סגרון ג'קי-הנרי ושות' - משרד עורכי דין

רח רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310  09-8339007 ייעוץ אישי : 052-2892777

רחוב רמז 13 (בית רמז - קומה 7) נתניה 42310
טלפון: 09-8339007        נייד: 052-2892777


     לייעוץ ללא עלות חייג , כתוב ,שלח SMS

עורכי דין פליליים בנתניה   עורך דין פלילי בנתניה   עורכי דין פליליים  עורך דין פלילי עורך דין פלילי

French VersionEnglish Version Russian Version בשפה הערבית

יורים ומפוצצים: העולם התחתון בנתניה מבעבע

ekdahim22

חדשות פלילים בעולם התחתון בנתניה מתקשים לעמוד ברצף האירועים הפליליים האחרונים וטוענים: חיסולו של אבי מלול לעיני בתו בת העשר; פיצוץ אופנועו של אייל בוקל; הניסיון לחסל את אחיו, ברוך בוקל; והשריפה ב"אחוזת אלכסנדרה" - כל אלה הם תוצאה של סכסוך נקודתי אלים ומתמשך בין עבריינים. המשטרה: מדובר בצבר אקראי של אירועים.

"נקמת דם אישית" - כך מגדירים מקורביו של העבריין המקומי ברוך בוקל את רצף האירועים שמסעירים את העולם התחתון של נתניה בשבועות האחרונים.

"ניסיון החיסול של ברוך בסוף אוגוסט, המטען שהתפוצץ מתחת לאופנוע של אחיו אייל שבועיים לפני כן, וגם ההצתה של בית העסק של ברוך באזור התעשייה - כל זה תוצאה של סכסוך נקודתי שממש לא קשור למלחמות בין ארגוני הפשיעה", אמר השבוע ר', מקורבו של בוקל, והוסיף: "זה מה שקורה כאשר כל ראשי הארגונים נמצאים במעצרים ובבתי המשפט. אין מי שישמור על הסדר ועל הסטטוס קוו".

הצתה כפעולת נקם?

ביום רביעי בשבוע שעבר, סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר, פרצה שריפה ענקית במתחם הידוע בשם "אחוזת אלכסנדרה" בדרך הרכבת, צפונית לאצטדיון הכדורגל בעיר.

עשרה צוותי כיבוי והצלה מתחנת נתניה ומחוז מרכז, שהגיעו למקום האירוע, הצליחו אמנם להשתלט על האש, אך המקום נשרף כליל. המדובר במתחם מבודד ומפואר עם בריכה פרטית, אמבט ג'קוזי גדול, סאונה, מיטות שיזוף, פינת ברביקיו - המיועד למסיבות ולאירוח קבוצות עד 180 איש.

חקירת נסיבות האירוע הועברה ליחידה המרכזית של המשטרה, ובמוצאי שבת האחרונה עצרו חוקרי ימ''ר מרכז ארבעה חשודים בהצתה, ביניהם עמרי זוארץ שמכחיש את החשדות נגדו. במקביל, עצרה המשטרה גם שני חשודים בניסיון חיסולו של ברוך בוקל, שאירע ב-30 באוגוסט. במהלך ניסיון חיסול זה - כשנה לאחר שנעשה ניסיון לחסלו באמצעות מטען חבלה, נורה בוקל ברגלו בשכונת ותיקים ופונה עצמאית לבית החולים "לניאדו".

העצורים בניסיון לחסלו הם מאור מלול מכפר יונה - עבריין המוכר למשטרה ואחיו של אבי מלול, שחוסל לפני כחודשיים; ורון שבח מנתניה, בעל עבר פלילי בעבירות רכוש ואלימות. השניים נעצרו בחנות הדיוטי פרי בנתב"ג, זמן קצר לפני עלייתם לטיסה לרומניה. מעצרם הוארך עד יום רביעי האחרון.

ברוך בוקולבסקי (בוקל), בן 36, במקור משכונת ותיקים בנתניה, נחשב לעבריין אלים ומסוכן במיוחד. יחד עם זאת, מקורביו מתארים אותו כאדם אינטליגנטי וכריזמטי, בעל משפחה נורמטיבית לחלוטין, שזוכה לכבוד רב בקרב עבריינים. בוקל ריצה מספר מאסרים ונחשב ליעד בכיר של משטרת נתניה, מחוז מרכז ויאחב"ל.

הוא התחיל את דרכו בעולם הפשע בארגונם של פרנסואה ואסי אבוטבול, אך בהמשך עבר למחנה היריב והיה מזוהה עם ארגונו של ריקו שירזי. גורמים שונים מגדירים את בוקל כיום כזאב בודד, אחד שלא רואה את עצמו חייל של אף אחד, ושמצוי בסכסוך אלים ומתמשך עם משפחת זוארץ מנתניה, וביחוד עם עמרי זוארץ.

נראה שהסכסוך הזה הוביל בשבועות האחרונים לביצוע עבירות חמורות ולנפגעים משני צדי המתרס - כך להגדרתה של השופטת הדס רוזנברג שיינרט מבית משפט השלום בנתניה.

"כולם מדברים על טעות בזיהוי, כאשר היעד לחיסול היה בעצם מאור מלול" (צילום: עידו ארז)

"כולם מדברים על טעות בזיהוי, כאשר היעד לחיסול היה בעצם מאור מלול" (צילום: עידו ארז)

נקמת דם?

"כל הסיפור הזה התחיל לפני כמה חודשים, כאשר אייל בוקל, בן 23, אחיו הצעיר של ברוך, הסתכסך עם האויבים שלו", מספר ר'. "הייתה שם דקירה ואחרי זה פעולת נקם, כאשר שני רעולי פנים הגיעו באותו ערב לפיצוצייה בשכונת סלע בעיר, גררו משם את אחד השותפים של ברוך בוקל ודקרו אותו".

מכאן והלאה נדמה כאילו הסכסוך הלך והחריף. "בהתחלה נרצח אבי מלול, אחיו של מאור, שהיה מסוכסך עם ברוך", מתאר ר', "כולם מדברים על טעות בזיהוי, כאשר היעד לחיסול היה בעצם מאור מלול. אחרי זה פוצצו את האופנוע של אייל וכמעט הרגו אותו. שבועיים אחרי זה ירו בברוך, ולפני כמה ימים גמרו להם את העסק".

הגירסה הרשמית של המשטרה היא כי מדובר בצבר אקראי של אירועים. נוכח סמיכות האירועים קשה שלא להתרשם אחרת: ב-5 ביוני נרצח אבי מלול מכפר יונה,

אב לארבעה ילדים, לעיני בתו בת העשר, על ידי שני מחסלים על אופנוע; ב-16 ביולי נפצע אייל בוקל באורח קשה בעקבות פיצוץ שאירע באופנוע שעליו רכב בכביש 57, ליד הכניסה לשכונת ותיקים בנתניה; ב-30 באוגוסט ניצל כאמור ברוך בוקל מניסיון התנקשות בחייו, כאשר שני חשודים ניסו לדרוס אותו ברחוב נויפלד בנתניה ובהמשך ירו בו ופצעו אותו ברגלו; ובמקביל, הצתה של אחוזת אלכסנדרה שניהל אייל בוקל.

רעשי משנה של 512

לטענת המשטרה, האירועים האלימים האחרונים שאירעו בנתניה הם לא יותר מאשר תופעות לוואי של פרשת 512. "עם התפוצצות הפרשה, עולם הפשע עבר רעידת אדמה בדרגת 10 בסולם ריכטר, שהובילה לרה-אורגניזציה מוחלטת עם מעצרם של כל העבריינים הבכירים", אמר מקור בכיר במשטרה.

"כאשר יש תנודות בסדר גודל שכזה, אז יש גם רעשי משנה. ואלה הם הניסיונות של ארגוני הפשיעה המקומיים ליצוק את עצמם לחלל שהותירו ארגוני הפשיעה הגדלים, שראשיהם כלואים במעצרים עד תום ההליכים, עסוקים בהישרדות משפטית ולא פנויים לנהל את העסקים ולא לשמור על הטריטוריה שלהם. כל ארגוני הפשיעה הגדולים שפעלו בנתניה חוסלו, וכעת הגיעה שעתם של העבריינים הזוטרים, שמתקוטטים בינם לבין עצמם וחיים בפחד מתמיד מהמשטרה. נגמרה התקופה של מכוניות פאר ושומרי הראש. נגמרה התקופה של הבוסים הגדולים".

אך למרות חיסולם לכאורה של ארגוני הפשיעה הגדולים שפעלו בנתניה, נדמה כי מבחינת התושבים, לא פחתה הסכנה להיקלע למאבק בין עבריינים וליפול קורבן להתקוטטויות האלימות ביניהם. כך עולה מהחלטתה של השופטת רוזנברג שיינרט, שדחתה את הבקשה של משפחת בוקל לביטול צו סגירה לאחוזת אלכסנדרה, שהוצא על ידי המשטרה ב10- ביוני השנה, בין היתר בשל חשש לפגיעה בשלום הציבור.

למרות טענתו של סנגורה של משפחת בוקל במסגרת הבקשה לביטול הצו, כי "סגירת העסק גורמת לנזקים כלכליים למשפחה, מאחר שמדובר בחודשי הקיץ בהם היקף הפעילות גדול יותר", קבע בית המשפט, כי "נוכח אינטנסיביות אירועי הפשע ההדדיים, אשר התרחשו במסגרת הסכסוך ובהתחשב בעובדה שבית העסק עצמו מהווה יעד לפגיעה, גובר האינטרס הציבורי של ההגנה על שלום הציבור על זכותם של המבקשים לפתוח את בית העסק".

עוד קבעה השופטת רוזנברג שיינרט שדנה בבקרה לביטול הצו, כי "מן המסמכים שהוצגו לעיוני מתגבשת תמונה בעייתית ביותר, לפיה מצוי אייל בוקל בעיצומו של סכסוך אלים ומתמשך עם משפחת זוארץ... בהתאם לידיעות שהוצגו בפניי, עצימותו של המאבק, לעת הזו, היא גבוהה ביותר, ויש בסיס סביר לחשש מפני פעולות נקם עתידיות הקשורות בסכסוך".

כך או אחרת, ב-10 ביולי הסתיים תוקף הצו והעסק היה על סף פתיחתו המחודשת, אולם חמישה ימים לאחר מכן, אלמונים ניסו להתנקש בחייו של אייל בוקל באמצעות מטען חבלה שהוטמן באופנועו. לדברי מקורבים למשפחה, בעקבות ניסיון החיסול הזה הוחלט לבסוף שלא לפתוח את אחוזת אלכסנדרה מחדש.

ניסיונות החיסול של האחים בוקל מצטרפים לניסיון חיסול נוסף הקשור למשפחה, שאירע בנתניה באוקטובר 2014, כאשר הג'יפ של ברוך בוקל התפוצץ כתוצאה ממטען שהונח תחתיו. למזלו, בוקל לא היה ברכבו בזמן הפיצוץ, ומי שמצא את מותו היה נהגו יוסף אחבלצ'או.

דובר ימ''ר מרכז מסר: "מדובר בצבר אקראי של מספר אירועים הנמצאים על סדר יומה של היחידה המרכזית ומטופלים על ידה במלוא חומרת הדין, כאשר כל הפעילות מלווה בדרגים גבוהים במחוז".

עורך דין פלילי ג'קי סגרון, המייצג כמה מהמעורבים בסדרת האירועים, מסר כי הסכסוך הנטען אינו אלא "פיקציה מבית היוצר של המשטרה".

הכתבה המקורית פורסמה באתר mynet.co.il ביום 10.09.15 מרינה גולן - לכתבה המקורית לחץ כאן.

זקוק לפרטים נוספים  ייעוץ מקצועי דיסקרטי פנה לעו"ד פלילי מצור קשר כאן 

חדשות פלילים ומאמרים אחרונים

ייעוץ ללא התחייבות

כתוב , פנייתך חשובה לנו !