סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

הסדר טיעון מקל במיוחד לעבריינים שהחזיקו מטעני חבלה

חדשות פלילים

mitaan

הסדר טיעון הושג בתיק של החזקת ונשיאת מטען החבלה של שתי קבוצות של עבריינים מהדרום ומהשרון כחלק מתכנון לפגוע בעבריין יריב. במסגרת ההסדר הורשעו הנאשמים בכתב אישום מתוקן ומרוכך.

הנאשמים שהורשעו בפרשה משתייכים לשתי קבוצות עבריינים. אחת מהדרום, שהבולט בה הוא איתמר רוש מאשקלון. הבולט בקבוצה השנייה, מהשרון, הוא עומרי זוארץ מנתניה. יתר הנאשמים הם אליאב קסנטיני (בנו של מומי קסנטיני, מאנשי דומרני) וסלומון אליאס מאשקלון, יניב הדי מנתניה, אלון סלומון מחדרה, יהודה אלחנטי ממושב שושנת העמקים ודוד ציון מקדימה.

על פי כתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, רוש, קסנטיני ואליאס, מקבוצת הדרום, היו אמורים להעביר מטען חבלה לנאשמים האחרים מאזור השרון. עם מעצרם של הנאשמים העריכו במשטרה כי הם משתייכים לשני ארגוני פשע - של שלום דומרני ושל ריקו שירזי - שחברו יחד לחיסול של יעד משותף מוכר מאזור המרכז. ההערכות הללו לא נכללו לבסוף בכתב האישום המקורי, וכמובן שגם לא בזה המתוקן והמרוכך יותר.

השופטת דינה כהן אישרה את הסדר הטיעון בין הצדדים ונתנה לו תוקף משפטי. רוש, הורשע בעבירה של עסקה אחרת בנשק. הוא ירצה ארבע שנות מאסר, המגלמות בתוכן גם הפעלת מאסרים מותנים. זוארץ, הורשע בהחזקת נשק וירצה 16 חודשי מאסר בפועל.

בכתב האישום המקורי בו נטען, כי ב-1 באפריל נסעו רוש וקסנטיני יחד עם אליאס לבית הוריו של זוארץ בנתניה, שם קיימו מפגש עם זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון, שם הארבעה הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קסנטיני ואליאס המתינו בכניסה לחניון.

מעקבים שביצעו בלשי הימ"ר העלו, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט רחוק ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי המטען.

רוש, כך נטען באישום המקורי, הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.

הפרקליטות טענה כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען עוד, כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בביתו עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו שבשושנת העמקים, שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.

הפרקליטות ייחסה לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקסנטיני יוחסה עבירה של "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי יוחסה עבירה של נשיאה והובלת כלי נשק.

כתב האישום התבסס על מעקבים ותצפיות של הבלשים, צילומי אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, והקלטת נפח (אודיו) שתיעדה את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען, בנוכחותם של אלחנטי, הדי ואחרים.

לאחר משא ומתן בין צוות ההגנה לבין הפרקליטות, במהלכו הציגו הסנגורים קשיים ראייתיים ונסיבות אישיות של מי מהנאשמים, הסכימה הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון מקל, ובמסגרתו להגיש כתב אישום מרוכך. שיקול נוסף שככל הנראה עמד לנגד עינה של הפרקליטות בעת ההחלטה להגיע להסדר, היה למנוע את חשיפת האופן והמיקום המדויק של מתקן האזנת הסתר בו השתמשו הבלשים בעת המעקבים.

"הגענו להסדר טיעון לאור קושי ראייתי", אמר עו"ד דרור שטורק מהפרקליטות עם הצגת ההסדר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. "קשיים ממשיים הם אלו שהובילו לתיקון משמעותי בכתב האישום וכן לענישה נמוכה בתיק זה, שאם לא כן - היינו עותרים לעונש גבוה הרבה יותר. בסופו של דבר מדובר בנאשמים שהודו בכתב האישום המתוקן, לקחו אחריות, חסכו מזמנו היקר של בית המשפט". עוד ציין נציג הפרקליטות, כי הצדדים יעתרו להשית על כל אחד מהנאשמים קנס בסך 6,000 שקל, כמו גם מאסרים על תנאי.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ע"י מיכאל פרוסמושקין ביום 03.01.17 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !