סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

עתירות אסירים

למעשה, כל אסיר או עצור רשאי להגיש בעצמו עתירת אסיר ולקיים את הדיון ללא שיהא מיוצג על-ידי עורך דין. הדיון בעתירת האסיר תהא בפני בית משפט המחוזי בדן יחיד והטענות המועלות בעתירה נבחנות לאור כללי המשפט המנהלי ובעיקר, נבחנות במבחן הסבירות. הדיון בעתירות אסירים אינו כפוף לדיני הראיות המקובלים במשפט הפלילי ויש וראיות חסויות בצורת מידע מודיעיני יימסרו לעיני השופט הדן בעתירה בלבד. הטענה השכיחה ביותר המועלית במסגרת עתירות אסירים היא – שלילת חופשות על-ידי שירות בתי הסוהר או המשטרה. כמו כן, בסוגים מסוימים של עבירות (כגון אלימות במשפחה ו/או עבירות מין) מתקיימות ועדות שונות הבוחנות את מסוכנתו של העותר וחוות דעתן נמסרת לעיון בית המשפט. למרות שהאסיר יכול שלא להיות מיוצג בדיון בעתירה, ייצוג משפטי הולם יביא להתייחסות רצינית יותר לעותר ולעתירה.

כמו כן, לאסיר המייצג את עצמו יש קושי בהתמודדות עם אותו מידע חסוי המוצג לעיון בית המשפט בלבד. הקושי מתגלה גם בהתמודדות עם חוות הדעת של הוועדות החוץ משרדיות של שרות בתי הסוהר. כמובן, שלאסיר אין את היכולת להשתמש ב – "תקדימים" ובהלכות מחייבות שנקבעו בבית המשפט העליון.

לעו"ד סגרון ג'קי - הנרי ותק רב בייצוג עצורים ואסירים במסגרת העתירות. משרדינו נמצא בקשרי עבודה אינטנסיביים עם משרדי שרות בתי הסוהר ולרשות משרדינו מאגר מכובד של מומחים בתחומים שונים אשר יעזרו לאסיר להתמודד עם חוות הדעת המתקבלות במשרדים השונים של שרות בתי הסוהר.

 

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !

מאמרים נוספים