סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

מהו מעצר פלילי או מעצר משטרתי?

מעצר משמעו הגבלת חירותו של אדם על-ידי הגורם המוסמך לכך. הגוף העיקרי בנושא זה של מעצר הינו משטרת ישראל. מעצר אדם, כדי שיהא חוקי, תמיד חייב להיעשות על-פי חוק, מכוח הסמכה מפורשת בחוק ולפי קריטריונים הקבועים בחוק.

מעצר משטרתי - ככלל בסמכות קצין משטרה לעצור אדם לתרופת מעצר ראשונית שלא תעלה על 24 שעות. כלומר, בד"כ מי שנעצר על-ידי קצין משטרה ולא שוחחרר על-ידה. יובא להארכת מעצרו בבית המשפט.

מעצר ימים, מה מטרתו?

מעצר 'ימים' באופ עקרוני, הנו מצר אדם החשווד בביצוע עבירה מסוג פשע ו.או עוון (עבירה מסוג חטא אינה נחשבת לעבירה בת מעצר) לצרכי חקירה שבסופה תתגבש ההחלטה באם להגיש כתב אישום כנגד החשוד או לסגור את התיק הפלילי כנגדו ללא כתב אישום.

מעצר זה יתבצע בדרך כלל כאשר קיים חשש שבמידה והחשוד ישוחרר אזי לא יתייצב להליכי חקירה ו.או ישבש הליכי חקירה ומשפט ו.או הוא עלול לסכן בטחונו של הציבור או של המדינה.

מעצר עד תום ההליכים, מה מטרתו?

בשלב זה, יכולה להיות מוגשת לבית המשפט בקשה למעצרו של החשוד עד לתום ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגדו. הליך זה מהווה פגיעה חמורה בחירות החשוד, עוד טרם שהוכחה אשמתו ולכן תקופת המעצר מוגבלת עד לתשעה חודשים. לאחריה מוסמך בית המשפט העליון להאריך את תקופת המעצר בתשעים יום מעת לעת. 

במעצר עד תום ההליכים צריכים הפרקליטות או התביעות להראות כי קיימות עילות מעצר שונות המצדיקות את הפגיעה, פרט לראיות המעידות עלל אשמת החשוד. העילות הן: חשש לשיבוש הליכי משפט, הדחה והשפעה על עדים, הימלטות מהארץ, העלמת ראיות, ואי התייצבות למשפט. שחרור החשוד עלול לגרום לסכנה לשלום הציבור, בטחון המדינה, או לאדם מסויים, חשוד המואשם בעבירה חמורה, קמה חזקה לפיה שחרורו מהווה סכנה.

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון עשיר בייצוג עצורים שנעצרו במעצר פלילי או במעצר משטרתי והינו בעל נסיון מוכח והצלחות מתועדוות במקרים בהם נעצרו חשודים ונאשמים. נסיון של כעשרים שנים בתחום בנוסף על מקצועיות ועיסוק יומיומי בתחום המשפט הפלילי מעלים משמעותית את סיכויי ההצלחה ולעיתים סגירת התיק הפלילי או זיכוי בדין. 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !