאדם אחר במטרה להונות.

א.ר. מוכר היטב למשטרה ובאמתחתו מספר הרשעות בין היתר בעבירות מרמה. בין היתר בשנת 2005 הוא נעצר בחשד כי מכר לקבלן קרקע בת 40 דונם ברעננה, מבלי שהייתה שייכת לו, בכ – 12 מיליון דולר. ערנותה של רשמת המקרקעין חשפה את התרמית.

א.ר., איש נדל"ן בעברו שהחברה שלו קרסה והוא נשאר עם חובות כבדים, נשפט לשש שנות מאסר ושוחרר בשליש לאחר שריצה כחמש שנים. במהלך השליש, לא התייצב לביקורות של שב"ס ועל פי החשד ביצע את העבירה הנוכחית שבגינה נעצר.

בגזר הדין נגדו נכתב אז: "מדובר בנאשם שיכולתו להונות אחרים הגיעה לדרגה של כמעט אומנות, כאשר הוא מצליח להונות ולהוליך שולל גופים ורשויות שאמורות לעמוד על המשמר, להונות בנקים למשכנתאות, להונות את לשכת רישום מקרקעין, להונות עורכי דין שעוסקים בתחום זה, כך שאין מדובר באדם מן הישוב שהסתבך באופן חריג וחד פעמי בפרשת מרמה והונאה אלא הדעת נותנת שמדובר במי שמעורבותו בתחום זה הינה כה עמוקה, יסודית ומתוחכמת עד אשר רכש הוא יכולות להונות גם גורמים מקצועיים שאמורים היו לחשוף מעשים כמו מעשי הנאשם. אך הדבר לא נעשה משום התחכום הרב שבמעשיו", כתב השופט כבוב חאלד. השופט הוסיף עוד: "הנאשם אדם מתוחכם, בעל כושר הבעה רהוט, בעל יכולות אישיות גבוהות וביהמ"ש אף התרשם מרמת האינטלגנציה והבעה גבוהים מהממוצע. כל זאת בשים לב לתחכום הרב שנלווה למעשיו של הנאשם, תחכום שעמד בבסיס אמונתם של רבים אחרים בכשירות מעשיו של הנאשם, כאשר זה הצליח להוליכם שולל".

ובחזרה להסתבכות הנוכחית שלו. סנגורו, עורך דין פלילי ג'קי סגרון, מסר כי ל"מרשו יש הרבה מה לומר, אבל הוא החליט שאת גרסתו ימסור לבית המשפט ולא כעת". הסנגור ביקש לקצר את ימי המעצר, והשופטת איטה נחמן נענתה חלקית לבקשת המשטרה כשהחליטה להאריך את מעצרו של א.ר. עד 4 בינואר.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) -

לכתבה מקורית לחץ כאן.

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !