סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

הטרדה מינית, מהי?

הביטוי הטרדה מינית מתייחס בדרך כלל לתקיפה מינית פיזית בין אדם אחד לאדם אחר מבלי שנתנה לכך הסכמה מהמותקף. יחד עם זאת, גם פעולה מינורית בהרבה (ליטוף, חפינה, צביטה, נגיעה במקומות אינטימיים ובאיברים מוצנעים), בעלת אופי מיני פוגעני יכול ותחשב בהטרדה מינית.

לפי פרסומי משטרת ישראל, בכל שנה מדווחים למשטרת ישראל אלפי מקרים של הטרדה מיני. למרות זאת, סבורים במשטרת ישראל כי הנתונים המגיעים למשטרה אינם משקפים נכוחה את ההיקפים של מקרי ההטרדות המיניות וזאת מהטעם שמרבית נפגעי ההטרדה המינית אינם מדווחים בשל תחושות בושה, פחד או חשש לאבד את מקום העבודה. לציין כי חלק לא מבוטל מעבירות המין מתבצע דווקא במקומות העבודה תוך כדי יחסי מרות בין המטריד למוטרד. מה גם שחלק מסויים מהנפגעים סבורים כי מדובר בזוטי דברים, וסבורים כי אין המדובר בעבירה פלילית. 

המונח הטרדה מינית הופיע לראשונה בספר החוקים הישראלי כחלק מחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה אשר נחקק בשנת 1988, וזאת מתוך כוונה ליתן הגנה לנשים ולמנוע פגיעה בהן בשוק העבודה בישראל.

בהמשך, בשנת 1998 חוקק החוק למניעת הטרדה מינית אשר הגדיר מספר דוגמאות להטרדה מינית, חמישה מקרים בהם תוגדר פעולתו של אדם כהגדרה מינית.

התייחסות משפילה: מקרה בו אדם פונה אל אדם אחר ביחס משפיל או מזלזל בנוגע למיניותו, נטיותיו המיניות או סגנון לבושו ו/או התנהגותו באופן מיני.

התייחסות חוזרת בעלת אופי מיני: פנייה חוזרת בעלת אופי מיני אל אדם, לאחר שזה הראה באופן מפורש כי אינו מעוניין בפניות מסוג זה. תחת הגדרה זו נכללים גם מקרים של ניצול יחסי מרות באופן מיני, ניצול מיני במקום העבודה,, ניצול יחסי תלות וניצול יחסי מטפל/מטופל או יחסי חינוך.

הצעות מיניות: פניות להצעה מינית מפורשת או שאינה מפורשת בין אדם אחד לאחר כאשר זה הראה לפונה כי אינו מעוניין בהצעות מסוג זה. גם כאן נכללים כל המקרים הנוגעים להתייחסות חוזרת בעלת אופי מיני.

מעשים מגונים: מעשים פיזיים לשם גירוי מיני, סיפוק מיני או ביזוי מיני, כאשר האדם שהוטרד אינו מסכים להם.לרבות הטרדה מינית בצבא והטרדה מינית הנוגעת לילדים.

סחיטה באיומים: מקרה שבו אדם אחד נסחט על-ידי אדם אחר באיומים לבצע מעשים שונים בעלי אופי מיני. יש לציין כי החוק אינו מציין באופן מפורש כי על המוטרד להראות התנגדות מכל סוג שהיא.

למעשה, אם ובמידה והוטרדתם מינית ונפגעתם באירוע בעל אופי מיני, ניתן לפנות ישירות ולהגיש תלונה למשטרת ישראל. אך, ניסיון החיים מלמד כי עדיף להיוועץ ראשית בעורך דין פלילי המתמחה בתחום המשפט הפלילי וכך לזכות לייצוג הולם מול רשויות החוק. לעיתים, היותך צודק/ת לא די בה כדי למנוע עיוות דין ולפיכך ראוי להיות מוכן לקראת הגשת התלונה ולהבין את הזכויות והחובות שיש בידך טרם פנייה למשטרה.

במידה והוטרדתם מינית או שנחשדתם בביצוע עבירה של הטרדה מינית הנכם מוזמנים לפנות אליי לקבלת ייעוץ משפטי הולם ובמידת הצורך להיות מיוצג על ידי עורך דין פלילי מקצועי המתמחה בתחום ההטרדות המיניות. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי מתמחה בייצוג משפטי גם בתחום משפטי זה של הטרדה מינית.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !