סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

מעצר בית, חלופת מעצר ואיזוק אלקטרוני - הסברים?

מעצר בית הוא למעשה סוג של חלופת מעצר - זוהי אפשרות שפוגעת במידה פחותה בחירות של החשוד/הנאשם מאשר השמתו מאחורי סורג ובריח בבית מעצר. המשמעות של מעצר בית היא הימצאות מתמדת או חלקית בין כותלי הבית תחת פיקוח של ערב משמורן, אשר נמצא אחראי בעיני ביהמ"ש לביצוע משימה זו.
 
לאחרונה, שופטים רבים נוקטים בדרך של מעצר בית בפיקוח איזוק אלקטרוני - המדובר במכשיר, דמוי טבעת/אזיק, שמוצמד לעצור, שאינו ניתן להסרה והוא משדר אות אלקטרוני למרכז בקרה שם ניתן לראות באם המפוקח יצא ממקום הפיקוח.
 
היינו, אם המפוקח יוצא מהתחום שהגדיר עבורו ביהמ"ש, המכשיר ידווח מיידית על הפרת תנאי מעצר הבית.כאשר בית המשפט מורה על מעצר בית, הוא יכול להורות על מעצר בית חלקי או מלא. ישנם עצורים, שבמקרים מסוימים במסגרת מעצר בית חלקי, אף יכולים לצאת לעבודתם ובסיומו של יום העבודה לחזור מיידית לביתם, קיימת גם אופציה למעצר בית לילי, היינו המפוקח חופשי משך שעות היום והחל משעה מסויימת בערב או בלילה מתחיל הפיקוח האלקטרוני.
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !