סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

בגידה מאחורי סורגים: את מי ביקרה הארוסה?

לטענת פרקליטות המדינה כפי שנמסרה לבית המשפט העליון בעניינו של אסיר מוכר שעתר כנגד החלטת שירות בתי הסוהר שלא לאפשר לו להינשא לבת זוגתו, הגישה הפרקליטות מידע מודיעיני חסוי לפיו אין באפשרותה לאפשר לו לקבל אפילו תמצית, לנוכח אופיו של המידע. לצד זאת הפתיעה המדינה עם מידע חדש, שלפיו ביקרה הצעירה בעבר בכלא, ואפילו פעמיים בחודש האחרון. הכניסה הייתה לצורך מפגש עם אסיר אחר, שעליו היא הצהירה כי הוא חברהּ, והאסיר הצהיר עליה כי היא חברתו. לאור הגילוי המפתיע, הציעה המדינה לעדכן את בית המשפט אם האסיר הנבגד עדיין עומד על בקשתו להתחתן ולהתייחד עם מי שהגדיר "ארוסתו".

הכתבה המקורית פורסמה באתר YNET אביאל מגנזי מיום 05.02.13
לכתבה המקורית לחץ כאן.

שירזי שי - דיון בעניין הוצאה מהפרדה

בדיון שהתנהל בבית משפט מחוזי בבאר שבע בעניינו של האסיר שירזי שי, עתר בא כוחו, עוה"ד סגרון ג'קי-הנרי להוציאו מתנאי הפרדה בהם הוא שוהה, הטענה העיקרית הייתה כי בשל העובדה ששירות בתי הסוהר מקטלג את האסירים לפי 'אוייבים' ו - 'חברים'. אז שיושם באגף עם חבריו.

הכתב התפרסמה באתר פוסטה. ביום 27.11.12 (אמיר זוהר)

לכתבה לחץ על הקישור למטה:
http://www.posta.co.il/index.php/widgetkit/crime/279-2012-11-27-20-52-10 

זיכוי - מהו?

במשפט פלילי, כדי להרשיע נאשם על רשות התביעה להוכיח מעבר לכל ספק סביר כי הנאשם ביצע את העבירה/ות המיוחסות לו בכתב האישום. כאשר בית המשפט שוכנע כי רשות התביעה לא הצליחה להוכיח את אשמתו של הנאשם מעבר לכל ספק סביר אזי מודיע השופט על זיכויו של הנאשם.
 
למעשה זיכוי הינו ההפך מהרשעה בדין שאז מוצא בית המשפט את הנאשם אשם וגוזר עליו את עונשו. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי - הנרי מספר רב של תיקים אשר בהם זוכו הנאשמים ובית המשפט קבע כי לא הוכחה אשמתם של הנאשמים מעבר לכל ספק סביר.
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

שחרור ממעצר בעבירת סחיטה ואיומים - אי התאמה בין הצהרת התובע לבקשת המעצר

pdf button
 
נגד ארבעה הוגשה בקשת מעצר והצהרת תובע לפיה הודיע הפרקליטות כי בכוונתה להגיש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד הארבעה בגין סחיטה ואיומים של המתלונן. עורך הדין סגרון ג'קי-הנרי הצליח לשכנע את בית המשפט כי יש חוסר התאמה בין בקשת המשטרה לבין הצהרת הפרקליטות וכי המתלונן מנסה לגייס לטובתו את 'כחולי המדים'.
 

מ"י 33398-09-12 (שלום נתניה) מיום 21.09.12; לצפייה במסמך המקורי הקש כאן

החזיק למעלה מחצי קילו קנבוס + אל אס די + מאסר על תנאי ועבר בעבירות סמים - שחרור ממעצר ללא תסקיר

pdf button

הנאשם הואשם בכך שהחזיק סם מסוג קנבוס במשקל של למעלה מחצי קילו וכן החזיק אקסטזי. לנאשם עבר פלילי וכן מאסר על תנאי. בית המשפט מקבל את טיעוניו של עו"ד סגרון ג'קי-הנרי ומורה על שחרורו של הנאשם ללא צורך בתסקיר.
מ"ת 14630-07-12 מדינת ישראל נ' ארז. (החלטה מיום 10.07.12 כב' השופט מנחם מזרחי (שלום - נתניה)

 

מהו 'אקסטזי' או MDMA?

 

אקסטזי או MDMA הוא סוג של סם המוכלל בפקודת הסמים הישראלית והינו נמכר בד"כ בצורת כדור או נוזלי (טיפות) והינו שייך לקבוצת הסמים המעוררים וגורמי הזיות. זהו סם פסיכו-אקטיבי סינטתי (מלאכותי) מעורר, והינו פופולארי מאוד בקרב בני נוער הנוהגים לצרוך אותו במסיבות. עיקר הנפיצות של הסם נובעת מתחושות ה - 'אהבה' והשמחה שהוא משרה על המשתמש בו ולכן 'זכה' האקסטזי בשם "סם האהבה" או סם המועדונים". הסכנה הגדולה ביותר למשתמשים בסם האקסטזי היא התחממות יתר של הגוף והתייבשות. סם האקסטזי עלול לגרום לעלייה חדה בטמפרטורת הגוף ועמה תחושת צימאון חזקה. מעבר לסכנה שבעליית החום ואובדן הנוזלים, עלולה תחושת הצימאון לגרום לשתיית מים רבים במהירות, דבר שעלול לגרום למצב המכונה 'הרעלת מים'.  
 

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

מאסר שלישי, עבר פלילי עשיר, מידעים מודיעיניים - זוכה לשליש

האסיר מרצה את מאסרו השלישי בגין עבירות סמים, לאסיר הרשעות קודמות רבות. כנגד האסיר תלויים ועומדים מידעים מודיעיניים חסויים. האסיר מציג תוכנית פרטית. וועדת השחרורים החליטה לשחרר את האסיר. המדינה הגישה עתירה ("ערעור") על החלטת הוועדה לבית המשפט המחוזי מרכז. שם נותרה ההחלטה על כנה - האסיר משתחרר.
למסמך המלא הקש כאן

מאסר רביעי, עבר פלילי עשיר, מידעים מודיעיניים - זוכה לשליש

מאסר רביעי של האסיר, השתייכות לארגון פשע, התנהגות שלילית ועבר פלילי עשיר, וועדת השחרורים נעתרת לבקשתו של עו"ד סגרון ג'קי - הנרי ומורה על שחרורו ברישיון ("ניכוי שליש") של האסיר. הפרקליטות מגישה עתירה ("ערעור") כנגד החלטת הוועדה. ביהמ"ש המחוזי בהרכב  שלושה שופטים דוחה את בקשת המדינה והאסיר משוחרר.

למסמך המלא הקש כאן.

 

שחרור ממעצר - ביקורת קשה על התנהלות המשטרה בחקירת שני חשודים בסחיטה ובאיומים

שני חשודים בגילאי ה - 30 תושבי נתניה, שנעצרו לפני כשבוע בחשד לסחיטה באיומים, שוחררו ממעצר, תוך שבית המשפט מותח ביקורת קשה על תפקוד המשטרה. תחילתה של הפרשה כאשר אדם התלונן שאחד משני החשודים איים עליו והיכה אותו, למרות שזה החזיר לו כסף שהיה חב לו.
 
משסירב החייב לשלם, לטענתו, שני החשודים סחטו אותו והיכו אותו, ובהמשך נכנסו לביתו ורוקנו את תכולתו. לטענת החייב, המקרה אירע באמצע חודש מאי, ואולם החשודים שנעצרו בתחילת חודש יוני טענו כי המקרה "לא היה ולא נברא". במסדר זיהוי שהתבצע, אמו של המתלונן, שטענה כי ראתה אותם, לא הצליחה לזהותם. בקשתם של החשודים, להיבדק בפוליגרף, לא נענתה. לאחר שמעצרם של החשודים הוארך פעמיים, טען סנגורם בדיון השלישי, עו"ד ג'קי סגרון: "לטעמי זה סוג של חוצפה ותעוזה להגיע לבית משפט עם בקשה שלישית להארכת מעצר.
 
כל התנהלות החקירה היא בעצלתיים ובצורה לא נכונה. משטרת ישראל היא לא רק משטרה של המתלוננים, אלא צריכה לעשות כדי להגיע לחקר האמת". שופט בית משפט השלום בנתניה, מנחם מזרחי, הסכים עם עו"ד סגרון וציין בהחלטתו, כי אפשר לומר שחקירת המשטרה מתנהלת בעצלתיים. יומיים לאחר מכן שוחררו החשודים בהסכמת המשטרה.
הכתבה המקורית פורסמה באתר local.co.il (אופירה חסיד) - לכתבה המקורית לחץ כאן.

סמים בשקיות צ'יפס והמבורגר.....

כתב אישום ובקשה למעצר עד תם ההליכים הוגשו כנגד תושב נתניה בעל עסק לממכר המבורגרים שהואשם בכך שנהג למכור סמים מסוג חשיש בשקיות צ'יפס, בית המשפט השלום בנתניה נעתר לבקשת סניגורו של הנאשם, עוה"ד סגרון ג'קי-הנרי, ושלח את הנאשם לקבלת חוות דעת שירות מבחן שייבחן חלופת מעצר בעניינו.

הכתבה המלאה פורסמה באתר YNET ביום 05.06.12 (רענן בן צור) - לכתבה המקורית הקש כאן. 

תקף בצוותא עם חבריו, גרם לחבלות חמורות - אי הרשעה !!!

pdf button
 
הנאשם, סוהר בבית מעצר, תקף יחד עם שניים אחרים את המתלונן בכך שהשלושה הפילו את המתלונן על הקרקע תוך שהם מכים אותו נמרצות בפניו ובגופו וגרמו לו במעשיהם לחבלות של ממש בכל חלקי גופו. לאחר הליכים משפטיים ממושכים הצליח עו"ד ג'קי - הנרי סגרון לשכנע את בית המשפט השלום בחיפה (כב' השופטת יעל אבירם - שופטת בכירה) לסיים את ההליך ללא הרשעה, הכל כדי שלא לפגוע בעתידו התעסוקתי של הנאשם.
 ת"פ (שלום - חיפה) 19740-08-09 מ"י נ' רמפל ואח'. 

דקר את שכנו והרגו - שבע שנות מאסר למרות שהודה בביצוע הדקירות

היום, 23.04.12, גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה שבע שנות מאסר בפועל על חיים יחיא לוי, תושב נתניה בן 31, שהודה במסגרת הסדר טיעון בהריגת שכנו, אביעד בן-שלום, בן 25. האירוע החל בעקבות סכסוך בין המנוח לבין הנאשם, בחדר המדרגות בבניין מגוריהם. המנוח, בן-שלום, נטל סכין מביתו, הכה את לוי ודקרו, ובהמשך דקר לוי את המנוח מספר דקירות אשר הביאו בסופו של דבר למותו של בן שלום. כמו כן נקבע כי לוי יפצה את בני משפחת בן-שלום ב-50 אלף שקלים. למעשה התיק החל כתיק רצח, העבירה שונתה לעבירת הריגה ובסופו של דבר הצליח עו"ד סגרון ג'קי-הנרי לשכנע את הפרקליטות להסתפק בעתירה עונשית של שבע שנות מאסר.
הכתבה המלאה פורסמה באתר וואלה ביום 24.02.12 (גלעד גרוסמן) - לכתבה המקורית הקש כאן.
הכתבה המלאה פורסמה באתר YNET ביום 24.02.12 (נעמה כהן פרידמן) - לכתבה המקורית הקש כאן.

מיהו ה - 'מסייע'?

כל אדם אשר עשה מעשה כדי לאפשר להקל או לאבטח את ביצוע העבירה, בין לפני עשייתה ובין בשעת עשייתה - או למנוע את תפיסתו של המבצע, גילוי העבירה או שללה, או כדי לתרום בדרך אחרת ליצירת תנאים לשם עשיית העבירה, הוא מסייע ונושא באחריות פלילית.
 
העונש הקבוע בחוק על סיוע לעבור עבירה היא מחצית העונש שנקבע בחיקוק בשל העבירה העיקרית (החריגים: כאשר קבוע עונש מיתה או מאסר עולם חובה - עונשו מאסר 20 שנה; כשקבוע מאסר עולם - עונשו מאסר 10 שנים; כשקבוע עונש מזערי - עונשו לא יפחת ממחצית העונש המזערי; וכשקבוע עונש חובה כלשהו - הוא יהיה עונש מרבי, ומחציתו תהא עונש מזערי).
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

מיהו ה - 'משדל' ומה עונשו?

משדל לדבר עבירה, לפי חוק העונשין, הינו המביא אדם אחר לידי עשיית עבירה - בין בשכנוע, בין בעידוד, בין בדרישה, בין בהפצרה ובין בכל דרך שיש בה משום הפעלת לחץ.
 
לעניין עונשו של המשדל קבע החוק את מחצית העונש שנקבע לביצועה העיקרי (כשהחריגים הם: כשנקבע בחוק עונש מיתה או מאסר עולם חובה - עונשו מאסר עשרים שנים; כשהעונש שנקבע מאסר עולם - עונשו מאסר עשר שנים; כשהעונש מזערי - עונשו לא יפחת ממחצית העונש המזערי; וכשהעונש חובה כלשהו - הוא יהיה עונש מרבי, ומחציתו תהא עונש מזערי).
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

עבירת ה - 'ניסיון' מהי?

עבירת הנסיון הינה עבירה בה אדם מנסה לעבור עבירה, תוך מטרה לבצעה, ועשה מעשה שאין בו הכנה בלבד, והעבירה לא הושלמה עד תם; לעניין עבירת הנסיון, אין זה משנה כלל אם עשיית העבירה לא הייתה אפשרית מחמת מצב דברים שהמנסה לא היה מודע לו או טעה לגביו.

בעקבות תיקון 39 שנכנס לתוקף בשנת 1995 הורחבה האחריות הפלילית על 'המנסה', והעונש המוטל עליו הינו זהה לעונשו של המבצע. יחד עם זאת, פעמים רבות בפועל התיקון לא מיושם בשל נטייתם האינטואיטיבית של השופטים להתייחס בקלות יחסית כאשר הנסיון לא הגיע לכדי ביצוע.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

עורך דין פלילי בשרון - למה?

עורך דין פלילי מומלץ בשרון - השרון, המכונה גם מישור החוף התיכון, הוא חבל ארץ בארץ ישראל. מבחינה אדמיניסטרטיבית, איזור השרון הוא אחד מארבע הנפות של מחוז המרכז, אולם אין חפיפה בין השטח האדמיניסטרטיבי של נפת השרון במחוז המרכז לבין השטח של השרון כחבל ארץ. בשרון ישנן ארבע מועצות אזוריות, שתים עשרה ערים ועשר מועצות מקומיות. דרומו של השרון מהווה חלק מגוש דן.
משרדו של  עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ממוקם בנתניה ונותן שירותים מקצועיים בכל רחבי הארץ. חלק גדול מלקוחות המשרד הינם מאיזור השרון וגוש דן לרבות המושבים באזור השרון. שכירת שרותיו של עורך דין פלילי העובד באזור השרון מקנה יתרון ברור ללקוחות שענייניהם מתנהלים בבתי המשפט באיזור שהרי הייצוג מהווה "משחק בית" לסניגור ומעצם ההתחככות היומיומית עם רשויות התביעה, שופטים וקציני מבחן, יכול הסניגור, בדרך כלל, להביא את התיק לתוצאות טובות יותר. שימוש בעורך דין שאינו מקומי, הופכת את הייצוג למעין 'משחק חוץ'...משרדו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ממוקם בעיר נתניה משנת 2000 ומשכך נגישותו והיכרותו עם ה - 'טופוגרפיה' של השרון והסביבה מסייעת בייעול ענייני הלקוח. 
חשודים בפלילים, נאשמים בפלילים, עצורים, אסירים ועוד נעזרים בשירותיו של עו"ד פלילי בחדרה. עורך דין סגרון נחשב לעורך דין פלילי מומלץ בנתניה וככזה פונים אליו שלל לקוחות המתגוררים באיזור זה בשל הקרבה הגיאוגרפית אליהם. מיקומו של עורך הדין הפלילי 'קרוב לבעיה' והזמינות התמידית של 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. יכולה ליתן מענה און ליין כמעט תמיד ובכך לסייע במקרים דחופים בהם נדרשת התערבות של עורך דין פלילי ללא דיחוי. 
העובדה שמתקני הכליאה, בתי המעצר, בתי המשפט, תחנות המשטרה ויחידות התביעה והפרקליטות הפלילית נמצאות בקרבת המשרד מקלה על העבודה של עורך הדין הפלילי ומאפשרת תמרון ונגישות מהירה ואפקטיבית כמעט תמיד בזמן אמת. 
כאשר אדם נקרא לחקירה ו/או נמצא מעוכב או עצור לפני חקירה משטרתית ישנה חשיבות מכרעת לפגישה עם עורך הדין הפלילי אשר יידע לייעץ ללקוח את הייעוץ המקצועי הטוב ביותר ובכך עשוי הדבר למנוע ימים רבים של מעצר, חקירות ממושכות, מאסרים ממושכים ובסופו של דבר עשוי הדבר גם לחסוך כספים רבים שיידרש הלקוח להוציא בהמשך באם לא ייקבל ייעוץ מתאים או יחליט להשיב לחוקריםלא ייעוץ מקצועי כלל.
ייעוץ מקצועי ונכון של עורך דין פלילי יכול להביא לשחרור מיידי של מעוכב במשטרה וגם במקרים מסויימים לשחרור מהיר ממעצר ויכול לשנות את כל ההליך הפלילי המתנהל כנגד הלקוח לטובה. 
הנחקר במשטרה אינו מצוי ביחסי כוחות שווים מול החוקר, בדרך כלל הוא אינו יודע מדוע נקרא בכלל למשטרה. החוקר המשטרתי המנוסה בדרך כלל משתמש בכל מיני תרגילי חקירה ומניפולציות פסיכולוגיות המותירות את הנחקר בעמדה נחותה, במצוקה רגשית ובחוסר שיוויון מול מעכת אכיפת החוק שמנסה ללחוץ על הנחקר ולהוציא ממנו כל מידע אפשרי שיכול לקדם את ההליכים החקירתיים.
העובדה שנחקר חף מפשע אינה מצדיקה וויתור על הסתייעות בעורך דין פלילי שיסייע בשלב זה שהרי אם אדם כבר זומן לחקירה משטרתית, אז כנראה שישנה בעיה גם ללא קשר לאשמתו של הנחקר. חשוב שלא 'לחסוך' על הסתייעות בסניגור וגם כאן לעיתים הזול הוא היקר.
עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הוא בעל מוניטין רב שנים ומתמחה בייצוג, ייעוץ וניהול תיקים מכל גווני הקשת הפלילית ובעיקר: עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות אלימות, עבירות של אלימות במשפחה, עבירות מרמה, עבירות הונאה, עבירות של הלבנת הון, עבירות גניבה, עבירות רצח והריגה ועעבירות של קטינים.
בין לקוחותיו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניתן למצוא מגוון רחב של לקוחות החל באנשים נורמטיביים ללא הסתבכויות קודמות ובעלי רישום פלילי נקי, לרבות רופאים, עורכי דין, אנשי הייטק ואנשים שזו להם הסתבכות ראשונה עם החוק וכן ארגוני פשיעה וראשיהם הנחשדים ונאשמים בפשיעה כלכלית ופשיעה חמורה.
מבין כל עורכי דין הפליליים בשרון, עורך דין סגרון ג'קי - הנרי הינו עורך דין פלילי מומלץ ומוביל בשרון ובגוש דן והינו מופיע באופן תדיר בבתי המשפט באזור. כמו כן, עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי מופיע כמידי שבוע בעיתונות המקומית במסגרת מדורי הפלילים והחדשות בפלילים.
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

מהו 'ספק סביר' במשפט פלילי?

מעבר לספק סביר, היא אמת מידה הדרושה להרשעה במשפט הפלילי הנהוגה בשיטות משפט רבות ובכללן בישראל, לפיה נדרש מן התביעה לשכנע את בית המשפט באשמת הנאשם בהסתברות הקרובה לוודאות.
 
אמת מידה זו של "ספק סביר" ייחודית למשפט הפלילי, ומחמירה מאמת המידה הנהוגה בדין האזרחי של "מאזן ההסתברויות", לפיה די שבית המשפט ישתכנע כי גירסת צד אחד בדיון האזרחי מסתברת יותר מזו של הצד השני. אחד הטעמים שצויינו תדיר בפסיקה לאמת מידה מחמירה זו הוא כי "מוטב שמאה אשמים יצאו זכאים בדין מאשר חף מפשע אחד יורשע, כשספק סביר מקנן בלב השופט".
 
לעו"ד סגרון ג'קי-הנרי מספר רב של תיקים שנוהלו עד תום ואשר בסופו של דבר שוכנע שם השופט בקיומו של ספק סביר והנאשם זוכה בדין.
 
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

מהו צו 'הביאס קורפוס'?

"הביאס קורפוס" (habeas corpus "הביאו את הגוף") הוא צו שמקורו במשפט האנגלי ומשמעותו להורות להביא אדם הכלוא בפני הרשויות לבית המשפט אשר ידון בחוקיות מעצרו, ואם מעצרו לא חוקי – לשחררו לאלתר.
 
כיום הצו בא לידי ביטוי בעיקר בהקשר של חטיפת ילדים בשל סכסוכים משפטיים בהם מתבקש ביהמ"ש להורות לאחד ההורים להביא את הקטין/קטינים לצורך מתן צו להחזרתם לארץ אחרת. היינו, הליך "הביאס קורפוס" בהקשר זה, מיועד לקבוע את הפורום המשפטי שידון בנושא המשמורת במישור הבינלאומי.
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

מעבדת סמים - גידול למעלה משלוש קילו - שוחרר בשלום ואח"כ במחוזי

pdf button
 
הנאשם נתפס כשהוא מגדל סמים מסוג הידרו במעבדה ביתית במשקל כולל של למעלה משלוש קילו נטו. הנאשם נשלח לקבלת תסקיר ולאחר קבלת התסקיר וטיעוני עו"ד סגרון ג'קי-הנרי הורה בית המשפט השלום בנתניה (כב' השופטת חנה שניצר - זאגא) על שחרורו של הנאשם למעצר בית. המדינה החליטה לבקש עיכוב ביצוע השחרור והגישה ערר לבית המשפט המחוזי מרכז שם נדון הערר בפני כב' השופטת אסתר שטמר. לאחר שנטענו טיעוני הצדדים החליט בית המשפט המחוזי לדחות את ערר המדינה והותיר את תנאי השחרור על כנם. לעו"ד סגרון ג'קי-הנרי ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בתיקים מסוג זה.
עמ"ת 12671-04-12: מדינת ישראל נ' סרף(עציר) (מחוזי מרכז) החלטה מיום 06.04.12. 

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !