סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

חיסול עד המדינה באשקלון - מכה קשה למשטרת ישראל

מאת עורך דין פלילי ג'קי סגרון בלוג משפט פלילי

ed medinaaaaaaa

עד המדינה שחוסל היום 27.06.17 שימש יעד מודיעיני מרכזי של המשטרה והיה במשך שנים על הכוונת של גורמים שונים בעולם התחתון באיזור הדרום. הוא קיבל איומים ישירים על חייו ובני משפחתו עורבו בעל כורחם במלחמות הפשע בהן היה מעורב. הוטל צו איסור פרסום על הפרשה.

לפי המקורות, עד המדינה שחוסל באשקלון הסתכסך עם ארגון פשיעה דרומי ובשל כך ביקש להעביר את הדיון בעניינו לאיזור המרכז בטענה של "סיכון גבוה למפגש עם גורמים שנגדם העיד בעבר". בית המשפט העליון דחה את בקשתו וקיבל דווקא את עמדת המשטרה, שטענה כי דווקא באיזור הדרום היא תוכל לערוב לביטחונו טוב יותר. כידוע, העד נרצח ושילם בחייו.   

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

עוקץ מתוחכם מעל מליון שקל תוך התחזות לעובדי חברת הוט

חדשות פלילים

חדשות פלילים : עוקץ מתוחכם מעל מליון שקל תוך התחזות לעובדי חברת הוט

 

ג.ז. מנתניה נעצר השבוע בחשד למעשי עוקץ כלפי בתי עסק.

בתום חקירה סמויה, עצרו חוקרי יחידת ההונאה של המשטרה את ז' בחשד כי יחד עם אחרים היה מעורב בחודשים האחרונים בסדרת מעשי עוקץ כלפי בתי עסק שונים ברחבי הארץ תוך התחזות לעובדי חברת "הוט". ז' חשוד בעבירות של קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה, זיוף בנסיבות מחמירות, העברת מידע כוזב במחשב והתחזות כאדם אחר במטרה להונות. במשטרה טוענים כי באמצעות מעשי העוקץ הוא גרף לכיסו מאות אלפי שקלים. ז', מוכר היטב למשטרה מעבירות שונות ולפני מספר חודשים אלמונים אף ביצעו ירי לעבר אופנוע עליו נסע. הוא עצמו לא נפגע באירוע. ביום שני השבוע הובא ז' לבית משפט השלום בפתח תקווה – ושם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בשבעה ימים. יחד עמו עוכבו לחקירה עוד שני שנים, ששוחררו בתום חקירתם.  במהלך הדיון התברר כי עם מעצרו ערכו הבלשים חיפוש בביתו ותפסו ג'קוזי מתנפח בשווי 3,500 שקל שככל הנראה קשור לעבירות שמיוחסות לז'. במהלך הדיון המשטרה לא פירטה מי החשודים האחרים, שיטת העוקץ ומספר מתלוננים. בתום הדיון, כב' השופט עודד מורנו, קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרו עד 19 ביוני. היום, 19.06.17 שוחרר החשוד בתנאים מגבילים.

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

הסדר הטיעון בפשרה ריקו שירזי

הסדר הטיעון בפשרה ריקו שירזי

חדשות פלילים

בהסדר טיעון הושגה פשרה עד 12 שנות מאסר לריקו שירזי

על פי ההסדר : העונש יהיה חופף בחלקו ל 18 שנות מאסר מתייחס לתיק הכלכלי שנערך על ידי השופט בני שגיא.

בשלב הבא יוצגו הטיעונים לעונש בפני השופט גלעד נויטל.

בהליך של הגישור בפני השופט בני שגיא הגיע עו"ד ג'קי סגרון יחד עם פרקליטיו הנוספים של ריקו שירזי להסכמה ביחד עם  עו"ד גיא גורן  נציג הפרקליטות.

שעונש המאסר של שירזי יארך עד 12 שנים.

את הטיעונים לעונש יגישו כל הצדדים להרכב השופטים בתיק הראשי נגד שירזי, כאשר בראש ההרכב עומד השופט גלעד נויטל.

כתב האישום הוגש נגד ריקו שירזי על רצח גיא יחזקאל ,ניסיון רצח אסי אבוטבול.

במהלך הגישור הסכימו הצדדים על שינוי מהותי בעובדות כתב האישום המקורי ושאר סעיפי האישום

להלן השינויים: מרצח לסיוע להריגה בלבד, ומנסיון רצח לקשירת קשר .על פי ההסדרה מוסכם , העונש שיקבע יהיה חופף בחלקו ל 8 שנות המאסר בגזר הדין של שירזי בתיק הכלכלי.

 

כלומר, העונש יתייחס לתאריך המעצר של ריקו שירזי בפרשה 512 הידועה, כיוון ששנתיים כבר חלפו,

הוא לא יכלול את השנתיים שריקו כבר ריצה בפועל במעצר על העבירות הכלכליות לפני המעצר בפרשה 512.

לכתבה בפרשת 512  

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

פרשת רפסודה - תפיסת ענק בבטן אוניית משא

sigaryot

 

חדשות פלילים - חקירת 'פרשת הרפסודה' הובילה לתפיסת ענק נוספת של 450,000 חפיסות סיגריות בשווי 12 מיליון ₪ שהוסתרו בבטן אוניית המשא. התפתחות משמעותית בפרשת הברחת ענק של סיגריות באמצעות רפסודה. שלושה ימים לאחר שרפסודה ועליה 150,000 חפיסות סיגריות תוצרת חוץ בשווי של למעלה מ- 4,000,000 ₪ נתפסה בפעילות מבצעית משותפת של חוקרי יס"מ (סמים ומכס) אשדוד ושל שוטרי משטרת ישראל נחשף על ידי מכס אשדוד בעקבות חקירת איש צוות האונייה, "סליק" בבטן אוניית המשא ובו כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪. על פי החשד, הסיגריות הוטענו על אוניית המשא במכולה ולאחר שסיים הצוות להסליק אותן באונייה, הושלכה המכולה לים באמצעות המנוף שעל האונייה.

כזכור, לפני שלושה ימים (08.05.17) התקיימה פעילות מבצעית, בהתבסס על מידע מודיעני שהתקבל במכס אשדוד, לפיו יש חשד שסיגריות ומוצרים אחרים חייבים מס מוברחים בהיקפים עצומים ארצה דרך הים. בפעילות המשותפת למכס ולמשטרה זוהתה, כאמור, חבירה של סירת דייגים לאוניית משא זרה אשר עגנה 7 ק"מ מהחוף בתוך המים הטריטוריאליים של ישראל. בעזרת האמצעים המיוחדים שהופעלו זוהתה הורדה למים של רפסודה ענקית באורך של שמונה על ארבעה מטר מאוניית המשא. סירת הדייג, ובה שני חשודים חברה לרפסודה באמצעות כבל פלדה, שניתק לאחר מספר דקות וככה נשארה הרפסודה לצוף ליד אוניית המשא. אוניית השיטור הימי גררה אל החוף את הרפסודה ואת חפיסות הסיגריות.

בפרשה נעצרו שני ישראלים ושני אנשי צוות מאוניית המשא. מחקירתו של אחד מאנשי הצוות התברר כי בבטן האונייה קיים "סליק" ובו עדיין מצוי מאגר ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות בשווי של מיליוני ₪. לפיכך, צוותי חקירה נשלחו אל האונייה וחשפו את מאגר הסיגריות ובו כאמור כ- כ- 450,000 חפיסות סיגריות בשווי כולל של כ- 12 מיליון ₪. עו"ד סגרון ג'קי-הנרי - מומחה במשפט פלילי.

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

מעבדת הידרו קנביס ליד גן ילדים - שחרור למעצר בית

hydro sagroun jacky henri law office

חדשות בפלילים (מרחב שרון):  אותרה חממת הידרו בצמוד לגן ילדים בפ"ת. בפעילות שוטרי משטרת ישראל בהם לוחמי מג"ב אותרה ברח' יוסף ספיר, בצמוד לגן ילדים בפתח תקווה, חממת הידרו. 

השוטרים עצרו את החשודים, תושבת פ"ת כבת 58 ותושב הרצליה כבן 59, בשעת מעשה.בחממה נתפסו מעל 500 שתילים חשודים כצמח הקאנביס מחולקים במספר חדרים על פי שלבי גידול, וכן חומר צמחי בתהליכי ייבוש במשקל קילוגרמים ספורים. החקירה נמשכת. (תמונה - דוברות המשטרה) עורך דין סגרון ג'קי-הנרי מומחה במשפט פלילי.

 לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

חדשות פלילים ראש עיריית נתניה מרים פיירברג פרשיה 252

fireberg12

חדשות פלילים (אח"מ): סיום חקירה וגיבוש תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, על ידי ראש עיריית נתניה מרים פיירברג, עבירות ניסיון קבלת שוחד על ידי בעלה לשעבר מר אליהו פיירברג, ועבירות שוחד על ידי בנה, צפריר פיירברג.

בנוסף, התגבשה תשתית ראייתית לעבירות שוחד על ידי עו״ד אברהם גוגיג, קבלנים ועסקני נדל״ן נוספים וכן הפרת אמונים על ידי פול ויטל מהנדס העיר נתניה לשעבר. יחידת להב 433 של משטרת ישראל סיימה חקירה וגיבשה תשתית ראייתית לפיה ראש העיר פיירברג ובני משפחתה חברו באמצעות עו״ד אברהם גוגיג, אל יזמים שונים בעלי אינטרסים בעיר נתניה, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין ועל ידי דרך של נאמנות לשם הסתרת זהותם, וקיבלו מהקבלנים והיזמים, בין היתר, את הזכות לרכוש חלק בפרויקטים שונים בשותפות, בעלויות פחותות משמעותית, עלויות אשר לימים מניבות לר׳ העיר זכות לדירה במחיר מופחת, כאשר הדבר משקף, במקרים מסוימים, הטבה של מאות אלפי שקלים .

משמעות אפשרות רכישת הזכויות בשלב היזמי, בטרם שינתה הקרקע את ייעודה למגורים, ואשר לא היתה פתוחה בפני הציבור הרחב, אלא ניתנה לר׳ העיר בכובעה כראש העיר, טמנה בחובה השבחת הנכס וערכו הכלכלי בעתיד, מה שמעיד על הטבה בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

שינוי הייעוד בקרקעות המדוברות, ע״י הגופים עירוניים האמונים על כך, הכפופים וסרים למרותה של ראש העיר, מעידים על תשתית לפעילות מבוססת שוחד, באופן שבו בתמורה להעמדת הזכות לרכישת חלק בקרקע/ דירה לראש העיר ושאר החשודים, פעלה ראש העיר לקידום הליכי התכנון והבנייה של הפרויקטים השונים בעירית נתניה ובחברה לפיתוח ותשתיות (חל״ת), עליה היא אמונה במסגרת תפקידה.

במהלך החקירה נתגבשה תמונה של מארג פעילות פלילית נרחבת של ראש העיר ומי מבני ביתה, במספר אירועים, ביחס למספר פרויקטים ובאופן שיטתי ומובנה המציג מערכות יחסים שוחדיות בינם לבין גורמים שונים. שיטה זו כללה רכישה של חלק במגרש בשותפות עם היזמים, הסתתרות מאחורי ״נאמנות״ באופן שזהותה/ם מוסתרת מעיני הציבור ושמה/שמם אינו מופיע במרשמים הפתוחים לעיון הציבור. כל אלה תוך הימנעות מכוונת מדיווח רשמי לבעלי האינטרסים במגרשי הנדל״ן השונים בעיר, בה בעת שראש העיר המשיכה לדון בוועדות התכנון העוסקות, בין היתר, בסוגיות הנוגעות לעתידן של הקרקעות בהן מצויים נכסיה. (צילום: קול השרון) - עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי - מומחה בתחום המשפט הפלילי.

 לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות עורך דין פלילי

 

חדשות פלילים ייבא 2.5 קילו חשיש מצרפת ושוחרר

0df0ed56 c41c 4a4f 800d 43f4f265cb0b

חדשות פלילים - בית המשפט השלום בראשון לציון (השופט אייל כהן) דחה היום (08.03.17) את בקשת המשטרה לעצור עד תום ההליכים את ד.ס. לקוח של המשרד שהואשם בייבוא סמים מסוג חשיש במשקל שתיים וחצי קילו. הסניגור עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי טען בבית המשפט כי אין עבירה, חמורה ככל שתהיה, שלא ניתן לשחרר לחלופת מעצר. השופט קיבל את בקשתו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי והורה על שחרורו של הנאשם בתנאים מגבילים.

לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

מהו פרט מוכמן בחקירה או פרטים מוכמנים?

ככלל, העובדה שחשוד מודה בחקירה אינה מעידה בהכרח על כך שהוא אכן ביצע את המעשה המיוחס לו, בעבר היה מקובל להתייחס להודאתו של החשוד כאל "אם כל הראיות", אולם לאור מקרים שהתעוררו וצפו לאורך הזמן עלה צורך בחיזוק אשמתו של החשוד גם בראיות נוספותלעיתים, יכול ונחקר מודה בעבירות שלא ביצע מתוך לחץ או מצוקה. בעת חקירת חשוד יש חשיבות לפרטים מוכמנים (פחמי"ם) שהוא מוסר במסגרת הודאתו. הפח"מ הינו פרט מוכמן (מוסתר) המוכר רק לזה שביצע את העבירה ומשכך הדבר הרי שמסירת פרט מוכמן בחקירה מחזק את הודאתו של החשוד. במקרים רבים נמסרים הפרטים המוכמנים לשוטרים או למדובב ע"י החשוד עצמו, כגון מקום הימצאות הגופה או הרכוש הגנוב, מקום הימצאות כלי הפשע וכו'. בפרשת רומן זדורוב, השופט כהן ביסס את ההרשעה על כך שזדורוב ידע לפחות שבעה פרטים מוכמנים, אשר איש זולת הרוצח לא יכול היה לדעת ועל הווידוי של זדורוב בפני מדובב.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייב פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

אסופת ענישה מקלה בעבירות החזקת סכין ודקירות

tavla dkirot

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנו בעל ניסיון עשיר ומוכח בעבירות סכינאות, דקירות ועבירות של החזקת סכין. בעקבות ייצוג נכון וחשיבה יצירתית לקוחות המשרד זכו לענישה מקילה באופן משמעותי.

במקרים דחופים ניתן ליצור קשר עם עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי באמצעות הנייד: 052-2892777 או במשרד 09-8339007 (רב קווי) 

באמצעות טופס יצירת הקשר באתר. פנייתך חשובה לנו .

נעצר חשוד בדקירת גבר המוכר למשטרה בנתניה

sakin dkira

חדשות פלילים

בית משפט השלום בפתח תקווה הורה הבוקר (13.1.17), בניגוד לעמדת המשטרה, לשחרר צעיר, בן 21, מנתניה שנעצר בחשד למעורבות בדקירת גבר, המוכר למשטרה, ביום רביעי השבוע ופציעתו באורח בינוני. 

כזכור, ביום רביעי, סמוך לשעה 20:30 נמסר למד"א מרחב שרון על פצוע ברחוב יהודה הנשיא בנתניה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ופינו לבית חולים לניאדו גבר, כבן 30,  במצב בינוני כשהוא דקור בגפיים.  הנדקר מוכר הן למשטרת נתניה והן לחוקרי היאחב"ל לאחר שלפני מספר שנים הואשם והורשע, יחד עם צעיר אחר שנחשב אז כאיש כספים ויד ימינו של צ'רלי אבוטבול, בתיק סחיטה אלימה של מהמר במועדון הימורים בנתניה על רקע חוב כספי. 

שוטרי תחנת נתניה שהוזעקו למקום פתחו בחקירה תוך איסוף צילומי מצלמות אבטחה וגביית עדויות. מפרטי המקרה עלה כי רוכב אופנוע רעול פנים התקרב לקורבן, דקר אותו מספר פעמים ונמלט. אתמול לפנות ערב נעצר חשוד במעשה בין היתר בהתבסס על צילומי מצלמות אבטחה שככל הנראה תיעדו את האירוע. החוקרים הגיעו אל החשוד לאחר שהאופנוע שנראה בצילומים שייך לו. אולם, לדבריו, לפני ימים אחדים הוא הגיש תלונה במשטרה על פריצה שאירעה אל בית הוריו ונגנבו מספר דברים, ובין היתר האופנוע שלו. כך שהוא הכחיש כל קשר למעורבות בדקירה.

הבוקר התייצבה המשטרה בבית המשפט וביקשה להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים כשהיא מייחסת לו עבירות של פציעה כשהעבריין מזויין ותקיפה הגורמת לחבלה של ממש. אולם, חרף בקשת היחידה החוקרת להאריך את מעצרו של החשוד, אשר ללא עבר פלילי, השופטת מרב בן ארי קבעה כי אין חשד סביר, וגם אם קיים כזה הוא גבולי. לאור קביעה זו, החליטה השופטת על שחרורו של החשוד למעצר בית עד 18 בינואר ובתנאים מגבילים נוספים. 

עו"ד פלילי ג'קי סגרון, המייצג את החשוד שנעצר, מסר: "מלכתחילה אמרנו שהעובדה שמדובר בהארכת מעצר ראשונה לא מחייבת מעצר אוטומטי. מרשי חף מכל פשע ולכן אין כלום כי לא היה כלום".

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה מיכאל פרוסמושקין ביום 13.01.17.

עדות בני משפחה בהליך פלילי - מתי?

במשפט פלילי, אין בן זוג כשר להעיד לחובת בן זוגו, ואין כופים אותו להעיד לחובת אדם המואשם יחד עם בן זוגו בכתב אישום אחד.

הרציונל הוא שבבסיס חריג זה לכלל הכשרות הוא הקושי בהפללת קרוב משפחה והאינטרס שבשלמות התא המשפחתי. יודגש: האיסור להעיד בני משפחה (בני זוג ; הורה וילד), האחד לחובת משנהו, חל בהליך פלילי ; והוא חל במהלך עדות בבית משפט (ולא במהלך עדות במשטרה).

לציין כי בני זוג הם אלה הנשואים כדין ביום מתן העדות ולכן בני זוג שאינם נשואים ביום מתן העדות כשרים להעיד האחד לחובת משנהו. לציין כי 'ידועים בציבור' אינם נחשבים בני זוג ולכן כשרים להעיד האחד לחובת משנהו. 

כמו בעניין עדות בני זוג כך גם במשפט הפלילי אין הורה וילד כשרים להעיד האחד לחובת משנהו, ואין כופים אחד מהם להעיד לחובת אדם המואשם יחד עם משנהו בכתב אישום אחד.

לעניין הורים המדובר הן בהורים ביולוגיים והן בהורים מאמצים.

הסייגים לתחולת הכלל בדבר עדות משפחה:

האיסור על העדת בני משפחה (בני זוג, הורה וילד) אינו חל כאשר מדובר בעבירות בתוך המשפחה, שאז בדרך כלל אין בנמצא עדות חיצונית למתרחש ואין להותיר ארת בן המשפחה הנפגע ללא הגנה, וכן כאשר מדובר בעבירות אלימות על סוגיה השונים, גם כלפי מי שאינו בן משפחה (לרבות אלימות נגד רכושו של אדם ואיום בנקיטת אלימות).

עורך דין פלילי סגרון ג'קי מתמחה בשחרור ממעצר של נאשמים וחשודים ויש לו ניסיון עשיר ומוכח בניהול תיקי אלימות במשפחה.

 זקוק לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה אלינו מכאן 

פרשה 565 - שוחררו שלושה נאשמים בהתפרצות למשרד של הקבלן תשובה

חדשות פלילים

karka lemehira

תיק הסוכן הסמוי מנתניה: השופט שחרר שלושה הנאשמים כי גנבו יחד עם הסוכן 600 אלף שקל מהכספת במשרדו של הקבלן * הפרקליטות: רק אנחנו נחליט אם לכבד את ההסכם עם הסוכן לנוכח העבירות שביצע במהלך הפעלתו שקלים.

שחרורים ראשונים בתיק הסוכן הסמוי של יאחב"ל במסגרת פרשה 565: שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אייל כהן, הורה (5.1.17) לשחרר ממעצרם את סבי מישייב (31), יגאל (חן) חסן (41) ויוסף מחפודה (28). מישייב, ויגאל חסן נאשמים יחד עם יוסף (חן) חסן (39) בהתפרצות למשרדו של הקבלן יצחק תשובה (אחיינו של הטייקון). נטען כי השלושה גנבו במהלך ההתפרצות למעלה מ-600 אלף שקל. השלושה נאשמים בין היתר בקשירת קשר לפשע, בעוד שמחפודה נאשם בסיוע לגניבה, ובאישום נפרד גם בסחיטה באיומים..

בכתב אישום קודם שהוגש בגין ההתפרצות, הואשם לא אחר מאשר הסוכן הסמוי, שהודה כי לקח חלק פעיל מאוד בהתפרצות ובגניבת הכסף. הרקע להתפרצות, לפי כתב האישום, הוא זה: בשנת 2010 רכש מישייב דירה בפרויקט "עיר ימים" אותו בנתה החברה של תשובה, ואת הדירה רשם על שם הוריו. במועדים שונים ועד ליוני 2015, כך נטען, הוא הגיע למשרדו של תשובה והתלונן על איחור במסירת הדירה. נטען, כי לאחר מכן קשר יחד עם יגאל ויוסף חסן לפרוץ למשרד, לגנוב את הכסף מהכספת ולחלק את השלל עם מחפודה – תוכנית שלפי כתב האישום נגד הנאשמים, יצאה לבסוף אל הפועל.

לגבי הסוכן נטען כי הוא היה זה שפרץ למשרדו של תשובה, בעוד שיגאל חסן אבטח אותו מבחוץ ואילו יוסף חסן נותר ברכב במטרה לשמש כנהג מילוט. בזמנו, למרות כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, הפרקליטות לא ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים, והוא שוחרר. בניגוד להתנהלותה לאחר כתב האישום שהוגש נגד הסוכן, במסגרת פרשה 565 ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. על רקע זה, בדיונים בבקשת הפרקליטות טענו הסנגורים לאכיפה בררנית מצד הפרקליטות - גם ובעיקר בשל העבירות שהסוכן ביצע לכאורה במהלך הפעלתו. בנוסף דרשו הסנגורים לבטל את ההסכם איתו - דרישה שכבר הושמעה מעט לאחר התפוצצות הפרשה, כפי שפורסם ב"פוסטה".

נציגת התביעה, עו"ד אירית חכמון, השיבה על כך: "לעניין הפרת ההסכם, מדובר בהסכם שעשתה המדינה מול הסוכן ורק היא יכולה להחליט אם מכבדת אותו ואם לאו... המדינה תשקול את צעדיה ואת כיבוד ההסכם עם הסוכן, בסוף ההליכים. זה שלב מאוד מוקדם. לעניין העמדתו לדין בעבירות שביצע לאחר ההפעלה - טרם ניתנה החלטה". בכל הנוגע למעורבות הסוכן בהתפרצות למשרדו של תשובה, במהלך הדיונים הודו נציגי הפרקליטות כי שחרורו אז של הסוכן בזמנו, ואי הגשת בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים - היתה טעות.

השופט כהן קבע בהחלטתו כי קיימות ראיות לכאורה לחובת הנאשמים, אולם הוסיף לגבי מחפודה כי קיימת חולשה ראייתית בכל הקשור להאשמתו בסיוע לגניבה. עוד ציין השופט, כי הסוכן שימש כשותף ומבצע עיקרי באישום המתייחס לפריצה למשרדו של תשובה, הדגיש כי מדובר בעבירה מחודש ספטמבר 2015, והוסיף כי מאז לא נפתחו נגד חסן ומישייב תיקים נוספים.

מישייב מוכר היטב למשטרה, בין היתר כחברו הטוב של שי שירזי המנוח. השופט הגדיר את מישייב – המיוצג על ידי עורך דין פלילי ג'קי סגרון - כ"מחולל העבירה", וציין כי הוא קיבל לכאורה מחצית מסכום הכסף שנגנב. בנוסף צוינה בהחלטתו טענת התביעה, לפיה מישייב המפעיל קו הלוואות מעורב הרבה יותר בפלילים מכפי שמתואר בכתב האישום. עם זאת החליט השופט כי בשל חלוף הזמן מאז הפריצה והגניבה, ומאחר שמאז לא נפתחו לחובתו של מישייב תיקים נוספים, ניתן לשחרר אותו למעצר בית באיזוק אלקטרוני, בפיקוח צמוד ובערבויות כספיות.".

 

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) - לכתבה מקורית לחץ כאן.

זקוק לפרטים נוספים  ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה לעו"ד פלילי מצור קשר כאן 

הסדר טיעון מקל במיוחד לעבריינים שהחזיקו מטעני חבלה

חדשות פלילים

mitaan

הסדר טיעון הושג בתיק של החזקת ונשיאת מטען החבלה של שתי קבוצות של עבריינים מהדרום ומהשרון כחלק מתכנון לפגוע בעבריין יריב. במסגרת ההסדר הורשעו הנאשמים בכתב אישום מתוקן ומרוכך.

הנאשמים שהורשעו בפרשה משתייכים לשתי קבוצות עבריינים. אחת מהדרום, שהבולט בה הוא איתמר רוש מאשקלון. הבולט בקבוצה השנייה, מהשרון, הוא עומרי זוארץ מנתניה. יתר הנאשמים הם אליאב קסנטיני (בנו של מומי קסנטיני, מאנשי דומרני) וסלומון אליאס מאשקלון, יניב הדי מנתניה, אלון סלומון מחדרה, יהודה אלחנטי ממושב שושנת העמקים ודוד ציון מקדימה.

על פי כתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, רוש, קסנטיני ואליאס, מקבוצת הדרום, היו אמורים להעביר מטען חבלה לנאשמים האחרים מאזור השרון. עם מעצרם של הנאשמים העריכו במשטרה כי הם משתייכים לשני ארגוני פשע - של שלום דומרני ושל ריקו שירזי - שחברו יחד לחיסול של יעד משותף מוכר מאזור המרכז. ההערכות הללו לא נכללו לבסוף בכתב האישום המקורי, וכמובן שגם לא בזה המתוקן והמרוכך יותר.

השופטת דינה כהן אישרה את הסדר הטיעון בין הצדדים ונתנה לו תוקף משפטי. רוש, הורשע בעבירה של עסקה אחרת בנשק. הוא ירצה ארבע שנות מאסר, המגלמות בתוכן גם הפעלת מאסרים מותנים. זוארץ, הורשע בהחזקת נשק וירצה 16 חודשי מאסר בפועל.

בכתב האישום המקורי בו נטען, כי ב-1 באפריל נסעו רוש וקסנטיני יחד עם אליאס לבית הוריו של זוארץ בנתניה, שם קיימו מפגש עם זוארץ וסלומון. בתום המפגש, סלומון נסע יחד עם השלושה לכיוון ראשון לציון, שם הארבעה הגיעו לבניין מגורים ברחוב חיל האוויר 5. לפי האישום, רוש וסלומון נכנסו לחניון תת קרקעי בבניין ואילו קסנטיני ואליאס המתינו בכניסה לחניון.

מעקבים שביצעו בלשי הימ"ר העלו, כי בתוך החניון רוש יצא מהרכב והוציא מתוך מושב אופנוע שחנה במקום שקית ובה מטען חבלה אלחוטי, המיועד להצמדה לאובייקט מתכתי. בדיקה מאוחרת של המטען העלתה כי הוא הורכב משתי לבנות חבלה, נפץ חשמלי, מצבר, מערכת הפעלה אלחוטית שכללה מקלט אלחוטי, שלט רחוק ואמצעי הדלקה וחיווי, כמו גם לוח עץ אליו חוברו שלושה מגנטים ויתר מרכיבי המטען.

רוש, כך נטען באישום המקורי, הכניס את המטען לרכב ומיד לאחר מכן יצאו השניים מהחניון וחברו לשותפים האחרים. סלומון נהג ברכב, והגיע לפנות ערב באותו היום ליישוב שושנת העמקים, שם הטמין את המטען מתחת לגג רעפים של בית מאפה.

הפרקליטות טענה כי בחלוף יומיים הגיע אלחנטי למקום בו הוסלק המטען, כשהוא עוטה כפפות על ידיו. נטען עוד, כי הוא לקח את המטען ונסע אל ביתו של זוארץ, שהיה בביתו עם ציון. בהמשך הצטרף אליהם הדי. בתוך הבית, כך על פי כתב האישום, הנאשמים פירקו את המטען לחלקים נפרדים, ואילו אלחנטי העביר אותם בתוך דלי אל ביתו שבשושנת העמקים, שם הניח אותו סמוך לבלוני הגז, בחלקו האחורי של הבית.

הפרקליטות ייחסה לכלל הנאשמים עבירות של קשירת קשר לפשע והחזקת נשק. בנוסף, לרוש וקסנטיני יוחסה עבירה של "עסקה אחרת בנשק". לנאשמים זוארץ, סלומון, אלחנטי, ציון והדי יוחסה עבירה של נשיאה והובלת כלי נשק.

כתב האישום התבסס על מעקבים ותצפיות של הבלשים, צילומי אבטחה בתוך החניון בראשון לציון, והקלטת נפח (אודיו) שתיעדה את דברי זוארץ וציון בתוך הבית בעת שפירקו את המטען, בנוכחותם של אלחנטי, הדי ואחרים.

לאחר משא ומתן בין צוות ההגנה לבין הפרקליטות, במהלכו הציגו הסנגורים קשיים ראייתיים ונסיבות אישיות של מי מהנאשמים, הסכימה הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון מקל, ובמסגרתו להגיש כתב אישום מרוכך. שיקול נוסף שככל הנראה עמד לנגד עינה של הפרקליטות בעת ההחלטה להגיע להסדר, היה למנוע את חשיפת האופן והמיקום המדויק של מתקן האזנת הסתר בו השתמשו הבלשים בעת המעקבים.

"הגענו להסדר טיעון לאור קושי ראייתי", אמר עו"ד דרור שטורק מהפרקליטות עם הצגת ההסדר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. "קשיים ממשיים הם אלו שהובילו לתיקון משמעותי בכתב האישום וכן לענישה נמוכה בתיק זה, שאם לא כן - היינו עותרים לעונש גבוה הרבה יותר. בסופו של דבר מדובר בנאשמים שהודו בכתב האישום המתוקן, לקחו אחריות, חסכו מזמנו היקר של בית המשפט". עוד ציין נציג הפרקליטות, כי הצדדים יעתרו להשית על כל אחד מהנאשמים קנס בסך 6,000 שקל, כמו גם מאסרים על תנאי.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ע"י מיכאל פרוסמושקין ביום 03.01.17 - לכתבה המקורית לחץ כאן.

חשד: אסיר משוחרר בן 78 התחזה לבעל קרקע וניסה למכור אותה

karka lemehira

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של א.ר. מיהוד החשוד כי התחזה לבעל קרקע בחולון וניסה למכור אותה במיליוני שקלים.

לפני ימים ספורים התקבלה במשטרה תלונה מקונה אשר ביקש לרכוש קרקע במתחם היוקרתי ח-300 בחולון. הקונה שכר את שירותיו של עו"ד ובאמצעותו ניהל מו"מ לרכישת קרקע במתחם. החשוד, כפי שעולה לכאורה מהחקירה, התחזה לאחד מבעלי הקרקע, הציג בפני הקונה ועורך דינו מסמכים בשמם ובחתימתם של בעלי הקרקע, תושבי ארה"ב וקנדה וטען כי הקרקע שייכת לו ולבני משפחתו.

מסמכים אלו עוררו את חשדם של עוה"ד ולקוחו והם פנו למשטרה והגישו תלונה ביחידת הונאה של מחוז תל אביב בחשד להתחזות לאחר ומרמה בעסקת מכר דירה. עם מעצרו נתפס ברשותו של רימון תעודת זהות נוספת מזויפת על שם אדם אחר.

ביום חמישי הובא רימון לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בתשעה ימים כשהיא מייחסת לו עבירות של קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות כאדם אחר במטרה להונות.

א.ר. מוכר היטב למשטרה ובאמתחתו מספר הרשעות בין היתר בעבירות מרמה. בין היתר בשנת 2005 הוא נעצר בחשד כי מכר לקבלן קרקע בת 40 דונם ברעננה, מבלי שהייתה שייכת לו, בכ – 12 מיליון דולר. ערנותה של רשמת המקרקעין חשפה את התרמית.

א.ר., איש נדל"ן בעברו שהחברה שלו קרסה והוא נשאר עם חובות כבדים, נשפט לשש שנות מאסר ושוחרר בשליש לאחר שריצה כחמש שנים. במהלך השליש, לא התייצב לביקורות של שב"ס ועל פי החשד ביצע את העבירה הנוכחית שבגינה נעצר.

בגזר הדין נגדו נכתב אז: "מדובר בנאשם שיכולתו להונות אחרים הגיעה לדרגה של כמעט אומנות, כאשר הוא מצליח להונות ולהוליך שולל גופים ורשויות שאמורות לעמוד על המשמר, להונות בנקים למשכנתאות, להונות את לשכת רישום מקרקעין, להונות עורכי דין שעוסקים בתחום זה, כך שאין מדובר באדם מן הישוב שהסתבך באופן חריג וחד פעמי בפרשת מרמה והונאה אלא הדעת נותנת שמדובר במי שמעורבותו בתחום זה הינה כה עמוקה, יסודית ומתוחכמת עד אשר רכש הוא יכולות להונות גם גורמים מקצועיים שאמורים היו לחשוף מעשים כמו מעשי הנאשם. אך הדבר לא נעשה משום התחכום הרב שבמעשיו", כתב השופט כבוב חאלד. השופט הוסיף עוד: "הנאשם אדם מתוחכם, בעל כושר הבעה רהוט, בעל יכולות אישיות גבוהות וביהמ"ש אף התרשם מרמת האינטלגנציה והבעה גבוהים מהממוצע. כל זאת בשים לב לתחכום הרב שנלווה למעשיו של הנאשם, תחכום שעמד בבסיס אמונתם של רבים אחרים בכשירות מעשיו של הנאשם, כאשר זה הצליח להוליכם שולל".

ובחזרה להסתבכות הנוכחית שלו. סנגורו, עורך דין פלילי ג'קי סגרון, מסר כי ל"מרשו יש הרבה מה לומר, אבל הוא החליט שאת גרסתו ימסור לבית המשפט ולא כעת". הסנגור ביקש לקצר את ימי המעצר, והשופטת איטה נחמן נענתה חלקית לבקשת המשטרה כשהחליטה להאריך את מעצרו של א.ר. עד 4 בינואר.

הכתבה המקורית פורסמה באתר פוסטה ביום 31.12.16 (מיכאל פרוסמושקין) -

לכתבה מקורית לחץ כאן.

מהם סוגי המעצרים הקיימים?

למעשה, מבחינים בין סוגים שונים של מעצרים, לפי מקור הסמכות לביצוע המעצר. (שופט, שוטר, צבא ועוד')

מעצר ללא צו: המבוצע על ידי שוטר במקרים בהם הוסמך לכך במפורש על ידי החוק. מעצר כזה הוא לפרק זמן קצר, הזמן הדרוש כדי להביא את העציר בפני המוסד השיפוטי המוסמך להאריך את תקופת המעצר.

מעצר לפי צו מעצר: מבוצע מתוקף סמכותו של חותם הצו, בדרך כלל מוסד שיפוטי או פקיד רם דרג בעל סמכויות מתאימות.

מעצר מנהלי: המופעל בדרך כלל רק בתקופות חירום.

מעצר צבאי: המבוצע כנגד אנשי צבא, בסדיר או במילואים, על ידי שלטונות הצבא.

מעצר אזרחי: מבוצע על ידי אזרח מהשורה שהיה עד למעשה פשע. בישראל מעצר אזרחי קרוי עיכוב.

מעצרים המתבצעים מתוקף חוקים מיוחדים: מבוצעים על ידי מי שהוסמך לאכיפת אותם חוקים, כמו: משטרת הפארקים של ארצות הברית, משטרת הגירה, אנשי מכס, משטרה ירוקה, משטרת תיירות ועוד.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

זקוק לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה אלינו מכאן 

מהי יחידת היאחב"ל או יחב"ל?

היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית ידועה בראשי התיבות יאחב"ל (יחב"ל) והיא היחידה לחקירות בינלאומיות של משטרת ישראל, האחראית גם על המאבק בפשע המאורגן.

היחידה הוקמה ב-1977 בשם יח"פ - היחידה הארצית לחקירות פשיעה או היחידה הארצית לחשיפת פשיעה חמורה ("יאח"פ"), על היחידה הוטל לעסוק בחקירות פליליות בתחום הפשיעה החמורה. היחידה קיבלה תחת אחריותה לעסוק בחקירות בינלאומיות, מלחמה בפשע מאורגן ומתוחכם ובעבירות חובקות עולם. בינואר 2008, עם הקמת להב 433, הוכפפה אליה היאחב"ל וצורפה גם היחידה הארצית לחקירות סוהרים (יאח"ס).

מטה היחידה שוכן במטה יחידת להב 433, רחוב פסח לב 1, אזה"ת צפוני לוד.

מבנה היחידה:

זרוע חשיפה - מפלג איסוף, מפלג הערכה ומפלג בילוש.

זרוע חקירות - מפלג פשיעה כלכלית ביטחונית, צוות חקירת עבירות ריגול, צוות חקירת בגידה במדינה על רקע לאומני וצוות חקירת עבירות כלכליות ביטחוניות.

מפלג פשיעה מאורגנת

מפלג פשיעה בינלאומית

היחידה הארצית לחקירת סוהרים (יאח"ס)

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון עשיר בהתנהלות מול יחידת היאחב"ל. מטיבם של דברים יחידה זו עוסקת בחקירת תיקים פליליים סבוכים וחמורים ומשכך נדרש מעורך הדין המייצג גם ניסיון והיכרות בהתנהלות מול יחידה זו שכן התנהלות הסניגור מול חוקרי תחנות המשטרה אינה זהה להתמודדות מול יחידות להב 433 שכן המדובר ביחידת עילית של משטרת ישראל ומשכך נדרשת מהסניגור המייצג רמת בקיאות, יצירתיות וניסיון בניהול תיקים הנחקירם על-ידי יחידת להב 433.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

זקוק לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה אלינו מכאן 

עבירה פלילית מהי?

עבירות פליליות הן מעשים או מחדלים המפרים את חוק העונשין התשל"ז - 1977. החוק הישראלי מגדיר מספר רב של עבירות ומחדלים בלע דרגת חומרה שונים. בצידה של כל עבירה פלילית מצויין העונש המירבי הצפוי כאשר בגין עבירות קלות העונש הוא חודש עד חצי שנת מאסר בפועל, אולם לעיתים עבירות קלות עשויות להסתיים בתלונה במשטרה בלבד, ללא הגשת כתב אישום. יחד עם זאת, אין להקל ראש, וחשוב לברר באם נותר רישום פלילי במשטרה , דבר אשר עלול להשפיע באופן שלילי על העתיד. 

עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי הינו מומחה מומלץ ועתיר ניסיון בייצוג נאשמים וחשודים בביצוע עבירות פליליות, קלות וחמורות.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

זקוק לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה אלינו מכאן 

 

יורים ומפוצצים: העולם התחתון בנתניה מבעבע

ekdahim22

חדשות פלילים בעולם התחתון בנתניה מתקשים לעמוד ברצף האירועים הפליליים האחרונים וטוענים: חיסולו של אבי מלול לעיני בתו בת העשר; פיצוץ אופנועו של אייל בוקל; הניסיון לחסל את אחיו, ברוך בוקל; והשריפה ב"אחוזת אלכסנדרה" - כל אלה הם תוצאה של סכסוך נקודתי אלים ומתמשך בין עבריינים. המשטרה: מדובר בצבר אקראי של אירועים.

"נקמת דם אישית" - כך מגדירים מקורביו של העבריין המקומי ברוך בוקל את רצף האירועים שמסעירים את העולם התחתון של נתניה בשבועות האחרונים.

"ניסיון החיסול של ברוך בסוף אוגוסט, המטען שהתפוצץ מתחת לאופנוע של אחיו אייל שבועיים לפני כן, וגם ההצתה של בית העסק של ברוך באזור התעשייה - כל זה תוצאה של סכסוך נקודתי שממש לא קשור למלחמות בין ארגוני הפשיעה", אמר השבוע ר', מקורבו של בוקל, והוסיף: "זה מה שקורה כאשר כל ראשי הארגונים נמצאים במעצרים ובבתי המשפט. אין מי שישמור על הסדר ועל הסטטוס קוו".

הצתה כפעולת נקם?

ביום רביעי בשבוע שעבר, סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר, פרצה שריפה ענקית במתחם הידוע בשם "אחוזת אלכסנדרה" בדרך הרכבת, צפונית לאצטדיון הכדורגל בעיר.

עשרה צוותי כיבוי והצלה מתחנת נתניה ומחוז מרכז, שהגיעו למקום האירוע, הצליחו אמנם להשתלט על האש, אך המקום נשרף כליל. המדובר במתחם מבודד ומפואר עם בריכה פרטית, אמבט ג'קוזי גדול, סאונה, מיטות שיזוף, פינת ברביקיו - המיועד למסיבות ולאירוח קבוצות עד 180 איש.

חקירת נסיבות האירוע הועברה ליחידה המרכזית של המשטרה, ובמוצאי שבת האחרונה עצרו חוקרי ימ''ר מרכז ארבעה חשודים בהצתה, ביניהם עמרי זוארץ שמכחיש את החשדות נגדו. במקביל, עצרה המשטרה גם שני חשודים בניסיון חיסולו של ברוך בוקל, שאירע ב-30 באוגוסט. במהלך ניסיון חיסול זה - כשנה לאחר שנעשה ניסיון לחסלו באמצעות מטען חבלה, נורה בוקל ברגלו בשכונת ותיקים ופונה עצמאית לבית החולים "לניאדו".

העצורים בניסיון לחסלו הם מאור מלול מכפר יונה - עבריין המוכר למשטרה ואחיו של אבי מלול, שחוסל לפני כחודשיים; ורון שבח מנתניה, בעל עבר פלילי בעבירות רכוש ואלימות. השניים נעצרו בחנות הדיוטי פרי בנתב"ג, זמן קצר לפני עלייתם לטיסה לרומניה. מעצרם הוארך עד יום רביעי האחרון.

ברוך בוקולבסקי (בוקל), בן 36, במקור משכונת ותיקים בנתניה, נחשב לעבריין אלים ומסוכן במיוחד. יחד עם זאת, מקורביו מתארים אותו כאדם אינטליגנטי וכריזמטי, בעל משפחה נורמטיבית לחלוטין, שזוכה לכבוד רב בקרב עבריינים. בוקל ריצה מספר מאסרים ונחשב ליעד בכיר של משטרת נתניה, מחוז מרכז ויאחב"ל.

הוא התחיל את דרכו בעולם הפשע בארגונם של פרנסואה ואסי אבוטבול, אך בהמשך עבר למחנה היריב והיה מזוהה עם ארגונו של ריקו שירזי. גורמים שונים מגדירים את בוקל כיום כזאב בודד, אחד שלא רואה את עצמו חייל של אף אחד, ושמצוי בסכסוך אלים ומתמשך עם משפחת זוארץ מנתניה, וביחוד עם עמרי זוארץ.

נראה שהסכסוך הזה הוביל בשבועות האחרונים לביצוע עבירות חמורות ולנפגעים משני צדי המתרס - כך להגדרתה של השופטת הדס רוזנברג שיינרט מבית משפט השלום בנתניה.

"כולם מדברים על טעות בזיהוי, כאשר היעד לחיסול היה בעצם מאור מלול" (צילום: עידו ארז)

"כולם מדברים על טעות בזיהוי, כאשר היעד לחיסול היה בעצם מאור מלול" (צילום: עידו ארז)

נקמת דם?

"כל הסיפור הזה התחיל לפני כמה חודשים, כאשר אייל בוקל, בן 23, אחיו הצעיר של ברוך, הסתכסך עם האויבים שלו", מספר ר'. "הייתה שם דקירה ואחרי זה פעולת נקם, כאשר שני רעולי פנים הגיעו באותו ערב לפיצוצייה בשכונת סלע בעיר, גררו משם את אחד השותפים של ברוך בוקל ודקרו אותו".

מכאן והלאה נדמה כאילו הסכסוך הלך והחריף. "בהתחלה נרצח אבי מלול, אחיו של מאור, שהיה מסוכסך עם ברוך", מתאר ר', "כולם מדברים על טעות בזיהוי, כאשר היעד לחיסול היה בעצם מאור מלול. אחרי זה פוצצו את האופנוע של אייל וכמעט הרגו אותו. שבועיים אחרי זה ירו בברוך, ולפני כמה ימים גמרו להם את העסק".

הגירסה הרשמית של המשטרה היא כי מדובר בצבר אקראי של אירועים. נוכח סמיכות האירועים קשה שלא להתרשם אחרת: ב-5 ביוני נרצח אבי מלול מכפר יונה,

אב לארבעה ילדים, לעיני בתו בת העשר, על ידי שני מחסלים על אופנוע; ב-16 ביולי נפצע אייל בוקל באורח קשה בעקבות פיצוץ שאירע באופנוע שעליו רכב בכביש 57, ליד הכניסה לשכונת ותיקים בנתניה; ב-30 באוגוסט ניצל כאמור ברוך בוקל מניסיון התנקשות בחייו, כאשר שני חשודים ניסו לדרוס אותו ברחוב נויפלד בנתניה ובהמשך ירו בו ופצעו אותו ברגלו; ובמקביל, הצתה של אחוזת אלכסנדרה שניהל אייל בוקל.

רעשי משנה של 512

לטענת המשטרה, האירועים האלימים האחרונים שאירעו בנתניה הם לא יותר מאשר תופעות לוואי של פרשת 512. "עם התפוצצות הפרשה, עולם הפשע עבר רעידת אדמה בדרגת 10 בסולם ריכטר, שהובילה לרה-אורגניזציה מוחלטת עם מעצרם של כל העבריינים הבכירים", אמר מקור בכיר במשטרה.

"כאשר יש תנודות בסדר גודל שכזה, אז יש גם רעשי משנה. ואלה הם הניסיונות של ארגוני הפשיעה המקומיים ליצוק את עצמם לחלל שהותירו ארגוני הפשיעה הגדלים, שראשיהם כלואים במעצרים עד תום ההליכים, עסוקים בהישרדות משפטית ולא פנויים לנהל את העסקים ולא לשמור על הטריטוריה שלהם. כל ארגוני הפשיעה הגדולים שפעלו בנתניה חוסלו, וכעת הגיעה שעתם של העבריינים הזוטרים, שמתקוטטים בינם לבין עצמם וחיים בפחד מתמיד מהמשטרה. נגמרה התקופה של מכוניות פאר ושומרי הראש. נגמרה התקופה של הבוסים הגדולים".

אך למרות חיסולם לכאורה של ארגוני הפשיעה הגדולים שפעלו בנתניה, נדמה כי מבחינת התושבים, לא פחתה הסכנה להיקלע למאבק בין עבריינים וליפול קורבן להתקוטטויות האלימות ביניהם. כך עולה מהחלטתה של השופטת רוזנברג שיינרט, שדחתה את הבקשה של משפחת בוקל לביטול צו סגירה לאחוזת אלכסנדרה, שהוצא על ידי המשטרה ב10- ביוני השנה, בין היתר בשל חשש לפגיעה בשלום הציבור.

למרות טענתו של סנגורה של משפחת בוקל במסגרת הבקשה לביטול הצו, כי "סגירת העסק גורמת לנזקים כלכליים למשפחה, מאחר שמדובר בחודשי הקיץ בהם היקף הפעילות גדול יותר", קבע בית המשפט, כי "נוכח אינטנסיביות אירועי הפשע ההדדיים, אשר התרחשו במסגרת הסכסוך ובהתחשב בעובדה שבית העסק עצמו מהווה יעד לפגיעה, גובר האינטרס הציבורי של ההגנה על שלום הציבור על זכותם של המבקשים לפתוח את בית העסק".

עוד קבעה השופטת רוזנברג שיינרט שדנה בבקרה לביטול הצו, כי "מן המסמכים שהוצגו לעיוני מתגבשת תמונה בעייתית ביותר, לפיה מצוי אייל בוקל בעיצומו של סכסוך אלים ומתמשך עם משפחת זוארץ... בהתאם לידיעות שהוצגו בפניי, עצימותו של המאבק, לעת הזו, היא גבוהה ביותר, ויש בסיס סביר לחשש מפני פעולות נקם עתידיות הקשורות בסכסוך".

כך או אחרת, ב-10 ביולי הסתיים תוקף הצו והעסק היה על סף פתיחתו המחודשת, אולם חמישה ימים לאחר מכן, אלמונים ניסו להתנקש בחייו של אייל בוקל באמצעות מטען חבלה שהוטמן באופנועו. לדברי מקורבים למשפחה, בעקבות ניסיון החיסול הזה הוחלט לבסוף שלא לפתוח את אחוזת אלכסנדרה מחדש.

ניסיונות החיסול של האחים בוקל מצטרפים לניסיון חיסול נוסף הקשור למשפחה, שאירע בנתניה באוקטובר 2014, כאשר הג'יפ של ברוך בוקל התפוצץ כתוצאה ממטען שהונח תחתיו. למזלו, בוקל לא היה ברכבו בזמן הפיצוץ, ומי שמצא את מותו היה נהגו יוסף אחבלצ'או.

דובר ימ''ר מרכז מסר: "מדובר בצבר אקראי של מספר אירועים הנמצאים על סדר יומה של היחידה המרכזית ומטופלים על ידה במלוא חומרת הדין, כאשר כל הפעילות מלווה בדרגים גבוהים במחוז".

עורך דין פלילי ג'קי סגרון, המייצג כמה מהמעורבים בסדרת האירועים, מסר כי הסכסוך הנטען אינו אלא "פיקציה מבית היוצר של המשטרה".

הכתבה המקורית פורסמה באתר mynet.co.il ביום 10.09.15 מרינה גולן - לכתבה המקורית לחץ כאן.

זקוק לפרטים נוספים  ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה לעו"ד פלילי מצור קשר כאן 

מהן עבירות רכוש?

עבירות רכוש הינן עבירות אשר בוצעו כדי מטרה לפגוע ברכושו של אדם או כדי לשלול מאדם את זכויותיו ברכוש. לא אחת עבירות רכוש משולבות עם עבירות אלימות. ההליך הפלילי מגדיר שורה של עבירות פליליות כעבירות רכוש. חומרתן של עבירות הרכוש תלויה בנסיבות המקרה, בהיקף הרכוש, באופי ביצוע העבירה ועוד. עבירות הרכוש הנפוצות הינן: גניבה, בחזקת רכוש חשוד כגנוב, גרימת נזק לרכוש והתפרצות.

חשוב לציין כי עבירות הרכוש אינן נמנות על העבירות שלגביהן נקבעה חזקה כי מתקיימת עילת מסוכנות. אמנם, ככלל עבירת רכוש בודדת איננה מקימה עילת מעצר אולם במקרים מסויימים כאשר מדובר בעבירות רכוש שבוצעו בתחכום רב, באורח שיטתי, בהיקף כספי גדול, מספר רב של מעורבים באמצעים מיוחדים ומתוחכמים ועוד, אזי בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון בבש"פ 5571/98 רוסלן פרנקל נ' מדינת ישראל מתקיימת עילת המסוכנות. במילים אחרות, בנסיבות מסויימות גם מעשים הפוגעים ברכוש ושוללים רכוש, פוגעים בבטחון האדם ובבטחון הציבור.

לעו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון רב בייצוג חשודים ו\או נאשמים בעבירות רכוש וקיימים מספר רב של תקדימים בהם שוחררו ממעצר ומאסר נאשמים וחשודים שנחשדו והואשמו בביצוע עבירות בסכומי עתק במליוני שקלים.

 מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

זקוק לפרטים נוספים או ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה אלינו מכאן 

מהן ראיות לכאורה?

כאשר מדובר בחשוד (מי שטרם הוגש כנגדו כתב אישום) התשתית הראייתית הדרושה לצורך מעצרו הינה קיומו של 'חשד סביר' לביצועה של העבירה. ולצידו 'חשש' בדבר קיומו של סיכון. למעשה,  די במידע ובחומר ראייתי בסיסי אחר, בין שהוא קביל ובין שאינו קביל, ובלבד - שיש בכוחו לבסס את החשד ברמת הוודאות הדרושה עפ"י חוק.

לעומת זאת, כאשר מדובר בנאשם (מי שכנגדו הוגש כתב אישום) התשתית הראייתית הדרושה כדי להחזיקו במעצר הינה חייבת לעמוד ברף של "ראיה לכאורה". השאלה מהן ראיות לכאורה נדונה בבש"פ 8087/07 זאדה נגד מדינת ישראל - שם נקבע כי שופט צריך לשאול עצמו, לעניין ראיות לכאורה, האם יש סיכוי סביר שאותה ראיה תהפוך בסוף ההליך לראיה רגילה אשר על פיה, היא לבדה או בהתווסף לה ראיות נוספות, ניתן יהיה לקבוע כנדרש את אשמתו של הנאשם.

ראיות לכאורה להוכחת האשמה הן למעשה ראיות גולמיות אשר לגביהן קיים סיכוי סביר שעיבודן במהלך המשפט יוביל לראיות אשר מבססות את אשמת הנאשם מעבר לכל ספק סביר.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !