סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

האקס של הכראג'ות

חדשות בפלילים - חזי ראובן נוהג לגונן בתקשורת על חברו הטוב שושן ברבי ועל הבת דוד שלו ניצה ברבי, אבל לו עצמו יש סיפור מרתק שכולל פציעה בניסיון התנקשות, שיקום רפואי בהפרדה הארצית בכלא  ושיקום נפשי במרינה של הרצליה * האיש שסייע למשפחת כראג'ה במלחמה עם משפחת אבוטבול טוען שהוא עזב את הפשע ועבר לתרבות הסלב גם אם יש לו חוב מוסרי לאברג'לים ולריקו שירזי.

הכתבה המלאה פורסמה ביום 12.07.13 באתר פוסטה (אמיר זוהר) - לכתבה המלאה לחץ כאן

נעצרו חשודים בהסלקת מטען חבלה ליד נקודת משטרת כפר יונה

חדשות בפלילים - כתשעה חודשים לאחר מציאת מטען חבלה בשטח פתוח בסמוך לנקודת המשטרה בכפר יונה, עצרו חוקרי היחידה המרכזית ארבעה צעירים מנתניה ובני ברק, בחשד לעבירות החזקה וסחר באמצעי לחימה שכללו מטעני צינור. הארבעה מכחישים.

הכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה ביום 11.09.13 (אמיר זוהר) - לכתבה המלאה לחץ כאן.  

צו הרחקה / צו הגנה - מהו?

צו הרחקה/הגנה הינו צו הניתן על-ידי בית המשפט לפי חוק למניעת הטרדה מאיימת, תשס"ב-2001. מטרתו העיקרית של החוק הינה להגן על אדם מפני פגיעה בשלוות חייו, בפרטיותו, בחירותו, בגופו או בידי אדם אחר שנקט נגדו הטרדה מאיימת או שפגע בגופו.

בית המשפט רשאי להעניק למבקש צו שיאסור על הפוגע (המטריד) להטריד את הקורבן בכל דרך ובכל מקום, לאיים על המוטרד, לבלוש אחר המוטרד, לארוב לו או להתחקות אחר תנועותיו או לפגוע בפרטיותו בכל דרך אחרת.

בנוסף רשאי בית המשפט לאסור על המטריד ליצור קשר עם המוטרד בעל פה ו/או בכתב ו/או בכל אמצעי אחר. מובן מאליו, שבית המשפט רשאי להרחיקו ובכלל זה לאסור עליו להימצא במרחק (רדיוס) מסוים מדירת מגוריו, מרכבו, ממקום עבודתו או ממקום לימודיו, או מהמקום שהמוטרד נוהג להימצא בו בקביעות.

 חשוב לדעת, שלעתים צו ההרחקה/הגנה מהווה אלטרנטיבה אזרחית טובה על מנת להפסיק הטרדות חוזרות המשבשות חיים. פעמים רבות מטרידים נוהגים לציית לצווים אלה הניתנים מכוח בית משפט שכן הפרה של צווים גוררת אחריה מעצר בשל הפרת הוראה חוקית. לעו"ד סגרון ג'קי-הנרי ניסיון עשיר בייצוג בהליך זה והתנסה בייצוג בצווים אלה לאורך השנים.

 

להורדת הטופס להוצאת הצו - לחץ כאן

 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

אוהד בית"ר ירושלים נאשם בתקיפה על רקע גזעני

אוהד בית"ר י-ם מואשם: תקף ערבים ממניע גזעני. כתב אישום שהוגש כנגד תושב הרצליה בן 24 מייחס לו הכאת שלושה עובדי מקדונלד בירושלים. התקיפה החלה לאחר בירור מוצא העובדים. בא כוחו של הנאשם, עוה"ד סגרון ג'קי-הנרי שחרר את התוקף למעצר בית.


מאגר דגימות הדי.אן.איי (DNA) של משטרת ישראל

במשטרת ישראל מנוהל מאגר של דגימות די.אן.איי שנלקחו מחשודים, נאשמים ומורשעים בביצוע עבירות פליליות או מדגימות שנמצאו בזירות עבירה.

לפי חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-חיפוש אמצעי זיהוי ומאגר נתוני זיהוי) שתוקן בשנת 2005 ותקנותיו אושרו בוועדת חוקה, חוק ומשפט ביום 24.10.2006, המשטרה רשאית, בין היתר, ליטול מאדם דגימות ביולוגיות (דגימת שיער, דגימת תאים מחלקה הפנימי של הלחי ודגימת דם) מחשודים, נאשמים ומורשעים, לאחסן אותם ולנהל מאגר של דגימות לצורך זיהוי חשודים וכדי להשוות עם ממצאים שנאספו מזירות עבירה.

מאגר הדי.אן.איי של המשטרה הוקם בפברואר 2007, ובחודש דצמבר שנת 2007, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר, החלו בתוכנית ניסיונית משותפת לאיסוף דגימות די.אן.איי מאסירים מורשעים בעבירות חמורות או בעבירות מין המרצים את עונשם בבית הסוהר. מאגר הדי.אן.איי המשטרתי סייע לחשיפת מאות מקרי פשע. ובעקבות הצלחת הניסוי המשיכו רשויות המשטרה והשב"ס לקחת דגימות נוספות מחשודים, נאשמים ואסירים בבתי הסוהר ברחבי הארץ.
 
כיום ניתן למצוא יותר ויותר תיקים אשר הראייה המרכזית בהם היא ראיית די.אן.איי, משכך נדרש עורך הדין המייצג להיות בקי בתחום המדע הפורנזי וראיות הדי.אן.איי. לעו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון מוכח וותק עשיר בניהול תיקים פליליים המבוססים על ראיות פורנזיות בכלל וראיית די.אן.איי בפרט.
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

הבניית שיקול דעת בענישה - תיקון 113

ביום 10.07.2012 נכנס לתוקף חוק הבניית שיקול דעת בענישה, חוק זה זכה לכינוי 'תיקון 113', מטרת החוק הינה ליצור אחידות בענישה ובכך למנוע מצב בו במצבים זהים הגיעו בתי המשפט לתוצאות שונות. סעיף 40א לחוק מביא את מטרת/תכלית החוק וככתוב: "...לקבוע את העקרונות והשיקולים המנחים בענישה, המשקל שיש לתת להם והיחס ביניהם, כדי שבית המשפט יקבע את העונש המתאים לנאשם בנסיבות העבירה...". בחוק החדש נקבע 'עקרון על' שהינו עיקרון 'ההלימה', היינו, עונש הולם למעשה/מחדל שביצע העבריין. סעיף 40ב שהינו 'עקרון הגמול' קובע כי יהיה יחס ראוי בין חומרת העבירה לבין מידת העונש שייגזור השופט. למעשה, עקרון 'ההלימה' יכיל בתוכו את הפגיעה בערך החברתי המוגן, נסיבותיו האישיות של הנידון, מדיניות הענישה הנהוגה במקרים דומים וכיוב'. לבית המשפט יוכל לחרוג מהמתחם שנקבע ע"י השופט מחד גיסא להקל כאשר נראה כי קיים סיכוי אמיתי לשיקומו של הנאשם ומאידך להחמיר כאשר ישנה סכנה לשלום הציבור. שיקול נוסף שעל בית משפט לקחת בחשבון עת הוא גוזר את העונש הינו הרתעת הרבים והרתעת הנאשם. התיקון מחייב את בית המשפט לנמק. ובגזר הדין מצווה בית המשפט לפרט ולנמק את קביעת המתחם ההולם, חריגה מהמתחם, ככל שהייתה כזו, ואת גזירת העונש הסופי בתוך המתחם. בנימה אישית שלי אני סבור שהמדובר בחוק המתנגש חזיתית עם עקרון על של אינדיבידואליות בענישה, היינו, 'איש בחטאו יישא'. מדובר בניסיון 'לכבול' את השופטים לסד ענישתי קבוע וסירוס היכולת של השופט לשפוט לפי מצפון ליבו. לנוחיותכם, להלן החוק המלא:

סימן א'1: הבניית שיקול הדעת השיפוטי בענישה 5

 

40א. מטרה - סימן א'1

(תיקון התשע"ב)

מטרתו של סימן זה לקבוע את העקרונות והשיקולים המנחים בענישה, המשקל שיש לתת להם והיחס ביניהם, כדי שבית המשפט יקבע את העונש המתאים לנאשם בנסיבות העבירה.5

40ב. העיקרון המנחה בענישה - הלימה

(תיקון התשע"ב)

העיקרון המנחה בענישה הוא קיומו של יחס הולם בין חומרת מעשה העבירה בנסיבותיו ומידת אשמו של הנאשם ובין סוג ומידת העונש המוטל עליו (בסימן זה — העיקרון המנחה).5

40ג. קביעת מתחם העונש ההולם וגזירת עונשו של הנאשם

(תיקון התשע"ב)

(א)  בית המשפט יקבע מתחם עונש הולם למעשה העבירה שביצע הנאשם בהתאם לעיקרון המנחה, ולשם כך יתחשב בערך החברתי שנפגע מביצוע העבירה, במידת הפגיעה בו, במדיניות הענישה הנהוגה ובנסיבות הקשורות בביצוע העבירה כאמור בסעיף 40ט.6

(ב)  בתוך מתחם העונש ההולם יגזור בית המשפט את העונש המתאים לנאשם, בהתחשב בנסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה כאמור בסעיף 40יא, ואולם בית המשפט רשאי לחרוג ממתחם העונש ההולם בשל שיקולי שיקום או הגנה על שלום הציבור לפי הוראות סעיפים 40ד ו–40ה.

40ד. שיקום

(תיקון התשע"ב)

(א)  קבע בית המשפט את מתחם העונש ההולם בהתאם לעיקרון המנחה ומצא כי הנאשם השתקם או כי יש סיכוי של ממש שישתקם, רשאי הוא לחרוג ממתחם העונש ההולם ולקבוע את עונשו של הנאשם לפי שיקולי שיקומו, וכן להורות על נקיטת אמצעי שיקומי כלפי הנאשם, לרבות העמדתו במבחן לפי סעיפים 82 או 86 או לפי פקודת המבחן [נוסח חדש], התשכ"ט-1969.6

(ב)  היו מעשה העבירה ומידת אשמו של הנאשם בעלי חומרה יתרה, לא יחרוג בית המשפט ממתחם העונש ההולם, כאמור בסעיף קטן (א), אף אם הנאשם השתקם או אם יש סיכוי של ממש שישתקם, אלא בנסיבות מיוחדות ויוצאות דופן, לאחר שבית המשפט שוכנע שהן גוברות על הצורך לקבוע את העונש במתחם העונש ההולם בהתאם לעיקרון המנחה, ופירט זאת בגזר הדין.

40ה. הגנה על שלום הציבור

(תיקון התשע"ב)

קבע בית המשפט את מתחם העונש ההולם בהתאם לעיקרון המנחה ומצא כי יש חשש ממשי שהנאשם יחזור ויבצע עבירות, וכי החמרה בעונשו והרחקתו מהציבור נדרשות כדי להגן על שלום הציבור, רשאי הוא לחרוג ממתחם העונש ההולם, ובלבד שלא יהיה בעונש שיקבע משום החמרה ניכרת מעבר למתחם העונש ההולם; בית המשפט לא יקבע כאמור אלא אם כן מצא שלנאשם עבר פלילי משמעותי או אם הוצגה לו חוות דעת מקצועית.6

40ו. הרתעה אישית

(תיקון התשע"ב)

מצא בית המשפט כי יש צורך בהרתעת הנאשם מפני ביצוע עבירה נוספת, וכי יש סיכוי של ממש שהטלת עונש מסוים תביא להרתעתו, רשאי הוא להתחשב בשיקול זה בבואו לקבוע את עונשו של הנאשם, ובלבד שהעונש לא יחרוג ממתחם העונש ההולם.6

40ז. הרתעת הרבים

(תיקון התשע"ב)

מצא בית המשפט כי יש צורך בהרתעת הרבים מפני ביצוע עבירה מסוג העבירה שביצע הנאשם, וכי יש סיכוי של ממש שהחמרה בעונשו של הנאשם תביא להרתעת הרבים, רשאי הוא להתחשב בשיקול זה בבואו לקבוע את עונשו של הנאשם, ובלבד שהעונש לא יחרוג ממתחם העונש ההולם.7

40ח. קנס

(תיקון התשע"ב)

קבע בית המשפט כי מתחם העונש ההולם כולל עונש קנס, יתחשב, נוסף על האמור בסעיף 40ג(א), במצבו הכלכלי של הנאשם, לצורך קביעת מתחם עונש הקנס ההולם.7

40ט. נסיבות הקשורות בביצוע העבירה

(תיקון התשע"ב)

(א)  בקביעת מתחם העונש ההולם למעשה העבירה שביצע הנאשם כאמור בסעיף 40ג(א), יתחשב בית המשפט בהתקיימותן של נסיבות הקשורות בביצוע העבירה, המפורטות להלן, ובמידה שבה התקיימו, ככל שסבר שהן משפיעות על חומרת מעשה העבירה ועל אשמו של הנאשם:7

(1)  התכנון שקדם לביצוע העבירה;

(2)  חלקו היחסי של הנאשם בביצוע העבירה ומידת ההשפעה של אחר על הנאשם בביצוע העבירה;

(3)  הנזק שהיה צפוי להיגרם מביצוע העבירה;

(4)  הנזק שנגרם מביצוע העבירה;

(5)  הסיבות שהביאו את הנאשם לבצע את העבירה;

(6)  יכולתו של הנאשם להבין את אשר הוא עושה, את הפסול שבמעשהו או את משמעות מעשהו, לרבות בשל גילו;

(7)  יכולתו של הנאשם להימנע מהמעשה ומידת השליטה שלו על מעשהו, לרבות עקב התגרות של נפגע העבירה;

(8)  מצוקתו הנפשית של הנאשם עקב התעללות בו על ידי נפגע העבירה;

(9)  הקרבה לסייג לאחריות פלילית כאמור בסימן ב' לפרק ה'1;

(10)  האכזריות, האלימות וההתעללות של הנאשם בנפגע העבירה או ניצולו;

(11)  הניצול לרעה של כוחו או מעמדו של הנאשם או של יחסיו עם נפגע העבירה.

(ב)  לעניין נסיבות כאמור בסעיף קטן (א)(6) עד (9), בית המשפט יתחשב בהן ככל שסבר שהן מפחיתות את חומרת מעשה העבירה ואת אשמו של הנאשם, ולעניין נסיבות כאמור בסעיף קטן (א)(10) ו–(11) — ככל שסבר שהן מגבירות את חומרת מעשה העבירה ואת אשמו של הנאשם.

40י. הוכחת נסיבות הקשורות בביצוע העבירה

(תיקון התשע"ב)

(א)  בית המשפט יקבע כי התקיימו נסיבות הקשורות בביצוע העבירה, על בסיס ראיות שהובאו בשלב בירור האשמה.8

(ב)  על אף האמור בסעיף קטן (א) —

(1)  בשלב הטיעונים לעונש, הנאשם רשאי להביא ראיות מטעמו, ובלבד שאינן סותרות את הנטען על ידו בשלב בירור האשמה, והצדדים רשאים להביא ראיות שנקבע בחיקוק כי יובאו בשלב זה;

(2)  בית המשפט רשאי, לבקשת אחד מהצדדים, להתיר להביא ראיות בעניין נסיבות הקשורות בביצוע העבירה בשלב הטיעונים לעונש, אם שוכנע כי לא היתה אפשרות לטעון לגביהן בשלב בירור האשמה או אם הדבר דרוש כדי למנוע עיוות דין.

(ג)  בית המשפט יקבע כי התקיימה נסיבה מחמירה הקשורה בביצוע העבירה אם היא הוכחה מעבר לספק סביר; בית המשפט יקבע כי התקיימה נסיבה מקילה הקשורה בביצוע העבירה אם היא הוכחה ברמת ההוכחה הנדרשת במשפט אזרחי.

(ד)  בלי לגרוע מהוראות סעיף קטן (ב)(2), הודה הנאשם בעובדות כתב האישום, בין לאחר שמיעת הראיות ובין לפני כן, יכלול כתב האישום שבו הודה את כל העובדות והנסיבות הקשורות בביצוע העבירה.

40יא. נסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה

(תיקון התשע"ב)

בגזירת העונש המתאים לנאשם כאמור בסעיף 40ג(ב), רשאי בית המשפט להתחשב בהתקיימות נסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה, המפורטות להלן, ובמידה שבה התקיימו, ככל שסבר כי ראוי לתת להן משקל בנסיבות המקרה, ובלבד שהעונש לא יחרוג ממתחם העונש ההולם:8

(1)  הפגיעה של העונש בנאשם, לרבות בשל גילו;

(2)  הפגיעה של העונש במשפחתו של הנאשם;

(3)  הנזקים שנגרמו לנאשם מביצוע העבירה ומהרשעתו;

(4)  נטילת האחריות של הנאשם על מעשיו, וחזרתו למוטב או מאמציו לחזור למוטב;

(5)  מאמצי הנאשם לתיקון תוצאות העבירה ולפיצוי על הנזק שנגרם בשלה;

(6)  שיתוף הפעולה של הנאשם עם רשויות אכיפת החוק; ואולם כפירה באשמה וניהול משפט על ידי הנאשם לא ייזקפו לחובתו;

(7)  התנהגותו החיובית של הנאשם ותרומתו לחברה;

(8)  נסיבות חיים קשות של הנאשם שהיתה להן השפעה על ביצוע מעשה העבירה;

(9)  התנהגות רשויות אכיפת החוק;

(10)  חלוף הזמן מעת ביצוע העבירה;

(11)  עברו הפלילי של הנאשם או העדרו.

40יב. נסיבות נוספות

(תיקון התשע"ב)

אין בהוראות סעיפים 40ט ו–40יא כדי לגרוע מסמכות בית המשפט לשקול נסיבות נוספות הקשורות בביצוע העבירה לשם קביעת מתחם העונש ההולם, וכן נסיבות נוספות שאינן קשורות בביצוע העבירה לשם גזירת העונש המתאים לנאשם.9

40יג. ריבוי עבירות

(תיקון התשע"ב)

(א)  הרשיע בית המשפט נאשם בכמה עבירות המהוות אירוע אחד, יקבע מתחם עונש הולם כאמור בסעיף 40ג(א) לאירוע כולו, ויגזור עונש כולל לכל העבירות בשל אותו אירוע.9

(ב)  הרשיע בית המשפט נאשם בכמה עבירות המהוות כמה אירועים, יקבע מתחם עונש הולם כאמור בסעיף 40ג(א) לכל אירוע בנפרד, ולאחר מכן רשאי הוא לגזור עונש נפרד לכל אירוע או עונש כולל לכל האירועים; גזר בית המשפט עונש נפרד לכל אירוע, יקבע את מידת החפיפה בין העונשים או הצטברותם.

(ג)  בגזירת העונש לפי סעיף זה, יתחשב בית המשפט, בין השאר, במספר העבירות, בתדירותן ובזיקה ביניהן, וישמור על יחס הולם בין חומרת מכלול המעשים ומידת אשמו של הנאשם לבין סוג העונש, ואם גזר עונש מאסר — לבין תקופת המאסר שעל הנאשם לשאת.

40יד. חובת הנמקה

(תיקון התשע"ב)

בית המשפט יפרט וינמק בגזר הדין, בין השאר, את אלה:9

(1)  קביעת מתחם העונש ההולם בהתאם לעיקרון המנחה והנסיבות הקשורות בביצוע העבירה שבהן התחשב לצורך קביעת מתחם העונש ההולם;

(2)  גזירת העונש המתאים לנאשם והנסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה שבהן התחשב לצורך גזירת העונש;

(3)  חריגה ממתחם העונש ההולם לשם שיקומו של הנאשם או לשם הגנה על שלום הציבור, ככל שהיתה, והטעמים לחריגה;

(4)  הדרך שבה גזר את דינו של הנאשם לאחר הרשעה בכמה עבירות המהוות כמה אירועים.

40טו. ענישת קטין

(תיקון התשע"ב)

(א)  על ענישת קטין יחולו הוראות חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול), התשל"א-1971.10

(ב)  בלי לגרוע מהאמור בסעיף קטן (א), בית המשפט רשאי להתחשב בעקרונות ובשיקולים המנחים בענישה המנויים בסימן זה, תוך התאמתם לענישת הקטין, ככל שסבר שראוי לתת להם משקל בנסיבות המקרה.

 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

"תרימי אותו למיטה, הוא כבר יעזור לך"

כך על פי כתב האישום הציע ששון כהן מרעננה, אחד הנאשמים בפרשה, לתושבת העיר בתמורה לקידום מהלכים ב"עמידר". האישה: "כתב האישום מבוסס על שיחות טלפון מלוכלכות ורכילות זדונית, נגרם לי עוול נוראי". כהן: "אין ראיות לאישומים"  

פורסם ביום 21.06.2010 באתר YNET (אירית גרינברג-שאול) לכתבה המקורית לחץ כאן.

הוודקה של יוסי מוסלי, כאב השיניים של שי שירזי

 הוודקה של יוסי מוסלי

חדשות בפלילים - לפני ארבע וחצי שנים חגג יוסי מוסלי יום הולדת בכלא, אבל באותו יום תפשו סוהרים בקבוק וודקה בארון שלו ומאז הוא בתנאי הפרדה * בינתיים, דו"חות מודיעינים שהוצגו לבתי המשפט קבעו שהוא בקשרים טובים עם האברג'לים, מה שמנוגד לדו"חות מודיעינים של ימ"ר תל אביב ויאחב"ל, שם מדברים על מלחמה עקובה מדם בין שני הארגונים * מי צודק? בג"צ יכריע, גם בנוגע לרופא השיניים הפרטי של שי שירזי.

 

פרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אל עו"ד פלילי

יוסי מוסלי

לכתבה המלאה שפורסמה ביום 24.02.13 באתר פוסטה (אמיר זוהר) לחץ כאן. 

משבר אמון מודיעיני בין שב"ס למשטרה בנושא הפרדה ארצית

אחרי שש שנים לבד בהפרדה עורכת הדין של אסי אבוטבול מדווחת לשופט על הידרדרות במצבו המנטלי והבריאותי * פרקליטו של ריקו שירזי דורש חקירה פלילית נגד קציני שב"ס המעורבים בהגשת התצהיר המודיעיני ה"מוזמן" * קצין שב"ס יוסף מקדש: בשל משבר אמון עם המשטרה לא נגיש תצהירים מודיעיניים עד הודעה חדשה.
הכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה 19.03.13 אמיר זוהר - לכתבה המלאה לחץ כאן

חשוד בסחר בסמים שוחרר למעצר בית כי לא ניתנה חוות דעת מהמשטרה

בית משפט השלום בנתניה שחרר למעצר בית גבר בן 31 מכפר יונה שנעצר בסוף השבוע בחשד שהחזיק כמות גדולה של סמים וסחר בסמים בנתניה. הוחלט לשחררו כיוון שלא הגיעה חוות דעת של המעבדה המשטרתית על סוג הסמים ועל הכמות שנתפסה. סנגורו של החשוד, עו"ד ג'קי סגרון, אמר שצריך לשחרר את מרשו עד שתגיע חוות הדעת.
הכתבה המקורית פורסמה באתר  YNET (רענן בן צור מיום 11.03.13) - לכתבה המקורית לחץ כאן.

חשד לתצהירים "מוזמנים" של קציני מודיעין בשב"ס נגד אסירים בהפרדה הארצית

פרקליטות מחוז דרום חשפה חשד לפרשה חמורה של תצהירים "מוזמנים" עליהם חתם קצין מודיעין של שב"ס בהנחיית היועץ המשפטי של גוש דרום, במטרה להצדיק את הבקשה להאריך את השהות של ריקו שירזי בהפרדה ארצית * דו"חות מודיעינים בעייתיים נחשפו לאחרונה גם בבקשות נגד יוסי מוסלי.
לכתבה המלאה שפורסמה ביום 06.02.13 באתר פוסטה (אמיר זוהר) לחץ כאן

בגידה מאחורי סורגים: את מי ביקרה הארוסה?

לטענת פרקליטות המדינה כפי שנמסרה לבית המשפט העליון בעניינו של אסיר מוכר שעתר כנגד החלטת שירות בתי הסוהר שלא לאפשר לו להינשא לבת זוגתו, הגישה הפרקליטות מידע מודיעיני חסוי לפיו אין באפשרותה לאפשר לו לקבל אפילו תמצית, לנוכח אופיו של המידע. לצד זאת הפתיעה המדינה עם מידע חדש, שלפיו ביקרה הצעירה בעבר בכלא, ואפילו פעמיים בחודש האחרון. הכניסה הייתה לצורך מפגש עם אסיר אחר, שעליו היא הצהירה כי הוא חברהּ, והאסיר הצהיר עליה כי היא חברתו. לאור הגילוי המפתיע, הציעה המדינה לעדכן את בית המשפט אם האסיר הנבגד עדיין עומד על בקשתו להתחתן ולהתייחד עם מי שהגדיר "ארוסתו".

הכתבה המקורית פורסמה באתר YNET אביאל מגנזי מיום 05.02.13
לכתבה המקורית לחץ כאן.

שירזי שי - דיון בעניין הוצאה מהפרדה

בדיון שהתנהל בבית משפט מחוזי בבאר שבע בעניינו של האסיר שירזי שי, עתר בא כוחו, עוה"ד סגרון ג'קי-הנרי להוציאו מתנאי הפרדה בהם הוא שוהה, הטענה העיקרית הייתה כי בשל העובדה ששירות בתי הסוהר מקטלג את האסירים לפי 'אוייבים' ו - 'חברים'. אז שיושם באגף עם חבריו.

הכתב התפרסמה באתר פוסטה. ביום 27.11.12 (אמיר זוהר)

לכתבה לחץ על הקישור למטה:
http://www.posta.co.il/index.php/widgetkit/crime/279-2012-11-27-20-52-10 

זיכוי - מהו?

במשפט פלילי, כדי להרשיע נאשם על רשות התביעה להוכיח מעבר לכל ספק סביר כי הנאשם ביצע את העבירה/ות המיוחסות לו בכתב האישום. כאשר בית המשפט שוכנע כי רשות התביעה לא הצליחה להוכיח את אשמתו של הנאשם מעבר לכל ספק סביר אזי מודיע השופט על זיכויו של הנאשם.
 
למעשה זיכוי הינו ההפך מהרשעה בדין שאז מוצא בית המשפט את הנאשם אשם וגוזר עליו את עונשו. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי - הנרי מספר רב של תיקים אשר בהם זוכו הנאשמים ובית המשפט קבע כי לא הוכחה אשמתם של הנאשמים מעבר לכל ספק סביר.
 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

שחרור ממעצר בעבירת סחיטה ואיומים - אי התאמה בין הצהרת התובע לבקשת המעצר

pdf button
 
נגד ארבעה הוגשה בקשת מעצר והצהרת תובע לפיה הודיע הפרקליטות כי בכוונתה להגיש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד הארבעה בגין סחיטה ואיומים של המתלונן. עורך הדין סגרון ג'קי-הנרי הצליח לשכנע את בית המשפט כי יש חוסר התאמה בין בקשת המשטרה לבין הצהרת הפרקליטות וכי המתלונן מנסה לגייס לטובתו את 'כחולי המדים'.
 

מ"י 33398-09-12 (שלום נתניה) מיום 21.09.12; לצפייה במסמך המקורי הקש כאן

החזיק למעלה מחצי קילו קנבוס + אל אס די + מאסר על תנאי ועבר בעבירות סמים - שחרור ממעצר ללא תסקיר

pdf button

הנאשם הואשם בכך שהחזיק סם מסוג קנבוס במשקל של למעלה מחצי קילו וכן החזיק אקסטזי. לנאשם עבר פלילי וכן מאסר על תנאי. בית המשפט מקבל את טיעוניו של עו"ד סגרון ג'קי-הנרי ומורה על שחרורו של הנאשם ללא צורך בתסקיר.
מ"ת 14630-07-12 מדינת ישראל נ' ארז. (החלטה מיום 10.07.12 כב' השופט מנחם מזרחי (שלום - נתניה)

 

מהו 'אקסטזי' או MDMA?

 

אקסטזי או MDMA הוא סוג של סם המוכלל בפקודת הסמים הישראלית והינו נמכר בד"כ בצורת כדור או נוזלי (טיפות) והינו שייך לקבוצת הסמים המעוררים וגורמי הזיות. זהו סם פסיכו-אקטיבי סינטתי (מלאכותי) מעורר, והינו פופולארי מאוד בקרב בני נוער הנוהגים לצרוך אותו במסיבות. עיקר הנפיצות של הסם נובעת מתחושות ה - 'אהבה' והשמחה שהוא משרה על המשתמש בו ולכן 'זכה' האקסטזי בשם "סם האהבה" או סם המועדונים". הסכנה הגדולה ביותר למשתמשים בסם האקסטזי היא התחממות יתר של הגוף והתייבשות. סם האקסטזי עלול לגרום לעלייה חדה בטמפרטורת הגוף ועמה תחושת צימאון חזקה. מעבר לסכנה שבעליית החום ואובדן הנוזלים, עלולה תחושת הצימאון לגרום לשתיית מים רבים במהירות, דבר שעלול לגרום למצב המכונה 'הרעלת מים'.  
 

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

מאסר שלישי, עבר פלילי עשיר, מידעים מודיעיניים - זוכה לשליש

האסיר מרצה את מאסרו השלישי בגין עבירות סמים, לאסיר הרשעות קודמות רבות. כנגד האסיר תלויים ועומדים מידעים מודיעיניים חסויים. האסיר מציג תוכנית פרטית. וועדת השחרורים החליטה לשחרר את האסיר. המדינה הגישה עתירה ("ערעור") על החלטת הוועדה לבית המשפט המחוזי מרכז. שם נותרה ההחלטה על כנה - האסיר משתחרר.
למסמך המלא הקש כאן

מאסר רביעי, עבר פלילי עשיר, מידעים מודיעיניים - זוכה לשליש

מאסר רביעי של האסיר, השתייכות לארגון פשע, התנהגות שלילית ועבר פלילי עשיר, וועדת השחרורים נעתרת לבקשתו של עו"ד סגרון ג'קי - הנרי ומורה על שחרורו ברישיון ("ניכוי שליש") של האסיר. הפרקליטות מגישה עתירה ("ערעור") כנגד החלטת הוועדה. ביהמ"ש המחוזי בהרכב  שלושה שופטים דוחה את בקשת המדינה והאסיר משוחרר.

למסמך המלא הקש כאן.

 

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !