סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

האם שוטר חייב להזדהות (להציג תעודת שוטר)?

בהתאם לפקודת המשטרה, שוטר שלבוש מדים יענוד תג זיהוי גלוי לעין הנושא את שמו ושם משפחתו. לחובה זו אין חריגים, והיא חלה על שוטרים במדים מכל סוג שהוא – גם על מי שעוטה על מדיו שכפ"צ או מעיל וגם על  שוטרי יס"מ. שוטר שאינו לובש מדים חייב להזדהות בפני האדם שכלפיו הוא מפעיל את סמכויותיו.

שוטר במדים מחויב גם בהצגת תעודת המינוי שלו לבקשת האדם שכלפיו הוא מפעיל את סמכויותיו, וכן במסירת פרטי זהותו ומספרו האישי לבקשת כל אדם – כל זאת בין אם הוא לבוש מדים ובין אם לאו. פטור מחובת ההזדהות (מלבד החובה לענוד תג לשוטר במדים) קיים בנסיבות בהן ההזדהות עלולה לסכל את ביצוע הסמכות, או לפגוע בביטחונו של השוטר או של אדם אחר. ברגע שחלפו הנסיבות שמנעו את מילוי חובת ההזדהות, חייב השוטר לחזור ולמלא את חובתו להזדהות. אי ענידת תג זיהוי ואי מילוי חובת ההזדהות מהווים עבירת משמעת.

 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

האם חייבים להזדהות (הצגת תעודת זהות) לשוטר?

לפי חוק החזקת תעודת זהות והצגתה, שהוגדר בתקנות לשעת החירום ב-1971 ונחקק בשנת 1982, תושב שמלאו לו 16 שנים חייב לשאת עמו תמיד תעודת זהות ולהציגה בפני ראש רשות מקומית, שוטר או חייל במילוי תפקידם, כשידרשו זאת ממנו. ב-1981 נדרש בית משפט המחוזי לסוגיה זו, וקבע כי החוק מקנה לכל שוטר סמכות במילוי תפקידו לדרוש הצגה של תעודת זהות מכל אדם, גם ללא חשד לביצוע עבירה. כאשרעל-פי החוק, סירוב להצגת תעודה בנסיבות הנ"ל, היא בגדר עבירה על החוק.

יחד עם זאת, החוק קובע כי אדם לא יועמד לדין על אי הצגת תעודת זהות, אם בתוך 48 שעות לאחר שנדרש לכך, הוצגה התעודה בפני מי שדרש את הצגתה או בפני שוטר בתחנת משטרה, ונקבעה זהותו של האדם על פיה. בכל מקרה, הדבר אינו מסמיך אדם להתחמק מהצגת התעודה או לברוח מן המקום שכן בכך יש לכאורה משום עבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. למען הסר ספק, הן החוק והן הלכת ביהמ"ש העליון, הכירו בסמכותם של שוטרים לדרוש הצגת תעודת זהות מאדם, אפילו מבלי שהתקיים לגביו חשד סביר לביצוע עבירה כלשהי.

לאחרונה, בית המשפט קבע כי אדם שאינו חשוד בעבירה אינו חייב להיענות לדרישת שוטר להציג תעודת זהות. לפי הפסיקה, ניתן לפרש דרישה כזו כהגבלת חירותו של אדם לנוע באופן חופשי. הפסיקה מהווה פרשנות חדשה לחוק מ-1982, שמחייב כל אזרח או תושב מגיל 16 לשאת תעודת זהות ולהציג אותה לשוטר כשהוא נדרש לכך. הפרשנות החדשה נשענת על "חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו".

הפסיקה החדשנית הנ"ל ניתנה על ידי שופטת בית משפט השלום בקריות טל תדמור-זמיר, במסגרת זיכויו של יצחק ניסים, בן 25 מנהריה, שהואשם בתקיפת שוטר והפרעה לשוטר. האישום נגד ניסים הוגש לאחר שסירב להציג תעודת זהות בפני שוטרים שערכו סיור בעיר. השופטת תדמור-זמיר קבעה כי לשוטרים לא היה כל חשד שניסים ביצע עבירה כלשהי, ועל כן לא חלה עליו החובה להזדהות. - לכתבה המלאה לחץ כאן.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

הובא למנוחות שי שירזי, בנו של ריקו שירזי, שחוסל אמש בת"א

shayshirazi

 עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי מתראיין אודות אירוע רציחתו של שי שירזי בנו של קו שירזי שנרצח ביום 07.05.16 על ידי מתנקש באזור המשתלה בתל אביב. למחרת היום הובא שי שירזי למנוחת עולמים בבית העלמין בעיר וותיקים בנתניה. סבתו של שירזי אמרה: "הוא היה ילד טוב. לא הגיע לו למות ככה". אמו, מזל, מיררה בבכי וזעקה: "קום, שי, קום". הרב יהודה דואני ספד: "את מי נתחיל לנחם? את האבא שיכול רק לדפוק את הראש בסורגים? את האמא שאי אפשר להרגיע אותה? הסבים והסבתות? את מי? הסיטואציה מאוד קשה". לאחר מכן פרץ דואני בבכי ואמר: "די לדם, די לאלימות ודי לשכול".בלייזר, פלייסטיישן וסקס: שי שירזי מסודר בכלא

shayshirazi                                                                                                                                                       (צילום: ירון ברנר)

בית המשפט אישר בעבר הכנסת קונסולת המשחקים לתאו של שי שירזי, אבל בשב"ס טענו שאזל בחנויות. בעניין "בלייזר" טענו בשב"ס כי זה מגזין פורנוגרפי. הם בדקו אפילו בוויקיפדיה. השופט לא השתכנע, אישר לשירזי הכל - וגם התייחדות.

3:0 לטובת שי שירזי : האם בנו של העבריין הנתנייתי ריקו שירזי, המרצה מאסר על סיוע לרצח, יקבל פלייסטיישן, התייחדות וגליונות "בלייזר"? אלו השאלות שעמדו במוקד דיון משפטי רווי יצרים בבית המשפט לעניינים מנהליים בפתח-תקווה. בשב"ס אף הרחיקו לכת ובדקו בוויקיפדיה מהי פורנוגרפיה, ונתלו בהסבר כדי לפסול גליונות "בלייזר". השופט קבע כי שירזי יקבל את הגליונות, שלח את השב"ס לקנות לו קונסולת משחקים, ובנוסף יזכה להתייחדות אחת לחודש. 

בעתירה שהגיש שירזי באמצעות עורך דינו ג'קי סגרון, צוין כי בעבר נהג לקבל את המגזין לתאו, אך מאז שהועבר לכלא רימונים, בשב"ס חטפו את הגליונות לפני שהגיעו לתאו, משום שיש בהם "תכנים פורנוגרפיים". "העיתון אינו עיתון פורנוגרפי והוא כולל תמונות של נשים בבגדי ים שמצויות בעיתונים אחרים שמותרים לקריאה בבית הסוהר ומוקרנות בכלי התקשורת שמותרים לצפייה בבית הסוהר", נכתב בעתירה. הכתבה המקורית פורסמה באתר YNET (רענן בן צור) ביום 07.09.11 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

הדחה בחקירה והדחה בעדות - מהם?

הדחה בחקירה

הדחה בחקירה מוגדרת בחוק העונשין כהנעה של אדם, או ניסיון להניעו, שבחקירה על פי דין לא ימסור הודעה או ימסור הודעת שקר, או יחזור בו מהודעה שמסר.

העונש הקבוע בחוק בגין הדחה בחקירה הינו 5 שנות מאסר, אולם כאשר ההדחה בחקירה נעשתה בדרך של מרמה, הטעיה, כוח, איומים, הפחדה, מתן טובת הנאה או כל אמצעי פסול אחר, העונש הקבוע בחוק הינו 7 שנות מאסר.

הדחה בעדות

הדחה בעדות מוגדרת בחוק כהנעה של אדם, או ניסיון להניעו, שבהליך שיפוטי לא יעיד, או יעיד עדות שקר, או יחזור בו מעדות או מהודעה שמסר.

העונש הקבוע בחוק בגין הדחה בעדות הינו 7 שנות מאסר, אולם כאשר ההדחה בעדות נעשתה בדרך של מרמה, הטעיה, כוח, איומים, הפחדה, מתן טובת הנאה או כל אמצעי פסול אחר, העונש הקבוע בחוק הינו 9 שנות מאסר.

נסיבות מחמירות

כאשר העבירה של הדחה בחקירה או הדחה בעדות נעברה בנסיבות מחמירות, קרי כאשר העבריין נושא נשק חם או קר או כשהיו נוכחים שניים או יותר שחברו יחדיו לביצוע המעשה בידי אחד או אחדים מהם העונש הקבוע בחוק הינו חמור יותר.

סייגים לתחולת הדחה בחקירה או הדחה בעדות

הדחה בחקירה או בעדות לא יחולו על מעשה הבא להעמיד אדם על זכותו לפי דין להימנע מעדות או ממסירת הודעה, או על מעשה הנעשה כדין במהלכם של משפט או חקירה.

 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

הקואליציה הסודית - מטען חבלה בתוך דלי.

mitaan habala netanya

חדשות פליליםפרשת הנשק "אשקלון-נתניה": הפרקליטות הגישה (17.4) כתב אישום נגד החבורה שנעצרה לפני מספר שבועות. כתב האישום והבקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים שהוגשו נגד שבעת הנאשמים חושפים, כי היחידה המרכזית של מרחב לכיש הצליחה לגבש תשתית ראייתית נגדם באמצעות מעקבים, תצפיות, מצלמות אבטחה והאזנת סתר שהושתלה בדרך כלשהי בביתו של אחד הנאשמים - עומרי זוארץ. לפי גורמים במשטרה ובפרקליטות, החבורה הנתנייתית-אשקלונית מזוהה עם גורמי פשיעה. הנאשמים הם איתמר רוש (22) ואליאב קצנטיני (19) מאשקלון, זוארץ (25) ויניב הדי (40) מנתניה, אלון סלומון (28) מחדרה, יהודה אלחנטי (65) ממושב שושנת העמקים ודוד ציון (39) מקדימה. כמו כן, ס"א, עבריין שהינו חשוד נוסף בפרשה, נמצא לפי כתב האישום בבריחה. רוש, יש לציין, הוא יעד של ימ"ר לכיש; על פי הדיווחים בפרשה זו, הוא נעצר בביתו של שלום דומרני. זוארץ, המסוכסך עם האחים בוקל מנתניה, הוא יעד מרכזי של חוקרי היאחב"ל.

הפרקליטות מייחסת לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקצנטיני מיוחסת עבירת "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי מיוחסת עבירת נשיאת והובלת נשק. על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הנאשמים קשרו קשר יחד עם ס"א. במסגרת הקשר, כך נטען, רוש, קצנטיני וס"א אמורים היו להעביר מטען חבלה לשאר הנאשמים. מאז מעצרם של המעורבים בפרשה, במשטרה העריכו כי הנאשמים משתי החבורות משתייכים לארגון פשיעה מהדרום ולארגון פשיעה מהשרון, שחברו יחד על מנת לחסל יעד משותף מוכר באזור השרון. ואולם, בכתב האישום אין זכר להערכות הללו - לא לשיוך הארגוני של הנאשמים ולא לתוכנית החיסול של עבריין יריב.

נטען בכתב האישום, כי במסגרת התוכנית, ב-1 באפריל נסעו רוש וקצנטיני יחד עם ס"א לבית הוריו של זוארץ בנתניה, וכי מחוץ לבית התקיים מפגש בין השלושה לבין זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון. הארבעה, כך נטען, הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5 בראשון לציון. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קצנטיני וס"א המתינו בכניסה לחניון. מהמעקבים שביצעו בלשי הימ"ר עולה, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה, כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי  המטען. במשטרה, אגב, מספרים כי המטען לא היה תקין להפעלה – עובדה שלפי הפרקליטות לא היתה ידועה לנאשמים.

עוד לפי כתב האישום: רוש הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.הפרקליטות טוענת, כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בבית יחד עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו בשושנת העמקים. שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.   

מהראיות בתיק עולה עוד, כי בעת שאלחנטי התעסק עם המטען, הבחין בכך בלש שביצע תצפית על הבית. הבלש טיפס מעל שער הכניסה וקרא לעברו אלחנטי: "יהודה אתה עצור". אלחנטי, בתגובה, השיב: "אז מה אם אתה שוטר?", התקרב לעברו ודחף אותו אל מחוץ לחצר הבית. נטען כי במהלך המאבק שהתפתח בין השניים, צעק אלחנטי לאשתו: "הגז, הגז". לפי כתב האישום, האישה ניגשה אל המסתור, לקחה את הדלי עם המטען והחביאה אותו בתוך פח אשפה בחצר בית השכנים. במקביל, בלשי ימ"ר לכיש נכנסו אל חצר ביתו של זוארץ, ועצרו במקום אותו ואת ציון והדי. בחיפוש שנערך בבית אותרו יתר חלקי המטען שפורק.

 כתב האישום מתבסס כאמור על מעקבים ותצפיות של בלשי הימ"ר אחר המעורבים, צילומי מצלמות אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, הקלטת אודיו המתעדת את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען - כשבמקום נמצאים גם הנאשמים אלחנטי והידי – ועוד.

הנאשמים רוש, קצנטיני, זוארץ וסלומון שמרו על זכות השתיקה לכל אורך חקירותיהם. שלושת הנאשמים האחרים הכחישו את המיוחס להם: בתחילת חקירותיהם מסרו גרסאות שונות לגבי  הסיבות להימצאותם בביתו של זוארץ.  

מהבקשה שהגישה הפרקליטות להאריך את מעצרם של המעורבים עד תום ההליכים עולה, כי לפחות לחמישה מהם יש עבר פלילי. כך למשל, לרוש עבר בעבירות סחיטה, רכוש, סמים ואלימות; בדצמבר האחרון הוא הורשע  בעבירה של החזקת  אמל"ח. כמו כן, באמתחתו של זוארץ עבירות סמים, רכוש ואלימות, ואילו אלחנטי הסתבך בעברו בעבירות אלימות, סמים ונשק. ציון הוא בעל עבר בעבירות רכוש, אלימות וסמים, בעוד שבאמתחתו של הדי עבירות סמים, רכוש ואיומים.

הכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה ביום 17.04.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה המקורית לחץ כאן.

מהו עימות?, כיצד יש לנהוג במהלך עימות במשטרה?

כאשר קיים פער בין גרסתכם לבין גרסת המתלונן, או בין גרסאותיהם של מספר חשודים, המשטרה רשאית לבצע ביניהם עימות. מדובר בשיחה מבוקרת המנוהלת ומתועדת על-ידי המשטרה - במהלכה החוקר מעמת את גרסאות הצדדים. זאת מתוך הנחה שכך תיחשף האמת או יחוזקו חשדות ו-או הראיות כלפי אחד מהצדדים. למרות שהמשטרה מבקשת את הסכמת הצדדים לקיום עימות, קיומו בפועל לא מותנה בהסכמתכם - אלא בהחלטתה בלבד. יש לשים לב שבמרבית המקרים העימות יצולם ויוקלט - באופן גלוי או סמוי - בנוסף לתיעודו בכתב.

כאמור, המשטרה מושיבה את שני הצדדים (בד"כ החשוד והמתלונן) אחד מול השני מתוך מטרה לבחון באם יתגלו פרטים נוספים/חדשים שיש בהם כדי לקדם את החקירה המשטרתית. ניתן ללמוד רבות מתוך תגובותיהם של הצדדים, והתנהגותם בעימות יכולה ללמד רבות על אשמה או חפות של החשוד. ולעיתים גם שקרים של מתלונן עת הוא "נאלץ" להסתכל לחשוד בעיניים.בנוסף, מלבד השניים נוכח בחדר עצמו לפחות שוטר/חוקר המתעד את הדברים שנאמרים ומדי פעם מכוון את השיחה ומציג את השאלות הרלוונטיות לאחד מהצדדים.

רוב רובם של העימותים במדינת ישראל מוקלט, מצולם ולעיתים אף נצפה בזמן אמת על ידי חוקרים אחרים שעורכים רישומים "און ליין". העימות הוא כלי חקירתי חשוב ביותר ומשמעותו אקוטית לתיק החקירה וביסוסו, תיקים רבים נסגרו רק בשל העובדה שהחשוד "המתעמת" עשה זאת נכון והמתלונן לא הצליח ליתן מענה לדברים שהטיח בו החשוד.

ככל שהדבר נוגע לזכות השתיקה ולזכות להימנע מהפללה עצמית הרי שכאשר עסקינן בעימות עדיף בדרך כלל שהחשוד יטיח במתלונן את האמת שלו ולא יבחר בזכות השתיקה. שתיקת החשוד המתעמת בעת שהמתלונן מטיח בפניו את גרסתו מקנה אמינות לדברי המתלונן ועשויה להתפרש כ – "שתיקה כהודיה".

ישנה חשיבות עליונה להדרכה על ידי עורך דין פלילי מקצועי בטרם עריכת העימות, כך יוכל החשוד המתעמת לדעת לצפות לאפשרויות השונות שעשויות להתגלות במהלך העימות ולנצל כלי חקירתי חשוב זה לטובתו. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון רב בהכנה של חשודים לקראת עימותים והניסיון הרב מלמד שלא אחת בעקבות ביצוע עימות מוצלח הוחלט במשטרה כי התמונה שונה מזו שהוצגה על-ידי המתלונן בחקירתו והחשוד שוחרר על אתר.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

 

מהנדס בניין מחדרה נעצר בחשד לסחר באמל"ח

mehandes binyan2

חדשות פליליםפרשיה חמורה שנחשפה בדרום הובילה למעצרם של 6 חשודים ובהם מהנדס בניין מחדרה, עבריינים בכירים מנתניה, אשקלון וראשון לציון. היום הוארך בשנית מעצרו של תושב חדרה מהנדס בניין החשוד בהובלת מטען חבלה, סחר באמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע. מעצרם של כל החשודים בפרשה הוארך ב-8 ימים

בית משפט השלום באשקלון, כב' השופטת ענת חולתא, האריך בשנית ב-8 ימים לבקשת חוקרי ימ"ר לכיש את מעצרו של אלון סלומון בן 28 מחדרה שנעצר בשבוע שעבר יחד עם 6 חשודים נוספים לאחר שבלשי הימ"ר שעקבו אחריהם הצליחו לתעד אותם מובילים מטען חבלה שעל פי המודיעין המשטרתי נועד לפגוע בעבריין בכיר מהשרון במסגרת סכסוך בין חבורות פשע . 


מן החקירה עולה כי עבריינים בכירים מדרום הארץ סחרו באמל"ח ובמטען חבלה אותו הובילו לחניון בראשון לציון משם בחלוף יומיים על פי טענות המשטרה הוביל סלומון את המטען לדירה בנתניה ולאחר מכן שונע המטען למקום נוסף בנתניה כשהיעד שלו הסופי הוא לידיו של עבריין נתנייתי בכיר מאוד , כאשר הועבר המטען לקרבת בית הוריו של אותו עבריין ביצעו הבלשים את מעצר החשודים שטענו כי השוטרים נהגו כלפיהם באלימות קשה, בעת המעצר תפסו הבלשים מטען חבלה ורכיבים נוספים הקשורים אליו.

בדיון שנערך היום באולם השופטת ענת חולתא טען נציג הימ"ר רס"ב אשר חסון כי חלקו של סלומון בהעברת המטען הוא משמעותי והגדיר אותו "כוכב עולה" ביחס לחלקו בפרשה, חסון ביקש מבית המשפט להאריך את מעצרו של סלומון ב-10 ימים במהלכם תבצע המשטרה פעולות חקירה רבות. עוד נטען כי סלומון מסוכן לציבור ועלול לשבש החקירה.

כל 6 החשודים ובכללם סלומון שומרים בהקפדה על זכות השתיקה בחקירה ואינם משתפים כלל פעולה עם החוקרים. סלומון אינו מוכר למשטרה ועברו נקי מרישומים פליליים אולם במשטרה סבורים כי הוא קשור לעבריינים בכירים מאיזור חדרה שחלקם אף נוכחו בדיון בבית המשפט היום, לפי המודיעין המשטרתי סלומון הוא איש סודו ויד ימינו של של עבריין מוביל בחדרה ששמו נקשר במספר פרשיות חמורות שארעו לאחרונה בחדרה והסביבה.

מדובר בחקירה מורכבת שנוהלה בתחילה באופן סמוי אנשי הימ"ר ביצעו מעקבים והאזנות באחת השיחות נשמע העבריין הבכיר שואל חשוד אחר "זה שווה 15 אלף?" כשהכונה למטען החבלה. שניים מהחשודים שנעצרו בקרבם בית העבריין טענו שאחד מהם עסק בגזימת עצים במקום ואילו השני טען שהוא בסך הכל עובר אורח שחלף במקום. 

הכתבה המלאה פורסמה באתר פלאשנט ביום 10.04.16 שלומי גבאי - לכתבה המקורית לחץ כאן.

פאנל מומחים - אוניברסיטת תל אביב - לגליזציה או הפללה?

universita tel aviv

חדשות פליליםביום 31.03.16 הוזמן עורך דין סגרון ג'קי-הנרי לפאנל מומחים באוניברסיטת תל אביב על-מנת להרצות ולהציג את עמדתו המשפטית בפני סטודנטים לתואר שני בעניין לגליזציה של הזנות בישראל ובעניין הצעת חוק שהוגשה לאחרונה בעניין הפללת צרכני הזנות בישראל. בפאנל השתתפו חברות הכנסת שרן השכל (ליכוד) ומיכל רוזין (מרצ). 

חשד: המשטרה סבורה כי סוכל חיסול באזור נתניה


mitaanשבעה עצורים בהם שלושה תושבי נתניה נעצרו בחשד להחזקת אמצעי לחימה; מהמשטרה נמסר, כי סוכל פיגוע פלילי רגע לפני חיסול.

חדשות פלילים - בעקבות מידע מודיעיני, שהגיע אל ימ"ר מרחב לכיש במחוז הדרומי של המשטרה, אודות כוונה לבצע חיסול, ככל הנראה, על רקע השתלטות על פעילות עבריינית, נפתחה חקירה סמויה. במהלך החקירה הסמויה עלה חשד, כי יש כוונה לחסל איש עסקים מנתניה.

בתום החקירה הסמויה, ביום ראשון השבוע, פשטו בלשי היחידה המרכזית לכיש על דירה באזור נתניה, בה שהו מספר חשודים. מהמשטרה נודע, כי ברשות החשודים נתפס מטען חבלה, שנועד לפגוע בדמות מוכרת למשטרה. במהלך המעצר תקף, על פי החשד, אחד החשודים את הבלשים ופצע קצין משטרה באורח קל. עוד נודע מהמשטרה, כי בתפיסת החשודים סוכל פיגוע פלילי, רגע לפני חיסול.

במהלך הפשיטה נעצרו שבעה חשודים, שלושה תושבי נתניה – יהודה אלחנט (64), עומרי זוארץ (25) יניב הדי (40) ודוד ציון (38) תושב הוד השרון ושלושה חשודים נוספים מאזור הדרום. החשודים הובאו ביום שני להארכת מעצרם בחשד לביצוע עבירות נשק.

נציג המשטרה טען בדיון על הארכת מעצרם של החשודים תושבי נתניה והוד השרון, כי מטען חבלה נתפס מחוץ לביתו של אלחנט בנתניה. המשטרה אף מייחסת לאלחנט וזוארץ עבירה בגין קשירת קשר לפשע, בנוסף להחזקת אמצעי לחימה. לשני החשודים האחרים מייחסת המשטרה עבירות של החזקת נשק. בנוסף חשוד אלחנט בתקיפת שוטר.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים ב-11 ימים. שופטת בית משפט השלום באשקלון, ענת חולתא, נענתה חלקית לבקשה והאריכה את מעצרם של החשודים בשישה ימים.

השופטת קבעה, כי לאחר עיון בתיק החקירה קיים חשד סביר הקושר את החשודים למיוחס להם: "מסמכים אלה מבססים את ביצוע העבירות ביחס לארבעת המשיבים". שלושה מבין שבעת העצורים מיוצגים על-ידי עורך דין סגרון ג'ק-הנרי.

הכתבה המלאה פורסמה באתר KSN.CO.IL ביום 4.4.16 אופירה חסיד - לקריאת הכתבה המלאה לחץ כאן.

גידל מעבדת סמים - כ - 17 קילו - שחרור ממעצר

maabadat_hydro

חדשות פלילים - למעלה מ-16 ק"ג סמים נתפסו בביתו של תושב נתניה, שגידל סמים במעבדה ; פרקליטו עורך הדין ג'קי סגרון הצליח לשחררו למעצר בית. כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו נגד תושב נתניה (35) בגין גידול, יצור והכנת סמים מסוכנים, שימוש והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית וכן החזקת כלים להכנת סם שלא לצריכה עצמית.

מכתב האישום עולה, כי במהלך שלושת החודשים האחרונים גידל הנאשם בבית 12 שתילים קנבוס במשקל של כ-16 ק"ג. במעבדת הסמים נתפסו 5 גופי תאורה, 3 נורות פלורסנט, שעוני עצר לחשמל, כבלים שונים, מדי טמפרטורה, מאוורר, מיכלים, בקבוקים ואריזות של חומרי דישון שונים וכן חומר מבודד. בנוסף נמצא בארון הבגדים שלו סם מסוג קנבוס במשקל של למעלה מ-22 גרם. (צילום: אתר משטרת ישראל)

הכתבה המקורית פורסמה ביום 27.04.15 (אופירה חסיד) באתר KSN - לכתבה המקורית לחץ כאן.

נעצרו שני חשודים בהפעלת מעבדת הידרו - 232 קילו היידרו

pdf button
חדשות פלילים - בעל חנות לחיות מחמד באזור התעשייה בנתניה ועובד שלו, נעצרו בחשד להפעלת מעבדת סמים גדולה בה נתפסו כ-700 שתילי סם במשקל של 232 ק"ג. על פי החשד, השניים הפעילו את המעבדה במבנה ברחוב האורג 20, כשבקומה התחתונה ממוקמת חנות לחיות מחמד ובקומה השנייה מעבדת הידרו גדולה שמאובזרת בכל הציוד הנדרש לגידול מריחואנה בשיטת הידרו. בחיפוש שביצעו במקום שוטרי תחנת נתניה, ככל הנראה בעקבות מידע מודיעיני, נתפסו השתילים לצד ציוד רב לגידול שתילי הסם, חומרים כימיים במיכלים ועוד.

במהלך חקירתם שמרו השניים על זכות השתיקה. בדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בתשעה ימים. הסנגורית של בקשט, המוכר למשטרה, טענה במהלך הדיון כי לדברי מרשה כל מעורבותו מסתכמת בכך שהוא עובד במקום. עוה"ד של אחד מהשניים, עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי, טען כי מרשו חף מכל פשע. הכתבה פורסמה באתר פוסטה ביום 23.02.16 על-ידי מיכאל פרוסמושקין - לכתבה המלאה לחץ כאן. 

שוחרר ממאסר לאירוע משפחתי

pdf button
בניגוד לעמדת שירות בתי הסוהר התיר בית המשפט לאסיר תושב האזור לצאת לאירוע משפחתי; פרקליטו, עורך דין פלילי ג'קי סגרון טען כי מדובר באסיר למופת וכי נוכחותו באירוע אקוטית.

האסיר, תושב האזור, נדון לעונש מאסר בן 136 ימים בגין עבירות אלימות. פרקליטו של האסיר, עו"ד ג'קי סגרון, עתר לבית המשפט לשחרר את האסיר לחופשה מיוחדת בת 12 שעות, על מנת להשתתף באירוע משפחתי.

בעתירתו טען עו"ד סגרון, כי מדובר באסיר למופת, נקי מסמים וכי השתתפותו באירוע המשפחתי אקוטית, שכן אם לא יהיה יעיב הדבר על שמחת המשפחה.

מנגד טענו נציגי שירות בתי הסוהר, כי ועדת מסוכנות פנימית מצאה, שלא ניתן להמליץ על חופשה מיוחדת של האסיר, שכן מדובר באסיר בעל פרופיל אלימות במשפחה. עוד נטען, כי על פי חוות דעת של גורמי מודיעין, לאסיר יריבים רבים וקיים מידע שיש בו כדי להצביע על מסוכנות מחוץ לכלא.

שופטת בית המשפט המחוזי, מרכז – לוד, קלרה רג'יניאנו, נענתה לבקשתו של עורך דין פלילי סגרון והתירה לאסיר לצאת לחופשה חריגה על מנת שישתתף באירוע המשפחתי.
הכתבה המלאה פורסמה ביום 02.03.16 באתר KSN אופירה חסיד - לכתבה המלאה לחץ כאן

שוחררו החשודים בהצתת מתחם האחים בוקל

חדשות בפלילים - לאחר שהמשטרה הצהירה על התקדמות דרמטית בחקירת ההצתה "אחוזת אלכסנדרה" השייכת לאחים ברוך ואייל בוקל, החליטה הבוקר (21.9.15) המשטרה על שחרורם של חמשת החשודים מהמעצר לאחר שהראיות לכאורה, שלטענת המשטרה נאספו במהלך החקירה, טרם הבשילו לכתב אישום. החמישה הם: יצחק עלפי, עומר סער, רותם בר כהנא, עומרי זוארץ ודוד ציון. כאמור, השחרור של החמישה הגיע לאחר שבשבוע שעבר קבע השופט עמית מיכלס כי  "בתיק חלה התפתחות דרמטית שיש בה כדי לבסס את החשד נגד החשודים בצורה משמעותית ביותר". יתרה מכך, נציג המשטרה אף הצהיר באותו דיון כי  אותה ההתפתחות בחקירה "סותמת את הגולל על התיק... אני סבור שהתיק הולך לקראת הגשת כתב אישום... מדובר בראיה מאוד חזקה שקושרת את החשודים לביצוע העבירה, ראיה שאי אפשר להתעלם ממנה". כאמור, הבוקר החליטה המשטרה לשחררם. החמישה - אשר היו מיוצגים על ידי עורכי הדין ג'קי סגרון, שי שורר וחיה מלול – שוחררו למעצר בית עד 27 בספטמבר ובתנאים מגבילים נוספים. הכתבה פורסמה באתר פוסטה - לכתבה המקורית לחץ כאן.

alexandra

אישום: תקף בקרש שוטר שמנע לינץ' ושוחרר ממעצר

חדשות פליליםפרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (05.11.15) כתב אישום לבית משפט השלום בפתח תקווה כנגד תושב המרכז, בן 46, בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. מכתב האישום עולה כי לנאשם מיוחסות עבירות תקיפה הגורמת חבלה ממשית, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו וניסיון תקיפת סתם, כל זאת במסגרת הפיגוע שאירע בנתניה. ביום שני האחרון, דקר פלשתיני מספר אזרחים בעיר נתניה ולמקום הגיעו כוחות משטרה שעצרו את המחבל, השתלטו עליו, אזקו אותו והשכיבו אותו על הרצפה.

כוחות משטרה פעלו להרחקת אזרחים מהמקום בו נמצא הדוקר באותה העת. על פי כתב האישום, הנאשם הגיע למקום, אחז בקרש ארוך וניסה להכות את הדוקר מספר פעמים. שוטרים שהיו במקום ניסו למנוע מפדידה לפגוע בדוקר, אך הוא המשיך לנסות להכות אותו.של פדידה, עורך דין פלילי ג'קי סגרון, העביר ביקורת נוקבת על המעצר ועל כתב האישום, ואמר כי הדברים המיוחסים למרשו התרחשו טרם השתלטו השוטרים על המחבל, ונשקפה סכנה לחיי האזרחים. "לוקחים את הלקוח שלי ומאשימים אותו בתקיפת מחבל כאשר השוטרים שירו בו מועמדים לצל"ש. מרשי הגיע הרבה לפני שהשוטרים הגיעו, והוא מוצא את עצמו מאחורי סורג ובריח" אמר עורך דין פלילי סגרון, והוסיף "המשטרה יוצאת בפרסומים וקוראת לאזרחים להצטייד בנשק, הלקוח שלי לא הצטייד בנשק אלא לקח מקל ורץ אחרי המחבל, כדי להגן על האזרחים שהיו תחת סכנה ואיום ממשי. עדיף היה לו להיפצע כמו הקשיש שנלחם עכשיו על חייו?". - בית המשפט הורה על שחרורו של הנאשם למעצר בית.

הכתבה פורסמה באתר ידיעות אחרונות ביום 06.11.15 ענת מידן - לכתבה המקורית לחץ כאן.
הכתבה פורסמה באתר ישראל היום 05.11.15 נצחיה יעקב - לכתבה המקורית לחץ כאן.

 fadida

נחשפה רשת לייצור מטבעות מזוייפים

matbeot2
חדשות בפלילים - בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם של שלום פיטוסי (49)  מאשדוד, מאיר מטטוף (43) מתל אביב וסאם יאסין (40)  מטמרה החשודים בייצור מטבעות מזוייפים של 10 ושל 5 שקלים בכוונה להחדירם לשוק. השלושה, אשר מיוצגים על ידי עורכי הדין ג'קי סגרון, גלית בש ובנימין בן נתן,  נעצרו יחד עם מספר מעורבים נוספים שעוכבו לחקירה על ידי חוקרי היאל"כ בלהב 433 .  במחסן באיזור גוש דן שעל פי החשד החזיקו החשודים  נתפסו מכונות, גלופות וחומרי גלם לייצור מטבעות וכן מאות מטבעות החשודים כמזוייפים ברמות גימור שונות. המעצרים, העיכובים והחיפוש התבצעו בתום חקירה סמויה שניהלה להב 433 יאל״כ במסגרתה בוצעה פעילות מודיעינית, מבצעית וחקירתית אשר מנעה את הזליגה של המטבעות המזוייפים לשוק.הכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה ביום 30.09.15 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

אישום - גידלו סמים ליד בית קברות

pdf button
ביום 16.08.15 הוגש כתב אישום הוגש אתמול לבית משפט השלום בפתח תקווה נגד שלושה תושבי נתניה בין היתר בגין גידול סמים סמוך לבית קברות ביישוב אודים וכן בגין החזקת כלים להכנת סמים. במקום נתפסו שתילי סם במשקל של כ – 10 קילוגרם. פרים וגולן נצפו מביאים למקום מיכלי מים על מנת להשקות את השתילים. השניים אף מואשמים כי תיאמו גרסאות ביניהם כשבין היתר טענו בחקירתם כי הגיעו למקום על מנת לשטוף קברים ולהתבודד. גרבי אף מואשם בהפרת תנאים מגבילים בהם שוחרר במסגרת תיק סמים אחר בו הואשם בגידול 41 שתילי סם באזור נתניה.בדיון שנערך בבית המשפט השלום בפתח תקווה קיבל השופט את טיעוני עורך דין פלילי סגרון ג'קי והורה על שחרורו של הנאשם שהוא מייצג למעצר בית.
הכתבה המלאה פורסמה ביום 17.08.115 באתר פוסטה - לכתבה המקורית לחץ כאן

המשטרה התמהמה בביצוע מעצר - מגדל הסמים שוחרר

pdf button
צעיר בן 23, תושב השרון, נעצר בשבוע שעבר בחשד שגידל סמים בביתו. שוטרים, הגיעו לביתו של הצעיר, במרכז העיר, כשהם מצוידים בצו חיפוש- ככל הנראה בעקבות מידע מודיעיני שהיה בידיהם. במהלך החיפוש מצאו השוטרים שני עציצים בהם, על פי החשד, גודלו סמים.

פרקליטו של החשוד, עו"ד ג'קי סגרון, טען במהלך הדיון, כי במשך 20 ימים לא הגיעה המשטרה לעצור את החשוד. את נציג המשטרה שאל בדיון: "אני רוצה להבין את הרעיון, כי גם השופט לא הבין את הרציונל: אתה טוען שהוא מסוכן ועוסק בסמים, אבל משטרת ישראל 20 יום לא באה לדפוק לו בדלת, שיש חשד, למה לא מגיעים אליו?". בתשובה טען נציג המשטרה, כי אין לו מידע למה.

בהעדר הרשעות קודמות ביקש  עו"ד סגרון לשחרר את החשוד למעצר בית אצל ידידתו. שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, ארז נוריאלי, נענה לבקשת עו"ד סגרון וקבע בהחלטתו, כי "השאלה הטעונה הכרעה בבקשה זו, אפוא, אם החשוד ראוי לעונש בגין מעשים שבביצועם נחשד, או אם יהא במעצרו כדי להרתיע עבריינים-בכוח, אלא אך ורק אם מעצרו אמנם חיוני ונדרש לצרכי החקירה. יתר על כן, כמצוות המחוקק, גם בהתקיים חשד סביר ועילת מעצר על בית המשפט לבחון אם ניתן להשיג את מטרת המעצר האמורה בדרך חלופית של שחרור בערובה ובתנאים אשר פגיעתם בחירותו של החשוד פחותה מזו של מעצר".

ראה מדינת ישראל נגד בוניס - הכתבה המלאה פורסמה ביום 20.12.15 באתר ksn - לכתבה המקורית לחץ כאן

גנב הטרקטורון נעצר, שוחרר, נעצר ושוב שוחרר

pdf button
תושב המרכז (32) נעצר, בשבוע שעבר, בחשד שיחד עם אדם נוסף גנב טרקטורון מאבן יהודה. לאחר מכן החלו החשודים לפרק את חלקים מהטרקטורון. לפתע הבחין החשוד בשוטרים ועל פי החשד נכנס לרכב מסוג טויוטה והחל בנסיעה פראית תוך סיכון חיי שוטרים.

נציג המשטרה טען בדיון על הארכת מעצרו של החשוד, כי החשוד ברח מהזירה לאחר ששוטרים הגיעו למקום וניסה במהלך מנוסתו לדרוס שוטר. השוטר ירה לעבר הרכב בו היה החשוד. כמו כן טען, כי החשוד דרוש לחקירה תקופה ארוכה.

החשוד נעצר, ככל הנראה, כשבועיים לאחר המקרה, זאת למרות שבמשך שבועיים היו בידי המשטרה שמו ופרטיו של החשוד. פרקליטו של החשוד, עו"ד ג'קי סגרון, שאל בדיון על הארכת מעצר החשוד, את נציג המשטרה: "למה המתנתם שבועיים עד שהגעתם לשם? יש לכם שם של בן אדם, אם אתה טוען שהוא מסוכן, למה לקח לכם שבועיים להגיע לבית?בתגובה טען נציג המשטרה, כי צו החיפוש היה על שמו של חשוד אחר: "היה לנו משהו כללי ורק לאחר שהיה משהו קונקרטי הצו בוצע".

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, נחום שטרנליכט, שחרר את החשוד בתנאים מגבילים ומתח ביקורת על התנהלות המשטרה וקבע, כי למרות שצו החיפוש הוצא בתאריך ה-24.11.15 לא אצה למשטרה הדרך לבצע את החיפוש וכי לא התקבל הסבר ממשי מדוע המשטרה השתהתה: "אני יכול להסיק מאותה השתהות, כי היא מלמדת על כך שגם המשטרה איננה סבורה, שקיימת מסוכנות ממשית במקרה זה".

יומיים לאחר מכן נעצר שוב החשוד, בטענה, כי הוא נמלט. פרקליטו עו"ד הציג בפני בית המשפט את פרוטוקול הארכת המעצר שהתבצעה יומיים קודם ושאל את נציג המשטרה: "אתה אומר שהוא בבריחה והוא אצלכם, אתה מבקש את מעצרו והוא משתחרר ואתה לא מבקש עיכוב ביצוע". בתגובה טען נציג המשטרה, כי החשוד היה דרוש לחקירה במשטרת שדות וכי ברגע שהוא שוחרר ממשטרת שדות, משטרת נתניה נכנסה לתמונה.

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, ארז נוריאלי, לא נענה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד ושחרר אותו בתנאים מגבילים.

ראה מדינת ישראל נגד עמר - הכתבה המלאה פורסמה ביום 20.12.15 באתר ksn - לכתבה המקורית לחץ כאן

המדובב הטוב, המדובב הרע

pdf button

לפני 11 שנה הרעיפה הפרקליטות שבחים על מדובב שהביא להרשעה של נאשם ברצח, עכשיו מפריכה הפרקליטות את האמינות של אותו המדובב כמי שניזון משמועות בנוגע לתיק רצח אחר – הכל כדי להכשיר את עד המדינה "הנתנייתי" במסגרת פרשה 512.
 maariv_-_15-10-2_medovevהכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה 04.10.14 - לכתבה המלאה לחץ כאן.

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !