סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

הקואליציה הסודית - מטען חבלה בתוך דלי.

mitaan habala netanya

חדשות פליליםפרשת הנשק "אשקלון-נתניה": הפרקליטות הגישה (17.4) כתב אישום נגד החבורה שנעצרה לפני מספר שבועות. כתב האישום והבקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים שהוגשו נגד שבעת הנאשמים חושפים, כי היחידה המרכזית של מרחב לכיש הצליחה לגבש תשתית ראייתית נגדם באמצעות מעקבים, תצפיות, מצלמות אבטחה והאזנת סתר שהושתלה בדרך כלשהי בביתו של אחד הנאשמים - עומרי זוארץ. לפי גורמים במשטרה ובפרקליטות, החבורה הנתנייתית-אשקלונית מזוהה עם גורמי פשיעה. הנאשמים הם איתמר רוש (22) ואליאב קצנטיני (19) מאשקלון, זוארץ (25) ויניב הדי (40) מנתניה, אלון סלומון (28) מחדרה, יהודה אלחנטי (65) ממושב שושנת העמקים ודוד ציון (39) מקדימה. כמו כן, ס"א, עבריין שהינו חשוד נוסף בפרשה, נמצא לפי כתב האישום בבריחה. רוש, יש לציין, הוא יעד של ימ"ר לכיש; על פי הדיווחים בפרשה זו, הוא נעצר בביתו של שלום דומרני. זוארץ, המסוכסך עם האחים בוקל מנתניה, הוא יעד מרכזי של חוקרי היאחב"ל.

הפרקליטות מייחסת לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקצנטיני מיוחסת עבירת "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי מיוחסת עבירת נשיאת והובלת נשק. על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הנאשמים קשרו קשר יחד עם ס"א. במסגרת הקשר, כך נטען, רוש, קצנטיני וס"א אמורים היו להעביר מטען חבלה לשאר הנאשמים. מאז מעצרם של המעורבים בפרשה, במשטרה העריכו כי הנאשמים משתי החבורות משתייכים לארגון פשיעה מהדרום ולארגון פשיעה מהשרון, שחברו יחד על מנת לחסל יעד משותף מוכר באזור השרון. ואולם, בכתב האישום אין זכר להערכות הללו - לא לשיוך הארגוני של הנאשמים ולא לתוכנית החיסול של עבריין יריב.

נטען בכתב האישום, כי במסגרת התוכנית, ב-1 באפריל נסעו רוש וקצנטיני יחד עם ס"א לבית הוריו של זוארץ בנתניה, וכי מחוץ לבית התקיים מפגש בין השלושה לבין זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון. הארבעה, כך נטען, הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5 בראשון לציון. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קצנטיני וס"א המתינו בכניסה לחניון. מהמעקבים שביצעו בלשי הימ"ר עולה, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה, כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי  המטען. במשטרה, אגב, מספרים כי המטען לא היה תקין להפעלה – עובדה שלפי הפרקליטות לא היתה ידועה לנאשמים.

עוד לפי כתב האישום: רוש הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.הפרקליטות טוענת, כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בבית יחד עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו בשושנת העמקים. שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.   

מהראיות בתיק עולה עוד, כי בעת שאלחנטי התעסק עם המטען, הבחין בכך בלש שביצע תצפית על הבית. הבלש טיפס מעל שער הכניסה וקרא לעברו אלחנטי: "יהודה אתה עצור". אלחנטי, בתגובה, השיב: "אז מה אם אתה שוטר?", התקרב לעברו ודחף אותו אל מחוץ לחצר הבית. נטען כי במהלך המאבק שהתפתח בין השניים, צעק אלחנטי לאשתו: "הגז, הגז". לפי כתב האישום, האישה ניגשה אל המסתור, לקחה את הדלי עם המטען והחביאה אותו בתוך פח אשפה בחצר בית השכנים. במקביל, בלשי ימ"ר לכיש נכנסו אל חצר ביתו של זוארץ, ועצרו במקום אותו ואת ציון והדי. בחיפוש שנערך בבית אותרו יתר חלקי המטען שפורק.

 כתב האישום מתבסס כאמור על מעקבים ותצפיות של בלשי הימ"ר אחר המעורבים, צילומי מצלמות אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, הקלטת אודיו המתעדת את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען - כשבמקום נמצאים גם הנאשמים אלחנטי והידי – ועוד.

הנאשמים רוש, קצנטיני, זוארץ וסלומון שמרו על זכות השתיקה לכל אורך חקירותיהם. שלושת הנאשמים האחרים הכחישו את המיוחס להם: בתחילת חקירותיהם מסרו גרסאות שונות לגבי  הסיבות להימצאותם בביתו של זוארץ.  

מהבקשה שהגישה הפרקליטות להאריך את מעצרם של המעורבים עד תום ההליכים עולה, כי לפחות לחמישה מהם יש עבר פלילי. כך למשל, לרוש עבר בעבירות סחיטה, רכוש, סמים ואלימות; בדצמבר האחרון הוא הורשע  בעבירה של החזקת  אמל"ח. כמו כן, באמתחתו של זוארץ עבירות סמים, רכוש ואלימות, ואילו אלחנטי הסתבך בעברו בעבירות אלימות, סמים ונשק. ציון הוא בעל עבר בעבירות רכוש, אלימות וסמים, בעוד שבאמתחתו של הדי עבירות סמים, רכוש ואיומים.

הכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה ביום 17.04.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה המקורית לחץ כאן.

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !