סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

דיני תעבורה

עורך דין תעבורה בנתניה סגרון ג'קי-הנרי מתמחה גם בדיני תעבורה, החל מניהול תיקים כולל דו"חות ברירת משפט ועד לניהול הגנה בתיקי תאונות דרכים קטלניות ובכללם עבירות של  גרם מוות ברשלנות והריגה


במרוצת הזמן צבר עורך דין תעבורה בנתניה סגרון ג'קי-הנרי ניסיון רב ומוניטין בייצוג לקוחות הנאשמים בתיקי תעבורה, החל מתיקי ברירות משפט, דוחות משטרה ונקודות, פסילות מנהליות, תאונות דרכים ותאונות דרכים קטלניות.

לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

 

חוק המחשבים

עורך דין פלילי סגרון ג'קי-הנרי מתמחה גם בייצוג בתחום חדשני וייחודי של חשודים-עצורים-נאשמים בעבירות לפי חוק המחשבים. ככלל כאשר מדברים על "עבירות מחשב" בד"כ מדובר על 3 קטיגוריות עיקריות: האחת, עבירות מחשב כהגדרתן בחוק המחשבים , בעבירות אלו של חדירות ופריצות למחשבים , ייצור והפצת ווירוסים, תולעים וסוסים טרוייאניים ושבוש וגניבת מידע ממחשבים. השנייה, עבירות "רגילות" שבעבר בוצעו ללא מחשב וכיום מבוצעות באמצעות מחשבים ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים

המדובר בעבירות קלאסיות של מרמה, גניבה ,זיוף, עברות מין, סחר בסמים עבירות ביטחוניות ולמעשה כל עבירה שניתן לבצעה באמצעות מדיית המחשוב ורשת האינטרנט. כאשר המשותף הוא שבעבירות אלו המחשב משמש ככלי לביצוע העבירה. השלישית, כל עבירה אחרת שהמחשב משמש בהן ככלי קיבול לראיות היכולות לקשור את החשודים לעבירות המיוחסות להם ולהוכיח באמצעות המידע האגור בהם את חפותם(או את אשמתם) של החשודים בתיק.

 

 

עסקאות טיעון בישראל

למעלה מ -  90% מהתיקים הפליליים המתנהלים בבית המשפט בישראל  מסתיימים, בסופו של דבר, בהסדר טיעון כזה או אחר.עסקת טיעון מביאה, למעשה, לסיומו של ההליך הפלילי. עסקת הטיעון, או בשמה הנפוץ יותר - "הסדר טיעון", הינה תוצר של משא ומתן המתנהל ביןבשמה הנפוץ יותר - "הסדר טיעון", הינה תוצר של משא ומתן המתנהל בין נאשם ו/או סניגורו לבין תובע מטעם המדינה, במטרה להגיע להסכם שיהיה בו כדי להקל עם הנאשם. לאחר עריכתו, מציגים הצדדים בפני בית המשפט את הסדר הטיעון, לפיו יודה הנאשם במעשים המיוחסים לו בכתב האישום, המקורי או המתוקן, תמורת הבטחה מצד התובע לעניין גובה העונש שתבקש התביעה להשית על  הנאשם, כך שיהיה נוח יותר לנאשם.

 
הודאת הנאשם גוררת אחריה את הרשעתו באישומים בהם הודה ואת גזירת דינו. קיימות מספר אפשרויות להקל עם הנאשם במסגרת הסדר טיעון. דרך אחת הינה שינוי עובדות כתב האישום ו/או  סעיפי העבירה, באופן שחומרת המעשים המיוחסים לנאשם, כפי שמוצג לבית המשפט, תופחת והנאשם יודה בכתב  האישום המתוקן. השניה, הודיה בכתב האישום המקורי, ללא תיקונים, לצד הסדר לעניין העונש בלבד, באופן  שכבר בטיעוניה לעונש תעתור התביעה לעונש קל יותר מאשר הייתה טוענת לולא ההסדר.

כיום, אחוז גבוה מהתיקים הפליליים מסתיימים בהסדרי טיעון, רובם נעשים בעל פה ורק מיעוטם בכתב.  להסדר  הטיעון מספר יתרונות משמעותיים לנאשם. ראשית, נמנעת ממנו החובה להופיע לדיונים רבים בבית המשפט ואי  הנעימות בישיבתו על דוכן הנאשמים. שנית, נחסך מהנאשם עינוי הדין הכרוך בהתמשכות ההליכים הפליליים  ובעצם ההליך העומד ותלוי מעל ראשו.  שלישית, עוד טרם שלב גזירת הדין יודע הנאשם מהו העונש לו עותרת  התביעה לבית המשפט להשית עליו, ואף אם אין מדובר בעונש מוסכם מראש, הרי שלרוב, הודייתו והסדר הטיעון בעקבותיה, מביאים לעונש מופחת מזה שהיה נגזר עליו לולא הסדר הטיעון. 

ואולם, בעריכת הסדר טיעון עם רשויות התביעה אין לנאשם ודאות מוחלטת זאת מאחר ובית המשפט, המרשיע  וגוזר את עונשו של נאשם, אינו חייב לכבד הסדר טיעון, ולמעשה, אינו צד לו. לכן, טרם הרשעת הנאשם בדין על פי הודאתו, חובה על בית המשפט להסביר לנאשם, כי אין הוא כבול להסדר  הטיעון ואין הוא חייב לכבדו כלשונו, ורק לאחר שוידא כי הנאשם הבין זאת, ירשיע את הנאשם. המטרה בכך  הינה, שבית המשפט יתרשם שהנאשם העומד בפניו הבין את האישומים המיוחסים לו, וחשוב יותר, הבין את  משמעות הודאתו באישומים אלו ואת תוצאת הרשעתו. שכן, אם יחליט בית המשפט שלא לאמץ את הסדר הטיעון, הרי שהנאשם כבר הודה בכתב האישום, ורק בנסיבות מיוחדות יתיר בית המשפט לנאשם לחזור בו מהודאתו. יחד עם זאת, בית המשפט העליון קבע הלכה, לפיה, על דרך הכלל, על בית המשפט לכבד הסדרי טיעון מהטעם  שהתביעה, טרם הסכמתה לעריכת הסדר טיעון, בוחנת נאמנה את שיקוליה ואת האינטרס הציבורי-חברתי, ואילו לנאשם, מאידך, קיימת ציפייה לגיטימית שההסדר יכובד. בשוקלו האם לכבד את הסדר הטיעון, בוחן בית המשפט האם קיים איזון ראוי בין העונש המוסכם על הצדדים, והאם זהו העונש הראוי בעבירות מן הסוג שהנאשם הורשע בהן על פי הודייתו. כך גם בוחן בית המשפט האם שיקולי התביעה בעריכת הסדר הטיעון היו ראויים ומשרתים את אינטרס הציבור בכלל ואת מערכת המשפט בפרט.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

 

זכות השתיקה

שלב החקירה במשטרה של חשוד בפלילים הינו שלב קריטי, אשר לאחריו בד"כ, יתקבלו החלטות גורליות על המשך חקירה וכיוונה, סגירת התיק או העברתו לרשות התובעת עם המלצה להגיש כתב אישום, וכיו"ב. 

החקירה הפלילית נערכת ברוב המקרים במשרדי המשטרה -  דבר שכשלעצמו מעצים את החשש והבלבול שחש הנחקר ואשר יכול להוביל למשל, למסירת הודאת שווא או למסירת גרסה מסבכת ומפלילה על רקע דברים אלה, ישנה חשיבות עצומה להיוועצות עם עורך דין המתמחה בפלילים טרם החקירה  אדם שנעצר רשאי לבקש להיוועץ עם עורך דין לפני כל דבר, וזכותו שיודיעו לבן משפחה או חברו הקרוב אודות מעצרו – אז רצוי לבקש שעורך דין יגיע לתחנת המשטרה הרלבנטית. בד"כ רצוי שלא להגיע לחקירה טרם היוועצות עם עורך דין על-ידי הודעה למחלקת החקירות על העיכוב אשר לזכות השתיקה והחיסיון מפני הפללה עצמית חשוב להבחין בין נחקר שהוא עד, לבין נחקר שהוא חשוד.
כאשר מדובר בנחקר שהוא עד, יש חובה להשיב על כל שאלה למעט שאלות שהתשובה עליהן עלולה להפלילו. עד המשיב לשאלה חייב להשיב תשובות אמת ואין הוא יכול לשקר בטענה שתשובת אמת עלולה להפליל אותו. במילים אחרות – אין לעד זכות שתיקה

לזכות השתיקה ומימושה על-ידי הנחקר יש יתרונות וכמובן גם חסרונות. חשוב שמי שהחליט לממש את זכות השתיקה יקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין המתמחה בתחום המשפט הפלילי וכך תהא התנהלותו בחקירה נכונה יותר משפטית.

לעורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניסיון מוכח ועשיר בייצוג חשודים שנחקרים במשטרה ומתן ייעוץ טרום חקירה.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

עצות שימושיות

עצות שימושיות עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי

באפשרותך לבקש מהשופט שיינתן תסקיר שירות המבחן לאחר שניתנה הכרעת הדין במשפט ובטרם ייגזר דינך. שירות המבחן הינו גורם מקצועי ששוקל בעיקר שיקולי שיקום ויכול להמליץ לביהמ"ש להקל בעונשך. לשירות המבחן יש משקל ממשי בשיקולי ביהמ"ש בשלב הענישה, אם כי ביהמ"ש לא מחויב לקבל את המלצת שירות המבחן. במידה והינך חסר עבר פלילי קודם, שירות המבחן יכול להמליץ לביהמ"ש להימנע מהרשעתך בדין, ובמידה וביהמ"ש הרשיע אותך בשלב הכרעת הדין, רשאי ביהמ"ש לקבל את המלצת שירות המבחן ולבטל את הרשעתך.

זכותך לצלם את חומר החקירה בתיק. במידה כתב האישום הוגש ע"י מדור התביעות, צלם את חומר הראיות במדור התביעות, במידה וכתב האישום הוגש ע"י הפרקליטות, צלם את חומר הראיות בפרקליטות המחוז אשר הגישה את כתב האישום אם הדיון בעניינך מתקיים ביום בו נמסר לך כתב האישום,

זכותך לדחות את הדיון ב- 48 שעות לפחות במידה וכתב האישום הוגש ע"י מדור תביעות, וב- 7 ימים לפחות במידה וכתב האישום הוגש ע"י הפרקליטות. אם רצונך בכך, בקש זאת מהשופט במידה והינך מחוסר אמצעים כלכליים או שהוגש נגדך כתב אישום בביהמ"ש המחוזי בעבירה שדינה מאסר עשר שנים או יותר, הינך זכאי למינוי סניגור ציבורי. בכל מקרה הינך רשאי לבקש מהשופט שימנה לך סניגור ציבורי, אף אם לא נתקיימו התנאים בחוק למינוי סניגור ציבורי, וביהמ"ש רשאי בשיקול דעת להורות על מינוי סניגור ציבורי. זכור: תמיד עדיף להישפט כאשר הינך מיוצג על ידי סניגור !.

עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי לא מייצג נאשמים דרך הסנגוריה הציבורית). באפשרותך לפנות ללשכת היועץ המשפטי לממשלה בבקשה בכתב לעיכוב הליכים שמשמעותה הלכה למעשה "סגירת התיק". נצל אפשרות זאת במקרים המתאימים, ובקש מביהמ"ש לדחות את הדיון עד למתן תשובה לבקשתך. ביהמ"ש לא מחויב לדחות את הדיון, אך במקרים רבים יענה ביהמ"ש לבקשתך. שיקולים שעשויים להגדיל את סיכוייך שבקשתך תתקבל: העדר עבר פלילי והעדר תיקים פתוחים אחרים, בעייתיות בחומר הראיות, הרשעתך עלולה לגרום לך נזק בלתי פרופורציונלי לעומת חומרת העבירה (פיטורין מהעבודה וכדומה), נסיבות אישיות חיוביות.

מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

כיצד לבחור עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי מומלץ - מומלץ לבחור עורך דין המתמחה בתחום הפלילי. תחום המשפט מורכב מענפים שונים המצריכים התמקצעות בכל אחד מהם. עורך דין אשר אינו בקי ברזי המשפט הפלילי, לא יוכל להעניק לך שירות מקצועי וייתכן ששכרך ייצא בהפסדך. 


לפיכך, בטרם שוכרים שירותיו של עורך דין פלילי יש לברר מהם תחומי ההתמחות שלו. דע כי בדרך כלל עורכי דין המתמחים בתחום הפלילי רובם ככולם עוסקים בתחום באופן בלעדי, משום שאין קשר מקצועי בין התחום הפלילי לתחומי משפט אחרים. עליך לזכור כי הצד שכנגד, עורכי דין מהתביעות או עורכי דין מהפרקליטות, עוסקים אך ורק בתחום המשפט הפלילי ולכן מומלץ שמי שמייצג את האינטרסים שלך יהא גם הוא ממוקד בתחום זה.

כאשר אתה שוכר את שירותיו של עורך דין פלילי, חשוב מאוד לברר מראש, מי בסופו של דבר יופיע בבית המשפט, מי יסקור וינתח את התיק שלך, ולמעשה מי יבצע את הפעולות החשובות בטיפול בתיק שלך. רצוי לבדוק שאם כבר שכרת את שירותיו של עורך הדין הפלילי הטוב ביותר בישראל אזי הוא זה אשר יעבוד על התיק שלך ולא מתמחה ו/או עורך דין בתחילת דרכו המקצועית.

מומלץ, לקרוא חוות דעת, לשמוע ביקורות, להתעניין מי לקוחותיו של עורך הדין הפלילי ובאיזה תיקים פליליים כבר טיפל. ישנם עורכי דין שאמנם הינם עורכי דין פליליים מצויינים אולם המה התמקצעו בעבירות מסויימות בלבד כדוגמת עבירות מין, עבירות תעבורה, משפט צבאי וכו'.
יש להיזהר מהבטחות, לצערנו, קיימים בשוק עורכי דין רבים בתחום הפלילי. ומוכרים מקרים רבים בישראל בהם טוענים לקוחות שעורכי הדין הבטיחו תוצאות 'לא ריאליות' רק על מנת "לזכות" בלקוח ולדאוג שהכסף ייכנס לקופת המשרד. יש להיזהר מהבטחות לתוצאות לא הגיוניות מאחר והתחום הפלילי מתרחש, רובו ככולו, בבית משפט וההחלטות מתקבלות, בסופו של דבר, על-ידי השופט ולא על-ידי עורך הדין ששכרתם. 
כמו כן, יש להיזהר מעורכי דין הטוענים שיש ביכולתם להשיג תוצאות מכוח קשרים אישיים. עורכי דין פליליים רבים צמחו משורות המשטרה, פרקליטות, תביעות ועוד' – אך נכון לומר הוא, כי התוצאות מושגות על בסיס מקצועי בלבד. היו בטוחים שמקום בו ישנן ראיות חזקות ביותר, לא יבוטל כתב האישום. על כן היזהרו מאזכור קשרים אישיים. לבסוף נאמר, כי ישנם עורכי דין רבים ההולכים מראש אל כיוון הסדר טיעון או עסקת טיעון כאשר הם בורחים ממלחמה, הבאה בצורת הבאת עדים והצגת ראיות. שימו לב, שאם באה המלצה לעסקת טיעון – היא באה מנימוקים עניינים, ולא מהעדפה להימנע מניהול הוכחות.
עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי הוא בעל מוניטין רב שנים ומתמחה בייצוג, ייעוץ וניהול תיקים מכל גווני הקשת הפלילית ובעיקר: עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות אלימות, עבירות של אלימות במשפחה, עבירות מרמה, עבירות הונאה, עבירות של הלבנת הון, עבירות גניבה, עבירות רצח והריגה ועבירות של קטינים.
בין לקוחותיו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ניתן למצוא מגוון רחב של לקוחות החל באנשים נורמטיביים ללא הסתבכויות קודמות ובעלי רישום פלילי נקי, לרבות רופאים, עורכי דין, אנשי הייטק ואנשים שזו להם הסתבכות ראשונה עם החוק וכן ארגוני פשיעה וראשיהם הנחשדים ונאשמים בפשיעה כלכלית ופשיעה חמורה.


לעו"ד סגרון ג'קי הנרי ניסיון מוכח בניהול תיקים פליליים והינו מקוטלג על-ידי בכירי המשפטנים בארץ כחוד החנית של עורכי הדין הפליליים המובילים בישראל. 
מאמר זה כולל בתוכו מידע כללי וראשוני בלבד ובשום מקרה אינו יכול לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי מקצועי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. כמו כן, הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה לעורך דין פלילי סגרון ג'קי מכאן או לטלפון נייד 24/7: 052-2892777

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !