סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

עבודות שירות - מה זה?

עבודות שירות הם למעשה חלופת מאסר, היינו סוג של עונש שגוזר בית משפט על נידון בעבירות פליליות. עבודות השירות מבוצעות במסגרות ציבוריות או במוסדות ללא כוונות רווח, כגון בתי תמחוי, בתי חולים, מוסדות גריאטריים, מוסדות לילדיעם, שיקום לנכים,עבודות ניקיון ועוד.

ניתן להמיר עונש מאסר בפועל לעונש שירוצה בדרך של עבודות שירות רק כאשר בית המשפט גזר עונש שאינו עולה על שישה חודשים. ההליך של עבודות שירות מונהג בישראל מאז שנת 1987, ושירות בתי הסוהר מופקד על ביצוע עבודות השירות. בכל מקום בו נעשות העבודות מצוי גם מפקח מטעם השב"ס  אשר מוודא ביצוע עבודות השירות ותפקוד תקין של העובד. הכוונה מצד המחוקק במתן אפשרות לבצע עונש מאסר בעבודות שירות הייתה שהעונש יושת על עבריינים שהעבירות בהן הורשעו היו מרף תחתון וכאלה שאין לחובתם עבר פלילי מכביד או כאלה שעברו הליך שיקום.

במקרים בהם המפוקח אינו מבצע את עבודות השירות כדבעי ומפר את כללי המשמעת אזי הוא מוזמן לשימוע אצל הממונה על עבודות השירות ואח"כ רשאי קצין שירות בתי הסוהר להורות על הפקעת יתרת עבודות השירות, היינו שיתרת ימי המאסר ירוצו בבית סוהר ולא בעבודות שירות. באם הייתה החלטה כאמור להפקיע את עבודות השירות אזי רשאי המעוניין לפנות ב - 'עתירת אסיר' לבית המשפט המחוזי כנגד ההחלטה.

ההבדל בין עבודות שירות לבין שירות לתועלת הציבור (של"צ) הוא משמעותי, במקרה של עבודות שירות, מדובר בעונש המושת על עבריין מורשע. לעומת זאת, של"צ מושת בדרך כלל במקרים בהם בית משפט מחליט להימנע מהרשעה. עבודות של"צ, להבדיל מעבודות שירות, יש להם היבט יותר התנדבותי מאשר לעבודות שירות. עבודות השל"צ אינן מצויות תחת פיקוח השב"ס. ביצוע השל"צ הרבה יותר נוח שכן הינו נדרש לבצע כמות מסויימת של שעות, בזמנו החופשי להבדיל מעבודות שירות המבוצעות חמישה ימים בשבוע, יום אחרי יום, כשמונה שעות בכל יום. עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הינו בעל ניסיון נרחב בתחום זה. 

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

עורך דין פלילי מומלץ בתל אביב - למה?

עורך דין פלילי מומלץ בתל אביב - משרדו של עורך דין פלילי בתל אביב סגרון ג'קי-הנרי נותן שירותים מקצועיים בכל רחבי הארץ. חלק גדול מלקוחות המשרד הינם מתל אביב, מאזור מרכז, גוש דן והשרון. שכירת שרותיו של עורך דין פלילי העובד באזור תל אביב מקנה יתרון ברור ללקוחות שענייניהם מתנהלים במחוז תל אביב שהרי הייצוג מהווה "משחק בית" לסניגור ומעצם ההתחככות היומיומית עם רשויות התביעה, שופטים וקציני מבחן, יכול הסניגור, בדרך כלל, להביא את התיק לתוצאות טובות יותר. שימוש בעורך דין שאינו מקומי, הופכת את הייצוג למעין 'משחק חוץ'...משרדו של עו"ד סגרון ממוקם בעיר נתניה משנת 2000 ומשכך נגישותו והיכרותו עם ה - 'טופוגרפיה' של תל אביב, גוש דן והשרון מסייעת בייעול ענייני הלקוח. 

חשודים בפלילים, נאשמים בפלילים, עצורים, אסירים ועוד נעזרים בשירותיו של עו"ד פלילי בתל אביב. עורך דין סגרון נחשב לעורך דין פלילי בתל אביב וככזה פונים אליו שלל לקוחות המתגוררים באיזור זה בשל הקרבה הגיאוגרפית אליהם. מיקומו של עורך הדין הפלילי 'קרוב לבעיה' והזמינות התמידית של 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. יכולה ליתן מענה און ליין כמעט תמיד ובכך לסייע במקרים דחופים בהם נדרשת התערבות של עורך דין פלילי ללא דיחוי. 
העובדה שמתקני הכליאה, בתי המעצר, בתי המשפט, תחנות המשטרה ויחידות התביעה והפרקליטות הפלילית נמצאות בקרבת המשרד מקלה על העבודה של עורך הדין הפלילי ומאפשרת תמרון ונגישות מהירה ואפקטיבית כמעט תמיד בזמן אמת. 
כאשר אדם נקרא לחקירה ו/או נמצא מעוכב או עצור לפני חקירה משטרתית ישנה חשיבות מכרעת לפגישה עם עורך הדין הפלילי אשר יידע לייעץ ללקוח את הייעוץ המקצועי הטוב ביותר ובכך עשוי הדבר למנוע ימים רבים של מעצר, חקירות ממושכות, מאסרים ממושכים ובסופו של דבר עשוי הדבר גם לחסוך כספים רבים שיידרש הלקוח להוציא בהמשך באם לא ייקבל ייעוץ מתאים או יחליט להשיב לחוקריםלא ייעוץ מקצועי כלל.
ייעוץ מקצועי ונכון של עורך דין פלילי יכול להביא לשחרור מיידי של מעוכב במשטרה וגם במקרים מסויימים לשחרור מהיר ממעצר ויכול לשנות את כל ההליך הפלילי המתנהל כנגד הלקוח לטובה. 
עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הוא בעל מוניטין רב שנים ומתמחה בייצוג, ייעוץ וניהול תיקים מכל גווני הקשת הפלילית ובעיקר: עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות אלימות, עבירות של אלימות במשפחה, עבירות מרמה, עבירות הונאה, עבירות של הלבנת הון, עבירות גניבה, עבירות רצח והריגה ועבירות של קטינים.
בין לקוחותיו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניתן למצוא מגוון רחב של לקוחות החל באנשים נורמטיביים ללא הסתבכויות קודמות ובעלי רישום פלילי נקי, לרבות רופאים, עורכי דין, אנשי הייטק ואנשים שזו להם הסתבכות ראשונה עם החוק וכן ארגוני פשיעה וראשיהם הנחשדים ונאשמים בפשיעה כלכלית ופשיעה חמורה.
הנחקר במשטרה אינו מצוי ביחסי כוחות שווים מול החוקר, בדרך כלל הוא אינו יודע מדוע נקרא בכלל למשטרה. החוקר המשטרתי המנוסה בדרך כלל משתמש בכל מיני תרגילי חקירה ומניפולציות פסיכולוגיות המותירות את הנחקר בעמדה נחותה, במצוקה רגשית ובחוסר שיוויון מול מעכת אכיפת החוק שמנסה ללחוץ על הנחקר ולהוציא ממנו כל מידע אפשרי שיכול לקדם את ההליכים החקירתיים.
העובדה שנחקר חף מפשע אינה מצדיקה וויתור על הסתייעות בעורך דין פלילי שיסייע בשלב זה שהרי אם אדם כבר זומן לחקירה משטרתית, אז כנראה שישנה בעיה גם ללא קשר לאשמתו של הנחקר. חשוב שלא 'לחסוך' על הסתייעות בסניגור וגם כאן לעיתים הזול הוא היקר.
מבין כל עורכי הדין הפליליים בתל אביב, עורך דין פלילי סגרון ג'קי - הנרי הינו עורך דין פלילי מומלץ בתל אביב והינו מופיע באופן תדיר בבתי המשפט בתל אביב.
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

אישום: תושב חדרה גידל קנאביס וניהל מעבדת סמים מסוג הידרו בביתו

b8f2f945 38c4 45b7 8843 e00a267d4c17

חדשות פלילים - תושב חדרה בן 54 בעל עבר פלילי בתחום הסמים הואשם השבוע בגידול מעבדת סמים מסוג הידרו במשקל קילוגרמים בדירה שכורה בגבעת אולגה. בנוסף הוא מואשם כי לאחר שהוא שעצר וכיבה את הרכב לבקשת השוטר הוא התניע אותו שוב בעת שהשוטר ניסה לפתוח את דלת המכונית והחל להימלט תוך שהוא גורר את השוטר כשהוא אוחז בחלקו הימני של הרכב. כתוצאה מכך, נזרק השוטר הצידה ובכך נטען בכתב האישום סיכן הנאשם את השוטר.

כעבור מספר ימים נעצר הנאשם ובמהלך חקירתו הוא הודה בגידול הסמים וטען שגידל אותם לצורך שימוש עצמי. התביעה המשטרתית ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים אולם שופט בית המשפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, קיבל את טענות הסנגורים והורה לשחררו למעצר בית אצל קרובי משפחתו. עורך דינו סגרון ג'קי - הנרי בירך על החלטת בית המשפט להורות על השחרור, זאת חרף התנגדות נחרצת מצד המשטרה ורשויות התביעה.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פלאשנט מאת שלומי גבאי מיום 2.10.16 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

 

תקיפה סתם - מהי?

תקיפה סתם – תקיפה היא למעשה הפעלת כוח כנגד גוו של אדם ללא הסכמתו. חוק העונשין מגדר מספר סוגי תקיפות כאשר הקלה ביותר מבין עבירות התקיפה היא 'תקיפה סתם'. המדובר בהפעלת כוח אסורה אשר תוצאותיה קלות ולא "הניבו" חבלות לנפגע.

עבירת התקפה סתם מצויה בסעיף 378 לחוק שם נכתב: : "המכה אדם, נוגע בו, דוחפו או מפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין  או בעקיפין, בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית- הרי זו תקיפה: ולעניין זה, הפעלת כוח – לרבות הפעלת חום, אור, חשמל, גז, ריח או כל דבר או חומר אחר, אם הפעילו אותם במידה שיש בה כדי לגרום נזק או אי נוחות".

העונש המרבי שקובע חוק העונשין לתקיפה סתם הוא עד שתיים מאסר. לציין כי אמנם נכון שמדובר בעבירת התקיפה המינורית ביותר אולם לעיתים, לפי נסיבות המקרה, דורשת המדינה להשית על הנאשם את העונש המרבי ואז עומד הנאשם בסכנה של גזירת דינו לתקופה של עד שנתיים מאסר בפועל.

קיימות עוד כמה סוגי תקיפות כדלקמן:

תקיפה חבלנית – עבירת תקיפה שגרמה לצלקות על הקורבן – העונש: עד 3 שנות מאסר.

תקיפת עובד ציבור – העונש: עד 5 שנות מאסר.

תקיפה בצוותא (מספר תוקפים) – העונש: עד 4 שנות מאסר. אם המותקף הוא בן משפחה העונש: עד 6 שנות מאסר.

תקיפה לשם פציעה – מדובר בעבירה שתוכננה וכוונה מראש לפציעת הקורבן, העונש עד 3 שנות מאסר.

תקיפת בן זוג – תקיפה בין בני זוג לרבות ידועים בציבור – העונש: עד 3 שנות מאסר.

תקיפות במשפחה – כפל העונש לעבירת התקיפה סתם – העונש: עד 4 שנות מאסר.

עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון עשיר בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות אלימות בכלל ובעבירות תקיפה בפרט ולמשרדנו ניסיון עשיר ומוכח בייצוג בקרים בהם מיוחסות לנאשמים עבירות אלימות.

אלימות במשפחה - אלמ"ב - מהי?

אלימות במשפחה (אלמ"ב ) היא הפעלת אלימות בין בני משפחה. המדובר באלימות פיזית, נפשית ו/או מינית. בין אם מדובר בבעל המכה את אשתו חברתו או ידועתו בציבור, בין אם להיפך, בין אם אב או אם מכה את ילדיו/ה ואח מכה את אחיו או אחותו וכו'.

לצערנו, תחום האלימות במשפחה הינו מסוג העבירות השכיחות ביותר כיום במדינת ישראל ולפי הסטטיסטיקות שנעשו לאחרונה כ – 21 אחוזים מהנאשמים במדינת ישראל שנת 2016 הינם נאשמים בשל ביצוע עבירות אלימות במשפחה.

כמעט ולא חולף יום בו התקשורת אינה מסקרת אירוע אלים חמור בתא המשפחתי ומקרים רבים של אלימות חוזרת בתא המשפחתי סופם להסתיים ברצח של הקורבן.

מאידך, ישנה תופעה פסולה אחרת שהשתרשה בשנים האחרונות ולפיה יש ריבוי תלונות שווא בעבירות אלימות במשפחה, בעיקר, כאשר אחד הצדדים ביקש להשתמש בתלונה כסוג של "נשק" שאפשר לקבל יתרון בהליך הגירושין.

במסגרת עבודתי כעורך דין פלילי, מזה שנים רבות, נחשפתי לא אחת למקרים בהם נשים וגברים הגישו תלונות כוזבות כנגד הצד השני ולאחר חקירה נגדית מייגעת התוודו כי הגשת התלונה הכוזבת הייתה פרי ייעוץ שקיבלו על-ידי עורכי דין לענייני משפחה שייעצו להם להתלונן כנגד בן/בת הזוג גם כשלא היו דברים מעולם.

בשל ריבוי העבירות מסוג זה נוהגות הרשויות באפס סלחנות ונראה שכל אימת שנעצר אדם בעבירות אלה אזי נכנסות רשויות החוק לפאניקה ונוהגות "לרוץ" עם ההליכים המשפטיים גם במקרים "אפורים".

בקשה למעצר עד תום ההליכים בעבירות אלמ"ב:

ברוב המקרים לצד כתבי האישום המוגשים בגין עבירות אלימות במשפחה ובעיקר תקיפת בן זוג מוגשת גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. בדרך כלל, כאשר מדובר באלימות שאינה נמוכה ובנאשמים נעדרי עבר פלילי בית המשפט נעזר בתסקיר שירות מבחן בטרם יחליט באם לשחרר את הנאשם ממעצר או להאריך את מעצרו. חשוב לציין כי בעבירות אלימות במשפחה, כמו בעבירות סמים, ישנה חשיבות לשיבוצם של הנאשמים בהליכים טיפוליים מתוך הבנה שלאחר ריצוי עונש הנאשמים חוזרים לתא המשפחתי ולמעשה הבעיה לא נפתרה והמשפחה ניצבת שוב בפני סיכון.

חשוב לציין כי בתיקי אלימות במשפחה יש נדבך מסוכנות וחומרה נוסף וזאת בשל היותם סכסוכים כאלה שתחילתם בסכסוך פעוט או מילולי, שהופך במהרה לאלימות קשה ובוטה ובמקרים קיצוניים אף לרצח.

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הינו עורך דין פלילי מומחה בתחום זה ולו ניסיון רב בייצוג נאשמים וחשודים בעבירות אלה. התנהלות נכונה של עורך הדין יכולה "לחסוך"  לנאשמים זמן רב במעצר/מאסר ויש בה כדי להביא את התיק לתוצאה קלה הרבה יותר או לזיכוי במקרים מסוימים.

כאשר מדובר בעבריינים רצידיוויסטים, בעלי עבר פלילי, אז אין ספק אצלם שיש לשכור שירותי עורך דין פלילי ולא להשתמש בעורך דין "כולבויניק" שמייצג גם בהליכים פליליים. חד משמעית, המדובר בדיני נפשות העשויים להביא את הנאשמים לתוצאה קשה ועגומה ומשכך חשוב להסתייע רק בעורכי דין מקצוענים המתמקצעים רק בתחום הפלילי.

אם ברצונך לזכות בטוב ביותר והחירות שלך חשובה צור קשר עוד היום עם עו"ד פלילי סגרון ג'קי הנרי.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

מהו כתב אישום?

לאחר שנסתיימה חקירת המשטרה שבדקה את החשדות כנגד החשוד מעבירה זו את המלצתה לידי רשויות התביעה המשטרתית (לעיתים לידי הפרקליטות הפלילית). רשויות התביעה בוחנות את החומר שנאסף על-ידי המשטרה ובוחנות באם יש ראיות או די ראיות להגשת כתב אישום וכן באם יש אינטרסס ציבורי בהגשת כתב האישום.

כמעט תמיד המדינה היא המאשימה כאשר מהצד השני נמצא הנאשם שלו מייחת המדינה את ביצוע העבירות.

לאחר שרשויות התביעה החליטו על הגשת כתב האישום כנגד הנאשם אזי מוגש כתב האישום לבית המשפט שלו הסמכות העניינית והמקומית לדון בעניין. כתב האישום אמור לפרט בדיוק מה, מתי ואיפה ביצע הנאשם את הנטען כלפיו.

התביעה אמורה לכלול בכתב האישום גם את הוראות החיקוק המפורטות עליהן עבר הנאשם וגם את העובדות המהוות בסיס להפרת החוק.

מרגע הגשת כתב האישום הופך האדם שלו מיוחסת הפרת החוק לנאשם, זאת להבדיל מחשוד טרם הגשת כתב האישום.

חשוב לציין כי לפי החוק יש מיקרים מסוימים בהם מחויבות  רשויות התביעה לערוך הליך שימוע/יידוע בטרם הגשת כתב אישום, אי ביצוע ההנחיה האמורה עשוי להביא לביטול כתב האישום.

לעו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון רב ומוכח בהתמודדות עם כתבי אישום חמורים ולא אחת לאחר ששוכנע בית המשפט בכך שנפל פגם בכתב האישום שהוגש כנגד נאשם ו רשויות התביעה לא הקפידו על הוראות החוק בדרך הגשת כתב האישום, בוטל כתב האישום נגד הנאשם/ים.

פרשה 512 - תיק הרצח הסתיים בשלוש וחצי שנות מאסר בלבד

kfirhanuna2222

חדשות פלילים שריפה במטה הארצי כילתה את הראיות מתיק החקירה המקורי, כך שאפילו עד המדינה "הנתנייתי" והודאה חלקית בפני מדובב לא הספיקו להרשעה ברצח התוצאה: חמש שנים בלבד לכפיר כהן כששנה וחצי מהן בחופף לתיק אחר, בזמן שברטו חג'ג' כבר שוחרר.

 - יותר מ-12 שנים לאחר שדורון סרוסי נרצח בנתניה, שני תושבי העיר שהואשמו ברצח – כתב האישום נגד הנאשמים ברצח תוקן, הם הורשעו בעבירות מופחתות, ונידונו לעונשי מאסר קלים באופן יחסיעל אחד הנאשמים, נגזר עונש של חמש שנות מאסר. שנה וחצי מתוכם הוא ירצה בחופף למאסר בתיק אחר. הנאשם השני, נידון לארבעה חודשי מאסר בלבד, שאותם כבר סיים למעשה לרצות.

סרוסי נרצח בשנת 2004, לאחר שהשתחרר מהכלא ודרש לקבל את חלקו בניהול פיצוצייה בתחנת דלק בדרום העיר נתניה. על רקע מאבק השליטה הזה, ב-18 אפריל באותה שנה נערכה פגישה בין סרוסי, מימון ואחרים בבית קפה בנתניה. סרוסי סירב להצעה שהועלתה בפגישה, ועזב אותה נסער וכועס. לאחר מכן סיפר לאביו על כישלון הפגישה ואף אמר לו: "היום הוא יום מותי".

באותו ערב הגיע סרוסי לדירה של אברהם (בבר) איבגי בשכונת דורה, ששימשה אז כמקום מפגש ו"דירת עישונים" של עבריינים מקומיים. סרוסי הסתגר באחד החדרים, והורה לאיבגי לא לפתוח את הדלת לאיש. בדירה שהו אז מספר אנשים, שחלקם הוזכרו בכתב האישום: שלומי דקל, בצלאל (בנצי) אקוע ובני ראובן, שהגיעו כדי "לעשן". בשלב מסוים הגיעו אל המקום חג'אג' וכהן; בכתב האישום נטען כי כאשר דקל פתח חלקית את הדלת, הם הדפו אותו פנימה ונכנסו לחדר בו שהה סרוסי, שבינתיים נרדם.

לפי כתב האישום המקורי, בעת שהיו בחדר תקפו השניים את סרוסי, דקרו אותו בחזה, שיספו את גרונו, הותירו אותו בחדר מתבוסס בדמו ועזבו את הדירה. בשארית כוחותיו ובסיועו של איבגי, סרוסי ירד לפתח הבניין. אל המקום הוזעק אמבולנס שפינה אותו לבית החולים, אבל מהר מאוד הוא איבד את הכרתו, אשר לא שבה אליו. בחלוף חמישה חודשים הוא נפטר בבית החולים.

תחנת משטרת נתניה סגרה את תיק החקירה, למרות שכהן הודה בזמנו ברצח בפני מדובב. הסיבה: לא רק הוא הודה, היו חשודים אחרים שסיפרו כי הם רצחו את סרוסי. במשך שנים נותר התיק "סגור", עד שבמסגרת פרשה 512 נרשמה פריצת דרך בחקירה; בעקבות אמירות מסוימות של עד המדינה "הנתנייתי", ועדות מחזקת נוספת של חברו הטוב, חודשה החקירה ולבסוף הוגש כתב האישום נגד כהן וחג'אג'.

אלא שעו"ד פלילי סגרון ג'קי - הנרי הצביע בפני הפרקליטות על שורה ארוכה של קשיים ראייתיים. בין היתר, חוות דעת פתולוגית קבעה כי לא ניתן  למצוא קשר סיבתי בין מותו של סרוסי לבין אירוע הדקירה. גם קלטת שמע משנת 2004, ובה הווידוי של כהן לגבי הרצח בפני מדובב, לא חיזקה את התיק. לכל אלה יש להוסיף, כי שריפה שפרצה בשנת 2006 במטה הארצי של המשטרה, כילתה דגימות טביעות אצבע שהיו בתיק, כמו גם דגימות די-אן-איי ותמונות ממסדרי זיהוי.

בעקבות הקשיים הללו נאלצה הפרקליטות להסכים להסדר טיעון מקל מאוד, במסגרתו הוגש כתב האישום המתוקן. בהתאם להסדר, מכתב האישום החדש נמחקה עבירת הרצח, ובמקומה יוחסה לכהן עבירת "חבלה בכוונה מחמירה". לחג'ג' יוחסה עבירת שיבוש מהלכי משפט. בין הצדדים סוכם כי מעונשי המאסר שייגזרו על שני הנאשמים תנוכה התקופה בה ישבו במעצר.

בנוסף הוסכם כי כהן ישלם למשפחתו של סרוסי פיצוי של 10,000 שקל, וגזר דינו יינתן חצי שנה לאחר ההרשעה, משיקולים הנוגעים לשילובו בשיקום ולתשלום הפיצויים. לגבי חג'אג' הוסכם, כי הצדדים יעתרו במשותף לעונש של ארבעה חודשי מאסר, בין היתר על רקע הידרדרות במצבו הרפואי שחלה מאז הוגש כתב האישום נגדו. המשמעות: הוא ריצה את עונשו במלואו, ושוחרר כבר אתמול מהאיזוק האלקטרוני שהיה צמוד אליו במשך תקופה ארוכה.

עורך דין פלילי - חרום - זמינות 24/7 - מדוע?

עורכי דין פליליים זמינים 24/7 - בעוד שחלק מעורכי הדין הפליליים מציינים במפורש את שעות העבודה שלהם מנגד ישנה חשיבות מכרעת לכך שעורך דין פלילי יהיה זמין למקרים דחופים ויהיה זמין ונגיש 24/7 שעות בימממה, מסביב לשעון.

החשיבות בזמינות הכמעט תמידית של עורך הדין מאפשרת ליתן "טיפול נמרץ" למי שנעצר או נחקר לראשונה ולאפשר לו לקבל את ההגנה הטובה והראויה ביותר תוך זמן סביר כדי שהדבר יסייע לו להשתחרר מהמעצר.

הזמינות של עורך הדין הפלילי מאפשרת מתן מענה ללקוח ולבני משפחתו תוך זמן קצר ועורך הדין הפלילי משמש כמורה נבוכים למי שהסתבך ואינו יודע כיצד לנהוג מול רשויות אכיפת החוק. עורך דין פלילי חרום סגרון ג'קי הנרי הינו עורך דין פלילי מומלץ, בין השאר, בגלל זמינותו הכמעט תמידית, המענה המיידי והזמינות הגבוהה ובכך הינו יכול להימצא כמעט תמיד בזמן אמת במקומות שהוא נדרש להגיע.  

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הוא בעל מוניטין רב שנים ומתמחה בייצוג, ייעוץ וניהול תיקים מכל גווני הקשת הפלילית ובעיקר: עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות אלימות, עבירות של אלימות במשפחה, עבירות מרמה, עבירות הונאה, עבירות של הלבנת הון, עבירות גניבה, עבירות רצח והריגה ועעבירות של קטינים.
בין לקוחותיו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניתן למצוא מגוון רחב של לקוחות החל באנשים נורמטיביים ללא הסתבכויות קודמות ובעלי רישום פלילי נקי, לרבות רופאים, עורכי דין, אנשי הייטק ואנשים שזו להם הסתבכות ראשונה עם החוק וכן ארגוני פשיעה וראשיהם הנחשדים ונאשמים בפשיעה כלכלית ופשיעה חמורה.

ההתייחסות להליך הפלילי היא בצורה שבה מתייחסת הרפואה המודרנית ל - 'טיפול נמרץ', ומבחינת עורך דין סגרון ג'קי, טיפול חכם, מהיר ומדוייק יכול להציל חיים.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

הברירה הטבעית של עמאר דבח - אסיר השחית פניו של אסיר אחר

  tkifa dabah

חדשות פלילים 11 חודשי מאסר נגזרו על דבאח, אסיר בכלא רימונים שתקף וחתך את אסיר העולם מאיר צדוק בעזרת מכסה של קופסת שימורים. סנגורו: "יש מצבים בהם לכלוא ניצבות שתי אפשרויות: להיות טורף או נטרף". עאמר דבאח (34), אסיר מכלא הדרים, ירצה 11 חודשי מאסר נוספים בעקבות תקרית בכלא, במהלכה תקף וחתך את אסיר העולם מאיר צדוק.

חדשות בפלילים - דבאח, במקור תושב דייר אל-אסד, מזוהה עם ארגון הפשע אבו לטיף. הוא מרצה 6.5 שנות מאסר, בין היתר בגין עבירות אלימות, גרימת נזק לרכוש ונשק, לאחר שבעבר ריצה מאסר בגין עבירות סחיטה בכוח ובאיומים, ותקיפה. מנגד, צדוק מרצה מאסר עולם, לאחר שב-4 באפריל 2004, רגע לפני פסח, הוא רצח ביריות את יוסף בוקריץ ז"ל, לעיני ילדיו בחצר ביתו בראשון לציון.

בצהרי ה-23 ביוני אשתקד, בחצר הכלא של אגף 10 בכלא הדרים, בזמן שצדוק שהה בחצר, דבאח תקף אותו במכות אגרוף, הפיל אותו על הרצפה ופצע אותו באמצעות מכסה של קופסת שימורים, בפניו, בצווארו וביד ימינו. כתוצאה מהפציעה, לצדוק נגרם חתך באורך 10 ס"מ בלחי - פציעה שבעקבותיה הוא אושפז למשך יומיים והמקום בו נחתך נתפר.

דבאח הואשם בפציעה בנסיבות מחמירות. לאחר דין ודברים בין סנגורו, עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי, לבין התביעה, הגיעו הצדדים להסדר טיעון לפיו הוא יודה, יורשע והצדדים יעתרו במשותף ל-18 חודשי מאסר – כאשר 11 חודשים ירוצו במצטבר למאסר אותו הוא מרצה כיום.

הכתבה המקורית פורסמה באתר 'פוסטה'  על ידי מיכאל פרוסמושקין ב . - לכתבה המלאה לחץ כאן

סוכן סמוי הפליל 30 חשודים בפרשית ייבוא קוקאין מקולומביה

 

חדשות פלילים

חדשות פלילים - סוכן סמוי, אסיר לשעבר, הפליל למעלה מ – 30 חשודים בעבירות סמים, ביניהם גם ישראלי מנתניה המרצה שם עונש קל 12 שנות  מאסר. בין העצורים גם עורך דין מוכר.

המשטרה טוענת כי פיצחה רשת של יבואני סמים מקולומביה שייבאה קוקאין איכותי לאירופה ולישראל . המשטרה טוענת כי החשיפה רחבת ההיקף היא פרי הפעלתו של סוכן חשאי, במשך למעלה משנה. הסוכן, הינו עבריין מאוד מוכר בבראנז'ה של האסירים ובעיקר נחשב לבר סמכא בעולם יבוא הסמים. המשטרה טוענת כי, בין השאר, המבצע סיכל ייבוא של 60 ק"ג קוקאין לישראל שהיו אמורים להיות מוסלקים בתוך שקי צבע.

אחת העצורות בתיק שוחררה על-ידי עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי, לאחר שלושה ימים ששהתה במעצר. נכון לרגעים אלה

(22.09.16) שאר החשודים בפרשייה עדיין מצויים במעצר 

 לפרטים נוספים וייעוץ ללא התחייבות מעו"ד פלילי סגרון ג'קי לחץ כאן

חדשות פלילים שוטרים תקפו קשות שחקן נבחרת על בכדורסל

basketball

חדשות פלילים עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי מתראיין אודות אירוע בו שחקן נבחרת ישראל לשעבר בסך הכל ביקש לבלות עם חבריו בים בנתניה, אך מפגש עם שוטרים גרם למעצרו: "הכניסו אותנו לניידת אזוקים בידיים וברגליים, התייחסו אלינו כמו מחבלים. אני שחקן כדורסל 15 שנה, שיחקתי בקבוצות הכי בכירות ובנבחרות ישראל, ומכניסים אותנו לתא מעצר בבגד ים, מפוצצים במכות"מהו ההבדל בין מאסר על תנאי בר הפעלה לבין חב הפעלה?

תקופת התנאי - ככלל, אם בית משפט לא הורה אחרת אזי תקופת התנאי מתחילה ביום גזר הדין, היינו: זו התקופה שבין שנה לשלוש שנים שבמהלכה נאסר על הנאשם לבצע את העבירה/ות שנקבעה/ו בגזר הדין שבו הוטל התנאי.

תקופת תנאי לאסיר - אם מוטל על נאשם מאסר בפועל בכלא יחד עם אותו תנאי שהוטל או שעל הנאשם שהוטל עליו תנאי כבר חל מאסר בפועל שהוא מרצה אותו מתיק קודם, במקרים אלה תקופת התנאי תתחיל מיום שחרורו הפיסי של הנאשם ממאסרו.

מאסר על תנאי בר הפעלה - לפי סעיף 52 ג' ריישא לחוק העונשין אם בתוך תקופת התנאי הנאשם ביצע עבירה נוספת אחת כלומר עבירה אחת מאלה שאסור לו התנאי הוא בר הפעלה כלומר: ביהמ"ש רשאי להפעיל את התנאי אך לא חייב.

מאסר על תנאי חב הפעלה - אם בתוך תקופת התנאי הנאשם ביצע יותר מעבירה נוספת אחת. המאסר התנאי הוא חב הפעלה כלומר: חייב ביהמ"ש שדן בגזר הדין על העבירות שהפרו את התנאי, חייב להפעילו. כמו כן, במקום הפעלת התנאי בר ההפעלה, רשאי ביהמ"ש להאריך את תקופת התנאי, כלומר למרות שהתנאי הופר הוא לא יופעל אלא תינתן לנאשם הזדמנות נוספת. מאסר על תנאי שלא הופעל ותקופת התנאי שלו הוארכה, לא ניתן האריכה בשנית ואז המאסר על תנאי יהפוך חב הפעלה. כל זאת למעט חריג שלפיו רשאי ביהמ"ש גם תנאי חב הפעלה להאריך את תקופת התנאי שלו שוב ושוב. [סעיף 85 לחוק העונשין גמילה למשתמשי סמים].

מאסר מותנה בזמן חופשת אסיר - אם נאשם שמרצה מאסר בכלא יוצא לחופשה ובמהלך החופשה מבצע עבירה שמפרה את התנאי לפי ס' 52ג, המאסר על תנאי יופעל נגדו למרות שאם ביהמ"ש לא אומר אחרת והוא מרצה מאסר בכלא, תקופת התנאי אמורה לחול רק מיום השחרור. - קוראים לזה תקופת תנאי חקוקה מצטברת.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

האם שוטר חייב להזדהות (להציג תעודת שוטר)?

בהתאם לפקודת המשטרה, שוטר שלבוש מדים יענוד תג זיהוי גלוי לעין הנושא את שמו ושם משפחתו. לחובה זו אין חריגים, והיא חלה על שוטרים במדים מכל סוג שהוא – גם על מי שעוטה על מדיו שכפ"צ או מעיל וגם על  שוטרי יס"מ. שוטר שאינו לובש מדים חייב להזדהות בפני האדם שכלפיו הוא מפעיל את סמכויותיו.

שוטר במדים מחויב גם בהצגת תעודת המינוי שלו לבקשת האדם שכלפיו הוא מפעיל את סמכויותיו, וכן במסירת פרטי זהותו ומספרו האישי לבקשת כל אדם – כל זאת בין אם הוא לבוש מדים ובין אם לאו. פטור מחובת ההזדהות (מלבד החובה לענוד תג לשוטר במדים) קיים בנסיבות בהן ההזדהות עלולה לסכל את ביצוע הסמכות, או לפגוע בביטחונו של השוטר או של אדם אחר. ברגע שחלפו הנסיבות שמנעו את מילוי חובת ההזדהות, חייב השוטר לחזור ולמלא את חובתו להזדהות. אי ענידת תג זיהוי ואי מילוי חובת ההזדהות מהווים עבירת משמעת.

 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

האם חייבים להזדהות (הצגת תעודת זהות) לשוטר?

לפי חוק החזקת תעודת זהות והצגתה, שהוגדר בתקנות לשעת החירום ב-1971 ונחקק בשנת 1982, תושב שמלאו לו 16 שנים חייב לשאת עמו תמיד תעודת זהות ולהציגה בפני ראש רשות מקומית, שוטר או חייל במילוי תפקידם, כשידרשו זאת ממנו. ב-1981 נדרש בית משפט המחוזי לסוגיה זו, וקבע כי החוק מקנה לכל שוטר סמכות במילוי תפקידו לדרוש הצגה של תעודת זהות מכל אדם, גם ללא חשד לביצוע עבירה. כאשרעל-פי החוק, סירוב להצגת תעודה בנסיבות הנ"ל, היא בגדר עבירה על החוק.

יחד עם זאת, החוק קובע כי אדם לא יועמד לדין על אי הצגת תעודת זהות, אם בתוך 48 שעות לאחר שנדרש לכך, הוצגה התעודה בפני מי שדרש את הצגתה או בפני שוטר בתחנת משטרה, ונקבעה זהותו של האדם על פיה. בכל מקרה, הדבר אינו מסמיך אדם להתחמק מהצגת התעודה או לברוח מן המקום שכן בכך יש לכאורה משום עבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. למען הסר ספק, הן החוק והן הלכת ביהמ"ש העליון, הכירו בסמכותם של שוטרים לדרוש הצגת תעודת זהות מאדם, אפילו מבלי שהתקיים לגביו חשד סביר לביצוע עבירה כלשהי.

לאחרונה, בית המשפט קבע כי אדם שאינו חשוד בעבירה אינו חייב להיענות לדרישת שוטר להציג תעודת זהות. לפי הפסיקה, ניתן לפרש דרישה כזו כהגבלת חירותו של אדם לנוע באופן חופשי. הפסיקה מהווה פרשנות חדשה לחוק מ-1982, שמחייב כל אזרח או תושב מגיל 16 לשאת תעודת זהות ולהציג אותה לשוטר כשהוא נדרש לכך. הפרשנות החדשה נשענת על "חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו".

הפסיקה החדשנית הנ"ל ניתנה על ידי שופטת בית משפט השלום בקריות טל תדמור-זמיר, במסגרת זיכויו של יצחק ניסים, בן 25 מנהריה, שהואשם בתקיפת שוטר והפרעה לשוטר. האישום נגד ניסים הוגש לאחר שסירב להציג תעודת זהות בפני שוטרים שערכו סיור בעיר. השופטת תדמור-זמיר קבעה כי לשוטרים לא היה כל חשד שניסים ביצע עבירה כלשהי, ועל כן לא חלה עליו החובה להזדהות. - לכתבה המלאה לחץ כאן.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

הובא למנוחות שי שירזי, בנו של ריקו שירזי, שחוסל אמש בת"א

shayshirazi

 עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי מתראיין אודות אירוע רציחתו של שי שירזי בנו של קו שירזי שנרצח ביום 07.05.16 על ידי מתנקש באזור המשתלה בתל אביב. למחרת היום הובא שי שירזי למנוחת עולמים בבית העלמין בעיר וותיקים בנתניה. סבתו של שירזי אמרה: "הוא היה ילד טוב. לא הגיע לו למות ככה". אמו, מזל, מיררה בבכי וזעקה: "קום, שי, קום". הרב יהודה דואני ספד: "את מי נתחיל לנחם? את האבא שיכול רק לדפוק את הראש בסורגים? את האמא שאי אפשר להרגיע אותה? הסבים והסבתות? את מי? הסיטואציה מאוד קשה". לאחר מכן פרץ דואני בבכי ואמר: "די לדם, די לאלימות ודי לשכול".בלייזר, פלייסטיישן וסקס: שי שירזי מסודר בכלא

shayshirazi                                                                                                                                                       (צילום: ירון ברנר)

בית המשפט אישר בעבר הכנסת קונסולת המשחקים לתאו של שי שירזי, אבל בשב"ס טענו שאזל בחנויות. בעניין "בלייזר" טענו בשב"ס כי זה מגזין פורנוגרפי. הם בדקו אפילו בוויקיפדיה. השופט לא השתכנע, אישר לשירזי הכל - וגם התייחדות.

3:0 לטובת שי שירזי : האם בנו של העבריין הנתנייתי ריקו שירזי, המרצה מאסר על סיוע לרצח, יקבל פלייסטיישן, התייחדות וגליונות "בלייזר"? אלו השאלות שעמדו במוקד דיון משפטי רווי יצרים בבית המשפט לעניינים מנהליים בפתח-תקווה. בשב"ס אף הרחיקו לכת ובדקו בוויקיפדיה מהי פורנוגרפיה, ונתלו בהסבר כדי לפסול גליונות "בלייזר". השופט קבע כי שירזי יקבל את הגליונות, שלח את השב"ס לקנות לו קונסולת משחקים, ובנוסף יזכה להתייחדות אחת לחודש. 

בעתירה שהגיש שירזי באמצעות עורך דינו ג'קי סגרון, צוין כי בעבר נהג לקבל את המגזין לתאו, אך מאז שהועבר לכלא רימונים, בשב"ס חטפו את הגליונות לפני שהגיעו לתאו, משום שיש בהם "תכנים פורנוגרפיים". "העיתון אינו עיתון פורנוגרפי והוא כולל תמונות של נשים בבגדי ים שמצויות בעיתונים אחרים שמותרים לקריאה בבית הסוהר ומוקרנות בכלי התקשורת שמותרים לצפייה בבית הסוהר", נכתב בעתירה. הכתבה המקורית פורסמה באתר YNET (רענן בן צור) ביום 07.09.11 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

הדחה בחקירה והדחה בעדות - מהם?

הדחה בחקירה

הדחה בחקירה מוגדרת בחוק העונשין כהנעה של אדם, או ניסיון להניעו, שבחקירה על פי דין לא ימסור הודעה או ימסור הודעת שקר, או יחזור בו מהודעה שמסר.

העונש הקבוע בחוק בגין הדחה בחקירה הינו 5 שנות מאסר, אולם כאשר ההדחה בחקירה נעשתה בדרך של מרמה, הטעיה, כוח, איומים, הפחדה, מתן טובת הנאה או כל אמצעי פסול אחר, העונש הקבוע בחוק הינו 7 שנות מאסר.

הדחה בעדות

הדחה בעדות מוגדרת בחוק כהנעה של אדם, או ניסיון להניעו, שבהליך שיפוטי לא יעיד, או יעיד עדות שקר, או יחזור בו מעדות או מהודעה שמסר.

העונש הקבוע בחוק בגין הדחה בעדות הינו 7 שנות מאסר, אולם כאשר ההדחה בעדות נעשתה בדרך של מרמה, הטעיה, כוח, איומים, הפחדה, מתן טובת הנאה או כל אמצעי פסול אחר, העונש הקבוע בחוק הינו 9 שנות מאסר.

נסיבות מחמירות

כאשר העבירה של הדחה בחקירה או הדחה בעדות נעברה בנסיבות מחמירות, קרי כאשר העבריין נושא נשק חם או קר או כשהיו נוכחים שניים או יותר שחברו יחדיו לביצוע המעשה בידי אחד או אחדים מהם העונש הקבוע בחוק הינו חמור יותר.

סייגים לתחולת הדחה בחקירה או הדחה בעדות

הדחה בחקירה או בעדות לא יחולו על מעשה הבא להעמיד אדם על זכותו לפי דין להימנע מעדות או ממסירת הודעה, או על מעשה הנעשה כדין במהלכם של משפט או חקירה.

 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

הקואליציה הסודית - מטען חבלה בתוך דלי.

mitaan habala netanya

חדשות פליליםפרשת הנשק "אשקלון-נתניה": הפרקליטות הגישה (17.4) כתב אישום נגד החבורה שנעצרה לפני מספר שבועות. כתב האישום והבקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים שהוגשו נגד שבעת הנאשמים חושפים, כי היחידה המרכזית של מרחב לכיש הצליחה לגבש תשתית ראייתית נגדם באמצעות מעקבים, תצפיות, מצלמות אבטחה והאזנת סתר שהושתלה בדרך כלשהי בביתו של אחד הנאשמים - עומרי זוארץ. לפי גורמים במשטרה ובפרקליטות, החבורה הנתנייתית-אשקלונית מזוהה עם גורמי פשיעה. הנאשמים הם איתמר רוש (22) ואליאב קצנטיני (19) מאשקלון, זוארץ (25) ויניב הדי (40) מנתניה, אלון סלומון (28) מחדרה, יהודה אלחנטי (65) ממושב שושנת העמקים ודוד ציון (39) מקדימה. כמו כן, ס"א, עבריין שהינו חשוד נוסף בפרשה, נמצא לפי כתב האישום בבריחה. רוש, יש לציין, הוא יעד של ימ"ר לכיש; על פי הדיווחים בפרשה זו, הוא נעצר בביתו של שלום דומרני. זוארץ, המסוכסך עם האחים בוקל מנתניה, הוא יעד מרכזי של חוקרי היאחב"ל.

הפרקליטות מייחסת לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקצנטיני מיוחסת עבירת "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי מיוחסת עבירת נשיאת והובלת נשק. על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הנאשמים קשרו קשר יחד עם ס"א. במסגרת הקשר, כך נטען, רוש, קצנטיני וס"א אמורים היו להעביר מטען חבלה לשאר הנאשמים. מאז מעצרם של המעורבים בפרשה, במשטרה העריכו כי הנאשמים משתי החבורות משתייכים לארגון פשיעה מהדרום ולארגון פשיעה מהשרון, שחברו יחד על מנת לחסל יעד משותף מוכר באזור השרון. ואולם, בכתב האישום אין זכר להערכות הללו - לא לשיוך הארגוני של הנאשמים ולא לתוכנית החיסול של עבריין יריב.

נטען בכתב האישום, כי במסגרת התוכנית, ב-1 באפריל נסעו רוש וקצנטיני יחד עם ס"א לבית הוריו של זוארץ בנתניה, וכי מחוץ לבית התקיים מפגש בין השלושה לבין זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון. הארבעה, כך נטען, הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5 בראשון לציון. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קצנטיני וס"א המתינו בכניסה לחניון. מהמעקבים שביצעו בלשי הימ"ר עולה, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה, כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי  המטען. במשטרה, אגב, מספרים כי המטען לא היה תקין להפעלה – עובדה שלפי הפרקליטות לא היתה ידועה לנאשמים.

עוד לפי כתב האישום: רוש הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.הפרקליטות טוענת, כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בבית יחד עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו בשושנת העמקים. שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.   

מהראיות בתיק עולה עוד, כי בעת שאלחנטי התעסק עם המטען, הבחין בכך בלש שביצע תצפית על הבית. הבלש טיפס מעל שער הכניסה וקרא לעברו אלחנטי: "יהודה אתה עצור". אלחנטי, בתגובה, השיב: "אז מה אם אתה שוטר?", התקרב לעברו ודחף אותו אל מחוץ לחצר הבית. נטען כי במהלך המאבק שהתפתח בין השניים, צעק אלחנטי לאשתו: "הגז, הגז". לפי כתב האישום, האישה ניגשה אל המסתור, לקחה את הדלי עם המטען והחביאה אותו בתוך פח אשפה בחצר בית השכנים. במקביל, בלשי ימ"ר לכיש נכנסו אל חצר ביתו של זוארץ, ועצרו במקום אותו ואת ציון והדי. בחיפוש שנערך בבית אותרו יתר חלקי המטען שפורק.

 כתב האישום מתבסס כאמור על מעקבים ותצפיות של בלשי הימ"ר אחר המעורבים, צילומי מצלמות אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, הקלטת אודיו המתעדת את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען - כשבמקום נמצאים גם הנאשמים אלחנטי והידי – ועוד.

הנאשמים רוש, קצנטיני, זוארץ וסלומון שמרו על זכות השתיקה לכל אורך חקירותיהם. שלושת הנאשמים האחרים הכחישו את המיוחס להם: בתחילת חקירותיהם מסרו גרסאות שונות לגבי  הסיבות להימצאותם בביתו של זוארץ.  

מהבקשה שהגישה הפרקליטות להאריך את מעצרם של המעורבים עד תום ההליכים עולה, כי לפחות לחמישה מהם יש עבר פלילי. כך למשל, לרוש עבר בעבירות סחיטה, רכוש, סמים ואלימות; בדצמבר האחרון הוא הורשע  בעבירה של החזקת  אמל"ח. כמו כן, באמתחתו של זוארץ עבירות סמים, רכוש ואלימות, ואילו אלחנטי הסתבך בעברו בעבירות אלימות, סמים ונשק. ציון הוא בעל עבר בעבירות רכוש, אלימות וסמים, בעוד שבאמתחתו של הדי עבירות סמים, רכוש ואיומים.

הכתבה המלאה פורסמה באתר פוסטה ביום 17.04.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה המקורית לחץ כאן.

מהו עימות?, כיצד יש לנהוג במהלך עימות במשטרה?

כאשר קיים פער בין גרסתכם לבין גרסת המתלונן, או בין גרסאותיהם של מספר חשודים, המשטרה רשאית לבצע ביניהם עימות. מדובר בשיחה מבוקרת המנוהלת ומתועדת על-ידי המשטרה - במהלכה החוקר מעמת את גרסאות הצדדים. זאת מתוך הנחה שכך תיחשף האמת או יחוזקו חשדות ו-או הראיות כלפי אחד מהצדדים. למרות שהמשטרה מבקשת את הסכמת הצדדים לקיום עימות, קיומו בפועל לא מותנה בהסכמתכם - אלא בהחלטתה בלבד. יש לשים לב שבמרבית המקרים העימות יצולם ויוקלט - באופן גלוי או סמוי - בנוסף לתיעודו בכתב.

כאמור, המשטרה מושיבה את שני הצדדים (בד"כ החשוד והמתלונן) אחד מול השני מתוך מטרה לבחון באם יתגלו פרטים נוספים/חדשים שיש בהם כדי לקדם את החקירה המשטרתית. ניתן ללמוד רבות מתוך תגובותיהם של הצדדים, והתנהגותם בעימות יכולה ללמד רבות על אשמה או חפות של החשוד. ולעיתים גם שקרים של מתלונן עת הוא "נאלץ" להסתכל לחשוד בעיניים.בנוסף, מלבד השניים נוכח בחדר עצמו לפחות שוטר/חוקר המתעד את הדברים שנאמרים ומדי פעם מכוון את השיחה ומציג את השאלות הרלוונטיות לאחד מהצדדים.

רוב רובם של העימותים במדינת ישראל מוקלט, מצולם ולעיתים אף נצפה בזמן אמת על ידי חוקרים אחרים שעורכים רישומים "און ליין". העימות הוא כלי חקירתי חשוב ביותר ומשמעותו אקוטית לתיק החקירה וביסוסו, תיקים רבים נסגרו רק בשל העובדה שהחשוד "המתעמת" עשה זאת נכון והמתלונן לא הצליח ליתן מענה לדברים שהטיח בו החשוד.

ככל שהדבר נוגע לזכות השתיקה ולזכות להימנע מהפללה עצמית הרי שכאשר עסקינן בעימות עדיף בדרך כלל שהחשוד יטיח במתלונן את האמת שלו ולא יבחר בזכות השתיקה. שתיקת החשוד המתעמת בעת שהמתלונן מטיח בפניו את גרסתו מקנה אמינות לדברי המתלונן ועשויה להתפרש כ – "שתיקה כהודיה".

ישנה חשיבות עליונה להדרכה על ידי עורך דין פלילי מקצועי בטרם עריכת העימות, כך יוכל החשוד המתעמת לדעת לצפות לאפשרויות השונות שעשויות להתגלות במהלך העימות ולנצל כלי חקירתי חשוב זה לטובתו. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון רב בהכנה של חשודים לקראת עימותים והניסיון הרב מלמד שלא אחת בעקבות ביצוע עימות מוצלח הוחלט במשטרה כי התמונה שונה מזו שהוצגה על-ידי המתלונן בחקירתו והחשוד שוחרר על אתר.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

 

מהנדס בניין מחדרה נעצר בחשד לסחר באמל"ח

mehandes binyan2

חדשות פליליםפרשיה חמורה שנחשפה בדרום הובילה למעצרם של 6 חשודים ובהם מהנדס בניין מחדרה, עבריינים בכירים מנתניה, אשקלון וראשון לציון. היום הוארך בשנית מעצרו של תושב חדרה מהנדס בניין החשוד בהובלת מטען חבלה, סחר באמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע. מעצרם של כל החשודים בפרשה הוארך ב-8 ימים

בית משפט השלום באשקלון, כב' השופטת ענת חולתא, האריך בשנית ב-8 ימים לבקשת חוקרי ימ"ר לכיש את מעצרו של אלון סלומון בן 28 מחדרה שנעצר בשבוע שעבר יחד עם 6 חשודים נוספים לאחר שבלשי הימ"ר שעקבו אחריהם הצליחו לתעד אותם מובילים מטען חבלה שעל פי המודיעין המשטרתי נועד לפגוע בעבריין בכיר מהשרון במסגרת סכסוך בין חבורות פשע . 


מן החקירה עולה כי עבריינים בכירים מדרום הארץ סחרו באמל"ח ובמטען חבלה אותו הובילו לחניון בראשון לציון משם בחלוף יומיים על פי טענות המשטרה הוביל סלומון את המטען לדירה בנתניה ולאחר מכן שונע המטען למקום נוסף בנתניה כשהיעד שלו הסופי הוא לידיו של עבריין נתנייתי בכיר מאוד , כאשר הועבר המטען לקרבת בית הוריו של אותו עבריין ביצעו הבלשים את מעצר החשודים שטענו כי השוטרים נהגו כלפיהם באלימות קשה, בעת המעצר תפסו הבלשים מטען חבלה ורכיבים נוספים הקשורים אליו.

בדיון שנערך היום באולם השופטת ענת חולתא טען נציג הימ"ר רס"ב אשר חסון כי חלקו של סלומון בהעברת המטען הוא משמעותי והגדיר אותו "כוכב עולה" ביחס לחלקו בפרשה, חסון ביקש מבית המשפט להאריך את מעצרו של סלומון ב-10 ימים במהלכם תבצע המשטרה פעולות חקירה רבות. עוד נטען כי סלומון מסוכן לציבור ועלול לשבש החקירה.

כל 6 החשודים ובכללם סלומון שומרים בהקפדה על זכות השתיקה בחקירה ואינם משתפים כלל פעולה עם החוקרים. סלומון אינו מוכר למשטרה ועברו נקי מרישומים פליליים אולם במשטרה סבורים כי הוא קשור לעבריינים בכירים מאיזור חדרה שחלקם אף נוכחו בדיון בבית המשפט היום, לפי המודיעין המשטרתי סלומון הוא איש סודו ויד ימינו של של עבריין מוביל בחדרה ששמו נקשר במספר פרשיות חמורות שארעו לאחרונה בחדרה והסביבה.

מדובר בחקירה מורכבת שנוהלה בתחילה באופן סמוי אנשי הימ"ר ביצעו מעקבים והאזנות באחת השיחות נשמע העבריין הבכיר שואל חשוד אחר "זה שווה 15 אלף?" כשהכונה למטען החבלה. שניים מהחשודים שנעצרו בקרבם בית העבריין טענו שאחד מהם עסק בגזימת עצים במקום ואילו השני טען שהוא בסך הכל עובר אורח שחלף במקום. 

הכתבה המלאה פורסמה באתר פלאשנט ביום 10.04.16 שלומי גבאי - לכתבה המקורית לחץ כאן.

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !