סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

הצלחות משרד עורך דין פלילי סגרון ג'קי


התפרצות מתוחכמת לעסק - שחרור לחלופת מעצר?

pdf button

בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בנתניה מיוחס למשיב כי ביום 21.1.12, בסביבות השעה 2:00, הוא התפרץ, ביחד עם אחרים, לחנות תכשיטים בקדימה, כשהוא והאחרים עוטים על פניהם כובעי גרב. עוד מיוחס למשיב כי זמן מה קודם לכן הוא גנב לוחית רישוי מרכב, שאותה הצמיד אל רכבו-שלו, שבו נהג לצורך ביצוע הפריצה לחנות התכשיטים ולצורך ההימלטות ממנה לאחר ביצוע הפריצה. בכתב האישום נאמר עוד כי גם אחד משותפיו של המשיב לאותה התפרצות נמלט מהמקום על גבי אופנוע, אשר גם לוחית הרישוי שלו "כוסתה" בלוחית רישוי גנובה על מנת להסוותו. ההתפרצות לחנות התכשיטים נעשתה באמצעות ניפוץ חלון הראווה שלה וכן ויטרינה נוספת, והמתפרצים גנבו מהחנות שרשראות כסף וזהב, פנינים ואבני טורקיז. משהופעלה מערכת האזעקה בחנות, נמלטו המשיב וחבריו מהמקום. רכבו של המשיב נעצר במחסום משטרתי, אך כשביקש השוטר במחסום מהמשיב להזדהות, לחץ המשיב על דוושת הגז של רכבו, עלה על אי תנועה וברח מהשוטר. סמוך לאחר מכן נטשו המשיב וחבריו את הרכב וברחו. ברכב נתפס הרכוש הגנוב וכן סכין, כפפות, כובעי גרב עם חורים לעיניים, קסדות, לוחית הזיהוי של הרכב ולוחית זיהוי של אופנוע. בגין מסכת המעשים הללו הואשם המשיב בעבירות הבאות: התפרצות לעסק בכוונה לבצע גניבה או פשע בצוותא; היזק בזדון בצוותא; שינוי זהות של רכב; פירוק מרכב; החזקת סכין שלא כדין; הפרעה לשוטר במילוי תפקידו. עו"ד סגרון ג'קי-הנרי הצליח לשכנע את בית המשפט להורות על שחרורו של הנאשם לחלופת מעצר.
מ"ת 15056-02-12 (שלום נתניה) מדינת ישראל נ' סאסי.

מעבדת סמים - גידול למעלה משמונה קילו קנבוס ושוחרר למעצר בית.

pdf buttonהנאשם, ביחד עם אחר הקימו מעבדת סמים שם גידלו למעלה משמונה קילו סמים. המעבדה הורכבה מציוד משוכלל ומתוחכם שכלל מערכות אוורור, מערכות תאורה ועוד. למשיב הייתה הרשעה קודמת בעבירת רכוש. עורך דין פלילי  ג'קי סגרון שיכנע את בית המשפט לשחרר את הנאשם למעצר בית. 
מ"ת 38166-08-10 (שלום - תל אביב) - מדינת נ' חג'אג' ואח'; החלטה מיום 17.10.10 כב' השופט שמאי בקר. 

גידול 4 קילו סמים - מאסר על תנאי !!!

pdf button

הנאשם גידל סמים במשקל כולל של 4,185 גרם נטו של סם מסוכן מסוג קנבוס. תסקיר שירות המבחן שהתקבל לא המליץ על הליך טיפולי, עו"ד ג'קי סגרון הצליח לשכנע את בית המשפט 'להסתפק' בעונש של מאסר על תנאי וקנס בסך 5,000 ש"ח שישולם בתשלומים.
ת.פ. 5485-06-11 (שלום - חדרה) - מדינת ישראל נ' אליאזרוב. החלטה מיום 19.12.11.  

אי הרשעה - תקיפת שוטרים והעלבת עובדי ציבור

pdf button

נגד הנאשמים הוגש כתב אישום ובו נטען כי שוטרים שהגיבו לקריאה מצאו את הנאשמים שהם חבולים ומדממים. הנאשמים דחפו את השוטרים קיללו אותם ודרשו מהם ללכת. בעת מעצרם של הנאשמים, השניים השתוללו, בעטו בשוטרים ונאשם 2 ניפץ זכוכית דלת בבעיטה בתחנת המשטרה. השניים הואשמו בתקיפת שוטר והעלבת עובד ציבור ונאשם 2 הואשם גם באיומים ובהיזק לרכוש במזיד. התביעה ביקשה להרשיע את הנאשמים ולהטיל עליהם מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי. בית המשפט נמנע מהרשעתם של הנאשמים וקבע כי במכלול השיקולים על בית המשפט לשקול גם את אינטרס הציבור, שלא בהכרח מחייב ודורש את הרשעתו של הנאשם. במקרה דנא, הנאשמים הודו במעשים והביעו חרטה מלאה. מדובר בנאשמים צעירים, ללא עבר פלילי ונסיבות ביצוע העבירות היו על רקע מצוקה אליה נקלעו. הרשעתם עלולה לחבל בסיכוייהם להתקבל לעבודות שונות בה היו השניים מעוניינים לעבוד ואף לפגוע בעבודתם הנוכחית. מעל כל, יש באי הרשעתם של הנאשמים משום אינטרס ציבורי של שיקום והעברת מסר לנאשמים שחרף העובדה שהודו במעשים, החברה אינה נוקמת בהם ומותירה אותם חייבים לציבור התאפקות והימנעות מלעבור על החוק. על כן, ולאור טיעוניו של עו"ד סגרון ג'קי - הנרי, בית המשפט נמנע מהרשעתם של הנאשמים. על נאשם 1 הוטלו 100 שעות של"צ ועל נאשם 2 הוטלו 200 שעות של"צ. כן הוטל על הנאשמים לשלם פיצוי לשוטרים שנפגעו. 
פ (שלום – חדרה) 1547/07 מ"י נ' שמואילוב; ניתן ביום 27.04.09

זיכוי - מחדלי חקירה בחקירה המשטרתית

pdf buttonהמערער הורשע בבית משפט השלום בקריות בעבירות של תקיפת בת זוג, איומים וגרימת נזק לרכוש בזדון. ההרשעה התבססה על האמון שניתן בעדות המתלוננת, שהיא עדות יחידה של נפגע עבירה, אל מול חוסר האמון שניתן בגרסת המערער. הערעור מופנה כנגד הכרעת הדין. לטענת המערער, לו היו נבדקות הטענות שהעלה במשטרה ולו הייתה המשטרה בודקת כנדרש את זירת העבירה, לא ניתן היה לקבוע כי עדות המתלוננת אמינה, ולא ניתן היה להגיע למסקנה כי הוא ביצע את העבירות שיוחסו לו בכתב האישום. מנגד, מבקשת המדינה מבית המשפט המחוזי חיפה שלא יתערב בממצאי מהימנות שקבע בית משפט קמא ושידחה את הערעור. בית המשפט המחוזי מקבל את עמדת המערער, מתערב בממצאים שקבע בית המשפט קמא, לרבות ממצאי מהימנות, ומזכה אותו מהעבירות של תקיפת בת זוג ואיומים. בית המשפט סבור שבית משפט קמא לא נתן משקל מספיק למחדלי החקירה בפרשה זו. בית המשפט מונה שורה של מחדלי חקירה, ביניהם: אי בדיקה של טענת אליבי שהעלה המערער בעדותו במשטרה ולאחר מכן בחקירתו הראשית בבית המשפט; אי בדיקה של סימנים על גוף המתלוננת, המעידים על מכות שספגה לטענתה מהמערער; אי בדיקה של סיפור המתלוננת בכל הנוגע לרקע הסכסוך בינה לבין המערער. בית המשפט קובע כי לכל חשוד קמה זכות שטענותיו ייחקרו כדבעי. מדובר בזכות חוקתית הנגזרת מהזכות למשפט הוגן, שמטרתה להגן על כל אדם מפני פגיעה בכבודו, בחירותו ובקניינו. הימנעות מביצוע פעולות חקירה, ובמיוחד חקירת מעורבים ובדיקת גרסאותיהם מול ראיות אחרות, פוגעת בזכות למשפט הוגן ומערערת את אמינות גרסת המאשימה. עוד מדגיש בית המשפט כי נטל הבאת הראיות מוטל בראש וראשונה על התביעה ולא ניתן לדרוש מהמערער להיות אחראי על הבאת הראיות. משלא עשתה כן המשטרה, אין לשלול את האפשרות כי ממצאי החקירה היו פועלים לטובת המערער ומאמתים את גרסתו. ספק זה פועל לטובת המערער. לאור זאת, בית המשפט מזכה את המערער, מחמת הספק, מעבירות של תקיפת בת זוג ואיומים. 

גם במקרה זה כמו במקרים רבים נוספים שכירת שירותיו של עורך דין פלילי מקצועי המתמקצע בתחום המשפט הפלילי ובעל ניסיון רב בתחום זה הצליחה להביא לזיכוי וזאת לאור חשיפת מחדלי חקירה רבים ומהותיים של המשטרה.
ע"פ (מחוזי – חיפה) 1584/04 אלמרין נ' מדינת ישראל, 12 עמ', 3.2.05 
 

זקוק לפרטים נוספים ? ייעוץ מקצועי דיסקרטי ללא התחייבות פנה אלינו מכאן 

שחרור ממעצר - אי התאמה בין הצהרת התובע לבקשת המעצר

pdf button

לבית משפט השלום הגשה בקשת מעצר לפיה עלה, כי החשוד במקרה הנדון נחשד בהחזקת סכין למטרה לא כשרה ואיומים. לעומת זאת, הצהרת התובע ציינה כי בכוונתה להגיש כתב אישום בעבירות של תקיפה, החזקת סכין שלא כדין, איומים, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, תקיפת שוטר והתנגדות למעצר. 
בית משפט השלום קובע, כי שוני זה בין האמור בהצהרה ובין האמור בבקשה למעצר אינו מצדיק לעצור את החשוד ובנסיבות אלה יש לשחררו לחלופת מעצר. עם הגשת כתב האישום, בית המשפט יחליט לאור העבירות שיצויינו בו, אם בדומה להצהרת התובע או אם בדומה לבקשת המעצר, אם יש מקום לעצור את החשוד עד תום ההליכים. אשר על כן, החשוד משוחרר למעצר בית במקביל לחתימת התחייבות וערבות צד ג'.
מ (שלום ראשון לציון) 3249/06 מדינת ישראל נ' גליקסמן; 2 עמ'

זיכוי - שיהוי בהגשת כתב האישום

pdf button
בית משפט השלום מקבל את טיעוניו של עורך דין פלילי סגרון ג'קי הנרי ומשכך מקבל את טענתם של שני הנאשמים בעבירות רכב לפיהן הגשת כתב האישום כנגד השניים ארכה לרשויות אכיפת החוק למעלה משמונה שנים. וכי רשויות התביעה לא יידעו את הנאשמים בדבר קבלת חומר החקירה בעניינם על אף שעבירת קבלת רכב או חלקי רכב גנובים היא עבירה מסוג פשע.
בית משפט השלום מבטל את כתב האישום כנגד הנאשם 2 וכן מורה על זיכויו של הנאשם 1 בקובעו כי חלוף זמן רב מיום ביצוע העבירה הנטענת ועד להעמדה לדין עלול לפגוע בהגנת המבקשים גם אם טרם חלפה תקופת ההתיישנות הסטטוטורית. 
בית המשפט מדגיש, כי הפגמים בהתנהלותה של המדינה הם פגמים מהותיים: השיהוי במקרה זה, אופן התנהלותה של התביעה והמשטרה ככלל ובהגשת כתב האישום בפרט, חריף מאד ולא ניתן להתעלם ממנו. אשר על כן, בשקלול האינטרסים המתנגשים אשר מחד תומכים בקיומו של הליך פלילי נכון ומאידך בהגנה על זכויות יסוד של נאשמים על ידי ניהול הליך הוגן, גובר בנסיבות העניין, אינטרס הנאשמים. זיכוי זה הינו אחד מתוך מספר גדול של משפטים בהם זוכו נאשמים שיוצגו על-ידי עו"ד פלילי סגרון ג'קי-הנרי.
ת"פ (שלום - חדרה) 1693/06 מדינת ישראל נ' ביאדסי; 

שחרור לחלופת מעצר בעבירות סחר בסמים + נשק

pdf button
 

לאחר טיעוניו של עו"ד סגרון ג'קי-הנרי, בימ”ש השלום בנתניה דחה בקשה למעצר עד תום ההליכים והורה על חלופת מעצר, של נאשם בן 24. בכתב האישום יוחסו לו שתי עבירות של סחר בסמים בגין שתי עסקאות שעשה עם סוכן משטרתי סמוי, ביחד עם חברו, אשר נאשם אף הוא. בפרטי האישום השלישי מיוחסת לנאשם עבירה של החזקת 33 כדורי אקדח שלא כדין, אשר נמצאו בחיפוש בביתו. הנאשם טען כי הכדורים הגיעו לרשותו בהיותו עובד בחברת אבטחה. הבקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשה בגין עבירות הסחר בסמים ובכך התמקד הדיון. ביהמ”ש סוקר פסיקה אשר התקיימו בה נסיבות רלוונטיות למקרה זה וקובע כי הטעמים שעוברים כחוט השני בפסיקה, שבה אושרו חלופות מעצר הם: גיל צעיר של הנאשם, היעדר עבר פלילי, אורח חיים נורמטיבי של אדם שעובד לפרנסתו, נטילת אחריות לעבירות ומציאותה של חלופת מעצר מתאימה שיש בה כדי לאיין את המסוכנות. כאשר מתקיימות נסיבות אלה, ראו בהן בתי המשפט נסיבות שבונות את אותו מקרה חריג, שבו תאושר חלופת מעצר, גם כאשר מדובר באשמות של סחר בסמים. הכלל הוא, אמנם, כי הנאשם בסחר בסמים ייעצר עד תום ההליכים, בשל המסוכנות הרבה לציבור מעבירות אלה, אולם החלטת ביהמ”ש אינה מושתתת רק על סעיפי חוק ותקדימי פסיקה אלא היא מושפעת גם על ידי התרשמויותיהם של השופטים בעת הדיון וכן על ידי אינטואיציה ושכל ישר, שלא תמיד ניתן להם ביטוי מפורש בפרוטוקול או בהחלטה. ביהמ”ש מגיע למסקנה כי במקרה זה מתקיימים התנאים בהם ניתן לאשר חלופת מעצר ומקבל את טיעון הסניגור כי עצם הודאתו המיידית של המשיב בעבירות, נטילת האחריות על ידו והבעת חרטה, בעת החקירה במשטרה, מצביעים על הפחתה בסכנה פן ישוב על עבירה זו, דבר שתומך באישור חלופת המעצר. 

בש 5999/08 (שלום נתניה) בתפ (שלום נתניה) 3644/08 מ"י נ' קובלצ'וק; 

הקלה בתנאי שחרור של נאשם בתקיפת אשתו

pdf button
 
בקשה לעיון חוזר בגדרה התבקש ביהמ"ש לשחרר את המבקש ממעצר בית ולאפשר לו לצאת למקום עבודתו, לבטל את האיזוק האלקטרוני ולהסתפק בהרחקה מביתו ומן המתלוננת. כנגד המבקש הוגש כתב אישום בעבירת תקיפה בנסיבות מחמירות כלפי בת זוג. מתסקיר שירות המבחן עולה שהמתלוננת הביעה הסכמתה לשילובו של המבקש בעבודה ונימקה זאת מטעמים כלכלים ואף הסכימה לחזרת המבקש לביתו. בהתאם, המליץ שירות המבחן לאפשר למבקש לחזור להתגורר בקרבת מקום מגורי המתלוננת וביהמ"ש מאמץ את ההמלצה. 
מ"ת (שלום חדרה) 1765/08 מ"י נ' אברה; ניתן ב-16.11.08

בית משפט עליון - עבודות שירות לקטין שהורשע בביצוע דקירה

pdf button המערער הודה והורשע בעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות בשל כך שעל רקע סכסוך קודם בינו ובין המתלונן, שלף המערער סכין ודקר את המתלונן בגבו ובזרועו. המערער, שהיה קטין בעת המקרה, נדון ל-9 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למתלונן. הערעור היה מופנה נגד העונש. המערער טען כי חל בו שינוי כתוצאה מהליך טיפולי בו שולב וכי השמתו בשלב זה מאחורי סורג ובריח עלולה לגרום לו לנזק רב. בית המשפט העליון קיבל את הערעור וציין כי המערער היה קטין 

בזמן ביצוע העבירה, ובסמוך לכך הועבר להוסטל, הרחק מבני משפחתו, שם הוחזק עד היום. שהותו באותו מוסד ידעה עליות ומורדות, אולם התמונה הכללית הנה חיובית והמערער נטל אחריות למעשיו וגילה הבנה לנזק שגרם לקורבן. 
העובדה שהמערער עבר תהליך טיפולי ממושך, והשינוי המסתמן בהתנהגותו - ולאור ההשקפה הנוהגת לפיה יש להעדיף בעניינם של קטינים שיקולי טיפול ושיקום, נקבע כי הנזק שייגרם מכליאת המערער, עולה לאין שיעור על התועלת. לפיכך, עונשו של המערער הועמד על 6 חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות. שאר חלקי גזר הדין יעמדו בעינם.
ע"פ 7957/08 פלוני נ' מ"י; ניתן ביום 17.03.09

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !