סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

שחרור בהליכי מעצר - מה החשיבות?

השופט המנוח, מישאל חשין ז"ל, אמר פעם כי יום אחד במעצר הוא בבחינת נצח עבור העצור, ואכן הליכי מעצר הם הליכים משפטיים משמעותיים וקשים ביותר עבור הנידון. אין ספק שהליכי המעצר הם הליכים דרמתיים אשר יש להם משמעויות מרחיקות לכת והשלכות לגבי כל התיק ותוצאתו הסופית, זאת כמובן מעבר לפגיעה הנפשית המיידית שיש לעצור.

כלל הוא שהליכי המעצר אינם בבחינת מקדמה על חשבון העונש ותכליתם היא מניעה של שיבוש הליכי חקירה, הימלטות מהדין, סכנה לשלום הציבור ולבטחונו ובטחון המדינה. אין ספק שקיימת חשיבות עליונה ומכרעת לכך שניהול התיק הפלילי מראשיתו כדי שיוביל לשחרור ממעצר ייעשה על-ידי עורך דין פלילי המתמחה אך ורק במשפט פלילי ולא 'כולבויניק' אשר ההליך הפלילי הינו ענף נוסף בו עוסק עורך הדין.

נסיונו המקצועי של עורך הדין הפלילי הם כלי עזר שלא יסולא בפז אשר יש בו כדי לסייע לעורך הדין לשחרר את העצור ממעצר. הליך מעצר הימים (מעצר ראשוני לפני הגשת כתב אישום)  הוא הליך אינסטנט אשר בו העצור מובא בפני שופט תוך 24 שעות מרגע מעצרו על-ידי קצין משטרה.

מלכתחילה, ההתנהלות מול היחידה החוקרת, תחנת המשטרה, ובהמשך ההתנהלות בבית המשפט הכוללת בראש ובראשונה חקירה מאומצת של הטוען המשטרתי והפעלת לחץ על 'כלל המערכת' מתוך כוונה לשחרר את העצור - היא מגבירה באופן דרמתי את סיכויי ההצלחה של העצור ויכולה לסייע רבות בשחרורו של העצור מתחנת המשטרה או מבית המשפט.

גם בהמשך, בהנחה והוגש כתב אישום כנגד הנאשם אזי יש לנהל את הליך המעצר בצורה נכונה ומקצועית כדי לנסות למנוע מצב בו העצור ימתין מאחורי סורג ובריח בסטאטוס של עצור עד תום ההליכים דבר אשר יכול להותיר את הנאשם עצור חודשים רבים.

חשוב לדעת, כי במקרים רבים יש להפעיל מאמץ כביר מצד עורך הדין הפלילי כדי לשחרר את העצור לפני תסקיר כדי למנוע המתנה של מספר שבועות במעצר עד להגעת קצין/נת המבחן לתת תסקיר אודות העצור וחלופת המעצר שיש לעצור להציע. פעמים רבות, תסקיר שלילי 'מהלך אימים' על השופט אשר נזהר מאוד מלשחרר את העצור רק בשל העובדה שהתסקיר קובע כי עצור מסויים הוא מסוכן ושירות המבחן אינו ממליץ לשחררו ממעצר - לפיכך, חשוב לנסות ככל שניתן לבקש שחרורו של עצור לפני קבלת תסקיר שירות המבחן.

חשוב לומר כי ההליך הפלילי בכלל והליכי המעצר בפרט אינם מאפשרים שימוש בעורך דין שאינו מקצוען בתחומו. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר, זכרו שלא תמיד ניתן לתקן את המעוות ולעיתים התנהלות לא נכונה של עורך דין שאינו מתמקצע בתחום הפלילי אינה ניתנת לתיקון.

כמו בחיים, הזול הוא לעיתים היקר וגם כאן בדרך כלל נכונה האמר לפיה "מי שחושב שזה יקר לשלם למקצוען,כנראה שעוד לא שילם על עבודה של חובבן". סגרון ג'קי הנרי הינו עורך דין מומחה בניהול משפטים פליליים ובשל התמחותו העיקרית בשחרור ממעצר וניהול הליכי מעצר ימים חלק גדול מהתיקים שהחלו בהליכי מעצר מתוקשרים הסתיימו בסופו של דבר ללא שהוגש בהם כתב אישום כנגד החשוד ואף במקרים מסויימים, בסופו של דבר, נסגר התיק הפלילי.

זמינותו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי, נסיונו המקצועי העשיר, היקף וסוגם של התיקים שניהל הם מתכון כמעט בטוח להגעה לתוצאה האופטימלית האפשרית. 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !