סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

צדק מאחה מהו?

"צדק מאחה" הוא תפיסת עולם חברתית המציעה זווית ראייה ייחודית של המעשה הפלילי ותגובה מוסרית כלפיו. התגובה המוצעת מכירה במורכבות האנושית ובמורכבות של המציאות החברתית שהמעשה הפלילי מתרחש בתוכה ומשפיע עליה.
 
תגובה זו מוצגת תכופות בתור חלופה להליך הפלילי, משום שהיא מאתגרת את הנחות היסוד שבבסיסו, מציעה הבנה שונה של ערכים ומטרות של המשפט הפלילי ומתמודדת עם המורכבות הטבועה בהם. 
 
מטרת הצדק המאחה היא איחוי הפגיעות- סיוע בריפוי והטבה של הפגיעות שנוצרו לאור המעשה הפלילי, באמצעות תהליכים שנועדו ליישב את הסכסוך בין נפגע העבירה למבצע העבירה. איחוי הפגיעות בא לידי ביטוי במתן מענה לצרכיו הרגשיים, החברתיים והחומריים של נפגע העבירה, תוך סלילת הדרך לשילובו מחדש של מבצע העבירה בקהילה מועצמת ובטוחה יותר לאחר שקיבל אחריות על מעשיו. את ההליך מנחה צד שלישי, ניטראלי, שעבר הכשרה מתאימה ומכונה מנחה תהליך צדק מאחה.
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !