סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

חשד: שוטר נתן חסות לעבריינים מגדלי סמים

שוטר תמונה להמחשה

שמונה חשודים, בהם שוטר משמר הגבול, נעצרו בחשד לגידול וסחר בסמים, בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים. חלק מהחשודים מוכרים למשטרה מעבירות סמים. הם חשודים כי בחודשים האחרונים גידלו מריחואנה במעבדת 'הידרו' במושב בארותיים שבשרון, בהרצליה ובטייבה. הם חשודים בנוסף כי החזיקו סמים שלא לצריכה עצמית. חלקם אף חשודים בזיוף אשרות שהייה לפלסטינים תושבי שטחים. במסגרת החקירה, המעצרים והחיפושים, נתפסו מאות שתילי מריחואנה ועשרות טבליות החשודות כאקסטזי. 

לדברי המשטרה והמחלקה לחקירות שוטרים נטען כי השוטר, שבעברו היה קצין מודיעין וכיום משרת בתפקיד מנהלתי, חשוד בלקיחת שוחד. לפי החשד הוא נתן לחשודים חסות והגן עליהם מפני המשטרה. לפי המח"ש, מאחר שקיבל טובות הנאה מהחשודים האחרים, הוא היה חלק ממארג פשיעה ובכך הפך למעשה לשותף לביצוע העבירות. את השוטר מייצג עו"ד פלילי סגרון ג'קי הנרי.

שוחררו החשודים שנעצרו בגין סחיטה באיומים של חייב שלא החזיר הלוואה


IMG 20180220 WA0005

לפי החשד, בימים האחרונים, נעצרו שלושה חשודים על ידי ימ"ר מרכז בחשד לסחיטה באיומים של תושב ירושלים. מהחקירה עולה, שהקורבן היה חייב לאחר כ - 400 אלף ש"ח  אך לא עמד בתשלום החוב.

לפי החשד, לאחר דין ודברים שלא קידמו את החזרת החוב, האחר פנה לאחד החשודים לצורך גביית החוב. מהחקירה עולה כי בחודש דצמבר 2017 הגיעו שלושת החשודים לביתו של החייב בפסגת זאב ובאותה פגישה איימו עליו וסחטו אותו תוך שימוש בתנועות גוף מאיימות, על מנת לאלץ אותו לשלם את מלוא החוב הכספי.

בשל מיהותם של החשודים והיותם יעדים של משטרת ישראל התיק הועבר לחקירת הימ"ר אשר מיהר לעצור את שלושת החשודים. בתחילה האריך בית המשפט השלום בראשון לציון (השופט אייל כהן) את מעצרם של השלושה במספר ימים אולם בדיון השני התקבלה בקשתו של עורך דין פלילי ג'קי סגרון והשלושה שוחררו ממעצר.

הטרדה מינית, מהי?

הביטוי הטרדה מינית מתייחס בדרך כלל לתקיפה מינית פיזית בין אדם אחד לאדם אחר מבלי שנתנה לכך הסכמה מהמותקף. יחד עם זאת, גם פעולה מינורית בהרבה (ליטוף, חפינה, צביטה, נגיעה במקומות אינטימיים ובאיברים מוצנעים), בעלת אופי מיני פוגעני יכול ותחשב בהטרדה מינית.

לפי פרסומי משטרת ישראל, בכל שנה מדווחים למשטרת ישראל אלפי מקרים של הטרדה מיני. למרות זאת, סבורים במשטרת ישראל כי הנתונים המגיעים למשטרה אינם משקפים נכוחה את ההיקפים של מקרי ההטרדות המיניות וזאת מהטעם שמרבית נפגעי ההטרדה המינית אינם מדווחים בשל תחושות בושה, פחד או חשש לאבד את מקום העבודה. לציין כי חלק לא מבוטל מעבירות המין מתבצע דווקא במקומות העבודה תוך כדי יחסי מרות בין המטריד למוטרד. מה גם שחלק מסויים מהנפגעים סבורים כי מדובר בזוטי דברים, וסבורים כי אין המדובר בעבירה פלילית. 

המונח הטרדה מינית הופיע לראשונה בספר החוקים הישראלי כחלק מחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה אשר נחקק בשנת 1988, וזאת מתוך כוונה ליתן הגנה לנשים ולמנוע פגיעה בהן בשוק העבודה בישראל.

בהמשך, בשנת 1998 חוקק החוק למניעת הטרדה מינית אשר הגדיר מספר דוגמאות להטרדה מינית, חמישה מקרים בהם תוגדר פעולתו של אדם כהגדרה מינית.

התייחסות משפילה: מקרה בו אדם פונה אל אדם אחר ביחס משפיל או מזלזל בנוגע למיניותו, נטיותיו המיניות או סגנון לבושו ו/או התנהגותו באופן מיני.

התייחסות חוזרת בעלת אופי מיני: פנייה חוזרת בעלת אופי מיני אל אדם, לאחר שזה הראה באופן מפורש כי אינו מעוניין בפניות מסוג זה. תחת הגדרה זו נכללים גם מקרים של ניצול יחסי מרות באופן מיני, ניצול מיני במקום העבודה,, ניצול יחסי תלות וניצול יחסי מטפל/מטופל או יחסי חינוך.

הצעות מיניות: פניות להצעה מינית מפורשת או שאינה מפורשת בין אדם אחד לאחר כאשר זה הראה לפונה כי אינו מעוניין בהצעות מסוג זה. גם כאן נכללים כל המקרים הנוגעים להתייחסות חוזרת בעלת אופי מיני.

מעשים מגונים: מעשים פיזיים לשם גירוי מיני, סיפוק מיני או ביזוי מיני, כאשר האדם שהוטרד אינו מסכים להם.לרבות הטרדה מינית בצבא והטרדה מינית הנוגעת לילדים.

סחיטה באיומים: מקרה שבו אדם אחד נסחט על-ידי אדם אחר באיומים לבצע מעשים שונים בעלי אופי מיני. יש לציין כי החוק אינו מציין באופן מפורש כי על המוטרד להראות התנגדות מכל סוג שהיא.

למעשה, אם ובמידה והוטרדתם מינית ונפגעתם באירוע בעל אופי מיני, ניתן לפנות ישירות ולהגיש תלונה למשטרת ישראל. אך, ניסיון החיים מלמד כי עדיף להיוועץ ראשית בעורך דין פלילי המתמחה בתחום המשפט הפלילי וכך לזכות לייצוג הולם מול רשויות החוק. לעיתים, היותך צודק/ת לא די בה כדי למנוע עיוות דין ולפיכך ראוי להיות מוכן לקראת הגשת התלונה ולהבין את הזכויות והחובות שיש בידך טרם פנייה למשטרה.

במידה והוטרדתם מינית או שנחשדתם בביצוע עבירה של הטרדה מינית הנכם מוזמנים לפנות אליי לקבלת ייעוץ משפטי הולם ובמידת הצורך להיות מיוצג על ידי עורך דין פלילי מקצועי המתמחה בתחום ההטרדות המיניות. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי מתמחה בייצוג משפטי גם בתחום משפטי זה של הטרדה מינית.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

מי זה עורך דין הפלילי הכי טוב בארץ?

רבים שואלים עצמם, מיהו עורך הדין הפלילי הכי טוב בישראל, מיהו עורך הדין עם הכי הרבה זיכויים בישראלי ומי עורך הדין הכי מפורסם בישראל. למעשה, אין עורך דין בישראל שניתן לסווג אותו כעורך הדין הפלילי הכי טוב בארץ. עורכי דין פליליים, כמו כל בעלי המקצוע ישנם מבפר פרמטרים לפיהם ניתן לבחון את מיהותו ואיכן\ותו של עורך הדין הפלילי שבכוונתכם לשכור את שירותיו.

יש המחפשים עורך דין וותיק, יש המחפשים עורך דין מפורסם ויש המחפשים עורך דין פלילי לפי המלצות מעורכי דין אחרים או כאלו המחפשים עורך דין פלילי לפי המחיר הזול ביותר. מכל מקום, ישנה חשיבות מכרעת לבחירת עורך דין פלילי בקפדנות שכן המשמעויות העשויות להיות לייצוג לא ראוי הינן משמעויות קשות ומרחיקות לכת. כאשר מדובר בחופש שלכם או של יקירכם, אל תתפשרו.

חשוב לציין כי לא תמיד עורך הדין הצעיר הוא פחות טוב מעורך הדין הוותיק ולעיתים דווקא הצעיר הוא אנרגטי ונמרץ לעומת עורך הדין הוותיק שהוא כבר במצב של "עייפות החומר". יחד עם זאת, חוסר הניסיון של עורך הדין הפלילי יכול להביא את המשפט הפלילי לאסון ולגרום לנזק בלתי הפיך ללקוח.

כל עורכי הדין למדו משפטים וכל עורכי הדין נדרשו לעבור התמחות בעריכת דין. הניסיון המקצועי והלימוד האינטנסיבי, כל יום מחדש, מספקים ללקוח בטחון שעורך הדין הפלילי שמייצג אותך מבין את ההליך הפלילי ויודע לא רק מה עליו לעשות, אלא גם מה עליו לא לעשות. 

עורך דין פלילי חזק חייב לנהל את ההליך בצורה זהירה, חכמה ובעיקר לדעת לקרוא את המהלכים של הצד שהני מבעוד מועד. ככל שהדבר נוגע לעלויות של עורך דין פלילי הרי שגם כאן ניתן לומר כי בדרך כלל הזול הוא בסוף גם היקר. המתמטיקה של החיים אומרת שאין מתנות חינם וכי איכות שווה כסף. גם כאן אין הפתעות, הליך פלילי שמנוהל על ידי סניגור פלילי תותח עולה כסף, ולא מעט.

יחד עם זאת, לעיתים סקר שוק שתעשו יגלה שדווקא עורכי הדין הטובים  הם לאו דווקא הכי יקרים בשוק. לא מעט פעמים בחנתי את חומר הראיות והגעתי למסקנה שכדי להצליח בתיק אין צורך בהשקעת משאבים יוצאי דופן. לעיתים, בשל עדות אחת או מסמך אחד יכול עורך הדין לגרום לרשויות התביעה לחזור בהם מכתב האישום ומכיוון שכך אינו מתמחר את התיק במחיר גבוה. דווקא כאשר העורך דין הסטנדרטי רואה 'צל הרים כהרים' ולדידו מדובר בתיק סבוך וקשה וכך גם מתמחר אותו.

בסופו של דבר, סבורני כי על מנת למצוא את עורך הדין הפלילי הכי טוב עבורכם אזי יש למצוא את נקודת האיזון בין ותק, ניסיון, ידע משפטי והצלחות מוכחות. כמו כן, יש לבחון את יחסי האנוש של עורך הדין ואת התקשורת איתו. זכרו תמיד שעורך הדין הפלילי  חייב להיות קשוב ללקוח ולהיות אוזן קשבת לבקשות מצד הלקוח.

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הינו עורך דין פלילי בעל ניסיון עשיר בייצוג בהליכים משפטיים מורכבים, הינו בעל הצלחות מוכחות, וייצוג בתיקים בעלי פרופיל תקשורתי גבוה. ניסיונו הרב של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי מקטלג אותו כאחד מעורכי הדין הטובים ביותר בארץ ומשכך נחשב לאחד מעורכי הדין המבוקשים במדינת ישראל.

עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי יכול לסייע לך במקרים בו הוגש כנגדך כתב אישום, זומנת לחקירה במשטרה, נעצרת, מעוניין למחוק רישום פלילי, מעוניין לקבל חנינה וכן במקרה בו הנך נזקק לייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין המתמחה בתחום המשפט הפלילי.

ייצוג בינלאומי - הסגרה וסיוע לעצורים בחו"ל

אם נסעת לחופשה חלומית בחו"ל או אפילו לנסיעת עסקים, חשוב לדעת כיצד ניתן למצוא עורך דין פלילי מוצלח במקרה של הסתבכות בעבירה פלילית בעת השהייה בארץ זרה. עורך דין מקומי בחו"ל, המכיר ומתמצא בדין הנהוג באותה מדינה, הוא זה שאמור לייצג את העצור ומן הראוי יהיה שלא להשתמש בעורך דין שהוא עצמו בבחינת תייר באותה מדינה.

משרדו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הינו בעל ניסיון רב בעבודה בינלאומית בשיתוף משרדי עורכי דין במדינות זרות. עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הינו פרקליט עתיר ידע וניסיון בייצוג של חשודים ונאשמים שהסתבכו בחו"ל כאשר משרדו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי מחובר ומקושר למשרדים מובילים של עורכי דין מהשורה הראשונה.

משרדו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי מתמצא בדיני ההסגרה בין המדינות, בין אם המדובר בהסגרה מחו"ל למדינת ישראל ובין אם מדובר בהסגרות ממדינת ישראל למדינות אחרות בעולם. שיתוף פעולה חוצה גבולות בין משרדי עורכי דין ומתן סיוע ללא קשר למיקום הגיאוגרפי הינו דבר נהוג במשרדו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי ותיקים רבים, בעלי פרופיל תקשורתי עולמי גבוה, הסתיימו בתוצאות מצויינות בשל הניהול הנכון של התיקים הפליליים בשיתוף פעולה עם עורכי דין פליליים מקומיים מחו"ל.

משרדו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי סייע וייעץ לנאשמים שהסתבכו במדינות אירופה, המזרח הרחוק וארה"ב. משרדו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ערוך למתן סיוע למסתבכים בעבירות פליליות במדינות רחוקות וקרובות. לעורך דין סגרון ג'קי ניסיון מוכח בהתנהלות מול הפרקליטות הפלילית הבינלאומית ונצברו לטובתו מספר רב של הצלחות בתיקים סבוכים במדינות חוץ לארץ.

הייצוג כולל נסיעה למדינה הזרה, הסתייעות בעורכי דין מוקמיים ועירכת מפגשים עם נציגי אכיפת החוק באותה מדינה זרה כדי להבין את האפשרויות החוקיות העומדות לידי הנאשמים והחשודים השוהים במדינה הזרה.

ההסתייעות בעורך דין פלילי ישראלי מסייעת רבות להתמודדות מול רשויות החוק של במדינה הזרה והבנת האפשרויות החוקיות העומדות למי שזקוק לסיוע במדינה הזרה.

מטעמי צנעת הפרט לא ניתן כמובן לפרט את מיהות הלקוחות ופרטי התיקים הפליליים הרבים בהם טיפל עורך דין פלילי סגרון ג'קי במסגרת הייצוג הבינלאומי במדינות זרות. יחד עם זאת, חלק מטיקי המשרד זכו בין כה וכה לפרסום תקשורתי רב וכדוגמה ניתן לציין את תיק הרצח באי קוסמוי בתאילנד בו הואשמו שני ישראלים ברציחתו של ישראלי אחר על רקע סכסוך פלילי בישראל. 

כתבה מעניינת שפורסמה בנושא בידיעות אחרונות:  https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5096485,00.html

כתבה נוספת: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5332024,00.html

מהו מעצר פלילי או מעצר משטרתי?

מעצר משמעו הגבלת חירותו של אדם על-ידי הגורם המוסמך לכך. הגוף העיקרי בנושא זה של מעצר הינו משטרת ישראל. מעצר אדם, כדי שיהא חוקי, תמיד חייב להיעשות על-פי חוק, מכוח הסמכה מפורשת בחוק ולפי קריטריונים הקבועים בחוק.

מעצר משטרתי - ככלל בסמכות קצין משטרה לעצור אדם לתרופת מעצר ראשונית שלא תעלה על 24 שעות. כלומר, בד"כ מי שנעצר על-ידי קצין משטרה ולא שוחחרר על-ידה. יובא להארכת מעצרו בבית המשפט.

מעצר ימים, מה מטרתו?

מעצר 'ימים' באופ עקרוני, הנו מצר אדם החשווד בביצוע עבירה מסוג פשע ו.או עוון (עבירה מסוג חטא אינה נחשבת לעבירה בת מעצר) לצרכי חקירה שבסופה תתגבש ההחלטה באם להגיש כתב אישום כנגד החשוד או לסגור את התיק הפלילי כנגדו ללא כתב אישום.

מעצר זה יתבצע בדרך כלל כאשר קיים חשש שבמידה והחשוד ישוחרר אזי לא יתייצב להליכי חקירה ו.או ישבש הליכי חקירה ומשפט ו.או הוא עלול לסכן בטחונו של הציבור או של המדינה.

מעצר עד תום ההליכים, מה מטרתו?

בשלב זה, יכולה להיות מוגשת לבית המשפט בקשה למעצרו של החשוד עד לתום ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגדו. הליך זה מהווה פגיעה חמורה בחירות החשוד, עוד טרם שהוכחה אשמתו ולכן תקופת המעצר מוגבלת עד לתשעה חודשים. לאחריה מוסמך בית המשפט העליון להאריך את תקופת המעצר בתשעים יום מעת לעת. 

במעצר עד תום ההליכים צריכים הפרקליטות או התביעות להראות כי קיימות עילות מעצר שונות המצדיקות את הפגיעה, פרט לראיות המעידות עלל אשמת החשוד. העילות הן: חשש לשיבוש הליכי משפט, הדחה והשפעה על עדים, הימלטות מהארץ, העלמת ראיות, ואי התייצבות למשפט. שחרור החשוד עלול לגרום לסכנה לשלום הציבור, בטחון המדינה, או לאדם מסויים, חשוד המואשם בעבירה חמורה, קמה חזקה לפיה שחרורו מהווה סכנה.

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון עשיר בייצוג עצורים שנעצרו במעצר פלילי או במעצר משטרתי והינו בעל נסיון מוכח והצלחות מתועדוות במקרים בהם נעצרו חשודים ונאשמים. נסיון של כעשרים שנים בתחום בנוסף על מקצועיות ועיסוק יומיומי בתחום המשפט הפלילי מעלים משמעותית את סיכויי ההצלחה ולעיתים סגירת התיק הפלילי או זיכוי בדין. 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

ייעוץ לפני חקירה פלילית - למה חשוב?

ירה הפלילי כאשר אדם נקרא להתייצב לחקירה במשטרה או שמובא למשטרה ועומד להיחקר יש לקחת בחשבון כי ליווי משפטי מקצועי במשטרה יכול להביא במקרים רבים לסגירת התיק הפלילי ללא הגשת כתב אישום.

הרבהה נחקרים נוטים לחשוב כי הם מסוגלים להתמודד עם החקירה הפלילית בעצמם וכי הם אינם זקוקים לליווי צמוד של עורך דין פלילי.

ניסיון החיים מלמד כי החשיבה של הנחקר שיוכל להתנהל נכון מול החוקר המשטרתי המיומן ללא צורך בהסתייעות בעורך דין פלילי הינה מוטעית בעליל ובסופו של דבר, בחלק גדול מהמקרים, מוצא עצמו הנחקר מתמודד עם השלכות הרסניות שהינם תוצר של התנהגות מוטעית בחקירה.

אין משמעות להיות הנחקר אשם או חף מכל פשע, חקירה במשטרה מחייבת ייעוץ משפטי טרום חקריתי. ובמקרים רבים, גם כאשר היו הנחקרים החשודים, חפים מפשע נאלצו המה לנהל תיקים קשים וארוכים אך ורק בגלל שויתרו על הכוונה מקצועית.

אחת מזכויות היסוד בהליך פלילי היא הזכות לקבלת ייעוץ משפטי. במקרים רבים, חוקר המשטרה מעוניין להתחיל את חקירת החשוד, לפני הגעתו של עורך הדין, במצב זה מומלץ לחשוד שלא להשיב לחוקר לשאלותיו ולהתנות את שיתוף הפעולה ומענה לשאלות בייעוץ של עורך דין.

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הינו בעל ניסיון עשיר בייעוץ טרום חקירתי ובמסגרת עבודתו כסניגור פלילי מוביל ייעץ לאלפי נחקרים וחשודים כאשר לגבי חלק גדול מהם הסתיים ההליך הפלילי בסגירת התיק. אין ספק כי הייעוץ וההכוונה הנכונה הביאו את התיק הפלילי לתוצאה האופטימלית.

אל תוותרו על האופציה לקבלת ייעוץ לפני חקירה וגם אם לא ביצעתם שום עבירה פלילית והנכם חפים מכל פשע גם אז יש חשיבות מכרעת לייעוץ מקצועי על ידי עורך דין פלילי שזה תחום התמחותו. בעריכת דין, כמו ברפואה שם ישנם רופאים מומחים המתמחים בענף רפואי מסויים וכאשר מגיעים לרופא משפחה שהוא רופא כללי והרופא אינו מוצא פתרון לבעיה הרפואית אז מופנה הלקוח לרופא מומחה בתחום. גם במשפטים עורך דין פלילי הוא כזה המתמחה בתחום הפלילי ואינו כמו עורך דין אשר הליכי המעצר והמשפט הפלילי מהווים עיסוק מינורי שלו.

ג'רושי נגד ג'רושי - שוחררו חשודים בירי

deaa1b9e bf9f 4181 9193 8f77671222b8

שניים מבני משפחת הפשע המוכרת חשודים בירי על בן משפחתם, זייד ג'רושי, על רקע סכסוך פנימי. בית המשפט הביע ביקורת קשה על המשטרה שעצרה את החשודים על רקע מידע מודיעיני אבל לא גבתה עדות מהקורבן.

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, השופט אלדד נבו, נזף במשטרה והורה על שחרורם של שלושה מבני משפחת ג'רושי ששניים מהם היו דרושים לחקירה בשל עבירות נשק וירי לעבר בן דודם. יחד עימם שוחרר גם חשוד נוסף, שהיה נהג הרכב אשר נמלט מהשוטרים והשליך מהרכב הנוסע סכין.

בית המשפט בהחלטתו לשחרר את החשודים קיבל את טיעוניו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי והורה על שחרורם של השלושה בתנאים מינימליים ואף ללא מעצר בית. לעורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניסיון רב בשחרור ממעצר בעבירות של נשק, מטעני חבלה ותחמושת (עבירות אמל"ח)

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

טלגראס מחוז חוף - למעלה מארבעים עצורים

טלגראס פלילי

משטרת ישראל ממשיכה להפליל מידי שבוע מאות אנשים בעבירות פליליות על רקע שימוש בקנאביס.

מבצע הטלגראס האחרון של מחוז חוף במשטרה הוא מבצע אחד מבין שורה של מבצעי טלגרס בהם נעצרים המוני צעירים ומוכתמים לעולם ברישום פלילי של סחר בסמים. למעלה מארבעים עצורים שנעצרו השבוע (22.03.18) הובאו בזה אחר זה לבית המשפט השלום בחיפה כאשר המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם.

לאחר דיונים מייגעים שנמשכו אל תוך הלילה שוחררו חלק מהחשודים והשאר הוארך מעצרם במספר ימים.

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי שייצג את אחד העצורים בפרשייה, ע.ב. ביקש מבית המשפפט להורות על שחרורו המיידי של מרשו אשר נחשד בביצוע שלוש עבירות של סחר בסמים באמצעות תוכנת הטלגרס.

בית המשפט השלום בחיפה, השופטת מריה פיקוס בוגדנוב, קיבלה את עתירתו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי והורתה על שחרורו של ע.ב. למעצר בית. ללא צורך בהתקנת אזיק אלקטרוני וללא צורך בקבלת תסקיר שירות המבחן.

למעלה מן הנדרש יש לציין כי בשל השכיחות של המעצרים בתיקי טלגראס וכמויות התיקים הרבות בהם ייצג עורך דין פלילי סגרון ג'קי יש בידי עורך דין סגרון כיום תקדימים רבים והחלטות שחרור חשובות של חשודים ונאשמים בעבירות עם תוכנת הטלגראס.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

מעל חמישים עסקאות סחר בסמים - שחרור ללא תסקיר

15843973 10154869324378879 4963735272835216639 o

ק.מ. מנתניה שהוגדר על ידי המשטרה כ"מנהל עבודה" של סוחרי סמים בשיטת הטלגראס, לו מיוחסים 50 אישומים של סחר בקנאביס, שוחרר בתנאים מגבילים בשתי ערכאות שיפוטיות. בית משפט שלום בפתח תקווה ובית משפט מחוזי מרכז.

הנאשם, ק.מ., הוא אחד משישה נאשמים בפרשיית סחר במריחואנה באמצעות תוכנת הטלגראס. כתב האישום החמור נגד השישה כולל 66 אישומים, 50 מהם מתייחסים גם לק.מ.

מכתב האישום עולה, כי ק.מ. היה זה שתפעל את יתר הנאשמים. התביעה טוענת כי הוא היה זה ששלח את ספקי המריחואנה לספק את הסמים ללקוחות, במקומות שונים. באמצעות תוכנת הטלגראס בכל פעם נמכרו בין גרם אחד ל-10 גרם.

מלבד כתב האישום, התביעה הגישה לבית משפט השלום בפתח תקווה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. בבקשה מצוינות בין היתר הראיות נגד הנאשמים, ובכלל זה העובדה שהאזנות סתר מפלילות את המעורבים במיוחס להם.

בדיון שהתקייםביום 18.03.18 בפני כב' השופט עודד מורנו הזכיר הסנגור של קמ, עו"ד פלילי ג'קי סגרון, כי חג הפסח מתקרב, וביקש לשחרר את מרשו עוד לפני שישלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר. עו"ד סגרון הדגיש כי לק.מ. אמנם עבר פלילי, אך ישן מאוד ואינו מכביד. לבסוף ביקש עו"ד סגרון לשחרר את מרשו למעצר בית מחוץ לנתניה, בערבויות כספיות ובפיקוחם של אחרים.

מנגד, התביעה ביקשה לדחות את בקשתו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי והתעקשה על הארכת מעצרו של ק.מ. עד תום ההליכים המשפטיים המתץנהלים כנגדו, בטענה שלא מדובר בתיק סמים רגיל, אלא בפרשייה של ממש. נציגת התביעה, ציינה כי במסגרת תפקידו ב"עסק", לק.מ. היה "טלפון מבצעי" שבאמצעותו הפעיל את ספקי הסמים ודיבר בכל יום עם עשרות קליינטים. באת כוח התביעה הוסיפה כי את רוב העבירות ביצע ק.מ. באמצעות הטלפון, כך שאם ישוחרר למעצר בית, ולא משנה איפה, כל שיצטרך כדי לחזור על העבירות הוא טלפון סלולארי.

השופט עודד מורנו קבע לבסוף כאמור, כי ק.מ. ישוחרר למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים, מאחר ש"מצוות המחוקק בחוק המעצרים היא לתור אחר חלופת מעצר". לבקשת התביעה, השופט עיכב את החלטתו ב-48 שעות, כדי לאפשר לתביעה לערער על החלטתו.

התביעה לא אמרה נואש והערר אכן הוגש. בדיון שהתקיים ביום 20.03.18 בפני השופט עמי קובו מבית המשפט המחוזי מרכז חזר עו"ד פלילי סגרון ג'קי על טיעוניו והוסיף כי למרשו הרשעה אחת בתחום הסמים, "על ג'וינט", משנת 2008. הוא הוסיף והדגיש כי השופט מורנו אשר שחרר את מרשו בתנאים מגבילים מכיר את התיק היטב, מאחר שהיה גם זה שדן בפרשה בשלב המעצרים עוד מאז שהייתה החקירה 'סמויה'.

לבסוף, שני הצדדים הסכימו להמלצת השופט קובו, לשחרר את הנאשם בתנאים מגבילים שעיקרם מעצר בית באיזוק אלקטרוני, בפיקוחם של אותם ערבים אשר אושרו על ידי בית משפט השלום, ובכפוף לאותם תנאים כספיים.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

 

מהו עיכוב?

המונח "עיכוב" מוגדר בסעיף 66 לפרק ג' בחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה מעצרים) באופן הבא:  "הגבלת חירותו של אדם לנוע באופן חופשי, בשל חשד שבוצעה עבירה או כדי למנוע ביצוע עבירה כאשר החירות מווגבלת מראש בזמן ובתכלית".

 

סעיף 67(א) לחוק זה קובע כי: "היה לשוטר יסוד סביר לחשד כי אדם עבר עבירה, או כי הוא עומד לעבור עבירה העלולה לסכן את שלומו או בטחונו של אדם, או את שלום הציבור או את בטחון המדינה, רשאי הוא לעכבו כדי לברר את זהותו ומענו או כדי לחקור אותו ולמסור לו מסמכים, במקום הימצאו"

 

משכך, המצבים היחידים המקנים לשוטר סמכות עיכוב הנם כדלקמן:

א. קיים חשד שביצעת או תבצע עבירה.

ב. כדי לברר את זהותך או כתובתך.

ג. לצורך חקירתך בזירת האירוע.

ד. לצורך ביצוע חיפוש (בכפוף לתנאים).

ה. בשל מאסר או צו מעצר, או למסור לך העתק ממנו.

 

עיכוב, על-פי חוק, מהווה מגבלה על חירותו של הפרט, חופש החירות מעוגן בזכויות היסוד ומשכך כדי שהעיכוב יהא חוקי עליו לעמוד בשלושה תנאים:

א. קיומו של חשד סביר.

ב. העיכוב הוא לתכלית מסוימת.

ג. העיכוב יהיה מוגבל בזמן (עד 3 שעות, ניתן להאריך בעוד 3 שעות על-ידי קצין ממונה בעוד 3 שעות במידה וישנם מספר מעורבים)

 

מבצע העיכוב מחוייב להודיע למעוכב את סיבת העיכוב, באם לא עשה כן העיכוב מאבד את חוקיותו. כמו כן, שוטר אינו יכול לעכב אדם רק משום שיש לאדם עבר פלילי.

סמכות העיכוב נתונה גם לאדם פרטי ולא רק לשוטר. אדם פרטי מוסמך לעכב אזרח אחר עד להגעת שוטר לזירת האירוע. על האדם הפרטי לחשוד כי ביצעת עבירת אלימות, פשע, גניבה או עבירה שגרמה נזק לרכוש. ניתן אף להשתמש בכוח סביר לצורך ביצוע העיכוב.

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי ניסיון עשיר בייצוג של חשודים מעוכבים בתחנות המשטרה ובחלק גדול מהמקרים ייעוץ נכון בשלב העיכוב והכוונה מקצועית על-ידי עורך דין פלילי מיומן ובעל ניסיון סייעה רבות לחשוד המעוכב והעיכוב הסתיים בסופו של דבר ללא מעצר. כמו כן, ההתנהלות הנכונה כבר בשלב העיכוב הובילה בסופו של דבר לסגירת התיק הפלילי נגד  המעוכב. 

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

עבירת החזקת סכין - מהי?

ככלל, סכין הינו כלי חיתוך בעל להב וידית עשויה עץ או פלסטיק, עץ, מתכת וכד'.  הסכין משמשת בגרך כלל ככלי לעבודות מסויימות והן ככלי לחיתוך בשר, פירות וירקות.

סעיף 184 לחוק העונשין התשל"ז - 1977, מגדיר סכין ככלי בעל להב או כלי אחר המסוגל לדקור או לחתוך.

סעיף 185 לחוק העונשין קובע כי הסוחר, מייצר, או מייבא סכין שלא נועדה לשמש במקצוע, במלאכה, בעסק, לצורכי ביתץ או למטרה כשרה אחרת, דינו מאסר שבע שנים. כן ישנו איסור בחוק למכור סכין (למעט סכין ביתית) לקטין. המחזיק סכין מחוץ לביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, ניתן לגזור עליו מאסר עד חמש שנים.

להבדיל מסכין, אולר אינו סכין לעניין זה מלבד במוסדות חינוך ומקומות נוספים.

סעיף 186 לחוק העונשין קובע כי העונש בגין החזקת סכין שלא כדין הוא עד חמש שנות מאסר בפועל. לרוב, נאשם אשר יורשע בעבירה של החזקת סכין שלא למטרה כשרה, יכול ויישא מאסר בפועל.

למעשה, לאור הסיכון המגולם בעצם החזקת סכין, ללא עבירה נלווית, ראה המחוקק חשיבות בהסדרת החזקת כלי זה ואסר החזקתו מחוץ לביתו של אדם או לחצריו, אלא אם הוכיח כי החזיקה למטרה כשרה.

יש לשים לב כי למרות החומרה שמייחס המחוקק לעבירה זו, המסווגת כעבירת פשע, מדובר בעבירה מניעתית בלבד, אשר אין לצידה אלימות או קורבנות.

מאחר ולפי החוק מטרת ההחזקה של הסכין עומדת בליבת העבירה (החזקה כשרה או לאו) אזי קמה חשיבות עליונה להיוועץ בעורך דין פלילי מנוסה ובעל ניסיון טרם מסירת הגרסה וכבר בשלב הראשוני ביותר.

מי שנחשד בהחזקת סכין יכול לנסות להוכיח כי ההחזקה הייתה למטרה כשרה ודי כי יוכיח זאת במאזן ההסתברויות ולא מעבר לכל ספק סביר כפי שנדרש מהתביעה בהליכים הפליליים.

בשל רמות הענישה הגבוהות הנהוגות בעבירות של החזקת סכין שלא כדין וההחמרה הקיימת בענישה בעבירה זו חשוב לפנות ישירות לעורך דין פלילי מנוסה בתחום הפלילי, דבר שיכול לשנות לטובה את כל תוצאת ההליך הפלילי. 

עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הינו עורך דין מנוסה בתחום ייצוג וייעוץ במקרים של חשודים ונאשמים בביצוע עבירות פליליות ונחל הצלחות רבות בתיקים פליליים של החזקת סכין שלא כדין.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

גידל 12 קילו הידרו קנביס - ירצה 250 שעות שירות לטובת הציבור

5be38075 937f 47ef be46 cd2ec0440341

בית המשפט השלום בנתניה, כב' השופט עמית פרייז, קיבל את טיעוניו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ובחר להשית על נאשם בגידול של כ - 12 קילו סמים במעבדת הידרו משוכללת עונש מקל של 250 שעות לתועלת הציבור וכן קנס של 1000 ש"ח. התביעות ביקשו להשית על הנאשם עונש מחמיר של בית סוהר לתקופה ארועה ואילו עורך דין פלילי סגרון ג'קי ביקש שלא למצות את הדין עם הנאשם. בסופו של דבר מדובר בעונש מקל באופן תקדימי ביחס לחומרת העבירות והיקף הסמים, כאמור לעיל, 12 קילוגרם.

 הסדר טיעון מקל ביותר - העונש על הרצח 11 שנות מאסר

 יחיאל פרץי.פ. שדקר למוות לפני כשנה את איראל ווסה מפתח תקווה במהלך מסיבת שחרור הורשע בהריגה במסגרת הסדר טיעון וירצה 11 שנות מאסר בלבד, זאת עקב קשיים ראייתיים חמורים שנתגלו בתיק. בית המשפט המחוזי מרכז (לוד) אישר היום את הסדר הטיעון המקל. כתב האישום המתוקן בו הורשע הנאשם מפרט כי במהלך מסיבת שחרור בבית פרטי בו נכח המנוח וחבריו וכן הנאשם וחבריו.  התפתח ויכוח בין שניים מהמבלים. הם יצאו מחוץ לבית שבו התקיימה המסיבה ואחריהם יצא גם הנאשם ומבלים נוספים. בעודם עומדים ברחוב החלו שני המבלים לדחוף זה את זה. המנוח והנאשם התקרבו למקום כדי לסייע לחבריהם. בין השניים התגלע ויכוח, המנוח גידף את הנאשם ואף הניף באוויר לבנה, וחבריו לקחו אותה מידיו. הנאשם, כך נטען השתחרר מאחיזת חבר שניסה להרגיעו, שלף סכין ודקר את המנוח בעוצמה רבה. המנוח מת מפצעיו כעבור זמן קצר.

הסדר הטיעון אליו הגיע עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי והפרקליטות הפלילית כלל תיקון כתב האישום והשתת עונש של 11 שנות מאסר לריצוי בפועל בניכוי ימי מעצרו.  (צילום: שאול גולן)

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

רצח הישראלי באי קוסמוי שבתיאלנד - שני עצורים.

הכלא בקוסמוי

החיסול באי קוסמוי שבתיאלנד: שני ישראלים, אייל בוקל ודולב זוארץ, חשודים ברצח מאור מלול ז"ל. לפי הפרסומים בתקשורת השניים צפויים להשפט ולרצות עונשם בכלא בקוסמוי. כמו כן, לפי פרסומי התקשורת בתיאלנד ולפי מצלמות האבטחה שהוצבו בזירה באי קוסמוי נראה רכב ג'יפ נוסע לאחור ופוגע במי שהתברר מאוחר יותר כמאור מלול ז"ל. לאחר מכן נראה אחד מיושבי הרכב יוצא מהרכב ודוקר את המנוח. משרד החוץ הישראלי עדכן מוקדם יותר כי "רכב נוסע פגע מאחור באופנוע עליו רכבו שני ישראלים בני 33 בקוסמוי. בהמשך, יצא אחד מנוסעי הרכב ודקר את המנוח. כתוצאה מכך הישראלי נפטר ובת הזוג נפצעה. הקונסולית בבנגקוק, אתי מזרחי, והמחלקה לישראלים בחו"ל מטפלים במקרה ומסייעים ולמשפחות".  עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי התבקש להגיע לתיאלנד ולספק חוות דעת משפטית לחשודים לגבי המצב החוקי והאפשרויות המשפטיות העומדות לזכותם של החשודים.

בית המשפט העליון הקל בעונשם של מגדלי 131 ק"ג קנביס

maabada elyon hydro

הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט העליון קיבל את טיעוניו של עו"ד פלילי ג'קי סגרון והפחית בעונשים של מגדלי 131 ק"ג קנביס (הידרו) . שני המערערים שכרו מבנה בעיר נתניה והקימו בו מעבדה משוכללת לגידול סמים בשיטת הידרו. שווי הגידולים מיליוני שקלים. החלטת בית המשפט העליון (השופטים: יצחק עמית, נעם סולברג ומני מזוז) להקל בעונשם של המערערים נומקה בכך שהשניים הודו מייד במיוחס להם. שהו תקופב באיזוק אלקטרוני, לא היה לחובתם עבר פלילי קודם. לדברי השופטים, ההפחתה בעונש נועדה, בין היתר, לעודד את המערערים להמשיך באפיק השיקומי.

בית המשפט מותח ביקורת חריפה על המשטרה

samim

ביום חמישי האחרון נעצר א. מ., אסיר ברישיון, לאחר שבחיפוש ברכבו נמצא חומר החשוד כסם מסוכן בכמות גדולה. בעת מעצרו של החשוד, היחידה החוקרת תפסה את מכשיר הטלפון הנייד שהיה ברשותו, ובאמצעותו איתרה המשטרה, לכאורה, מספר מעורבים נוספים בפרשה, אותם ביקשה המשטרה לחקור.

היום (17.12.17), בעת שהובא החשוד להארכת מעצר, סניגורו, עו"ד ג'קי סגרון, חשף תוך חקירה נגדית מאומצת כי המשטרה טרם חקרה את אותם העדים, ולמעשה לא ביצעה כל התקדמות בחקירה.

בית המשפט קיבל את טענותיו של עורך דין פלילי ג'קי סגרון, שיחרר את החשוד ממעצר, והעביר ביקורת נוקבת על התנהלות המשטרה, באומרו: "למרות הוראה מפורשת זאת של בית המשפט, עשתה המבקשת דין לעצמה ולא זימנה את העדים למתן עדות במהלך סוף השבוע, ולמעשה כיום אין כל חיזוק של החשד הסביר".

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן או לטלפון נייד 24/7:  052-2892777

טס על כביש איילון במהירות 207 קמ"ש

 207

נהיגה במהירות גבוהה מהווה סיכון ממשי לנהג ולציבור משתמשי הדרך, יש קשר ישיר בין חומרת הפגיעה לבין המהירות בה נסע הנהג בזמן התרחשות תאונת דרכים חלילה. על כן משטרת ישראל אנו פועלת בנחישות ובשיטות אכיפה מתוחכמות, בכדי לאתר נהגים אלו ולהרחיקם מהכביש במטרה לייצר הרתעה ולהגביר את ביטחונם של ציבור משתמשי הדרך.

הלילה ביצעו שוטרי אגף התנועה פעילות אכיפה כנגד עבירות המהירות תוך שהם ממוקמים בהתאם לאיתור ותפיסת נהגים המבצעים עבירת מהירות חריגה, בסמוך לשעה 01:00 בכביש איילון (כביש 20) באזור מחלף קק"ל לדרום נקלט במכשיר למדידת מהירות נהג הנוסע במהירות של 207 קמ"ש (לפני הפחתה) בכביש בו הנסיעה המותר הינה 90 קמ"ש, השוטרים הנוספים שהיו ממוקמים בהמשך הדרך הצליחו לבלום את הנהג באזור מחלף ההלכה. הנהג בן 30 תושב אזור המרכז טען כי לא נסע במהירות שהוצגה לו 207 קמ"ש והוא מקפיד לנסוע במהירות 100-110 קמ"ש. כאמור רישיונו של הנהג נפסל במקום למשך 30 ימים והוא נלקח לחקירה ביחידת הבוחנים, בסיום החקירה שוחרר בתנאים ובימים הקרובים יוזמן לבימ"ש לדון בעניינו.

בית משפט השלום קיבל את גירסת עו"ד פלילי ג'קי סגרון ושיחרר את החשוד בדקירה

בית משפט השלום בפתח תקווה קיבל את גירסת  עו"ד פלילי ג'קי סגרון ושיחרר את החשוד בדקירה, שאירעה ב-17.8, במהלך חתונה  באולם אירועים באזור. החשוד, תושב האיזור קרוב לנתניה, נעצר  על ידי המשטרה, שביקשה להאריך ב 4 ימים את מעצרו בטענות שהוא מסוכן לציבור !. עורך דין פלילי ג'קי סגרון פרקליטו של החשוד טען בדיון על הארכת מעצרו של החשוד, שהמקרה קרה ב 17.8, ולמשטרה היו  פרטי החשוד כבר ב-22.8, אם כך מדוע הוא נעצר רק חמישה ימים לאחר מכן ב 27.8 ?. עו"ד פלילי ג'קי סגרון הוסיף ותישאל את נציג המשטרה: "אם הוא מסוכן, למה משטרת ישראל החלה לעבוד החקירה רק ב-27.8  אתה יודע שהוא דקר כבר ב 22.8 והוא מסתובב חופשי, ובמשך 5 ימים לא עשיתם כלום?". תשובת נציג המשטרה : היות והיה לנו משהו התחלתי , והיינו צריכים ביסוס לעובדות ולהגיע לחשוד. רק ב 27.8 הגענו אליו, לאחר חקירתו הוחלט לעצור את החשוד". עורך דין פלילי ג'קי סגרון ביקר את התנהלות המשטרה : אני סבור שהתנהלות במקרה הזה משטרת ישראל היא כשלעצמה דורשת שחרור. אומר נציג המשטרה  היה אירוע ב-17.8, אנחנו במשטרה ידענו על האירוע ב-22.8  , אם ב-22.8 הם יודעים על אירוע דקירה ויש להם חשוד פוטנציאלי ורק אחרי 5 ימים חוקרים ופתאום דחוף להם להחזיק אותו במעצר מה עוד שהחשוד לא הראה ניסיונות להמלט או לשבש את החקירה  אי לכך החשוד צריך להיות משוחרר". עו"ד פלילי ג'קי סגרון הכחיש בשם החשוד את עבירת הדקירה, המשטרה אומנם מבצעת חקירה, אבל בינתיים לא ניתן לשלול מהחשוד את את חירותו . שופטת בית המשפט השלום בפתח תקווה, אליאנא דניאלי,קיבל את גירסת  עו"ד פלילי ג'קי סגרון וקבעה בהחלטתה לשחרר את החשוד למעצר בית ל 5 ימים בלבד .
sagron234

מיון מוקדם או מיון מבחוץ - מהם?

אדם אשר נידון בבית משפט לתקופת מאסר בפועל, משהתחיל לרצות את עונשו, הוא אמור לעבור מסלול בירור ("המתנה") אשר נמשך כשבועיים עד אשר ישובץ למתקן הכליאה המתאים לו ואשר בו הוא יכול לרצות את עונש המאסר שהושת עליו.

תקופת ההמתנה היא תקופה קשה ודי דומה למצב שבו היה הכלוא נתון בעת "מעצר הימים". בשלב זה נמנעות מהאסיר פריבילגיות רבות כגון: ביקורים, התייחדויות, טלוויזיה, קנטינה וכו'. כדי לרכך ולהקל על האסירים "החדשים" מונהג בשנים האחרונות 'מיון מוקדם' או 'שיבוץ מוקדם' שמטרתו היא בירור אפשרויות מיקום כליאתו של האסיר.

הדבר נעשה תוך התחשבות ברצונו של האסיר לרצות את עונשו בכלא ספציפי ובהסתמך על האפשרויות הקיימות לשב"ס מבחינת מקומות כליאה. ככלל, שיבוצם של אסירים מתבסס בראש ובראשונה על סקירה מודיעינית שבוחנת כל אסירי ואסיר הנכנס למתקן כליאה מבחינת סכסוכים עבריינים, במידה וישנם כאלה. בנוסף נשמרת בקפדנות השמירה על שלומו של האסיר כדי שלא ייפגע באחרים ולא ייפגע מאחרים. (דוגמה: עדי תביעה, עדי מדינה, שוטרים\סוהרים לשעבר וכו').

פרמטר נוסף שנבחן הוא האלטרנטיביות הטיפוליות להן זקוק האסיר (גמילה מסמים, גמילה מהימורים, עברייני מין ועוד') כמו כן, נבחנת תקופת המאסר שיש לאסיר לרצות (ככל שהתקופה ארוכה ישובץ הלה במתקן כליאה עם רמת בטחון גבוהה יותר).

הפרמטר האחרון הוא מיקומו של מתקן הכליאה כאשר הנטייה הטבעית תהא לשבץ אסירים קרוב ככל שניתן לבית מגוריהם דבר אשר יש בו כדי להקל על אלו שבאים לבקר את האסיר בעת שהייתו בכלא. מטבעם של דברים, מיון מוקדם ניתן לבצע אך ורק למי שייכנס למאסר "מבחוץ" ואשר יש לו מועד סופי לתחילת ריצוי עונשו.

הליך המיון המוקדם נערך במחוז המרכז של שירות בתי הסוהר שבעיר מלה. כחלק מהליך המיון והבדיקה נפגש האסיר המיועד עם עובדת סוציאלית, קצין מודיעין, מפקד האגף אליו מיועד האסיר, בדיקות רפואיות ולעיתים גם בדיקות שתן, בדיקות פסיכיאטריות, שיחה עם רב עם נרקולוג ועם קצין חינוך.

בסיום איסוף כל המידע מקבל האסיר מכתב ובו מפורט לאסיר באיזה בית סוהר עליו להתייצב ורשימת הציוד שמותר להסיר להביא עמו.

ליום המיון נדרש האסיר להביא תעודת זהות, פלט קופת חולים, מסמכים רפואיים נוספים וכן תסקיר שירות המבחן (המועבר באמצעות עורך הדין ישירות לשב"ס)

מוצע ומומלץ לכל אדם המתעתד להיכנס לבית הסוהר לבצע הליך של מיון מוקדם לפני כניסתו לבית הסוהר וכן מומלץ להיוועץ בעורך דין פלילי לפני ביצוע הליך המיון. המיון המוקדם 'חוסך' לאסיר המתנה ממושכת בתנאים קשים, הדבר מרכך את הליך הקליטה בבית הסוהר וכן מאפשר, בדרך כלל, לאסיר לבחור את מתקן הכליאה שבו הוא חפץ.

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי ניסיון עשיר בהכנה וייעוץ מקצועי מקיף לפני הליך המיון המוקם.

טל: 08-9787336 ; 08-9787377 (כללי)

טל: 08-9194028 (ניצה – רכזת ענף אבחון ומיון)

פקס: 08-9193314

דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

כתובת: ת.ד. 178 רמלה 7210002

 

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !