סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

חקירה במשטרה היא תהליך של בירור וקביעת עובדות, גביית עדויות ואיסוף ראיות, המבוצע על-ידי שוטרים ונועד להשיג יעד מיעדי המשטרה.

באם זומנת לסור למשטרה - עליך לברר באם אתה בסטאטוס של חשוד או שמא בגדר עד שבא למסור עדות. 

חוק סדר הדין הפלילי קובע כי כל אדם שיש בגינו חשד שביצע עבירה פלילית או שהנו שותף לדבר עבירה יוזמן לחקירה במשטרה. כמו כן, אדם יכול להיות מוזמן למשטרה לצורך גביית עדות.

באם אתה נחקר תחת אזהרה - אתה חשוד ולא עד !!!

כאמור, חקירה תחת אזהרה היא חקירת חשוד בביצוע עבירה פלילית, המשטרה מחוייבת על-פי חוק לפרט באוזני החשוד הנחקר את החשדות נגדו ולהתמקד במקום ובזמן ביצוע העבירות המיוחסות לו לכאורה. מטרתה של האזהרה היא להזהיר את הנחקר החשוד על ההשלכות המשפטיות שיחולו במידה ויחליט לנצל את זכותו, לשמור על זכות השתיקה, או לחילופין, למסור את גרסתו לחשדות שמטיחים בפניו. האזהרה של החוקר כלפי הנחקר בתחילתה של החקירה הפלילית היא שהטמיעה את הביטוי "חקירה באזהרה".

כמו כן, בהתאם לחוק מחוייב החוקר לפרט בפני החשוד הנחקר את זכויותיו להיוועץ בסניגור וכן זכותו של הנחקר לשמור על זכות השתיקה. יש לשים לב כי נחקר שאינו חשוד מחוייב להשיב לכל השאלות  שנשאל על ידי החוקר, זולת אם יש בתשובה כדי להפלילו.

יש לציין כי חשוד הנחקר במשטרה אינו חייב לשתף פעולה עם חוקר והשיב לשאלות החוקר טרם מומשה זכותו של הנחקר להיוועץ עם עורך דין פלילי מקצועי אשר ייעץ לחשוד הנחקר כיצד לנהוג במהלך החקירה הפלילית.

אין זה סוד כי נוכחות עורך דין והיוועצות החשוד עם עורך דין מטעמו מקשה על החוקרים אשר מנסים ככל יכולתם לגרום לחשוד להישבר ולשתף עימם פעולה ומשכך לעיתים קרובות מלינים סניגורים רבים על הפרת זכויותיהם של חשודים נחקרים ומוגשות בקשות לפסילת הודאות של נאשמים אשר הודאותיהם נגבו באמצעים פסולים.

יש לציין כי החקירה המשטרתית אמורה להתנהל במסגרת המגבלות הקבועות בחוק, וכל חריגה מהמגבלות הללו עלולה להביא להביא לאי השגת מטרת החקירה ואף במקרים מסויימים להענשת החוקרים.

 עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הוא בעל מוניטין רב שנים ומתמחה בייעוץ טרום חקירתי, בייצוג, ייעוץ וניהול של נחקרים שהסתבכו בעבירות פליליות מכל גווני הקשת הפלילית ובעיקר: עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות אלימות, עבירות של אלימות במשפחה, עבירות מרמה, עבירות הונאה, עבירות של הלבנת הון, עבירות גניבה, עבירות הריגה ורצח.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
 
נקראתם לחקירה במשטרה, או שנעצרתם על-ידי המשטרה ממשו את זכותכם החוקית להיוועץ בעורך דין פלילי - צרו קשר 052-2892777